Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

vemako
16. aug 2011

@janemari este plne kojim a moja mala je maly nezbednik,este teraz nespi,stale si nieco blaboce,chce vsetko spapat co sa jej mihne okolo ust,uz by chcela aj sediet a ked sa zacne nahlas smiat je uzasna 😀 a co tvoja mala,tiez je taka sikulka 😉

janemari
autor
16. aug 2011

@nikol18 myslíme na teba 🙂
@vemako tak ja nekojím,ale to ostatné čo píšeš je ako cez kopirák 😀 A ten smiech je naozaj úžastný, mala by som si ho nahrať 😉

leya
17. aug 2011

@nikol18 drzim palce! 😉

nikol18
17. aug 2011

Ahojte kocky, tak to mam uz uspesne za sebou. Dokonca ma aj trochu prispali, tak som sa potesila, ze to aspon nebude boliet 🙂 obsah cysty vyprazdnili, vraj nebola endometriozna, tak sa z toho velmi tesim 🙂 dufam, ze ma coskoro pustia domov 🙂

yukki
17. aug 2011

@nikol18 no vidíš. paráda! 😵

janemari
autor
17. aug 2011

@nikol18 super správička, tak rýchle zotavenie a šup do boja 😉

nikol18
17. aug 2011

@janemari no ved to nech ma cim skor pustia 🙂 uz tu na mne hriby rastu 😀

janemari
autor
17. aug 2011

@nikol18 ked som ležala v decembri v nemocnici som povedala ,že sa tam už vrátim len na pôrod.A hádaj, hned na prvej poradni som bola znova odoslaná do nemocnice.Ešte že na sviatky som bola doma. Neboj ubehne ti to a ked budeš tehu tak už len budeš s úsmevom spomínať.

leya
18. aug 2011

@nikol18 tak to je fajn 😉

lolitka25
18. aug 2011

ahojte kocky, mne vcera diagnostikovali endometrioznu cystu a kedze sa snazime o mimi tak idem na laparku, hsk a chromopertubaciu.... bojim sa. myslite, ze potom sa nam uz podari otehotniet? pravy vajecnik ej vraj oki podla usg, maternica tiez, mrcha cokoladova cysta je na lavom... ms mavam na 30 -36 DC, ale iba dva dni normalne a potom iba spinenie.... su tu aj tehotne baby alebo mamicky co mali taku cystu?

nikol18
18. aug 2011

Tak uz sa poctivo hlasim z domu, dnes ma konecne prepustili, tak som sa z toho tesila ako mala 😀 sice na prepustaciu spravu som cakala celu vecnost, no stalo to za to, hlavne ze som uz domaaaaa 😀

mirip
18. aug 2011

@lolitka25 keby len cystu aj s myomom a detičky sú 😉

janemari
autor
18. aug 2011

@lolitka25 myslím,že cysty sú ten najmenší problém, horší je myom, adenomyoza alebo nepriechodne vajcovody. Neboj všetko ti to vyčistia a potom šup do snažilkovania a ani sa nenazdáš a budeš tehula.

@nikol18 takže konečne doma, pekne si to uži, znova sa zabývaj a šup na to 😀

janulikds
18. aug 2011

Zdravim dievcata, tak sa pripajam aj ja s endometriozou. Diagnostikovali mi ju pred rokom laparkou, teraz som musela ist znovu na operaciu...:( presla som aj hormonalnou liecbou, ale ta mi absolutne nezabrala. Za ten rok sa to len zhorsilo. Uz ju mam aj v hrubom creve. Presla som k novemu gynekologovi a ten ma rovno poslal do centra na umele oplodnenie. Ma niektora z vas skusenosti s niektorym centrom v bratislave? Viem minimalne o troch, ale aky je v nich rozdiel? Budem vdacna za rady. Dakujem

janemari
autor
18. aug 2011

@janulikds ahoj tak ja nemam skusenosti z centrami v BA, ja som chodila do Martina a tam som bola veľmi spokojná. Skús si pohľadať na koníku jednotlivé centra v BA a tam máš referencie od ich pacientok, podľa toho sa môžeš rozhodnúť.A inak vitaj medzi nami 🙂

janulikds
18. aug 2011

@janemari dakujem, idem mrknut. Na kolky pokus sa ti podarilo otehotniet? Som na uplnom zaciatku takze ma caka veeeeeelmi dlha cesta.

