Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
16. okt 2010

@pici prvá menštruácia po liečbe bola fantastická. žiadne bolesti, žiadne hrudy krvi a trvalo to normálne, myslím, že tak ako pred liečbou. ale ako píše janemari taka super mrcha bola len tá prvá, potom som už mala bolesti, ale oproti tomu čo bývalo pred tým to bolo nič. no a po 4. som ostala tehu

lucy778
16. okt 2010

a ešte vám tu natrúsim trochu vírusov, lebo už by som sa aj mohla rozpadnúť konečne 😀 😝
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
Tak nech sa niečo nalepí 😉

pici
16. okt 2010

@janemari
tak dufam ze aj u mna to bude, lebo trpim jak zbity pes :D

pici
16. okt 2010

@lucy778

chytam chytam.... :D a tebe vela zdaru, vidim ze uz to mas za par dni :D

oknosmas
17. okt 2010

druhe iui neuspesne... 😒 hm...co nasleduje? ivf? alebo nic? netusim... 😢

pici
17. okt 2010

@oknosmas
to mi je luto.....

yukki
17. okt 2010

oknosmas....je mi to ľúto. Myslím, že ak máte mať v živote detičky, tak oni si vás nájdu.

janemari
autor
17. okt 2010

@oknosmas ☹ ale nezufaj,lebo IUI pri nasej diagnoze je skoro zbytocne.Kludne sa daj na IVF aspon na jeden pokus a uvidis.Budem drzat palceky.
A pre vas snazilky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

pici
17. okt 2010

@oknosmas

ja sa cudujem ze ti iui vobec aj navrhovali. bola som v tom, ze pre nas s endo je jedine IVF. aspon tak som bola informovana

oknosmas
18. okt 2010

@pici mam len taky lahsi stupen endo..teda aspon myslim, nemala som cysty, len loziska na maternici..tie vypalili.. a odstranili folikularne cysty..ktore tam boli.. na vajecniku.. ale tak tie by az taky problem robit nemali.. dnes volam do centra... dohodli sme sa tak s mm

pici
18. okt 2010

@oknosmas
drzim palce 😉

janemari
autor
18. okt 2010

@oknosmas drzim palceky aby bola bohata urodicka aby bolo kopu deticiek 😉

zlatanka30
18. okt 2010

@oknosmas aj ja ti drzim palce zasluzis si to

janemari
autor
19. okt 2010

@zlatanka30 a ty ako?

zuzancek22
20. okt 2010

@pici aj ja mam endošku a dokonca 3 krát operovaná, a tiež mi najskor navrhli IUI a ked to nepojde tak potom až IVF.

pici
20. okt 2010

@zuzancek22
to fakt? no tak to je super.. ja som myslela ze rovno IVF

janemari
autor
21. okt 2010

Mna hned navrhli ivf,ako povedali ze mozu urobit aj iui ale je to v podstate zbytocne.

gombicka
21. okt 2010

Ahojte dievcata, neviete mi prosim poradit? Zijem v zahranici, a tu je zdravotnictvo na ovela horsej urovni nez doma. Pred dvoma mesiacmi mi robili laparoskopiu, lebo sa myslelo,ze mam zablokovany pravy vajickovod a vtedy mi zistili, ze mam endometriozu. Stredneho stupna, 5 lozisk. No nikto mi nic viac nepovedal, iba to, ze co bude dalej sa dozviem pri kontrole. Ta bola az tento tyzden, cize 2 mesiace po operacii, a tam som sa dozvedela, ze mi pri tej laparke nic nerobili, vobec to neodstranovali.

Neviete, ci je to normalne?? Doktrorka mi povedala, ze to „asi” bolo prilis male, ked s tym nic nerobili. No pripadala mi, ze ma o tom asi este menej informacii, nez ja.

