Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinka354
12. sep 2012

@wewulik ved ani ja sa necitim dobre,ale netreba na to myslieť,ono to pojde aj samo,hlavne aby bolo všetko ok no nie?kašlať na kila,hlavne aby sme sa dočkali toho po čom tak veľmi túžime...aby sme boli maminy a zdravé,to je hlavné...

gombicka
12. sep 2012

@martinka354 ja budem mat 33 o mesiac, ako som ti pisala, zijem v UK, a o babo sa snazime uz 4 roky.

mabumi
13. sep 2012

@wewulik na prvej laparke som bola v Dolnom Kubine, na druhej v Prahe a teraz som bola v BB 😅 . skusam mozne aj nemozne, naozaj. a ty mas priechodne vajcovody pri 4. stupni? ja mam nepriechodne, tazke ina moznost ako IVF ani nie je. uvidime co bude, musime len verit. dost mi to teraz zase ubralo na silach tieto nove diagnozy, ale tak co uz, musime byt silne. sice nie su to nove diagnozy, ale "len" nove nasledky tej hnusnej pliagy ☹

wewulik
13. sep 2012

@mabumi ja mam len jeden jeden mi vzali pri tej operacii ale lekar na povedal ye mame sancu a meme to vzskusat takze ten jeden funguje....podla vsetkeho co teray citam a tak som mala asi prvu ovulaciu takye tak do dvoch tyzdnou by som mohla dostat tu prvu menstruaciu alebo mozno nedojde a nam sa podarilo pocas tejto ovu neviem ci sa to da netusim ci mozem otehotniet aj ked som tie prve kramy este nemala.....mabumi posielam ti vela sily musi to dobre dopadnut pre nas vsetky

wewulik
13. sep 2012

@mabumi hej hej aj ja som sa stale dozvedala nieco nove a to je tazke potom bojovat ale treba verit 🙂

mabumi
13. sep 2012

@wewulik veru, drzim palce nech tie kramy ani nepridu 😉

wewulik
13. sep 2012

@mabumi dakujem aj ja tebe drzim palceky vies je jedno ci to ide prirodzenou cestoeu alebo nie hlavne nech sa to podari ide o to ako budes to babo milovat ked sa narodi....

wewulik
13. sep 2012

@martinka354 jasne kaslat na kila hlavne nech sa to podari a nech priberieme dalsich 20

mabumi
13. sep 2012

@wewulik tak myslim, ze ak nam sa to babo podari, tak bude mat urcite lasky viac nez dost 😵 😵 😵
vsetky nase babatka (nas problematickych dlhodobych snaziliek) budu najmilovanejsie deti na svete 😵

wewulik
13. sep 2012

@mabumi to urcite si to vystihla.....

wewulik
19. sep 2012

Ahojte baby ako sa mate?Dnes som sa docitala ze aj Marilyn Monroe mala endometriozu....haluz ako dlho to existuje a j tak si lekary nevedia rady ☹

wewulik
19. sep 2012

@ludi123 ahoj my sme v podobnej dileme ja som sa rozhodla aj po porade s lekarom ze do marca dame cas na prirodzene otehotnenie a ak sa nepodari pojdeme na umele.....ak velmi chceme babo je jedno ako sa to nakoniec podari....dufam ze sa rozhodnes spravne a bude to ok

lyma1
20. sep 2012

Ahojte zienky, zaciatkom mesiaca som konecne zmenila lekara. Mala som to urobit uz davno...lebo neznesitelnymi bolestami som zacala trpiet od 14 rokov, doterajsi lekar mi na utlmenie bolesti dal max antikoncepciu, a neskor silne lieky od bolesti.....teraz mam 24...bolesti su take, ze mam pocit akoby mi zaziva trhali vnutornosti. ..mam toho vela na srdci, ale povedala som si, teda kazde rano ked vstavam tak sa nutim mysliet pozitivne, ze vsetko bude dobre a lepsie nez doteraz! Zaciatkom mesiaca mi novy lekar potvrdil moje tusenie, ze to je endometrioza. Na laparo mam ist v oktobri...mam pisat diplmovku, riesit pracu atd....Baby, ked som vas nasla kolko vas je tak mi silno stislo hrdlo, ze kolko ludi takto trpi..to nie je normalne. Milujem deti, tuzim po nich...nikdy by som si nepomyslela, ze mozem mat takyto problem, aj ked som dost pokorny clovek, no myslela som, ze zle uz bolo. Ako to vsetko zvladate prezit a zladit vsetky povinnosti? Vsetky Vas obdivujem!!! Prajem Vam vela sil, energie a lasky

