Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
29. júl 2011

hm takto cez net mi to nepride nejako extra doverihodne, ale zas mi trha creva tento mesiac, tak ...

yvon3
1. aug 2011

@leya Ďakujem 🙂

pici
4. aug 2011

baby neklamte si. endo nie su flaky a podobne veci. su to nieco ako nerakovinove nadory na maternici, jedine co ich tlmi je nefungujuci cyklus a tehotenstvo. inak nic. to je realita

yukki
4. aug 2011

@pici kurnik keď ja sa cítim ako povestný topiaci ...topiaci sa aj slamky chytá...a čokoľvek čo sa vyskytne v zmysle "proti endometrióze" je tá slamka....
ale teda ešte som si neobjednala, no. Zato pijem kadejaké žaburiny čo by som normálne do huby nevzala-jačmeň, riasy...

pici
4. aug 2011

@yukki to je vsetko ok. ja mam teraz kramy a citim ako mi je zase zle... cize krasavicka endo nasa mi pekne kvitne... ja som sa velmi otvorene bavila... s dokym.. je to celozivotny boj. neliecitelna. len moznost utlmenia- umely prechod a tehotenstvo... ale recidivujuca, nie u kazdeho, nie rovnako, nie vzdy... jedina moznost, maternica von...

yukki
4. aug 2011

@pici šak aj pôjde von keď neprestane prepúšťať... 😠 😉

pici
4. aug 2011

@yukki no len takyto "luxus" si zatial bez deti dovolit nemozem...

yukki
4. aug 2011

No nakoľko som zvolila alternatívny spôsob "pôrodu" tak ani môj klokaní vak si nejakých embryí neužil, napriek tomu mi tu teraz namiesto popoludňajšieho spánku žerú nervy hneď dve... 😅 😅

leya
4. aug 2011

@pici cinska medicina este v poho... ja som uz vazne uvazovala o dvojtyzdnovom "lieceni" za 6000 eur v jednom centre, zameranom na rozne (aj onko) choroby, "nastastie" sme museli ist hned do IVF, tak som "usetrila" 🙂 ....takto splachnem do zachoda "len" tisicku..... 😠

pici
4. aug 2011

@leya no to ano... zbytocne vyhodene prachy by to boli
@yukki tak to ano... mas moj obdiv

oknosmas
4. aug 2011

@pici a aj preto stale uvazujem, ci mam pred ivf absolvovat este laparku. necitim sa uplne najlepsie a myslim, ze tam zasa daco bude.. ale na ivf mame ist uz tento mesiac. tak neviem, stale vaham...

leya
4. aug 2011

@oknosmas a neuvazoval tvoj lekar nad tym, zeby si sla na dva mesiace do prechodu, aby sa to upokojilo, a az potom IVF?

oknosmas
4. aug 2011

no, najskor mi bolo povedane, ze budem mat dva mesiace pred antikoncepciu a potom ivf. avsak na konzultacii mi povedali, ze antikoncepciu nie. ze si mam vybrat, kedy do toho chceme ist

leya
4. aug 2011

@oknosmas no, to je zaujimave....🙂 ja som 4 ci 5 mesiacov po laparke sla do CAR a lekar zistil, ze mam endo zase aktivnu, takze som mala dva mesiace prechod a potom hned stimulka na IVF. vysvetlili ti, preco antiko nie?

oknosmas
4. aug 2011

@leya vlastne ani nie...len ze to nie je treba a vraj mame cim skor zacat...tak uvidime..

leya
4. aug 2011

@oknosmas tak potom drzim palce!

oknosmas
4. aug 2011

@leya dakujem 🙂

pici
4. aug 2011

@oknosmas kazda zena je individualna... endo nie je problem pre otehotnenie pomocou IVF

gombicka
5. aug 2011

@leya ahoj leya,vidim, ze si uz zacala IVF? ako to ide? v ktorom si stadiu? drzim palce!

leya
7. aug 2011

@gombicka ahoj! vdaka za palce! ano, v podstate uz koncim, zajtra sa mam dozvediet vysledok vysetrenia krvi na HCG. domace testy su ale negativne, takze si nerobim iluzie. a ty ako? skusas znova IUI? inak, drzala som aj dietu podla tej knihy, co si mi poslala, a snazim sa aj nadalej, aj ked obcas "zhresim" 😉 drz sa!