Po laparke som ani nedostala ziadne lieky, ani nic. Neviete mi nahodou poradit, ci je to normalne?

pici
21. okt 2010

@gombicka

a chcete mat babatko?

yukki
21. okt 2010

Hilfe! Help! ženy ja som normálne dostala krámy, a v pondelok mám ísť na ďalšiu injekciu lucrinu, druhú. A už mám aj vedľajšáky, mierne, zatiaľ, a zároveň menzes. Môj organizmus sa zbláznil a dlabe na umelý hormón či čo?

pici
21. okt 2010

@yukki
ja som po prvej injekcii tiez dostala kramy... lebo nestihla este stopnut cyklus.. drzim palce.. vydrzis to neboj

dahra
21. okt 2010

Ahojte,
@yukki - ja som brala lucrin a po prvej som mala asi po 2t spinenie, mrchu som uz nedostala, ale moja sestra po prvej este dostala raz a po druhej uz nie. Zavisi od toho, v kt. den cyklu ti to dali. Ma sa v prvych 3 dnoch mrchy . Niektori to vsak supnu nezavisle od toho. Mne dali predpisovo. Tie, co dostali injekciu neskor, vacsinou este v druhom cykle krvacali.
Kolko injekcii ti idu davat? Ty si to tak nedobre znasala a znova to musis brat ☹ Na porazenie....

lalia123
21. okt 2010

@yukki aj ja som este dostala normalnu ms po prvej injekcii. Lekar hovoril, ze by uz nemala byt, resp. ze bude slaba. Ale bola uplne normalna - teda riadna. Inak idem si tento tyzden po poslednu siestu. Kolko Ti ich predpisali? A ak spravne chapem Dahrinu otazku, beries Lucrin uz druhykrat?

Babule, po dobrati Lucrinu Vas kedy zobrali na dalsiu laparku? Caka sa, kym pride ms, alebo nie?

katrin21
21. okt 2010

@lalia123 ja by som na dalsiu nesla.. kazdy zasah zvysuje riziko tvorby zrastov......snad sa otehulit...

katrin21
21. okt 2010

@gombicka loziska ti mali vypalit.. je jedno ,ale su male..... mali ich zlikvidovat....:(

lalia123
21. okt 2010

@katrin21, ja ju mam povinne 😔 ...mam cystu, ktora sa pocas terajsie liecby nezmensuje a pri poslednej laparke ju nedokazali odstranit. Navyse mam myomy a zrastene vsetko so vsetkym...tak moj doki dufa, ze aspon tie zrasty trochu povolia a budu sa dat lahsie odstranit. U mna je prirodzene tehu bez sance a na IVF je to so sucasnym stavom zbytocne.

pici
21. okt 2010

@lalia123
ja idem na dalsiu laparku , na kontrolnu... bez toho nie je mozne zistit ci bola liecba ucinna :D teda aspon tak mi to bolo povedane.
ja som mala poslednu injekciu koncom jula a ms som dostala tuto sobotu :D

pici
21. okt 2010

@katrin21
to pocujem prvy krat ze zvysuje zrasty dalsia laparka

yukki
22. okt 2010

Vďaka všetkým.....

@dahra neviem, nepovedali koľko. Mne napísal že mám prísť 4.dc, aj som prišla aj mi ju tak pichli....minule pri tom Diphereline som mala špinenie, ale nie takúto ukážkovú MS....

@lalia123 minule som brala 3 inj. Diphereline, a teraz idem brať neviemkoľko Lucrin .... ale to asi všetko jeden sajrajt, účinok na organizmus by mali mať ten istý......
Hm, a nemôže to byť aj preto že som brala chvíľu ten pupalkový olej? ale to len asi 10 dní bo potom som kôli blbým návalom sa pri vození dreva vyzliekla do trička a ma ofúklo a lapila som hexenšús...ta som aj zabudla na pupalkový olej...
Ináč dobré ránko všetkým! Malá už pred hodinou ma bola budiť.... 😝 😅 🙄

aby
22. okt 2010

Ahojte,
tak som tu po dlhej dobe v sobotu ma čaká prvé IUI no som zvedavá.
Baby a je tu nejaká ktorej sa podarilo tehulkovstvo po IUI a nedaj bože na prvý krát?
Mám zmiešané pocity dostala som včera injekciu Pregnylu a Utrogestan.