Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
25. aug 2011

@jani2 ahoj moja dobre dávno si tu nebola 😔 budem t istrašne držať palčeky aj s maličkou aby ti to vyšlo a malá mala súrodenca.Držkaj sa a prídi nám oznámiť krásnu správičku ,že si tehulka 😉
@janulikds dakujem a čo sa týka centra aj ja som sa mu chcela vyhnúť,ale nepomohla išla som do neho, čas ti ukáže či to bude nutné ,alebo nie.

gombicka
30. aug 2011

ahojte dievcata, je tu niektora ktora otehotnela cez IUI? Chcela by som vediet, ake su sance, a ci radsej si nepockat na IVF. Su vobec nejake sance na otehotnenie cez IUI pri endometrioze?
Dakujem.

pici
30. aug 2011

@gombicka sance su ... co ti odporucili v centre?

gombicka
30. aug 2011

@pici no u mna je to trosku ine..zijem v UK. mam schvalene IVF, ale musim si nanho pockat. No vraveli, ze medzitym mozem skusit aj IUI, lebo na to nie je cakacka. Uz som skusila 1 (druhe sa nekonalo, lebo folikul praskol skor nez mysleli - ale stimulovala som). Mam vsak pocit, ze im je to jedno, len nech maju robotu. medzi tym, co cakam na IVF a stimulujem ci uz s clostylom (asi 6 mesiacov s prestavkami) alebo na IUI, narastla mi cysta. Preto som chcela vediet, ci nie je lepsie si pockat na IVF nez sa trepat hormonmi a nic z toho...

pici
30. aug 2011

@gombicka no z clostylu zvyknu byt cysty...a vy mate konkretny nejaky problem? my sme skusili dve IUI a do tretieho som uz nesla a isla som na IVF aj ked doky ze on by este jednu dve skusil ,ale ja som nechcela, je tam len 10% sanca a ked to dva krat nevyslo tak som to uz nechcela....

misi1
31. aug 2011

Ahojte dievčatá,
mám na vás otázku, možno tu už bola zodpovedaná, ale popravde, nechce sa mi pátrať v tých stovkách strán 😉
Mám diagnostikovanú endometriózu, za sebou dve laparky, pri prvej mi len ostránili cystu na vaječníku, potom nasadili na mesiac HA a nasledovalo neúspešné IVF. Pol roka na to som bola znovu na laparke, pri ktorej mi odstránili opäť cystu na vaječníku a vypálili množstvo ložísk, ktoré som mala roztrúsené po celej malej panve a jedno, ktoré mám na mechúri mi tam museli nechať, aby mi mechúr nepoškodili. Nasledovala 6mesačná liečba - Diphereline, pri ktorej som si "vychutnávala" všetky vedľajšie účinky 😠 . 14.7. som mala poslednú injekciu, tak snáď v najbližších dňoch sa dostaví očakávaná mrcha. Ale posledných cca 10dní mám nechuť do jedla, čo je v mojom prípade naozaj zvláštne, bolesť v podbrušku, citlivé prsia, výtok. Robila som si test, ktorý bol negatívny, takže tehotenstvo som vylúčila. Mali ste niektorá po leičbe podobné príznaky?

gombicka
31. aug 2011

@pici konkretny problem? Tych je dokonca viac...tak okrem endometriozy mam aj stitnu zlazu a nakoniec sa to vsetko toci okolo autoimmunity. Na hematologii mi povedali: vrodena a ziskana trombofolia a antifosfolipidove protilatky. A mm tiez nema najukazkovejsi spermiogram.

Zacala som citat velmi dobru knihu (Is your body baby friendly?) a tam sa vsetko pekne vysvetluje ohladom autoimmunity. Takisto na jednom blogu som vycitala, ze pri endometrioze je sanca na uspesne IUI velmi minimalna kvoli toxinom, ktore vylucuju endometricke loziska.

Preto som si chcela spravit taky mensi prieskum v reali, ze aka je vlastne skutocnost.

Ja som sa na to tretie IUI rozhodla proti. Ze si radsej pockam na IVF.

pici
31. aug 2011

@gombicka no ja som dala dve IUI... lebo endo vyliecena a manzel spermio ok tak odporucili... ale dalsie som nechcela aj ked do schvalenia ivf by sme este jedno iste stihli... ale ja som uz nechcela... drzim palce

milagros14
1. sep 2011

@misi1 ja som mala niekolko tyzdnov bolesti aj vytok kym som to dostala od poslednej injekcie to bolo vise 3mesiacov

henika40
2. sep 2011

@gombicka nam IVI nevyslo, skusali sme aj viackrat,
nemali sme uspesne ani 2xIVF a ani 1xKET, tempo sme spomalili, ale pokracujeme.... prirodna liecba a na jesen dalsie KET 😒

milagros14
5. sep 2011

bola ste niektora aj v kupeloch po tej laparoskopii a ak tak kde dok.povedal ze by som mohla ist ale neviem ci to neako pomoze

jani2
5. sep 2011

@milagros14 - ahoj, ja som po lapárke bola v Nimniciach....pravdupovediac bola tam nuda....ale hneĎ po kúpeľoch som išla na IVF a otehotnela som. myslím, že sa všetko dole tak nejak prehrialo...ja som sa psychicky ukľudnila...takže ak máš možnosť choĎ. 😉

katie233
6. sep 2011

@jani2 ahoj 😉. Strašne držíme prsty 😵. Dúfam, že prinesieš len pozitívne správy 😉.

