Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
1. jún 2010

evitam aj mna operoval doc.Bielik,bola som spokojna co sa operacie tykalo.Len dalsi postup ☹ nakazal mi 6 mesacnu liecbu/co moja dokina nievelmi chcela ale ked doc.povedal tak dobre/po skonceni liecby som este cakala 4 mesiace kym mi nabehne cyklus.Potom kontrola u Bielika,kde som sa mala dohodnut na centre/kazala moja dokina/ lenze on ze sa mame snazit prirodzene nejake 3-4 mesiace.Samozrejme ze sa nic nestalo lebo moj 4 stupen endosky ani nedaval nadej.Kym som sa dostala k dokine zase trvalo a hned ked som isla koncom februara od nej som volala do centra a zaciatkom marca som uz mala vypisanu ziadost na IVF.Takze v skratke keby som sla hned do centra po laparke ako chcela moja dokina uz som mohla byt tehula alebo mat babo.Takto som stratila 17 mesiacov liecbou/ktora bola zbytocna/,prirodzenym snazilkovanim a cakanim na centrumn,schvalenie ziadosti a cakanim na stimulku.Tak odporucam kazdej co ma endosku a ma okolo 30 rokov necakat a smer centrum.

mauseli
1. jún 2010

ahojte...
volam sa moni,som 33,zijem v zürichu 11 rokov,
a prave pred dvoma tyzdnami zistili endometriosu. ☹
14.6 mam laparoskopiu,a rada by som vedela,co ma caka...
dakujem za odpoved,pozitivnu aj negativnu.
dakujem a pekny vecer
mauseli

janemari
autor
1. jún 2010

mauseli laparoskopia je v pohode do bruska ti urobia cca 3 dierky/jednou ti daju dnu plyn aby ti nafukli brusko,cez druhu daju dnu kameru a tretiu na laparoskop ktorym budu odstranovat endosku/To co ti vyberu poslu na histologiu a podla toho ti potvrdia,alebo vyvratia diagnozu endometrioza.Hned v ten den ked budes mat laproskopiu budes moct chodit.Robi sa pri celkovej narkoze.

pici
1. jún 2010

mauseli

ja som bola na diagnostickej laparoskopii.. prebiehalo to ako pisala janemari. s tym ze zo strafov z maternice zistili endo u mna... niekedy sa odstanuje , niekedy nasadi liecba

henika40
2. jún 2010

.. mne robili iba jednu dierku - ani nie pol mm v pupku (pustili kontrastnu tekutinu, vycistovali, co sa dalo a spriechodnili vajickovody) a nasledne nasadili polr. liecbu

pici
2. jún 2010

ja som mala prefuk predtym :D

alienocka
2. jún 2010

Ahojte!!! Prave som si dopisala s janemari a pozvala ma do tejto temy,aby som vas povzbudila.
Takze ja mam tiez pletky s endometriozou(alebo ona so mnou?). Pri prvej laparke mi diagnostikovali 3. stupen a po pol rocnej liecbe dipherelinom neustupovala. Potom som sa dopracovala k 26cm cyste,ktora bola niekde v crevach takze ma museli rozrezat cez pol brucha,aby mi ju odstranili,ale podarilo sa. Zistena endo4 .Nasadena pol rocna liecba zoladexom,ktora endometriozu asi prekvapila a zastavila. Este jedna laparka.kontrolna,kde to potvrdili. Ale obzraty pravy vajecnik no lavy prezil a aj ked je zas na nom 5 cm cysta,podarilo sa mi otehotniet. samozrejme nie prirodzene,ale po IVF. Cele roky som dufala,ze sa to podari aj prirodzene a nic. Ale myslim,ze su pripady ked sa to podari pri nizsich stupnoch endo. Ale navahajte!!! Ak chcete deticky rychlo konajte,lebo ta svina zerie vsetko,co jej stoji v ceste!!!! Drzte sa 😀 Vsetkym drzim palce!!!

oknosmas
3. jún 2010

alienocka super...si dokaz, ze sa vsetko da....a presla si si naozaj nie prijemnymi zazitkami

majkal
3. jún 2010

ahojte zienky,

tak dnes mam "velky" den 🙂
Ukoncujem svoju liecebnu statistiku. Takze to zhrniem:
9.12.2009 LSK
15.12.2009 - 1.injekcia LUCRIN
6.4.2010 - 5. a zaroven posledna inj. LUCRIN
3.6.2010 - MS!!!!! na 59.den od posl. injekcie 😵 😵 😵

tak, a teraz hor sa do snazenia 😵 .... drzte palce, tak ako aj ja drzim vsetkym snazilkam s endo! 😉 😵 😵

prahaxx
3. jún 2010

alienocka, tesim sa s Tebou, zelam krasne tehulkovanie bez komplikacii 🙂
majkal pre Teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
pre jane TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
pre vsetky ostatne TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

katie233
3. jún 2010

Alienocka, gratulujem 😵. A aj tebe Majkal, hor sa do ďalšieho levelu 😀. A aby to išlo ľahšie aj my posielame TTTTTTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 a aj pre ostatné TTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTT 😵

