Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
27. jún 2010

jani2 dakujem a ty ako? 🙂

miminap
27. jún 2010

janemari, ked ti robil doccent sono, neratala si, kolko diktoval sestricke vajok a akej velkosti?

janemari
autor
27. jún 2010

miminap samozrejme ze viem,mam 8 folikov a hovoril ze na 100% by malo byt 5 zrelych vajok a uvidi sa ci tie 3 dorastu.

miminap
27. jún 2010

janemarie, mas tiez len jeden vajecnik? ja som mala z mojho kuska praveho vajecnika,lebo mi z neho brali pri poslednej lapake, tak zhruba 9 vajok, z toho 7 zrelych. ale nakoniec sa 4 oplodnili. tak to mas zhruba rovnaku odozvu. docent vravel, ze 8 je pekna urodicka 😉 tak drzim palce. ak mate vyborne spermie, tak mate 8 deticiek 😀

janemari
autor
27. jún 2010

Nie ja mam dva,ale v jednom mam len dva foliky a v druhom 5. Aj u mna bol doki spokojny ze pri mojej diagnoze je to dobre.A koniec koncov uvidem zajtra kolko toho vylovi.

katie233
28. jún 2010

Janemari, ako?

prahaxx
28. jún 2010

posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

oknosmas
28. jún 2010

tak ja idem zajtra rano na kontorolne sono, ako som zareagovala na clostyl...podla velkosti folikulov uz by sme mohli aj vediet termin iui potom 😉

janemari
autor
28. jún 2010

Mne nejako blbne net.Tak snad sa mi podari dat prispevok.Dnes som dopadla dobre.Doki vybral 10 vajicok:2 jednotkove,4 dvojkove a 4 trojkove.A zajtra volame kolko sa oplodnilo,vsetky oplodnovali icsi.

jani2
28. jún 2010

@janemari - tak nakoniec ešte viac vajíčok ako si počítala, to je super....a z tých 2 jednotkových budú určite dve bábätka, už len záleží na tebe ako sa rozhodnete, či dve naraz alebo vkladať po jednom...a z tých dvojkových bude potom tretie bábo! Dobre som ti to naplánovala, môže byť!? 🙂
Nuž a u mňa nič nové, prsia trochu pobolievajú, ale to je pri Utrogestane normálne...inak žiadne príznaky, ale na to je ešte skoro! Tak budem naďalej trpezlivo čakať! 😉

janemari
autor
28. jún 2010

jani no mna prsia bolia aj bez utrosu.Ale zacinam ho dnes brat tak to bude asi este horsie.Inak aj tak nechapem ako to funguje.Ja mam dostat mrchu 10.7.ale testovat mam na 12 den po vklade a to je 16.7 tak to je dost velky rozdiel.A ked mi pride mrcha tak je koniec? 😅

jani2
28. jún 2010

Neboj, mrcha nepríde! 😉 ..ale u mňa to bolo pri neúspešných IVF tak, že mne mrcha prišla aj napriek Utrogestanu 😒 , proste na 6.deň po ET som začala špiniť a už som vedela, že je zle! 😔 Ale teraz pri KEToch je to zas iné, mrchu som dostala až 2-3 dni po vysadení Utrošu. Takže to telo je zvláštne a robí si čo chce!
No a mrcha ešte nemusí znamenať koniec, však si sa iste dočítala, že mnohé žienky majú aj krvácanie a aj tak sú tehu! 🙂
...a inak ako, bolesti už trochu prestali? (no vlastne po OPU ešte asi nie! 😒 )...a máš si robiť len test, alebo pôjdeš aj na krv?

janemari
autor
28. jún 2010

No na bolest som si dala tabletku,to mi hned povedali,ze ked pridem domov tak si mozem dat.A myslim ze na 12 den po Et sa robi test a potom na 14 sa ide na krv.

jani2
28. jún 2010

Takže tiež pôjdeš na krv, inak ja na ňu idem tiež na ten 14 deň, mne to vychádza 9.7....joj, to bude už za chvíľku, sa celkom bojím! Ale teraz nám neostáva nič, len čakať! 😉
No a dnes sme boli s malou na kontrole na imunologii v Martine (na 9:45 hod). Tak keď som išla okolo budovy gyndy, tak som si na teba spomenula, že už tam možno aj v narkóze ležíš! 😉 ..tak sme boli celkom blízko seba! 😉

janemari
autor
28. jún 2010

No tak to sme boli 😀 Ja idem 9.7.ku svojej gyn.na kontrolu a krv mi vychadza na 19.7.same 9 😲

katie233
29. jún 2010

Ahojte 🙂. Posielame TTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT. Pekný deň 😵

janemari
autor
29. jún 2010

Tak z 10 odobratych vajicok bolo 8 zrelych a z nich sa uspesne oplodnilo 7.Tak ideme dalej zo 7 bojovnikmi 🙂

pici
29. jún 2010

@janemari

gratkoooooooooooooooooooooooooo supeeeeeeeeeeer. a teraz je aky dalsi postuop?

janemari
autor
29. jún 2010

@pici no teraz cakame ako sa budu embrijka vyvijat.A ked vsetko pojde ako ma a embrijka sa budu vyvijat a preziju 5-6 dni po oplodneni tak ideme na vklad.A to vychadza na sobotu,alebo nedelu.

pici
29. jún 2010

@janemari
no to je uzasne. tak nech len pekne rastu a drzia sa... boze to je taka super sprava...

janemari
autor
29. jún 2010

Tak potesila ma rano embriolologicka ked som volala.Necakala som ze to pojde tak hladko.Len dufam ze ich vydrzi do konca co najviac a po vklade ze sa im zapaci u mna a budem tehula.

katie233
29. jún 2010

Jani, krásna správa. Tak nech sa pekne všetky vyvíjajú a víkend to istí 😵. Straaaašne držíme palce 😉.

oknosmas
29. jún 2010

janemari, tzo je super..dufam, ze bojovnici budu riadne silni...ja idem na iui vo stvrtok rano..tak mozno budeme naozaj spolocne tehu :D u mna je sice percento uspesnosti mensie, no verim, ze to konecne cele dobre dopadne... tak ti budem drzat palce na vikend 😉

yukki
29. jún 2010

Ahojte bojovníčky, aj my sme sa rozrástli...naša rodinka -teda tehotenstvo bolo len papierové ale trvalo poctivých 9 mesiacov od kedy malú poznáme... 😉
I tak še da.....

oknosmas
29. jún 2010

ste si adoptovali drobca? tak dufam, ze vam bude robit mala len a len radost... 😉 to je super...

oknosmas
29. jún 2010

ja by som mojho muza len tazko prehovorila na adopciu...neviem, preco sa toho tak boji a vobec nechce o tom ani pocut...veri, ze bude mat svoje...

yukki
29. jún 2010

@oknosmas obidve sú z Domova. A teraz už moje. Endometriózu mi to síce nevylieči ani neoddiali....ale..dve deti ktoré to potrebovali ..majú mamu.

oknosmas
29. jún 2010

@yukki to je skvely pristup....tak vam prajem, nech ste stastna rodinka... a robia ti dievcence kopec radosti... urcite budu uzasne a budu si vazit, ze maju taku skvelu maminu

yukki
29. jún 2010

vďaka!

katie233
29. jún 2010

yukki, srdečná gratulácia 😵