gombicka
6. sep 2011

@henika40 a aku prirodnu liecbu mas na mysli? Aku mas recepturu?

henika40
6. sep 2011

@gombicka
recept na obkad od pani Kopacovej, cajik
vitex jahnaci kapsule, alch. caj
lucerna kapsule, zasad. caj
ak nevyjde KET na jesen, rozsirim produkty o cisty prog. krem
aerobny cvik - zacala som pravidelne behavat
teraz daj aj Ty nieco! 😉 mne sa cyklus skutocne upravil 🙂

gombicka
7. sep 2011

@henika40 mne okrem cajov a vitaminov dala aj obklad z lanovych semiecok. Ale asi po 4 mesiacov som prestala, lebo ma to uz nebavilo si to pripravovat. Caje a vitaminy vsak pijem stale.

henika40
7. sep 2011

@gombicka som rozhodnuta robit si obklady do konca roka, ani mna to nebavi, ale uz som si akoze zvykla 😅
este som zacala uzivat aj vit. doplnok forever bee pollen;
neviem, aka cesta vedie k dietatku.. a nie a nie sa k nemu dopracovat ☹

pici
7. sep 2011

@misi1 ja ani neviem ake to bolo.. ja som sa na mrchu strasne tesila, lebo ked som videla v letaku alebo kde na nete, ze obvykly cas na dostavenie menstruacie je 150 dni tak som skoro odpadla... ja som dostala po dvoch mesiacoch od poslednej injekcie... a priznaky som neriesila lebo je vylucene aby si pocas liecby otehu...

dahra
7. sep 2011

@misi1 - som mrkla, ze cakas na mrchu. Ja som dostala 5. injekciu 17.7.2009 a mrcha dosla 30.9.2009. Hned v dalsom cykle som sla na IVF (Stimulovala som od 28.10. a 30.11. potvrdene tehu. Na to, ze mam len jeden vajecnik a manzel katastrofalny spg, dockali sme sa babatka. Viem, ze moje telo sa citilo vselijako po liecbe, ono tie nasledky a vedlajsie ucinky vymizli az s mrchou.

misi1
7. sep 2011

@pici ja mrchu tiež túžobne očakávam a dúfam, že na ňu nebudem čakať 150 dní 😨 dr mi povedal, že optimálne sú to dva mesiace, tak snáď patrím k tým šťastným a dostanem ju čoskoro aj ja...lebo kríže ma už bolia neznesiteľne, tvár mám po dlhej dobe ako v puberte..

misi1
7. sep 2011

@dahra tak ti to super vyšlo...ja som sa teraz dohodla s dokym, že po liečbe sa pokúsime prirodzenou cestou, poprípade vyskúšame IUI a ak sa nezadarí, tak po novom roku idem na druhé IVF, keďže musím zmeniť poisťovňu, lebo centrum nemá zmluvu s tou mojou..tak sa nechám prekvapiť ako to všetko dopadne..

pici
7. sep 2011

@misi1 mas na to cas len do konca septembra... na zmenu poistovne

misi1
9. sep 2011

@pici ano, ano, budúci týždeň sa na to chystám, lebo ďalší rok čakať sa mi teda nechce

janemari
autor
10. sep 2011

@misi1 ja som mala tiež poslednú injekciu 7.5. a mrcha mi prišla 14.9. tak držím palce aby si to mala skôr.

dost
11. sep 2011

ahojte, mozno to niekoho povzbudi - endometriozu mi diagnostikovali v novembri minuleho roku po cca 10 mesiacoch snazenia o otehotnenie. Vo februari som bola na laparoskopii, po operacii mi gynekologicka dala cas pol roka na prirodzene otehotnenie (po pol roku by nasledovala hormonalna liecba). Podarilo sa nam to hned na prvy sup 🙂 a momentalne som v 6mesiaci. Sama som bola prekvapena, ze to nakoniec vyslo tak rychlo.
Drzim vam vsetkym palce!

janemari
autor
11. sep 2011

@dost gratulujem k tehotenstvu a zároven dakujem za povzbudenie pre snažilky v tejto téme 🙂

katie233
12. sep 2011

@dost Gratulujem 😵. A ostatné babenky, aj vy sa určite dočkáte.
Ozaj neskúšali ste začať cvičiť podľa Mojžišovej? Ja som pri prvom cvičila a o dva mesiace som bola tehotná. Tak neviem, či to bola náhoda, či... Držte sa 😵

nikol18
12. sep 2011

@dost waaaw, tak to je uzasne 🙂 moc gratulujem k babatku a dakujem za povzbudenie pre nas ostatne 😉

leya
13. sep 2011

baby, ktore ste mali hormonalnu liecbu (diphereline, lucrin,...), druhu ms ste dostali normalne alebo s omeskanim? ja som mala tri injekcie diphereline, potom hned IVF, prva ms prisla 16. den po ET (takze nacas) a teraz cakam a nic. mam ist do dalsej terapie a IVF, ale cakame na ms, tak ma to trochu stve.
@katie233 ja som cvicila asi 5 mesiacov a bolo to fajn, len som zlenivela. a neotehotnela som 😉

misi1
13. sep 2011

@janemari wow, tak snáď ťa v tomto predbehnem a naozaj to budem mať skôr 😅
@dost gratulujem k tehotenstvu, držím palce, aby všetko prebiehalo hladko a tiež ďakujem za povzbudenie