Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mirip
10. feb 2011

čo sa týka endometriozy je to jedna velká záhada tak ako pre nás tak aj pre doktorov niekmu stačí lalarpskopia a už sa endo nevráti, niekto sa prelieči a má nadosmrti pokoj, niekto tehotenstvom ju odstaví a niekto má smolu a po laparke, liekoch sa muž vráti ako jojo efekt rýchlešie a silnejšia ako pred a to ani Dr nevedia prečo je to tak že niekomu sa potlačí úplne a už nebujnie a niekomu sa vráti spať

mirip
10. feb 2011

@janemari nevešaj hlavu, že si mohla odísť už skor to je síce pravda ale teraz aj ked chlap je idiot budeš mať aspon malinkú a tá ti bude robiť radosť v živote

prahaxx
11. feb 2011

@mirip no nie je to take jednoduche, uz je to velka zavislost, nebol by s nami, ani ked mu odpovim net, len by mi pilil usi tym, ze ako ho lubim, ked mu nedovoli nachvilku jeho zabavku, bude sediet cely den ofucany v kute a zajtra si spravi nove pripojenie, na to, ze nas ma a ze aky poklad sme, musi prist sam, bojim sa, ze sa raz po noci pri PC rano o pol dvanastej na obed zmrzaci pri dopravnej nehode ☹ a potom, ked uz nebude moct nic, tak potom na to pride, co je zivot ☹

janemari
autor
11. feb 2011

@mirip ja to beriem tak,ze to momentalne neriesim.Teraz riesim existencne problemy,potom potrebujem ukoncit doterajsi zivot,porodit zdrave dietatko,vytvorit mu domov,najst si system a dat sa do poriadku.A ked budet toto vsetko za mnou mozno zacnem znova vnimat muzov,ako potencialnych partnerov.Zatial urcite nie.

janemari
autor
11. feb 2011

@prahaxx muzi prisu na to,co stratili az ked je neskoro.

mirip
11. feb 2011

@prahaxx moj je nonstop v robote od rána do večera príde často aj o 23tej a som mu povedala že ked chcel dve deti za sebou /teda že na to že ich budeme mať sme museli byť na to dvaja/ tak hlavne teraz ked to mám za pár by mohlo aj niečo pomocť aby malá bola zvyknutá aj na neho nie len na mna a robí to že príde domov okolo 16tej sa venuje malej a ked ju okúpame a uspíme ide si robiť ešte papiere do roboty, som zvedavá dokedy mu to vydrží

prahaxx
11. feb 2011

@mirip juu dobre, nech to vydrzi co najdlsie!! lebo 2 babatka to nie je sranda, ja som prosila aj po dobrom, aj po zlom, aj vyhrazanim, zatial stale nic, vraj ked bude druhe, mala Maryska uz bude lepsia a potom ze s nou bude, to "potom" bolo aj v tehotenstve, ze potom sa bude starat, no uz to vidim, len on si nepamata, co mi hovoril ☹

oknosmas
14. feb 2011

@mirip to je to....on tie deti este velmi nechce... po dietati tuzim len ja... 😒 momentalne...ale uz som sa rozhodla, ze ho nejdem do toho tlacit...uz ho nejdem nutit ist so mnou do centra, i ked tam je vsetko pripravene na to, aby sme zacali.. uz nehovorim nic...bud sa casom spamata, alebo to asi ja nevydzim 😉 a bud budem opat hovorit len a len o dietatku, alebo raz najdem dakoho, kto to dietatko bude chciet... 😕

janemari
autor
14. feb 2011

@oknosmas tak to je smutne ☹ ti muzi. Asi bude lepsie ked sa na chvilu stiahnes a uvidis,ak ma zaujem mat deti pride sam za tebou a opyta sa co budete teda robit,ak nie tak mas len dve moznosti,bud sa vzdas tuzby po dieti a budes dufat,ze raz.... alebo si budes musiet naozaj najst niekoho kto tie deti s tebou bude chciet mat 😔

yukki
15. feb 2011

ženy, včera som bola na poslednú - šiestu -injekciu, a poviem nikdy nikdy viac už to nechcem zažiť, pol roka života v ...., už druhá zima po sebe takto dobabraná.

