Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
13. aug 2010

Ahojte 🙂.
@martinkatinka Gratulujem 😵 a želám pohodové tehuľkovanie. Nám sa to kráti, tak vám to tu ešte trošku zavírime TTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
13. aug 2010

@katie233 dakujeme

martinkatinka
14. aug 2010

janemari.... a nemyslíš, ž sa niečo mohlo stať? keď si už prestala na to myslieť, tak ako ja? posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT :D drž sa....

lucy778
14. aug 2010

ahojte
prišla som aj ja k vám mrknúť

@martinkatinka jéééj blahoželám! tak tfuj, tfuj, tfuj nech je všetko v najlepšom poriadku až do apríla 😉

@janemari jáááj tá mrcha, no buď máš rozhodený cyklus zo stimulky, alebo ..... uvidíme 😎
TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵

gombicka
14. aug 2010

Ahojte dievcata, nasla som tuto stranku, tak by som sa chcela pridat. Viete mi poradit, aka je uspesnost otehotnenia pri endometrioze? Mam 30 a uz vyse dvoch rokov sa pokusame o babatko (predtym potrat v 10 tt - podarilo sa na druhy pokus) a vcera by laparoskopiu diagnostikovali endometriozu - loziska na 5 miestach, zatial bez cyst. Viete mi niekto poradit, ci by z toho mohlo byt? Liecby mi nasadia az o mesiac, tak neviem, co ma caka. Dakujem za kazdu radu.

lucy778
14. aug 2010

@gombicka tak vitaj medzi nami. noo neviem ti presne povedať aká je úspešnosť otehotnenia, ale môžem ti povedať, že sa to dá, aj keď nie vždy to ide ľahko 😒 Vraj sú dobré podmienky na otehotnenie hneď po laparke, ďalšou možnosťou je hormonálna liečba cca pol roka, ktorá ti odstaví cyklus a uvedie ťa umelo do prechodu. po liečbe sa potom buď pošťastí, alebo prichádza na rad IUI, IVF
ja som podstúpila laparku v januári 2009, po mesiaci mi nasadili injekcie decapeptyl depot, vybrala som ich 5. potom som čakala kým nabehne cyklus, mne to trvalo asi 3 a pol mesiaca a potom sme mohli začať snažilkovať. v januári 2010 sa nám na moje veľké prekvapenie zadarilo, ale posledné dva cykly som brala clostilbegyt a pichali mi pregnyl na podporu ovulácie.
píšeš, že ti nasadia liečbu, takže ťa čaká to, čím sme si tu prešli asi všetky - prechod. ale dá sa to normálne zvládnuť neboj sa a potom sa uvidí, či vás nechajú snažilkovať prirodzene, alebo vám odporučia ivf.

janemari
autor
14. aug 2010

@martinkatinka mohlo sa aj nieco stat,ale nejak tomu neprikladam vahu.Inak je strasne zaujimave ked sme sa snazili testovala som ako besna pred mrchou.A teraz ked mi stale meska nemam chut testovat a v podstate kaslem na to,vychutnavam si pocit bez mrchy,ziadne bolesti nic.Ale asi buduci tyzden by som mala zacat nieco riesit ked mi uz bude tyzden meskat,ze? 😅

andrea12737
15. aug 2010

Ahojte,
zahliadla som do vasej temy, lebo co to som si precitala a moje potiaze, ktore mam su dost podobne (rovnake) ako boli u vas, pred zistenim endometriozi. Prosim vas, ta endometrioza sa da zistit aj inak ako laparoskopicky? Kultivacnym rozborom sa to nezisti? Dakujem za odpovede.

martinkatinka
15. aug 2010

@janemari ..... ja som sa začala spoliehať na zázraky a vidíš 🙂 tak silno držím palce ... užívaj si dni, keď ťa nič nebolí a k dokimu choď až keď sa ti zažiada.... posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lucy778
15. aug 2010

@andrea12737 v niektorých prípadoch sa dá endometrioza zistiť aj ultrazvukom, ale to už musí byť odborník na toto ochorenie čo to robí. laparoskopia je najspoľahlivejší spôsob, ako túto chorobu potvrdiť alebo vyvrátiť.

janemari
autor
15. aug 2010

@martinkatinka akurat mi jedna baba pisala,ze niektorym babam po neuspesnom IVF meska mrcha aj 2 mesiace takze pohoda 😉
@andrea12737 endoska sa da zistit s krvi onkomarkerov,alebo na magnetickej rezonancii alebo ak mas endo cysty na sone.Ale potvrdit to moze jedine laparka a histologia.

gombicka
15. aug 2010

@lucy778 dakujem za povbudenie. Podstupim vsetko co treba, len aby sme sa jedneho dna dockali nasho babatka.

andrea12737
15. aug 2010

Dakujem velmi pekne za odpovede. Neviete mi povedat, ze ci si mozem ziadat aj od zastupujuceho lekara, aby mi dal urobit kultivaciu z vyteru? Prv si chcem dat urobit tieto testy a ak vyjdu negativne, tak tato endometrioza my uz asi ako jedina ostane... ☹

janemari
autor
15. aug 2010

@anrea12737 neviem ci ti zastupujuci urobi stery.Ja som nebol este u zastupujucuho gyndosa.Ale pokial som bola u zastupujuceho obvodaka nechcel robit ziadne vysetrenia pokial neboli nevyhnutne a dokonca aj lieky mi predpisal len do vtedy kym moj obvodak nezacal ordinovat,takze som si musela ist zase dat predpisat.

