Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
20. nov 2011

@sabinovcatko ako dlho si to brala, ten Visanne?

ma77
20. nov 2011

@janemari no ved prave preto skusim ešte Ket aby som si v 40tke nevyčitala že som nič preto neurobila 😝 a uvidim možno o pol roka budem myslieť inač ale teraz to tak citim hej ono preplaca poistovna ale aj tak treba poriadne priplatit 😠 😠 😠
@martinkatinka dakujem za povzbudenie 😉 prečo ti zakazali kvôli endo?
@dahra hej mala som gonal a fostimon vyzretych 17vajok 6oplodnili a 2embrijka vložili a neujalo sa ani jedno ☹ ☹ ☹ a tak som dufala že aspon jedno prežije 😢 😢 😢

ma77
20. nov 2011

@dahra vidiš tak ty si ina ja praveže naopak mna strašne vie položit neuspech na kolena a tažko sa mi vstava ☹ a chlapi ach jaj 😲 😲 😲 to by sme mohli knižku napisat 😀 😀 😀

martinkatinka
20. nov 2011

@ma77 - ja som mala poporodné ťažkosti... krvácala som a nedalo sa zastaviť a tak chceli brať maternicu, ale doktor ma nalial toľkými infúzkami, že nakoniec zabrali... doplnili mi krv a už bolo lepšie... mala som atóniu maternice a je veľká pravdepodobnosť, že pri dalšom by som vykrvácala.. a potom som zas dostala zápal maternice, takže trošku kovbojka... endo sa mi nevyliečila, ale som spokojná, že mám krpca... a keby som aj vedela, čo ma čaká, šla by som do toho znova... kvoli nemu 😉

ma77
21. nov 2011

@martinkatinka Jaj hrozne ☹ ale ako hovoriš super že maš aspon jedno dietatko ja som mala tiež dost komplikovany pôrod s dcerou a skončil sekciou ale ani vo sne by mi nenapadlo že budem mat problem otehotniet znova 😠

martinkatinka
21. nov 2011

@ma77 - tak možno budem mať aj ja problém otehotnieť so štvrtým stupňom endošky, ak sa na to odhodlám... veď aj Samko sa podaril zázrakom, keďže som po folikulometrii mala malé vajíčka... ale asi dosť životaschopné 😀

majkal
21. nov 2011

čaute baby 🙂

neužívala ste niektorá LUTENYL ako liečbu? Keď som si o ňom čítala na nete, tak je to v podstate niečo ako duphaston - progesterón. Ešte som sa nestretla s tým, žeby sa takto liečila endo - aj keď nepochybujem o rozhodnutí lekára. Analógy nezabrali, tak to teraz skúša takto. Pre mňa je to vlastne super, lebo žiadne návaly, žiadne odstavenie cyklu a popritom sa môžeme v pohode snažiť o bábo. Len som akási neistá, či takáto liečba zaberie. Snáď áno 🙂

maarja
22. nov 2011

ahojte zienky, no ja oddnes zacinam brat Visanne...trosku sa aj obavam vedlajsich ucinkov, kedze som este nebrala lieky s obsahom dienogestu 😒

ma77
22. nov 2011

@martinkatinka tak aj mne sa dcera podarila zazrakom po 2rokoch trapenia ale vtedy som mala 21 tak som to tak neriešila že čo sa deje nie ako teraz 😠 😠 😠

sabinovcatko
26. nov 2011

@yukki beriem ho 7 tyzdnov... a caka ma este asi raz tolko...alebo 2x 🙂

pistaciaa
30. nov 2011

Ahojte dievcata, takze som po laparke a diagnozu mam endometrioza v dutine podbrušnice medzi črevom a zadnou stranou maternice (Douglasov priestor), neviete ake su sance otehotniet pri tomto type endometriozy. Vajecniky aj vajcovody su vraj OK.

janemari
autor
1. dec 2011

@pistaciaa ja si myslím,že šanca je veľká, ja som mala v endoške uložené vaječníky,maternicu a endoška mi prerástla až do svaloviny maternice,čím mi zdeformovalo zadnú stenu maternice a mala som ju aj v priestore medzi konečníkom a maternicou.Takže ako povedal operujúci lekár mala som to tam uložené ako v betone.Dokonca ked som bola počas tehu na serkláži mali problém mi zošiť krček nakoľko som to mala zase také stuhnuté,čiže ložiská sú spät. A vidíš aj stakýmito ložiskami som otehotnela a prirodzene.

evkasus
1. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa vas pytat....pri laparke mi odstranili par drobnych zrastov. Zatial som este nebola na pooperacnej konzultacii...caka ma buduci tyzden, tam mi povie lekarka co bude nasledovat.
Ak su zrasty odstranene treba este nasadzovat liecbu? Ja by som rada obisla tu liecbu pri ktorej je zena uvedena do umeleho prechodu, ale neviem, ci tu taka moznost je. Dakujem.