mirip
18. aug 2011

ahojte všetky pozerám že pribúdajú stále nové a nové dievčatá do témy

@janemari malinká je úžasná, muž može lutovať o čo prichádza lebo nemôže byť s malinkou každý deň

inak sorry absolutne nič nestíham sem pomaly ani nestíham chodiť sme tam prídem počítam čo stíham nahádžem veci do bazáru, lebo s deťmi to myslíme vážne že viac nie, aj ked nikdy nehovor nikdy, no neci skladovať už nechcem

janulikds
18. aug 2011

@mirip no jo, pribudame..... itebe sa podarilo mat s endom. dve deticky? to je sen 🙂

mirip
18. aug 2011

@janulikds veru hej a aj s myomom, dve zdravé krásne baby, čo viac si možem poriať, žeby chlapca 😀eee už nebudem pokúšať osud aj ked nikdy nehovor nikdy ale všeličo sa stáva...endo preliečiš a coby dup si tehotná aj ty

pici
18. aug 2011

@nikol18 zlatik a ako si dopadla?:

janemari
autor
19. aug 2011

@janulikds mne sa to podarilo po 4 rokoch ,tak isto som absolvovala laparoskopiu, 6 mesačnú liečbu, čakanie na nabehnutie cyklusu, prirodzené snažilkovanie, potom sme šli do centra, čakanie na schválenie žiadosti, stimulka,neúspešné IVF a ked som mala ísť na KET som otehotnela prirodzene.
@mirip máš pravdu maličká je úžastná, ale on si vybral sám. Vážim si každú minutu s maličkou, aj ked netvrdím ,že je to ľahké,ale zvládame to zatiaľ.
@pici stále na teba myslíme držíme palčeky 🙂

pici
19. aug 2011

@janemari vzdy ked das laurinkine nove fotky tak si poviem, ze sa to musi podarit ked mas ty taku krasnu prdolku doma.... to je moja nadej

mirip
19. aug 2011

@pici určite sa zadarí, všetky sme čakali a dočkali sa tak aj ty sa dočkáš určite 😉

ma77
19. aug 2011

ahojte jak vam všetkym zavidim samozrejme v dobrom 😉 ktore ste otehotneli s endoškou 😠 ja budem mať teraz v septembri rok po liečbe pol roka lucrin v marci 2laparka kde mi napisali vaječniky priechodne endo nepotvrdena a stale nič 😠 😠 😠 a v poslednej dobe asi tak 3tyždne mam neskutočne krče v bruchu mam taky strach že sa endo vratila lebo aj pred liečbou som mala take bolesti potom bol klud a teraz zas ☹ ☹ ☹ a budem tam kde som bola na začiatku 😠 😠 😠

nikol18
19. aug 2011

@pici no celkom dobre, povedali mi, ze to nebola endo cysta, tak som sa tesila, vraj ked sa opat nenaplni, je mozne, ze ten obal sa aj sam zlikviduje, tak uvidim. Podarilo sa im vytiahnut cely ten obsah - 300 ml, vsetci sa mi smeju, ze take male pivo som tam mala 😀
Zajtra idem este na kontrolu k urologovi, ze co oblicky a v pondelok ma caka ISCARE, ti chudaci tam zase budu nadomnou krutit hlavami 😀 ale tak uvidim, co mi povedia a ci ma zacnu uz na nieco nastavovat...

milagros14
19. aug 2011

@ma77 prosim ta aako si znasala ten lucrin aj si s toho pibrala* aj mne teraz predpisal liecbu lucrinom zatial mam len prvu injekciu za sebou

hamca7
19. aug 2011

ahojte kočky, pripajam sa k vasej teme. Dnes su presne 2 tyzdne, co ma operovali. Moj gynekolog mal uz dlhsie podozrenie na endometriozu, ale nechcel ma dat pod noze len kvoli jeho zlemu pocitu. Az nakoniec prisla velka krvava cysta, takze som pod noz musela ist a dnes mi definitivne potvrdili, ze mam endometriozu. A dnes sme sa aj s gynekologom dohodli, ze to ideme liecit otehotnenim. Hormonalnu liecbu som velmi nechcela, lebo uz samotnu antikoncepciu som znasala zle, tak co by som mnou urobili hormony v ovela vyssich davkach?!

Najdu sa tu take, ktore sa snazia otehotniet? je s tym velky problem?
mna totiz trosku nalakal pristup mojho doktora, mam sa mu chodit pravidelne hlasit, aby mohol sledovat moje plodne dni a presne urcil cas, kedy "to" mame robit, aby sme maximalizovali nasu sancu. Dokonca povedal, ze na ten plodny den nam moze dat obom paragraf, aby sme sa mohli venovat len a len tomu 😀 Mate aj vy taku skusenost?

pici
19. aug 2011

@hamca7 ahoj moja ano ... my sa snazime treti rok otehotniet. ja som mala aj liecbu aj potvrdenie ze bola uspesna dalsou laparkou a dieta nikde. tvoj lekar je velky optimista ked mysli ze s neliecenou endo otehotnies. aj ked nerealne to samozrejme nie je a nechcem ta ani negativne naladit ale ja som neotahotnela ani s vyliecenou, s manzelom v poriadku po dvoch IUI a jednom IVF s dvomi vkladmi... a pred diagnostikovanim sme takisto mali planovany sex podla folikulometrie

pici
19. aug 2011

@nikol18 jaj tak to si ma potesila ze to bola nakoniec taka "malicka" cysticka nie endo charakteru. daj echo ako si dopadla v iscare

janemari
autor
19. aug 2011

@pici určite sa ti to podarí ako väčšine báb s endoškou, niekomu to trvá kratšiu dobu kým otehotnie a niekomu dlhšie,ale do cieľa určite dorazíš a potom budeš dávať aj ty fotky svojej malej slečny , alebo žeby mládenca ? 😉