Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nikol18
6. jún 2011

@carmenuska no nie kvoli liecbe...ja som totiz absolvovala za 9 mesoacov 6 operacii (co sa docitas v tom mojom pribehu) plus som mala dva vyvody z tela - prvykrat z oblicky, druhykrat z hrubeho creva, takze preto som tak dlho musela marodovat. Ale ked mi uz bolo lepsie, hned som sa hrabala do prace, lebo v praci mi ten cas rychlejsie usiel a hlavne psychicka podpora zo strany mojich kolegov bola neocenitelna 🙂
mne hned po operacii povedali, ze je to endo, aj ked samozrejme histologia to potom az potvrdila na 100%

angieska
6. jún 2011

@carmenuska no mne napríklad povedali po operácii, že s mojou diagnózou nárok na kúpele nemám, ani som sa nejak netrhala, už som tiež nechcela veľmi z práce vymeškať...asi to záleží na lekárovi, ako sa k tomu postaví...

carmenuska
6. jún 2011

@angieska - hej? mne moj povedal ze vsetky co maju endo, maju narok na kuplene a ze moc zalezi od toho, co doktor napise poistovni. Ak to ma na haku, nepomoze..Moj povedal ze vsetkym zenam kupele pomozu, ze on je toho zastanca a ze mi s tym pomoze....

angieska
6. jún 2011

@carmenuska takže presne, ako som povedala, záleží od lekára.... teraz je to už jedno, ja mám po liečbe, tak verím, že už to mám za sebou a teraz sa už môžem tešiť na tehotenské a mamičkovské starosti 🙂

leya
6. jún 2011

@nikol18 Ja zijem v Kosiciach, takze Gyncare 😉 A neuvazovala si nad Brnom?

nikol18
6. jún 2011

@leya zatial nie, pretoze ked mam pravdu povedat, doteraz som nemala kedy sa o to velmi zaujimat, boli ine veci co som musela riesit, ale co sa toho Brna tyka, citala som nan same dobre referencie, tak aj nad nim uvazujem

leya
6. jún 2011

@nikol18 Samozrejme, verim, ze sa nad tym uz nestihnes ani zamyslat a z dovolenky si prinesiete mily suvenir 😉. Clovek nikdy nevie......Drz sa!

nikol18
6. jún 2011

@leya dakujem 😉

angieska
8. jún 2011

Ahojte 🙂
Tak včera sa mi konečne menštruácia vrátila po 111 dňoch od poslednej injekcie...normálne som sa jej potešila, konečne prešli návaly, bolesti ustúpili a menzes bez ibuprofenu prvé dna dni som nepoznala už celé roky 🙂 teraz fungujem v pohode, v podstate ani nevnímam, že ho mám 🙂 takže pekne pomaličky sa ideme začať snažiť o drobca, dúfam, že sa nám to podarí čo najskôr....

ma77
8. jún 2011

@angieska ahojky tak menzes by mal byt v pohode po liečbe ja som 8mesiacov po liečbe a odvtedy mam ukažkovy menzes presny jak hodinky a hlavne bezbolestny prvy den ma trošku boli brucho a inač nič akurat ešte prsia pred menzesom a pred liečbou som tyžden revala a bez ibalginu sa nedalo 😉

angieska
8. jún 2011

@ma77 tak mňa to celkom prekvapilo, lebo ja som mala bolesti v podstate od puberty...pár krát mi injekciu musel lekár pichnúť... som zvedavá, ako cyklus, predtým som mala pravidelný, tak dúfam, že to sa nezmenilo.... ale ten bezbolestný priebeh ma milo prekvapil 🙂

lalia123
8. jún 2011

Ahojte babule - este k tym kupelom, naozaj to zalezi od lekara. Ten moj mi povedal, ci som normalna ist do takeho zapadakova a ze preco si radsej nezaplatim dovolenku pri mori. Tvaril sa, akoze som staromodna, ze chcem ist do kupelov, a ze on ani nevie, ako sa ma vyplnit ziadost. Bol fakt trapny. Ziadost mi vypisal na tretikrat, co sa s nou za nim bola - hoci, stacilo k nej len pripojit kopiu zo spravy z nemocnice a on ako obvodny gynekolog sa tam podpisal. Mal s tym robotu asi 35 sekund. A tie Lucky urcite nelutujem. 🙂 Boli to tri tyzdne balzamu na telo i na dusu. Fakt odporucam. 😉

fabiaan
8. jún 2011

ahojte,tak aj ja mam endometriozu,som po 8mesacnej liecbe kedy som bola v prechode po liecbe sa mi hned podarilo otehotniet.zaujimave,ze po liecbe do 3mesiacoch kym som otehotnela sa mi zase zacali robit zrasty no babo bolo silnejsie a donosila som.Teraz som pol roka po porode uz 4mesiace nekojim a zase mam cudne priznaky dost podobne tym ako to bolo pred liecbou.Pri lekarovi som este nebola tak rada by som vedela,ci nema niektora info ako je to s s tou endometriozou a jej navratom?

