Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
10. júl 2009

porozpravam sa, ale aj keby mi dr. povedal, ze mam otehotniet tak neviem ci by to na priatela zabralo, to by som musela doniest asi na papieri 😠

luko a kam idete na dovolenku?

luko
10. júl 2009

nastasia,na mojho muza nezaberali ziadne argumenty ked sme ani nevedeli, ze mam endo a stale mam pocit, ze ma pocit, ze ma cas...ako ma34rokov a neviem,ci chce robit otca alebo rovno deda svojim dedom...mam na neho nerv...ale zo skusenosti, chlap sa neda k nicomu donutit 😒
na dovolenku ideme na Rhodos

luko
10. júl 2009

oprava:detom

janemari
autor
10. júl 2009

No ja nemam sancu popritom vsetkom co robim vas poriadne docitat. 😅

nastasia ja na tvojom mieste sa zacnem snazit o dietatko aby si si to raz nevycitala.A kde je napisane,ze hned budes tehu,moze to trvat aj dlhsie.A mam kamosku maly jej nema ani rok a teraz robila statnice a buduci tyzden ma promocie.Mala dieta popritom studovala,dorabali dom a zatial byvali v dvoj izbovom byte so svokrovcami.A zvladla to.Tak hlavu hore a sup do snazilkovania 😉

luko
10. júl 2009

ja som mala tri spoluziacky, ktore rodili tyzden pred statnicami, nakoniec si ich dorobili v septembri a nic strasne sa nestalo, vsetky su mgr. 😉 akurat dnes som sa dozvedela, ze jedna z nich mala endo, dva roky sa neuspesne snazil a potom si povedali, ze zacnu po statniciach, isla si dat predpisat antikoncepciu, cakala na prvu mrchu a ta uz nedorazila 😀 inak uz ma aj druhe babo 😉

nastasia
10. júl 2009

janemari, ja by som rada, ale nechcem ho nutit, lebo by to malo opacny ucinok. povedal mi dnes, ze som sa este nikdy o seba sama nestarala(tym myslel, ze zijem s rodicmi, ktori ma zivia) a ze uz sa chcem starat o dalsieho cloveka. a ze to neni sranda atd...ako keby som nevedela. neviem ako mu mam dokazat, ze by som to zvladla.

nastasia
10. júl 2009

luko, to je super, ze sa im to podarilo aj s endo...
podla mna ten moj sa na to sam neciti a vyhovara sa. v tom bude problem. a boji sa, ze by nas neuzivil a nechce byt od niekoho financne zavisly. to ani ja, ale radsej mat babo teraz ako mozno vobec, rodicia pomozu a raz im to vratime. keby sme mali cakat na to, kym by sme boli dostatocne zabezpeceni tak by sme si este par rokov pockali a aj tak by stale bolo nieco preco este pockat

nastasia
10. júl 2009

luko na Rhodose som este nebola, ale Grecko je krasne a hlavne teple to budete mat super dovolenku

luko
10. júl 2009

my sme tak cakali....a hups 😅 ale zas chapem aj muzov, snazia sa spravat zodpovedne 😉

luko
10. júl 2009

ja som este vobec nebola v Grecku, tak som zvedava 🙂 a ak sa mi neposunie MS, mala by som mat hadam aj plodne dni..ale radsej nic neplanujem

janemari
autor
10. júl 2009

nastasia to je alibizmus z jeho strany.Nechce otvorene priznat ze nechce dieta a tak to hodi na teba ze to nezvladnes.Ale rozhodnutie je na tebe.Je strasne vela bab ktore to odkladali lebo sa na to necitili,mali skolu,prerabali dom,alebo partner dieta este nechcel.A nakoniec dieta namali,alebo nemaju lebo presvyhli cas a akoby to nestacilo ty partneri co dieta este nechceli ich po case nechali lebo im neboli schopne uz dat dieta.

nastasia
10. júl 2009

hej aj ja ho chapem, ze to neni lahke zivit rodinu a ze sa boji ci by nam nieco nechybalo, ale beriem to tak, ze nejako by uz bolo...necham ho asi tak, uvidim co mi povie ked sa "odrazi", ale ja prva nebudem zacinat...no co uz asi mi zostava len cakat do roku 2010 ako slubil a dufat, ze mi v januari nepovie, ze on myslel december 2010 😀

luko
10. júl 2009

kazdopadne na chlapov sa moc tlacit neda....zazila som si svoje...