@janemari Ty už sa riadne šetri, už sa Ti to blíži 😎 🙂 😵

majkal
15. feb 2011

@yukki to už bola šiesta?? pánečku ... ale to rýchlo ubehlo (ja viem, tebe asi rýchlo nie 😝 ) ... ale super, že už máš po tom. Teraz už len držať palce, aby tá liečba mala efekt a endo sa nevrátila 😉

janemari
autor
15. feb 2011

@yukki waw to uz 6 to teda dobre ubehlo 😲 Tak uz len dufat ze tentoraz liecba bude mat aj svoj ucinok 🙂

yukki
15. feb 2011

vďaka baby!!

babulina
15. feb 2011

baby je mi do placu, vsetko vseticko sme urobili ako nam radili lekari- laparka, injekcie, dve tehotenstva a i tak dneska mi lekarka povedala ze endo je asi zase naspat, som sa jej tam normalne skoro regularne rozplakala 😢 😢 😢

dahra
15. feb 2011

Ahojte,
@babulina - ako na to prisla? Zvysene CA125? Alebo nieco videla na utz? Hadam to nebude take zle.
Ja to v podstate beriem tak, ze endo mam stale. Rovnako ako reumatoidnu artritidu od detstva. Naucila som sa zit s tym, ze aj ked sa zda byt v pokoji dnes, zajtra to moze byt uplne ine. Mne ak narastie daka cysta, tak mozno pridem o druhy vajecnik. To by som si uz dala vybrat vsetko, netuzim chodit kazdu chvilu po operaciach. Fakt neviem, co sa da robit - v centre mi povedali, otehotniet, porodit, otehotniet, porodit a v tomto cykle pokracovat az do prechodu. 😀 😀 😀 Vsak ja by som viac deti chcela, lenze my sme obaja neschopni "prirodzene sa mnozit". 🙂
@yukki - ty si si uz "uzila" druhe kolo, des....
@prahaxx - to bol tvoj m od zaciatku taky? Myslim uplne na zaciatku. Sice dost vela ludi sa snazi na zaciatku struhat formu. Moj na(ne)stastie je stale taky isty. On nic nehral, len ja som si v niektorych veciach namyslala, ze sa zmeni. Takze ak sa chcem hnevat, tak na seba. Myslim tym jeho citovu zaangazovanost a postoj k tradiciam - napr. narodky, meniny a ine sviatky su den ako kazdy iny. Takze darceky a pozornosti a prekvapenia neexistuju. Vcera ma vsak prekvapil - dostala som svoju oblubenu marcipanovu cokoladu 😕 😕 😕 😲 Nechapacky - 1x v zivote od neho nieco na valentina. Asi by som sa mala zacat bat ci v tom nebude nejaky hacik. typicky zenske - cokolvek urobi, aj tak nebudem na 100% spokojna 😉 Cosi take ako "lubim ta" som od neho poriadne ani nepocula. Ako priatelia sme perfektni, rozumieme si, v niecom uplne odlisni (on technik ja humanitacka), v inom zhoda - napr. obaja milujeme dokumentarne filmy a ked ide nieco o vesmire, tak sa ideme potrhat, aby sme si to pozreli. Aj hry na kompe sme zvykli hrat spolu - samozrejme, ze on bol lepsi, bo trenoval viac, ale boli tazenia, co som ho zdolala 😀 😀

Babatko by som chcela aj ja, ale to by sme museli mat aj sex 😀 😀 (po veceroch sedime vedla seba, kazdy so svojim bookom, on maka, bo robi navyse projekty a ja konikujem, farmvillujem, pripravujem sa na hodiny) teraz napr. siel spat, bo vstava na 6.00, aby mohol prist domov o 15.00,co ja uz ficim do prace. Som stastna, ze s malym vie. Mozem sa nanho spolahnut - urobi mu kasu vecer, prebaluje, zabavi sa s nim a okupe. Musim mu vsak vzdy pripravit veci, aby vedel, co kde a ako.ked sa vratim z prace, zvycajne uz len nakojim a ulozim 🙂
Ak by sme aj mali sex, tak myslim, ze je velmi miziva pravdepodobnost uspechu. IVF uz mm nechce, ja by som aj sla. Mozno vsak ma pravdu, ze silit veci netreba, co mne je tazke prijat, bo ja som tvrdohlava a za cielom vzdy idem, co by sa mi aj "creva po zemi tahali" Mozeme byt vdacni, ze mame maleho, ze je zdravy. Je pokojne babatko, takmer vobec neplace, spinka, papa, hra sa s nami, ale dokaze aj sam. Je skvely. Zasnem niekedy a citim az bazen...
Posledne tyzdne boli pre mna tazsie, co som sa snazila nejako sa vysporiadat v sebe s tuzbou po druhom. Tiez ma trapi obava, co s endo a strach, kedy zacne vycinat. Mam mrchu presne ako ty - uz na 7t po porode a odvtedy pravidelne. Upravila sa mi dlzka cyklov - chodi na 29DC (predtym 26). Nikdy predtym som necitila ovulku, ale po porode presne viem, kedy je. Minule som dokonca slabucko v ten den krvacala. 😕 Musim sa objednat na utz k nejakemu inemu lekarovi, aby kukol, co vo mne rastie. Moja lekarka sono robi 1x do roka.