nikol18
9. jún 2011

@angieska tak to je parada, moc sa s tebou tesiiim 🙂 hlavne tomu bezbolestnemu priebehu 🙂 ja tak dufam, ze aj u mna sa to zlepsi, lebo prva ms nic moc 😒

nikol18
9. jún 2011

@fabiaan jeeej, tak to mooooc gratulujem k malemu drobcekovi 😉 my sa teraz pokusame snazit, no velke nadeje nam nedavaju a odporucaju nam cim skor IVF prave kvoli tomu, ze by sa zrasty mohli zacat rychlo tvorit...ako tak citam, u teba sa zacali veru strasne rychlo 😒 ja sa toho bojim ako cert kriza ☹

angieska
9. jún 2011

@nikol18 ďakujem 🙂 no bude držať palce, aby sa ti to tiež zlepšilo, je to teda poriadny rozdiel 🙂

fabiaan
9. jún 2011

@nikol18 no u nas to islo vsetko velmi rychlo,este som sa nestihla spamatat z tej liecby a uz som dostala svoje dni no tiez ziadna slava,ale predsa lepsie ako predtym a potom pri dalsej kontrole nam oznamil,ze cakame babo,ale pri tom co tam zase uz mam tak nech sa velmi netesime,ze to moze dopadnut rozne.No som stastna tehotenstvo prebehlo super az na tie kila 🙂 ,ale aj tie boli za mesiac dole.Vam drzim prsty treba silno verit aj ked pri tej chorobe clovek nikdy nevie na com je ☹

pici
9. jún 2011

@fabiaan je to velmi individualne... niekomu sa tehotenstvom uplne vytrati najma po liecbe a tehotenstve naslednom. niekomu pride skor ako na to pomysli. neviem od coho to zavisi. a nevie to podla mna ani lekar...

carmenuska
9. jún 2011

Dievcata, liecili niektorej z vas endo antikoncepciou?

mirip
9. jún 2011
martinkatinka
9. jún 2011

@carmenuska - áno... mne skúšala dávať doktorka antikoncepciu, lebo ma nechcela posielať zas k onkogynekológovi, ktorý predpisoval Zoladex...Dávali mi azaliu, ale nezabrala ako mala...teraz po porode ideme na Mirenu, vraj to zastavuje menzes, tým pádom aj krvácanie ložísk v bruchu... tak uvidíme...

tittika
9. jún 2011

@carmenuska ano ja 🙂 uzivala som antikoncepciu AZALIA 6 mesiacov

fabiaan
9. jún 2011

@pici no super tak som zvedava ako dopadnem ja,ale nevidim to ruzovo kedze mi moje dni zase strajkuju.Uvidim na buduci piatok, velmi by som chcela este jedno babo,ale prezit zase tu liecbu tak to bude horor 😖

pici
9. jún 2011

@fabiaan no ja som z toho tiez rozladena.. lebo som o chvilu rok po liecbe, babo nikde a bojim sa ze sa mi to vrati a zase pol roka na injekciach tak to asi psychiatra budem potrebovat

fabiaan
9. jún 2011

@pici uff tak to je riadne na nervy viem si to predstavit,a co ti davali?ja som mala decapeptyl 8mesiacov strasne zle som to prezivala moj drahy mal,ale nervy a trpezlivost aj za mna.No,ale riadne to zasiahlo do mojho inak zdraveho tela hormony robia svoje a od 8mesiaca som pravidelne dostavali zachvaty,z nicoho nic sa mi urobili zlcnikove kamene no masaker.Strasne bolesti,kazdy tyzden zachvaty vydrzala som a mesiac po porode som isla zase na operaciu.Drzim prsty,aby vam to vyslo a aby ste sa skoro tesili z maleho drobca 😉

pici
9. jún 2011

@fabiaan ja som mala diphereline a normalne som brala lieky na menopauzu k tomu lebo to bola katastrofa... depky som sice nemala ale nervvna som bola jak pes alebo som mala extremy ze mi vsetko prislo smiesne... no zle obdobie.. ale vela som sa chodila prechadzat nech si vyvetram hlavu lebo by to bolo moc zle so mnou

janemari
autor
9. jún 2011

@carmenuska ja som mala na zaciatku antikoncepciu a to som este nevedela ze mam endosku.Ale podstata vysla,nemala som cysty,bolesti pri mrche ani silne krvacanie. A teraz tiez uvazujem ci si ju nedam.Vsetko sa rozhodne podla toho aky menzes budem mavat.

janemari
autor
9. jún 2011

@pici davno sme nepopisali.Ako sa ti dari?

fabiaan
9. jún 2011

@pici ja som bola nervna,strasne depky zmysel zivota ziadny stale uplakana,navaly a este aj kila isli riadne hore a tie nie a nie zhodit tehotenske isli za mesiac dole a tie nejak ostali.Tak to este zvladnut raz tak infarkt preto musim teraz sekat dobrotu u mojho muza,aby potom nemal zajaci umysel 😝(inak ani by som sa mu po tom vsetkom co si pri mne vytrpel necudovala)

pici
9. jún 2011

@janemari ahoj mamina... mam sa fajn... pripravujem drobcom domov a 18 by sme mali mat KET :D