Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
4. jan 2012

@wewulik drž sa!
Ináč ja ešte nemám výsledky histológie z tej uzliny na krku čo mi narástla počas hormonálnej liečby....čakám a dúfam že bola len taká...čistá...

wewulik
4. jan 2012

@yukki dufam ze to nic nebude drzim palceky

nikol18
4. jan 2012

@wewulik juuj, tak budem drzat moc palce, aby to dobre dopadlo...

angieska
4. jan 2012

@wewulik držím palce

pici
4. jan 2012

@wewulik neboj zlatko, urcite to dobre dopadne...

pici
4. jan 2012

@ma77 tak v podstate ano aj nie.. keby bol nejaky problem tak aspon viem co treba riesit.. a nie je ziaden

chorucka
4. jan 2012

@wewulik ahoj aj ja mam endometriozu na moc.mechury a v auguste sa mi urobila na pr.vajecniku nejak sa jej neviem zbavit

chorucka
4. jan 2012

@angieska Ahoj Ja som zazila presne to iste na vlas teraz zme tiez v stadiu pokusov pomocou lekara no dufam ze coskoro budeme kocikovat 🙂

angieska
4. jan 2012

@chorucka no ja tiež dúfam, že čoskoro sa podarí a stále verím, že to pôjde aj bez zásahov lekárov 🙂

chorucka
4. jan 2012

@angieska ako si na tom z endometriozou mas este niekde?

angieska
4. jan 2012

@chorucka v podstate neviem 🙂 po ukončení liečby som bola na ultrazvuk kvôli tomu, že menštruácia nenabehla ani po troch mesiacoch a vtedy som mala všetko čisté....pri operácii mi vyčistili všetko, hormóny boli len kvôli prípadným ložiskám, ktré nevideli....menzes i potomdo mesiaca nabehol a odvtedy som nebola na kontrolu ale cítim sa dobre, takže dúfam, že tá pliaga sa nevrátila

chorucka
4. jan 2012

@angieska mne ju nasli nahodne na mechury v novembry 2009 potom same laparoskopie a rok hormonalna liecba na urologii mi to nechceli operovat lebo by som prisla o pol mechura a teraz v auguste sa mi objavila na pr.vajecniku tak mi ju vysali ja ked ma niekde pichne uz myslim ci to nieje ta mrcha Tak teraz ma rozmer 1.8x3.9 ale su obdobia ked je aj vetsia

angieska
4. jan 2012

@chorucka ja som mala v brušnej dutine a na žalúdku... tiež na každé pichnutie spanikárim, ale tak v podstate necítim žiadne bolesti 🙂

chorucka
4. jan 2012

@angieska mna pred tim nic nebolelo ostala som prekvapena ked mi to povedali no ale co narobim Na zaludku? akoze z vnutra ci kde? si neviem ani predstavit

angieska
4. jan 2012

@chorucka zvonku na stene zaludka...ta pliaga moze kdekolvek zakotvit

chorucka
4. jan 2012

@angieska ved to je najhorsie ja by som rada uz mala aspon jedno mimino lebo neviem kde sa obiavy a nechcem prist kvoli tomu o maternicu a vajecniky lebo jednej znamej to kvoli endoske vsetko vybrali

miminap
5. jan 2012

ahojte, zdravim najstarsie partacky z temy, ktore sem este zajdu. prajem stastny novy rok.

janemari
autor
5. jan 2012

@miminap ahojky moja,ako sa máš,dávno som ťa tu nevidela ako pokračujete ,ako sa máš 🙂

miminap
5. jan 2012

ahoj jane, naozaj daaaavno som nebola 🙂 dnes som v praci uuuuuuuuuuuplnou nahodou mala zrazu pocit, ze sa sem musim pozriet, a zistila som, ze doc. Tomas uz nepracuje. nevies, co sa stalo?

janemari
autor
5. jan 2012

@miminap tak čo sa docenta týka viem len toľko,že ho vypovedali,ževraj má málo pacientok alebo niečo v tom zmysle. Ale podstata je v úplne niečom inom,ale je to na škodu centra,lebo s ním odišla aj embrijologička a koordinátorka. A baby čo tam chodili poodchádzali,alebo rušia plány. Akurát baby plánujú s docentom stretnutie,tak uvidím či pôjdem aj ja.

nelly3
6. jan 2012

@miminap
Ahojjjjj, ze sa aj ukazes 😉 pamatas si ma este? ja som tiez taky ze posledny mohykan este bez deti z temy endometrioza, myslim, ze este tam bola aj libeth. . ako sa ti dari? chystas sa na IVF? ci? 🙂

miminap
6. jan 2012

ahoj nelly, ja som tiez bez deti a momentalne bez doc. asi nezacnem nic. vedel celu genezu mojich problemov a on ma aj operoval a zariadil este dalsie operacie u odbornikov. momentalne predychavame s manzelom isty cas, spamatavame sa psychicky aj financne z troch ivf, takze plan nemam ziaden,. tak trochu som zacyklena, hihi, 😝

janemari
autor
6. jan 2012

@miminap
@nelly3 veľmi vám želám,aby sa aj na vás končne usmialo šťastie,ved už je na čase aby bocian našiel aj k vám cestu.

nelly3
6. jan 2012

@janemari
dakujeme 🙂

janemari
autor
6. jan 2012

@nelly3 nemáš zač. Tiež som čakala na môj zázrak,v téme baby prichádzali,išli alebo boli po laparkách,liečbach,postupne všetky otehotneli,zostali sme tam s miminap samé,prišli nové a zase sa to opakovalo a my nič.A mne sa nakoniec zadarilo,preto je už najvyšší čas,aby sa to aj vám dvom podarilo. A ty si na tom ako? Snažíte sa ,dávate si pauzu?Dúfam,že ste to už nevzdali. 😉

nelly3
6. jan 2012

@janemari
no nevzdali, ale uz ma trpezlivost opusta, planujem KET kedze mame este mrazacikov z mojho 1.IVF, snad jeden bude ten spravny alebo aj dvaja, uz beriem aj dvojky 😉

janemari
autor
6. jan 2012

@nelly3 však jasné jedno či dve,hlavne nech už sú a nech sú zdravé. 😉

mabumi
7. jan 2012

ahojte, bola som vcera na kontrole, aj na ultrazvuku 2 tyzdne po operacii a hadajte co?????? na lavom vajecniku 2 cysty a na pravom jedna. vsetky naplnene krvou. vraj to snad ani nie je mozne aby sa tak rychlo po operacii vytvorili. a to som este nemala ani mrchu 🙄 ☹ ☹ ☹
tak uvidime co dalej. ani sama neviem ☹

yukki
7. jan 2012

@mabumi ty vole.......no to je neuveriteľné...a čo teraz? čo s tým idú robiť ďalej???

mabumi
7. jan 2012

@yukki ja este neviem 😅 ☹ . mam ist znovu na ultrazvuk, na HP do CAR a uvidim co mi povedia. ci mi vôbec aj IVF urobia, lebo kvôli tomu som sla na operaciu, lebo mi to s cystami urobit nechceli. vajcovody su nepriechodne, takze inu moznost nemam. no neratala som s tym, ze sa ani k IVF nedostanem a hned tam budu nove cysty 🙄