oknosmas
17. aug 2010

@janemari ako? tie povodne vas dufam nezasiahli..

janemari
autor
17. aug 2010

Ahojte.@oknosmas no zasiahlo aj nas a do dnes vecera sme boli bez elektriky.Takze az ked som prisla pred chvilkou s prace som prisla docitat co nove.

oknosmas
18. aug 2010

fuuu, dufam, ze to nie je u vas take tragicke a nie su velke skody...fotky a videa z postihnutych oblasti vyzerali hrozivo..

oknosmas
18. aug 2010

babulky, ja sa idem balit a fujazdim do tatier...potrebujem oddych...paaaa

ika33
18. aug 2010

Ahojte.
Dlho som tu nebola, tak teraz o to viac TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTttTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀
a @janemari ešte tebe aj zvlášť TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTtt 😀 nech to víde. Čítam, že ti neprišla mrcha, tak silno držím palčeky.
A všetkým vám tu kočky želám, aby ste čoi najrýchlejšie prešli cez fázu liečenia, aby ste sa mohli snažilkovať a nech sa vám to podarí na prvý šup všetkým. A potom vás čakáme v témičke úspešné tehulky s endo, lebo tam už budeme mať pomalinky samé maminy a nie tehulky. Tak kočky držím palčeky.

janemari
autor
18. aug 2010

@ika33 dakujem za TTT zabrali 😉

ika33
19. aug 2010

@janemari - rozumiem tomu správne, že čakáte bábo? 😅

janemari
autor
19. aug 2010

@ika33 no virusiky mozu zabrat na kadeco,nemusia zrovna na tehulkovstvo,aj priprava je dolezita 😉 😀

ika33
19. aug 2010

@janemari veru veru aj príprava je dôležitá, tak nech sa to teda zadarí vám všetkým a tak dnes pošleme znova nejaké tie vírusíky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTttTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
nech sa vám všetkým čo najskôr zadarí.

janemari
autor
19. aug 2010

Dakujeme chytameeeeeeee 🙂

katie233
19. aug 2010

Ahojte 🙂. Tak my sa ešte stále kotúľame 😵. Ale snáď to už čoskoro príde. Tak ešte chytajte do zásoby TTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTT

zlatanka30
19. aug 2010

mne uz ani tttt nepomozu.zivot je kruty ☹

jani2
19. aug 2010

@zlatanka30 - súhlasím s tebou že život je krutý, ale keď sa nedáš zlomiť a bojuješ, tak ti ukáže aj tu šťastnejšiu stránku svojej tváre! 😉 Ja som síce teraz dostala zas raz riadny kopanec (ten potrat v 9tt 😔 ), ale proste verím, že ešte tehotná budem. I z vlastných skuseností viem, že každá endošáčka čo som poznala buď z netu alebo z okolia predsa len časom otehotnela, len to nemožno vzdať. Tá endoška sa dá zdolať! 😉 Takže nevzdávať to, uvidíš že čoskoro aj ty zahlásiš tt a spomenieš si na moje slová! 🙂
...a ja ttt teraz prenechávam ostatným, síce sa počas oddychu nebudeme chrániť pred tehu, ale u mňa otehotnieť prirodzene by musel byť taký zázrak že by som asi na riť padla 🙂.

zlatanka30
19. aug 2010

praveze uz som sa asi zlomila.nemozem sa postavit na nohy.a este som sa pohadala s mm kvoli dietatu,takze to vyzera ze ostanem bez neho.uz nemam silu ☹

nastasia
19. aug 2010

ahojte,
dlho som tu nebola, ucim sa na statnice
v poslednej dobe sa nemam velmi dobre, mali sme psika vazne choreho no uz je na tom lepsie a teraz mam zas ja zapal mocovych ciest 😒 uz mi tie infekcie tak lezu na nervy v kuse nieco, takze snazilkovanie asi odlozim kym sa nejako nepozbieram.
zlatanka, nemozes byt taka negativisticka, teraz je zle, ale o chvilu bude zasa lepsie a uvidis, ze aj tehotna budes. vsetky sa raz dockame len tomu treba verit! 🙂

jani2
19. aug 2010

@zlatanka30 - iste to nebude tak vážne. Proste je to teraz medzi vami kvôli nezdarom ohľadom otehotnenia dosť napäté. Aj my sme sa tak kedysi s manželom chytli. Tá neplodnosť dá zabrať iste každému páru a žiaden to nezvládne bez roztržiek. Neboj, určite bude lepšie a pomeríte sa.
@nastasia - to je mi ľúto, že stále nejaké infekcie. iste to nie je nič príjemné. Hlavne sa daj teraz do poriadku, aby si neochorela práve počas štátnic alebo neboj keď budeš tehu! 😉 Moja kolegynka mala zápal moč. ciest keď bola v 2 mesiaci a chlapček sa narodil s dosť ťažkým rážtepom pusinky 😢 (ale dnes to na ňom ani nebadať a je to šikula 🙂 )