dahra
15. feb 2011

Ozaj baby -
@majkal
@yukki
@oknosmas
@babulina a ostatne - nechcete prist k nam do sukr. temy? My sa tam zasivame, babula ju zalozila. Ona vas moze pridat.

dahra
15. feb 2011

@zlatanka30 - co nove? pokracujete?

janemari
autor
16. feb 2011

@babulina bohuzial tato pliaga nikdy nezmizne ☹ Akurat vcera som v TV videla jedneho gyn.ktory povedal,ze by mali zenam zastavit menstruaciu,ze nieje potrebna pre zivot.A ked si to tak zoberiem tak pre nas endacky je to dobry napad.Zastavit mrchu,ked bude chciet mat zena dieta ,tak vysadit lieky a skusat otehotniet.Ja si myslim,ze keby zena nemala cca 2 roky mrchu mohlo by sa ju podarit vykynozit,alebo by nemala az taky ucinok.

babulina
16. feb 2011

@janemari - ja som poriadne menzes nemala od aprila 2006, dohromady ked to ratam tak presne 9krat a tak ci tak je to asi cele naspat, s tym ze jan 2007 ma operovali 😔 ja tomu vobec nechapem nacom sa ta pliaga zivi

oknosmas
16. feb 2011

@dahra moze byt, ak sa da...

yukki
16. feb 2011

@dahra aj ja aj ja chcem do súkromnej.... 🙂

janemari
autor
16. feb 2011

@babulina asi je uz prilis agresivna.Si zober,ze ja som po laparke a liecbe nemala mrchu cca 10 mesiacov a ani po pol roku som mala hodnoty onkomarkerov ovela vysie ako pred.Ja tiez riesim co urobim po porode 😅

dahra
16. feb 2011

Caute,
@yukki a @oknosmas - uz som jej dala vediet.
@babulina - staci aj jeden cyklus ☹ Uz mavas znova menzes? Ja som uz mala od porodu 7x, akurat bud. stredu som sa objednala k sukromnemu na utz. Aspon ma lepsie prezrie ako moja. Myslim, ze aj u mna je to znova rozbehnute. Uz sa psychicky pripravujem, ze mi tam zas daco najde.
@oknosmas - moj s tym mal tiez problem. Rozoberat to nechcel, takze o dietati sme nekecali velmi. Len som mu oznamila, ze sa ide do centra akoze medzi recou a potom sme sa bavili o inom. Bolo to tazke. Ja viem, ze nas to vo vnutri zerie a potrebujeme to ventilovat. No s muzom, ktoreho sa to dotyka sa casto neda.

babulina
16. feb 2011

@dahra - no pocas kojenia som dostala od 2x a teraz dva tyzdne nekojim tak cakam co to spravi ci pride v termine menzes alebo mi tie hormony ho trosku rozhadzu, ale mam strasne vysoku sliznicu maternice az sa lekarka zdesila, hned mi napisala duphaston, tak sa tesim na dlhe bolestive krvacanie 😠

yukki
16. feb 2011

@dahra vďaka! No mne sa vlastne tiež vytvorila 6-7 cm cysta za tri cykly...som zvedavá ako to bude teraz ale tiež sa prikláňam k tomu že ak sa to zase takto skoro vráti tak než ďalšie operácie tak nech berú všetko pri jednej...

prahaxx
17. feb 2011

@babulina ako Ti na to prisli?

krvacam pri ovulke, asi nic-moc, co? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