lyma1
20. sep 2012

Ak Vas mozem este poprosit o radu. Pred tym nez pojdem na laparo, je potrebne brat nejaku dietu,alebo ocistu organizmu aby bol organizmus ako tak v pohode pripraveny?

yukki
21. sep 2012

@lyma1 môžeš, len tak dobrovoľne chvíľku jesť nejako tak...aby to nezaťažilo organizmus. Mne pred operáciou eľšte povedal MUDR že dva dni pred nejesť husté, že skôr takú kašovitú a tekutú stravu, polievky, výživy, šťavy a tak...ale teda ako píšem, to len dva dni pred operáciou.

21majka
21. sep 2012

@lyma1 ahojki,skoro rovaky pribeh ako moj,len s tym rozdielom,ze ja som to nechavala az do svojej 35ky a teraz sa chystam na stimulaciu pred ivf lebo inak sa s priatelom k dietatku nedopracujeme 😢 A tiez som musela najprv zmenit doktora,ktory ma vypocul a poslal na laparku...endometrioza vsade,cysty a zrasty a museli mi robit aj driling ovarii 😢 .A inak tesne pred laparkov-1 den, mne odporucili vypit x-prep, to ti precisti creva 🙂.Naobed som sa posledny krat najedla a potom pit uz len cistu vodu a dalsi den od rana od 9ej uz nic nepit ani nejest a o 14ej som isla na sal...

21majka
21. sep 2012

@lyma1 takze ja som ziadnu dietu nemala,jasne ze vyprazane a mastne som nejedla,ono ten x-prep je vlastne novodoby predoperacny klistyr,takze ocistu si urobis v pohode domova 😀 😀 😀 .Len po vypiti si neplanuj uz nic,lebo zacho musis mat na blizku 😀 Dietu som mala 1-2 dni po zakroku a na laparke som bola nedavno,presne 30.maja.Ak sa budes chciet nieco opytat,kludne pis 🙂

martinka354
22. sep 2012

@wewulik
@gombicka Ahojte kočky,ako sa máte?ja po starom,inak začala ovulka,tak snažilkujeme,baby ja som tak rozmýšlala,mám ísť na tu laparku,ale asi ju ešte odmietnem,predsa je to další zásah do tela narkoza lieky a pod...,neviem sa rozhodnúť,a to som ešte nebola u dr,teda bola len mala dovču,a myslím že nám dala dosť malo času na otehotnenie 3 mesiace,aspon pol alebo trištvrte roka,no uvidím,a vy ako?baby držím vám palce,nech sme všetky čoskoro maminy ...

miska26
22. sep 2012

Ahojte babenky,chcem vam na povzbudenie napisat moj pribeh s endometriozou.o babatko sme sa snazili asi 2 roky,medzitym sa absolvovala laparoskopiu ( ktoru som si vybojovala sama,lebo dr mi tvrdila,ze mi nic nie je) potom horm.liecba a zdalo sa mi,ze stale ma nejako boli podbrusko,tak som sa rozhodla,ze vsadim na zdravie z Bozej lekarne a zacala som si varit kazdy den ( vzdy prve 2 tyzdne cyklu) caj z mysieho chvostu ( ktory som si nazbierala,lebo ten kupeny sa mi nezdal az taky ucinny) vypila som kazdy den asi 1 liter,po case mi bolesti presli a neskor sme zistili,ze cakame babatko,narodil sa nam krasny syncek.ked mal rok zistili sme,ze cakame neplanovane dalsie babatko,bohuzial som potratila,ale teraz som zasa tehotna a verim ze to dopadne dobre🙂 Pisem Vam to,aby ste verili,ze vsetko dobre dopadne,a na kazdu z vas cakaju niekde Bozie dary - krasni drobcekovia,ktori si urcite k Vam najdu cestu.strasne Vam drzim palce( dufam,ze sa nehnevate,ze som si dovolila napisat)

keterin1
23. sep 2012

@martinka354 nie nemala lebo vraj v dnesnej dobe je to zbytocne ze treba otehotniet....neviem ako ked sa nedari....