pistaciaa
1. dec 2011

@janemari dakujem za pozitivne spravy 🙂. Tebe s tou endoskou aj nieco robili? Liecba, odoperovanie? Lebo mne povedali, ze mi s tym nic nebudu robit operativne, ze by to bolo zbytocne, asi to nemam az take zle, lebo v sprave mam, ze su to pocetne male loziska starsej endosky, ale podla spravy myslim, ze stupen I., lekar mi po operacii nechcel nic moc povedat, ale vravel, ze by sa to mozno zaobislo bez liekov, ale asi s IVF, ja tomu prirodzenemu az tak neverim, kedze manzel ma sice normospermiu, ale taku len tak tak 🙂, asi aj s prizmurenymi ocami a uz sa snazime rok a pol a nic. No ale v pondelok budem mudrejsia, co povie lekar 🙂. Vy ste sa kolko snazili?

janemari
autor
1. dec 2011

@evkasus odstránenie zrastov je len dočasné,lebo môžu nastať znova a hocikde.Preto radšej neoperujú ked nemusia,lebo po každej operacii je veľké riziko zrastov.
@pistaciaa ja som išla na diagnostickú laparku,kde mi toto zistilo,čo sa dalo odstránili a potom som mala pol ročnu liečbu,po nej pár mesiacov snažilkovanie,neúspešne IVF a potom tehu.

pistaciaa
1. dec 2011

@janemari ja som tiez bola na diagnostickej, kvoli podozreniu na PCO a vzhladom k tomu, ze vajecniky su uplne normalne a robili mi aj priechodnost vajcovodov a zistili, ze je to ok, iba ta endoska medzi crevom a maternicou, a dlhsie sa nam nedari, tak asi skusime najprv IVF, ak nebude potrebna liecba, lebo mne lieky zase pre zmenu neprospievaju peceni, ale vsak mudrejsia budem po stretnuti s lekarom. Dufam, vsak, ze sa toho vonaveho uzlicka aj my niekedy dockame 🙂.

janemari
autor
1. dec 2011

@pistaciaa aj ja som mala vaječniky a vajcovody v poriadku,takže máš veľmi veľkú šancu aj na prirodzené otehotnenie.Ja mám 4 stupeň endošky a podarilo sa .Držím ti palce.

martinkatinka
2. dec 2011

@pistaciaa - ale dočkáte 😀 my s @janemari sme otehotneli s naším štvrtým stupňom a prirodzene a skoro súčasne aj porodili 😉 tak držíme palce

pistaciaa
2. dec 2011

@martinkatinka dakujem 🙂 a pevne verim, buduci rok zacneme bojovat :D

pistaciaa
2. dec 2011

@janemari dakujem 🙂.

katie233
3. dec 2011

@majkal tento liek nepoznám. Teraz som brala duphaston, ale na udržanie tehu. Ale v letáčiku som čítala, že je aj na liečbu endošky. Takže pravdepodobne aj henten.

yukki
3. dec 2011

@majkal ja sa natieram progesteron krémom-ale či to bude mať účinok, hmatateľný dôkaz ....ukáže až sono...zatiaľ mi je fajn, bolesti v hraniciach znesiteľnosti....

majkal
4. dec 2011

@katie233 gratulujem k tehu 😵 😵 😵 ...
@yukki uvidím, či to zaberie, zatiaľ to beriem prvý mesiac, dal mi to na pol roka. Určite je to stokrát lepšie než analógy ...

yukki
4. dec 2011

@majkal 1000x lepšie...neporovnateľne lepšie... !!!!!!!!!!!!!!!!§ 🙂

chorucka
5. dec 2011

ahojte prosim vas mam problem chcem otehotniet ale mam endometriozu na pravej strane moc.mechura asi 1.8x3.7 po liecbe ktora skoncila december 2010 potom som mala endometriozu na pravom vajecniku v auguste mi to operovali a teoreticky som ok az na ten mechur ale aj tak nie anie otehotniet

janemari
autor
5. dec 2011

@chorucka ked sa ti nepodarilo otehotnieť ani po toľkom čase po zákrokoch a liečbe je na čase navštíviť centrum a oni ti už poradia ako pokračovať a pomožu ti k bábetku.

chorucka
5. dec 2011

@janemari Dakujem za radu V novembry som bola u lekara na ultrazvuku a povedal ze je vsetko ok dokonca mi povedal kedy budem mat ovulaciu sme sa snazili Menzes som mala 1den a potom vytok tak neviem pockam do piatku poiatok si urobim test ak bude neg.pojdem k lekarovi

janemari
autor
5. dec 2011

@chorucka držím palce 🙂

chorucka
5. dec 2011

@janemari prosim ta co je to IVF?

ma77
5. dec 2011

@chorucka IVF je umele oplodnenie 😉
@janemari Ahoj som 4den po KET dala som si poslednu šancu kedže som mala mraziačikov ale bojim sa strašne vysledku kedže na 2ET sa nechystam ☹