@dahra kam ides k sukromnemu? MT alebo ZA? asi by mi nasadili HAK ☹ nechcem .... Andrej - ten moj mimoň ☹ bol vzdycky taky, lenze sa dal lepsie tahat, teraz je to ako za rohy, ja ho od toho PC tahat nevladzem, prist za nim 300x ze treba ist do obchodu, povysavat, nachvilku dozriet na malu - viac ako hodinu sam nevydrzi, hodi do kocika a musi lezat, to ona uz nechce tak rev, on nervozita... ach jaj 2 tyzdne po svadbe boli naozaj medove, potom zlozil PC a zacalo to byt tazsie, vozil ma do prace, aj rano musi zasadnut k diskusiam, tak sme zacali meskat, ked som mu robila kazania, tak jednoducho omarodil a mohla som si vsetko zas robit sama. Samozrejme, sprosta som, ked som si myslela, ze ho manzelstvo, moja laska a neskor dieta zmenia.. na svoju obhajobu vzdy zahlasi, ze mam byt rada, ze nesedi v krcme, skusala som vsetko mozne.. viem, ze musi prist sam na to, o co prichadza.. kym na to nepride, nebudem stastna, potrebujem plnohodnotneho chlapa, moju polovicku, zatial som len ta druha, ktora musi cakat, kym sa dohra, alebo dokeca v PC.. pripravujem ho na to, ze Maryske sa bude tazko vysvetlovat, ze ocko teraz "nemoze" .. uz ju samozrejme hned chce klamat tym, ze "pracuje" no proste des s chlapom, ktory si obhajuje svoju zavislost. Zial ani svokrovci mu nedohovaraju, momentalne len riesime, preco je z poslednych 90 dni 50 na PN a 30 tiez "chorych" ☹ chcela by som druhe babatko, ale babky maju roboty vyse hlavy, a bez jeho pomoci to nepojde.. uz teraz mi je na houby a nieto este v tehu

babulina
17. feb 2011

@prahaxx - mne je zle od tretieho dna menzesu az cca tyzden po skonceni, take blbe stavy - zavrate, pocit na vracanie, hnacky, bolest v podbrusku smerom na vajecniky, bolestivost pri niektorych polohach pri sexe, je to uplne rovnake ako pred operaciou len s mensou frekvenciou opakovania sa bolesti, tak som naklusala k lekarke,a ona tiez podla toho popisu mi povedala ze nechcem strasit ale toto vyzera ze mam endo nazad, urobila uzv cystu nenasla ale brutal vysoku sliznicu maternice, a toto je tiez cim mne endo zacala resp takto sme sa postupne dopracovali k diagnoze, onkomarkery mi nemozu urobit lebo po porode a kojeni som hormonalne rozhadzana, takze ideme sledovat co bude robit sliznica a uvidime co dalej, a tipla ze tam budu aj zrasty, mudrejsia budem po troch mesiacoch

janemari
autor
17. feb 2011

Baby nestraste s tou mrchou a endoskou,normalne budem mat depky ked bude mat prist mrcha 😒 Celkom som si od nej odvykla a je mi bez nej fajn.Normalne rozmyslam,ze nasadim HAK ktora mi ju uplne vyblokuje 😅

martinkatinka
19. feb 2011

Ahojte, prečítala som si pár strán a kukám, že teda tá endoška je riadna mrcha! Mňa potrápila pred tehotenstvom dosť....Začínam sa obávať, čo bude, až porodím... Doktor povedal, že hneď ďalšie bábo.... lenže ja som strašne vyčerpaná z tohto tehotenstva, však on veľmi dobre vie, ako som to prežívala a chce to zas... No lenže ja určite teraz nie.... Už som aj premýšľala nad tým, nech mi po narodení malej všetko vyberú, ak zas niečo nájdu....
@prahaxx - moj tiež presedí pri PC dosť času, ale zas musím povedať, že kopec času strávi aj v robote....Doma spolu akurát tak niekedy raňajkujeme, zájde so mnou na vačší nákup a pozrie film.... keď niečo potrebujem, tak stojím nad ním a hučím doňho, že čo chcem, aby urobil... a teraz, v poslednom trimestri som taká citlivka, že keď ma ignoruje, tak sa rozplačem... a to on neznesie vidieť ma, ako ja revem kvůli somarinám...
@yukki - tiež som mala pred tehotenstvom dva cykly injekcií.... už po prvom som si hovorila, že nikdy viac... tie návaly tepla, tie stavy na odpadnutie, hučanie v hlave.... dopichané brucho... NIE! Ale kvůli vidine, že po druhom cykle sa možno to bábo podarí, som na to šla ešte raz... ale stačilo, Ďalšie návštevy onkológie by som už nezvládala... nie, keď budem mať malú...

oknosmas
19. feb 2011

@dahra no, ja uz nemam sil na to to niekedy spomenut a potom pozerat, ako sa tvari, ako mu je vsetko zatazko, ako upadne do tej svojej "depky".. je to tazke.. tak to chvilku neriesim..i ked je to velmi tazke..
ked uz hovorite o tej mrche..ja som mala tento cyklus velmi divnu... fakt hej..vzdy mavam silne a 6 dni minimalne..teraz som mala taku normalnu prvy den...teda asi az druhy, ako to slabe ratam ako prvy den a 5 den uz som nemala nic...len troska spinavu vlozku .. velmi zvlasnte kramy..na mna... a mala som pocit, ze mam popri tom vsetkom este aj plodny hlien...alebo co...mi to tak chvilami prislo...divne... cele divne...