Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
7. aug 2010

Babulky, práve som si robila test a tá druhá čiaročka je trošku slabšia, ale objavila sa 🙂 Rozplakala som sa.... pred týždňom sme sa zasnúbili a v júni sme plánovali svadbu a teraz toto nečakané šťastie ( ak je to teda pravda). Normálne neviem, čo robiť, začnem veriť na zázraky...

janemari
autor
7. aug 2010

@martinkatinka rada by som ti zagratulovala,ale momentalne sa v tejto teme lepi smola na paty tak len opatrne.Ked budes v druhom trimestri tak sa budeme tesit.Tak zbehni pekne za dokim nech ti urobi sono a vezme krvicku potom bude vsetko potvrdene.

prahaxx
8. aug 2010

@jani2 to ma mrzi mrzi, jedine co mozem, je zazelat aby aspon trosku prebolelo a naslo sa dost sil do zivota 😢

jani2
9. aug 2010

Dievčatá ďakujem vám za podporu, bol to pre mňa dosť veľký šok ale myslím, že už som sa trochu "otrepala". Ešte cez víkend som chodila ako bez duše ale dnes som bola u mojej gyndošky a tá mi dodala dosť elánu.....vravela som jej, že už mám všetkého plné zuby a že sa už na to otehotnenie vykašlem, s manželom sme mali už aj také myšlienky, že mraziačiky necháme zničiť 😒 ....ale ona, že nech nebláznim, že doteraz som mala pri tehotenstvách smolu, ale maternicu mám zdravú, takže ešte bezproblémové tehotenstvo môžem mať. Vraj som ešte mladá (čo mi pri mojich 36 aj polichotilo! 😵 ) , vraj teraz je úplne normálne, že chodia za ňou tehotné 45-ročné ženy a majú zdravé bábätká (čo je už ale podľa mňa celkom dosť! 😕 ). Vraj nech si pár mesiacov oddýchnem a potom nech zas skúsim. Vraj môžem byť rada, že mám toľko embryjok a toľko pokusov....takže ma trochu ukecala a rozhodli sme sa s manželom že niekedy v zime zas KET skúsime...už som mala predčasný pôrod, aj potrat, tak do tretice to bude bezproblémové tehu! 😉

zlatanka30
9. aug 2010

jani2 drzkaj sa moja.treba skusit.budem ti drzat palce 😉

oknosmas
9. aug 2010

jani2 si velmi silna osobnost...drz sa ...

janemari
autor
10. aug 2010

@jani2 klobuk dole,si naozaj silna osobnost.Ale zase mas pri sebe muza ktory ti je oporou a tym padom sa zije lahsie.

jani2
10. aug 2010

dievčatá, nemyslím si že som silná osobnosť.....asi som len vytrénovaná životom a nič nemám jednoducho. Aj tu Janičku som si vybojovala, tak ešte skúsim zabojovať....dosť ma vzalo, keď mi dr. povedala, že srdiečko nebije. Orevala som to poriadne, ale všetko sa snažím brať z pozitívnejšej stránky....ak bolo dieťatko choručké, tak nech je to radšej takto!
@janemari - musím uznať, že manžela mám fakt dobrého a je mi veľkou oporou. Ak by to tak nebolo, určite by som toto všetko sama nezvládala. Sme na to dvaja a tak je všetko jednoduchšie. Priala by som aj tebe takú oporu!

katie233
11. aug 2010

Ahojte 🙂. Baby, každá z vás je silná osobnosť 😉. Už len tým, čím si musíme neustále prechádzať. Čo nás nezabije, to nás posilní. Držte sa TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

oknosmas
11. aug 2010

@katie233 jeeeej, uz sa ti to blizi..kedy mate termin? este nam rychlo poposielaj virusiky, zeby sme sa riadne nakazili...uz coskoro vsetky... vdaka...

janemari
autor
11. aug 2010

Ahojte,prisla som vas len pozdravit.Mne mrcha stale nedorazila a ani neviem kedy dorazi po tom neuspesnom IVF a pri tom co teraz prezivam.Aj ma bolelo brucho som myslela ze sa uz uz spusta a nic.Ale to bude asi stresom. 😒

kattkaa
11. aug 2010

@janemari Ahoj, neboj vsetko bude dobre, neviem co prezivas doma, ale zrejme to nemas doma lahke, no hlavu hore, mozno by si mala prehodnotit. Drzim Ti palce 😉

janemari
autor
11. aug 2010

@kattkaa uz som prehodnotila a rozhodla sa,len dufam,ze budem mat stastie aby som mohla zrealizovat co chcem. 😔

zlatanka30
11. aug 2010

janemari treba verit.inac neviem,co mi je ale mam zasa posledne tri dni navaly tepla. 😠

janemari
autor
11. aug 2010

@zlatanka30 zeby z hormonou?A ako pokracujes dalej,co mas nove?