martinka354
23. sep 2012

@keterin1 Ahoj,čo nemala?nemám isť na tu laparku?babenky poradte,ja som z toho už jelen ☹ ,baby to je hrozné,ked pozerám správy a čo dokážu niektoré krkavčie matky robiť s detičkami,to je hrozné,a my čo by sme si ich ozaj zaslúžily,tak sa nám nedarí,tento svet je tak neuveritelne nespravodlivý,že kolko krát ani nemôžem tomu uveriť čo sa deje,babenky nebudeme to vzdávať a budeme bojovať,je to ťažké ale my to zvládneme,a budeme maminy...

wewulik
23. sep 2012

@lyma1 moja neboj vsetko zvladnes hlavne ze uz budu stym nieco robit.ja som mala 3 mesiace pred svadvou a robotu vsetko zvladnes neboj

dzidzibula
24. sep 2012

@maarja ahoj....
tak aj ty mne teraz prepac, ze tak neskoro 🙂
Ale problemy s netom...potom dovolenka..potom vela prace...a bum uz je oktober 🙂
Pomaly mi uz aj konci obdobie bezmrchove...doberiem posledny tyzden a uz opäť príde narad mrcha hnusná.
Len som zvedavá koľko jej to bude trvať po tej liečbe.
Mas uuplne super, ze sa Ti takto zadarilo 🙂
Uvidim ako to bude v mojom pripade..necham vsetko na strýčka náhodu a uvidím...snáď sa z toho už len nezbláznim 🙂
No a také kúpele by som aj prijala..ale asi by som sa tam nudila 🙂
Snáď to príde aj bez tých kúpeľov 🙂 🙂 🙂

maarja
24. sep 2012

@dzidzibula ahoj,však uvidíš,dúfam, že sa ti polepší, tak ako mne,tá mrchaňa už nieje taká strašná 😎 presne tak, netreba tlačiť na pílu, potom sa zvykne zadariť 😉 ja mám skúsenosť z kúpelov takú, že ženy rovnakého alebo približného veku dávajú spolu na izbu,aj v mojom prípade to tak bolo a rozhodne som sa teda nenudila,keby ti len o to ide 😉 ale tie procedúry boli super, hneď by som išla zas,ale asi aj s celou rodinou, lebo naša malá by to bezo mňa neprežila 😀

mabumi
24. sep 2012

@lyma1 ahoj, ak by som ti mala poradit nieco ohladne operacie (aj vsetkym ostatnym babam), ak ti budu prerusovat nejake zrasty alebo proste robit vacsi vykon ako len diagnostiku, existuje nejaky gel proti zrastom. myslim, ze to nepreplaca uplne poistovna (ale mozno aj ano, neviem), no v kazdom pripade, my tych zrastov mame viac ako dost a ked nam nejake rozrusia, tak po operacii sa velmi rychlo obnovia, prip. este zhorsia. preto by som si tento pripravok urcite dala, minimalne sa treba o tom informovat, ci to v danej nemocnici robia alebo nie

bobsent
24. sep 2012

nebola som tu už dávno..ale nemám sa kde vyžalovať...asi mám tú hnusobu na črevách... ☹
stredu by som mala ísť na gyndu na kontrolu,po pôrode som nemala nič a takto sa mi to vrátilo.bojím sa operácie, aj keď najradšej by som ju už mala za sebou a svätý pokoj. keby som nespôsobila klimaktérium dám si vybrať vaječníky aj hneď.
len čo s malým?
a čaká ma ešte mrcha tento týždeň, mám paniku z bolestí...za tých 10 rokov mám už toho dosť 😢
ospravedlňujem sa za depresívny článok ale akosi ma to zmáha..
nech je povzbudzujúce pre baby bez detí že sa mi podarilo prirodzene otehotnieť(po 8 rokoch) ale to som tu už písala.
nenávidím túto chorobu.keby to aspom nebolelo! 3 dni sa nebudem môcť najesť!