katie233
3. jún 2010

Ozaj, a Evine sa včera narodil synček Mário 😵

majkal
3. jún 2010

jeeeeej .... blahozelame 😵 😵 😵

a dakujem za virusiky 😵 dufam, ze su rychlonakazive 😀

mauseli
3. jún 2010

ahojte...
dakujem pekne za spravy a vysvetlenie,aspon viem ze nie som sama.
gratulujem maminkam,a dufam ze tie co su chore rychlo vyzdraveju.
ja sa teda budem snazit mysliet pozitivne,aj ked ma niekedy moj strach uplne vie zblbnut.
ale ked citam co vsetko ste prezili,tak zatnem zuby a do toho.
hmmm,budem to tu sledovat.
zelam pekny dnik,a posielam cokoladovy pozdrav z zürichu
moni 😅

pici
3. jún 2010

majkal.. pekny suhrn... hor sa do snazenia...
chcem sa spytat, do akej doby by teraz po liecbe bolo vhodne otehu? aby sa to zase nevratilo a nebola si tam kde pred liecbou?

alienocke gratko k tehulkovaniu :DDDDDDD

majkal
3. jún 2010

@pici to neviem 😒 ale my sme si dali cas do konca roka, tak uvidime. Vsetko ostatne mame v poriadku aj mm aj ja, ja som mala endo extragenitalis, takze vajecniky ani maternica zasiahnute neboli ..... no, teraz uz len cakat na ten DAR z nebies 😉

dahra
3. jún 2010

Caute,
Alienocka,
teda riadny pribeh 😒, ale nastastie so super koncom (teda pre teba s drobcom akurat s novym zaciatkom). Chodila si do Heliosu alebo Iscare v Martine? Ja som tiez po IVF v Heliose. 🙂 Kludne k nam zavitaj do temy v tehulkach - Uspesne tehulky s endometriozou.
Majka,
tak gratulujem k mrche a prajem uspesne snazilkovanie.
😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 x-TTTTTTTTT

luko
3. jún 2010

evine moc blahozelam 🙂

tulipanike
3. jún 2010

ahojte 🙂

evina, velka gratulacia 🙂 tesim sa, ze uz mas drobceka pri sebe 🙂

a pre ostatne snazilky vela TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

filmushka
3. jún 2010

Evine aj v tejto temicke gratulujem k syncekovi 😵 😵 😵

snazilky chytajte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@majkal drzim palce, aby sa zadarilo co najskor 😵

majkal
3. jún 2010

@filmushka dakujem 😵 ako sa drzite vy s drobcekom? pozeram ze uz 17tt ... .neskutocne to letiiiii 😉

alienocka
3. jún 2010

@dahra dakujem za pozvanie a aj gratulaciu! ja chodim do heliosu. Zatial sa drzkajte a bojujte 😀

nastasia
3. jún 2010

Ahojte,
aj ja sa pripajam a evine gratulujem ku syncekovi 🙂 evina je prva co zacala tehu vlnu minuly rok a uz aj porodila takze je nacase, aby niekto spustil druhu vlnu 😀

alienocka
3. jún 2010

@nastasia tak ak mozem spustam ju a rychlo sa do tej vlny hodte~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 😀 😀 😀 😀 😀

lucy778
3. jún 2010

ahojte

majkal - taaak konečne si sa aj ty posunula o krok ďalej

alienocka - blahoželám k tehu 😉
a baby je to najčerstvejšia tehula, takže verím, že tá druhá vlna sa práve spustila 😉

Tak úspešné snažilkovanie!
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

zlatanka30
3. jún 2010

ja sa tak mozem snazit.je mi z toho na nic.este nemam mrchu po liecbe dnes je tomu 80 dni.kaslem uz na vsetko!! ☹

lucy778
3. jún 2010

zlatanka - hlavu hore! ja viem, že sa to možno ľahko hovorí ale treba veriť. ja som čakala na mrchu viac ako tri mesiace, jenemari ak sa nemýlim až štyri. je to individuálne, kedy telo nabehne na pôvodný režim. mrcha nakoniec dôjsť musí. a uvidíš, že sa dočkáš vytúženého babatka 😉

janemari
autor
3. jún 2010

zlatanka tak ako pise lucy ja som sa uz tiez nacakala na tu potvoru.A ked som si povedala davam ti este tyzden a idem k dokine,tak ta potvora prisla.Bola som v robote a tak som zvyskla na wcku 😀 ze neviem co si o mne mysleli.Vybehla som von na halu lebo som si musela ist pre kluce od skrinky a vykrikovala som na kolegyne :Je to tuuuu je to tuuuu 😀 Si mysleli ze mi sibe. A teraz by som ju najradsej nemala.Ja sa pomaly blizim k prvej injekcii 😕

jani2
3. jún 2010

ahojte,
tak keď píšete o mrche, tak ja teraz na ňu čakám a čakám, aby som mohla začať KETko a teraz sa túla....inokedy by som ju najradšej ani nevidela, ale teraz by sa túlať nemusela! 😒 ...a ak by ste mali otázky, tehu isto nebudem! 😢
jane - kedy začínaš s prvou injekciou?

janemari
autor
3. jún 2010

jani v pondelok.A to pridem rano z nocnej,pripravim si injekciu a budem sa odhodlavat vrazit to do seba.A potom po kazdej dalsej nocnej pridem domov,urobim pich a pojdem buvat 😀 Sa mi zatial smeje no ale co bude ked to budem mat urobit neviem neviem 😅