gombicka
7. aug 2011

@leya nezufaj, mam znamu,ktora si robila test doma, a ukazal jej, ze nie je tehotna. No ale bola,a dnes je v 5 mesiaci.Hned na prvy pokus IVFka. Este sa to stale moze podarit!

leya
7. aug 2011

@gombicka vdaka, to by bolo uzasne! 😵

riana12
12. aug 2011

ahojte babulky, prave som cerstvo zmenila lekara a pri uvidnom pokeci sa ma popytal, ako na tom zdravotne som, popisala som, co ma trapi a hned mi spomenul, ze by to mohla byt aj endometrioza... co predosly doki nikdy nespomenul, len ma prudil, ze mam ist na dovolenku a niekolkokrat do roka len tak na PN, akoze oddych... ze mi to vsetko prejde atd. 🙄
nuz a novy doki, kedze sa nesnazime este, tak jednak to nechce este operacne riesit, ani kvoli 100%-nej diagnostike... zatial mi ponukol z liecebnych dovodov nasadit na 3 mesiace HAK, ale nech to neberiem ako antikoncepciu, ale hlavne ako liek, ze ako telo zareaguje, ked sa to vysadi... a podla vysledku by sme sa zariadili dalej...

co myslite? asi by som to mohla skusit, za to nic nedam... mozno telo potrebuje len reset a po dobrati by sa mi ulavilo... alebo by sa to vratilo do starych kolaji a potom by sme to riesili dalej...

prahaxx
12. aug 2011

@riana12 skusit mozes, mne teda HAK vobec nesedela - grcala som priserne, treti mesiac som ju ani nebrala.. precitaj si o tom co najviac,aj v tejto teme su "osudy" vobec sa neda dobredu robit nejake prognozy - prisla som o znacnu cast oboch vajecnikov a to som mala velke stastie.. po liecbe som otehotnela, grckala 6 mesiacov, po porode riadna depka 6 mesiacov, mala dcerka ma vyse roka, nechceme mat jedinacika, tak sa vrham do kolotoca znova a modlim sa, aby sme boli zdravi - aj takyto je zivot s endoskou. tak vela zdravia, drz sa

riana12
12. aug 2011

@prahaxx ja som HAK nebrala este nikdy, ani len fakt ako antikoncepciu... tak zbieram nazory, najma by to bolo vyuzite ako liek, ci to v dacom pomohlo... aj ked, kym nevyskusam, nezistim... no tazko sa mi s tym chce zacat, ked som to nikdy neuzivala 😒

dakujem ti za nazor 😉

nikol18
12. aug 2011

Ahojte kocky, tak ja sa ozyvam z nemocnice. Po kolotoci operacii (ak si niektore pamatate, co som tu pisala), hormonalnej liecbe, 3 mesiacoch menstruacie a snazenie sa o babatko a zaroven zacati riesenia IVF som skoncila s bolestami v nemocnici, kde mi zistili cystu 8x10cm na pravom vajecniku (uz poslednom, co mi zostal ☹ ) povodne si mysleli, ze pojde o vodovu cystu, no po dnesnom utrazvuku sa skor podla obsahu priklanaju k endometrioznej cyste ☹ je mi z toho celeho nanic...

yukki
12. aug 2011

@nikol18 do prdele...drž sa, hlavne nech sa nič neskomplikuje....ostatné budeš riešiť už potom.

pici
12. aug 2011

@nikol18 tak to mi je moc luto... a co s nou?

leya
12. aug 2011

@nikol18 takze cakas v nemocnici na operaciu, ci ako? drzim palce, nech to dopadne podla moznosti co najlepsie.. 😔 to nie je mozne, tolko trapenia.... 😖

nikol18
13. aug 2011

@yukki
@pici
@leya no ide o to, ze tym, ze je taka velka tlaci mi na pravy mocovod a tym padom uplne dobre neodteka moc a trpi oblicka, no kedze po tych mojich operaciach to tam mam take vselijake, boja sa operovat, aby nenarobili viac skody ako uzitku, takze po konzultacii s urologmi, chirurgom aj gynekologmi zatial najvhodnejsie (i ked len docasne) riesenie je punkcia cysty (caka ma to v pondelok rano) a potom ak bude vsetko v poriadku, tak sa asi pokusime o to IVF, ak by sa nam to podarilo tak by to bolo uzasne, lebo ak nie, tym, ze obal z cysty tam ostane, hrozi ze sa to znova naplni ☹ a keby ma operovali, nevedia mi zarucit, ci by nemuseli zobrat aj cast toho vajecnika ☹