zlatanka30
11. aug 2010

janemari nic neberiem som z toho paf.za mesiac zacinam stimulku.nove nemam nic vsetko po starom. 😀

zlatanka30
11. aug 2010

zeby tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt hormon 😀

janemari
autor
11. aug 2010

@zlatanka30 tak bodaj by to boli tttt hormony 😉

zlatanka30
11. aug 2010

no bodaj bol.neni to take ako pocas liecby,ale normalne ma to prekvapilo.alebo som uz v prechode 😀

janemari
autor
11. aug 2010

No nestras ze v prechode,najprv musis nieco odrodit potom pojdes do prechodu 😀

zlatanka30
11. aug 2010

ja viem tak toto je taky umelo neumely prechod asi 😀 😀 😀

janemari
autor
11. aug 2010

hlaavne nech je to len chvilkove 😉

zlatanka30
11. aug 2010

tak to dufam,ze bude. 🙂

jani2
11. aug 2010

@zlatanka30 - tak tie návaly tepla mám ešte v živej pamäti....a mala som ich len nedávno, keď embryjko bolo v poriadku! 😉 Žeby fakt tttt-hormón?! držím palce! 😉 😉 😉 😉 😉

zvedava17p
12. aug 2010

Ahojte baby,

chcem sa vas opytat, ze ci aj vam doktor v centre navrhol hned umele oplodnenie vzhladom na vasu diagnozu, ci chcel prv skusit IUI?

A este, ze aky rozdiel je v metodach umeleho oplodnenia v závislosti od centra...ak viete 🙂

Dik

janemari
autor
12. aug 2010

@zvedava17p zalezi od centra,od toho aky stupen endosky mas a veku.Ja som myslela ze tiet pojdeme najprv na IUI,ale ked ma doki pozrel,precital si kartu a tak konstatoval ze najvhodnejsie je IVF.Ako bol by nam urobil aj IUI keby sme chceli ale tam je uspesnost okolo 13-14%.A vzhladom na stupen mojej endosky,poskodenie maternice a moj vek by to bola len strata casu.Preto sme sa rozhodli hned pre IVF.Ale pokia si v poriadku ze mas funkcne vajecniky,priechodne vajickovody a mas ovulku a mm ma oki spermiogram myslim ze vam navrhnu skusit IUI.

zlatanka30
12. aug 2010

jani2 bodaj by si mala pravdu.raz ma picha nizsie okolo pupku,potom zasa pravy vajecnik.na test je skoro som len 23dc ☹ len si myslim,ze skor nie ako ano ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

martinkatinka
13. aug 2010

Ahojte, no neviem, čím to je, ale ja mám v noci normálne tie návaly tepla, celá sa spotím a musím sa prezliecť, lebo som úplne mokrá... žeby to bolo tým tehotenstvom? Telo bolo zvyknuté, že keď nemalo menzes, tak malo návaly tepla a teraz to robí asi tiež... Inak som stále unavená, len jem a spím.. dlho mi to v práci trpieť nebudú 🙂

dahra
13. aug 2010

Ahojte,
@martinkatinka - ja som otehotnela cca 2 mesiace po liecbe, kde som kazdodenne mavala navaly. Pocas tehu mi bolo teplo, ale prve mesiace - december, jan. a februar sa este dalo, hoci som nosila len tenke tricka s dlhym rukavom a nejaku vesticku. No od marca som non-stop behala v tricku a ked vonku bolo okolo 15 stupnov, tak uz aj bez svetra. Ludia na zastavke v saloch a kabatoch a ja tehotna s viditelnym bruchom v tricku. Casto som videla ako pohorsene hladia na nezodpovednu buducu maminu. 😝 Teploty nad 25 pre mna boli uz peklom a zatial sa to nezlepsilo, teplo mi je stale 🙂

janemari
autor
13. aug 2010

@martinkatinka tak uz je to oficialne?Tak gratulujem k tehulkovaniu. No a moja mrcha mrhata,ked ju necakam a nechcem tak pride ako hodinky a teraz ked na nu cakam ako blba tak si milost pani uz 4 den meska 😠