vevaaa
24. sep 2012

@maarja ahoj, naposledy sme si pisali o tom ze som si myslela, ze cakas dietatko, ale napisali si mi, ze sa zatial len snazite 🙂... Ja by som sa chcela pochvalit, ze nam sa uz podarilo som v 7tt 🙂...

21majka
24. sep 2012

@mabumi ahojki,ten gel sa vola Hyalobarrier gel a mne ho tak isto aplikovali,navrhol mi to priamo moj gynekolog co ma aj operoval.Platila som si zanho 133Euro priamo v Centre,kde ma operovali,oni ho tam aj rovno objednali a ja som len prisla na zakrok a tam aj zaplatila.Ziadne starosti 🙂 Po troch mesiacoch som bola na kontrolu a zevraj to bola dobra volba,ze gel naozaj zabral a urobil svoje 😀
@lyma1 skus sa opytat doktora na tento gel,on ti urcite poradi a povie viac 🙂

keterin1
24. sep 2012

@martinka354 pytala si sa ci som mala liecbu tak som pisala ze nemala som ziadnu

jarushka
25. sep 2012

dievky mile, sledujem vas uz peknych par rokov a konecne som sa odhodlala napisat..najprv som cakala, ze napisem, az ked sa mi stane nieco pozitivne, ale dako mi to nevychadza..mne diagnostikovali endometriozu pre 4 rokni, obrovske cysty na oboch vajecnikoch, endo v celej brusnej dutine, medzi crevami a zrasty..absolvovala som operaciu, obrezali mi oba vajecniky a potom som bola pol roka v umelom prechode..fu, to bolo pre mna peklo, strasne zle som to znasala, som rada, ze uz to mam za sebou len ako neprijemnu spomienku..🙂potom dalsia operacia, spriechodnenie vajecnikov a lekari mi davali pol roka na otehotnenie..bola som v kupeloch v Luckach a dievky, poviem vam prevelmi mi to pomohlo, tak dobre som sa davno necitila..tak ak mate prilezitost, urcite chodte..🙂po roku znova cysta na vajecniku, ale stal sa zazrak a konecne sa nam postastnilo..🙂))to bolo asi najkrajsie obdobie pocas tychto par rokov, ale bohuzial netrvalo dlho..koncom 8tt spontanny potrat, kyretaz..:((pol roka som brala antikoncepciu, bez prestavok, aby endo znova nerastla..chvilu sme sa zas snazili, no opat velke bolesti, nanevydrzanie a cysta..tak som brala Visane zas pol roka, konecne som sa citila lepsie a dokazala som "normalne" fungovat..bohuzial po kontrole sa zistilo, ze napriek vsetkemu sa mi stav zhorsil a cysty mam uz zas na oboch vajecnikoch..lekarka mi dala 3 mesiace na snazilkovanie, potom zas operacia..myslela som si, ze to vsetko s milym zvladneme, no kym som ja behala po lekaroch, vracala od bolesti, nasiel si inu, rozchod..:(((vraj to uz nezvladal..tomu je tak mesiac..teraz neviem,co ma boli viac, ci srdce, ci endo..takze teraz som ostala na vsetko sama, chystam sa na operaciu a bojim sa, ako to vsetko zvladnem..verim, ze mi to konecne ulavi od stalych bolesti, takto sa predsa neda normalne fungovat..bojim sa, aby som mala este prilezitost v buducnosti mat deturence, takze mi prosim drzte palce nech to skonci vsetko dobre..je to uplne hnusna choroba, ale dufam, ze sa nam ju raz podari okabatit..🙂 len s nou treba stale bojovat, nevzdavat to..i ked je to tazke..krasny dnik vam..🙂