luko
10. júl 2009

ale mrzi ma, ze sme stratili dva roky... 😒

luko
10. júl 2009

co uz, minulost sa zmenit neda , len buducnost mozme ovplyvnit

nastasia
10. júl 2009

luko, hmmm tak dufam, ze sa zadari a ze sa budete vracat uz traja
janemari, presne taky nazor mam, ale darmo sa ja rozhodnem, ze chcem, ked on nie...

luko
10. júl 2009

uvidime....nechame to na nahodu 😉

luko
10. júl 2009

nastasia: a kolko mas rokov?

nastasia
10. júl 2009

zase mam len 23 tak telo mam este mlade, ale potom vsetkom co som si prezila, vsetky tie bolesti a vysetrenia, to ako ma lekari povazovali za hypochondra a kolko som sa natrapila, lebo som strasne chcela vediet co mi je..sa bojim, ze sa to vrati. ktovie ake to bude teraz pri sexe, dufam, ze uz konecne bezbolestne, ale bojim sa, ze sa uz nikdy nebudem vediet uvolnit, lebo automaticky ocakavam bolest. sex je pre mna stres, ale keby to bolo za tym ucelom, ze robime babo tak by som z toho mala aspon radost. mozno mi sisi, ale ja mam pocit, ze dieta by toto vsetko vyriesili a mozno by som sa dokazala na sex tesit

janemari
autor
10. júl 2009

Ak mas mat dieta budes mat aj prostriedky aby si ho vychovala.Ale je to na tebe,vies o com endo je a co ta s nou caka.Ak teda nechces dieta tak si daj aspon predpisat HAK aby ju to aspon ako tak tlmi.Ale musis ratat aj stym,ze sa ti moze vratit,rozsirit a mozno budes musiet zase podstupitLSK a potom mozno aj liecbu.

luko
10. júl 2009

nastasia:jaj, tak to je v pohode,si mladunka 🙂 hm,s tym milovanim to nie je nic moc...ja som zas ziadne bolesti nemavala...

luko
10. júl 2009

ja osobne som na skole vobec o dietati neuvazovala, naozaj materinske pudy som pocitila az ked som stretla manzela a to bolo v 27rokoch

nastasia
10. júl 2009

jane, nemozem brat antikoncepciu, moja mama mala rakovinu prsnika...tak by som nemala brat. ale nechapem preco mi do spravy napisali, ze endo sa nepotvrdila, ked tam j jasne, ze mi dve male loziska nasli. asi to nepovazovali za podstatne
luko, ja som mala tie problemy pri sexe od zaciatku, niekedy boli tie bolesti fakt neskutocne a niekedy sa dali celkom v pohode zniest. lenze sme si v tejto oblasti vytvorili blok, lebo priatel mi nechcel sposobovat bolest a tak. tak som zvedava ako to bude teraz, ale bojim sa toho ked k tomu pride. asi sa opijem 😀

nastasia
10. júl 2009

ja som ich zacala pocitovat pred rokom aj daco, ked sme s priatelom boli spolu dva roky. prislo to tak znahla 🙂

luko
10. júl 2009

to je super,moja mama mala tiez rakovinu prsnika a predchadzajuca dokyna mi HAKv pohode predpisovala,pritom mama je jej pacientka,brala som par rokov 😖

janemari
autor
10. júl 2009

No tak to mas blbe.Nechaj to teda tak,studuj uzivaj si zivot a potom budes riesit veci ked budu aktualne.Ja sa pomaly poberiem som po 5 nocnej moc som nenaspala a zajtra zase cestujem.Majte sa krasne,zelam dobru nocku a zajtra sa ukazem niekedy vece.Pa pa 😉

luko
10. júl 2009

ahoj jane 🙂 ...teda nocne,fuha....

nastasia
10. júl 2009

luko, tak to bola teda doktorka 😠 .dobru noc jane, oddychni si

nastasia
10. júl 2009

luko, co mas zajtra v plane?

luko
10. júl 2009

zajtra mame gulas party u starych rodicov 😉
a ty?