Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
30. mar 2013

@monculka89 skoncuj.

henika40
30. mar 2013

@monculka89 ak je to take zle, radsej skoncit a spytat sa napr. na liecbu s visanne.... alebo ak chces, skusit doplnok ako napr. http://www.azrodina.cz/3552-prirodni-preparaty-...
ale v kazdom pripade sa treba poradit s lekarom.... 😒

erulka77
30. mar 2013

@monculka89 len vydrz ak sa da ja viem že je to ťažke ale na konci liečby sa mi ulavilo

alexandrulienka
30. mar 2013

baby ktore ste sa liecili hormonmi, brali ste ich 3 alebo 6 mesiacov? Od coho zavisi, ci vam lekarka predpise 3 mesacnu alebo 6 mesacnu liecbu?

avlv
30. mar 2013

@alexandrulienka Myslím, že od stupňa endometriózy. Ja so mala 4 injekcie a medzi I a II. stupňom.

yukki
30. mar 2013

@avlv ja som bola operovaná v dvoch rôznych nemocniciach a nikdy mi žiaden stupeň nepovedali, ani na priamu otázku. Ťažko povedať...asi podľa toho, čo nájdu v knihách a čo sa učili na škole. Prvý aj druhý krát som ja mala rovnako veľkú cystu, aj prirastenú, prvý krát mi dlai 4, druhýkrát v inej nemocnici 6....

henika40
30. mar 2013

ja som mala stupen I.-II. a liecba trvala 6 mesiacov... tiez som mala pocas liecby rozne bolesti v podbrusku, loziska sa asi redukovali/scvrkavali... a tie psychicke stavy boli fakt hrozne, treba vydrzat... ale odstupom casu ani neviem posudit, ci mi ta liecba pomohla....

alexandrulienka
30. mar 2013

ja ani neviem aky mam stupen, doktor povedal, ze mam "rozsiahle loziska na pobrusnici". Je tu niekto taky, co otehotnel aj po 3-mesacnej liecbe?

gotana
31. mar 2013

@alexandrulienka ja som mala mat 6 mesacnu liecbu - endometrioza II. az III. stupna a cysty na vajecnikoch , ale kedze som mala strasne bolesti na hrudi z tych injekcii, tak mi nakoniec doktor pichol len 4 injekcie, potom 3 mesacne cakanie na MS, ktora nakoniec prisla po vyvolavacke. Na dalsi cyklus som uz bola tehotna 🙂

supolienka
31. mar 2013

Juj tak dobre sa cita taky pozitivny prispevok...

rks
2. apr 2013

Baby, ktore ste brali alebo beriete Visanne?

custy
2. apr 2013

@rks ja som mala polročnú liečbu s Visanne, prečo sa pýtaš?

monculka89
2. apr 2013

@yukki Preco taky radikalny postoj, aj ty mas zle skusenosti?

monculka89
2. apr 2013

@henika40 O tyzden idem a som rozhodnuta, radsej nejaka ina metoda, dakujem za link

monculka89
2. apr 2013

@erulka77 To by som strasne chcela, ale pocas liecby je to vsetko este horsie, hlavne bolesti...uz vobec nefungujem ako kedysi...

monculka89
2. apr 2013

@henika40 Sarapis som uzivala dva mesiace, ale nic sa nezmenilo, a to mi bolo povedane, ze je fakt najlepsi...ake su potom tie z tej horsej rady ani nechcem vediet. Sarapis je taky ok, ale len prvy mesiac, ked sa navaly stupnovali, tak uz ani to nezabera, teraz mi trosku pamaha pangamin a b-complex, kombinacia tychto becok je fajn, ale cakam kedy priberiem o 10 kg xixix 🙂

henika40
2. apr 2013

@monculka89 b-cko odburava aj stres, napatie, tym nic nepokazis.... ja som pocas iecby prve mesiace schudla (mala som nervy, rozne bolesti a psychicke stavy...) a ku koncu som zacala priberat a nasledne po cakani na MS este pribrala....
akekolvek umele hormony, hormonalna liecba je riadne svinstvo, staci si precitat pribalove letaky, nieto este na vlastnej kozi pocitovat vedlajsie ucinky... ale co uz ked nam nic ine nepomoze 😒 mozno to visanne by tvoj organizmus znasal lepsie, su to tiez hormony, nieco vsak treba, aby sa plodnost obnovila / zachovala...

yukki
2. apr 2013

@monculka89 mám, zlé. nik z doktorov nepopiera, že tie lieky u mňa prispeli k prepuknutiu zhubného ochorenia-minimálne znížením imunity, zhoršením metabolizmu.... Zámerne nepíšem VYVOLALI....ani SPôSOBILI................ ale umožnili, dopomohli prepuknutiu....

janinka19862
2. apr 2013

@monculka89 Tak drzim palce aby si sa dala do poriadku. 🙂

janinka19862
2. apr 2013

Baby tak test je negativny a ta potvora nikde. Co to s clovekom urobia tie posrane injekcie fakt ma z tohto ide uz porazit. 9mesiacov nemam menzes tak to je na nervy uz ☹((((

monculka89
2. apr 2013

@henika40 Presne si vystihla aj moj pripad, schudla som uz pat kg, a uprimne, a to som asi jedna z mala, neviem sa dockat, kedy priberiem, vyzeram teraz strasne choro a vsetci sa pytaju, co zo sebou robim. Ked uz si ma takto pozitivne naladila s tym priberanim, co znamena pred koncom? Ja uz idem na 5 injekciu a stale ani gram navyse. Nikdy som nepocula ani ma nikto neinformoval z doktorov o visanne, co to je? To su tiez injekcie, alebo tabletky?

monculka89
2. apr 2013

@yukki To akoze z tych injekcii??? To aj toto dokaze to svinstvo? Ako to zvladas....?

yukki
2. apr 2013

@monculka89 hej, z tých. A ako zvládam? No ako sama matka s dvomi deťmi-liečim sa a starám sa o ne.
Jednoducho počúvaj svoje telo. Ak Ti to škodí až tak, že sa necítiš bezpečne-preruš to.

rks
3. apr 2013

@custy pomohli? prave som s nimi zacala

custy
3. apr 2013

@rks Hmm neviem, dobrala som ho v januári, prvú mrchu som mala 1.2 a teraz čakám kedy dorazí už som 34DC a furt ani náznak , tento mesiac bol vraj anovulačný tak ktovie kedy príde, uvidíme či to pomohlo, len ja mám IV.stupeň endometriózy a som skeptická, už nemám síl akosik na to všetko.....
Nechcem mať negat. vplyv, treba veriť len mne sa už nedá akosik :(

rks
3. apr 2013

@custy Preco si ho brala len pol roka? mne lekar predpovedal rok.

custy
3. apr 2013

@rks tak to netuším, dr.povedal 6mesiacov

vishka
4. apr 2013

Zenusky ja sa chcem opytat ako to tu citam , uz je toho vela.
Ja som endo mala prvykrat v 16tich, lekarka mi nasadila HAK, kedze to neodoznievalo ani po MS. Robila mi potom KO a uz som tam markery nemala.
Teraz mi ju objavili zase + polyp na krcku, pravy vajecnik male vodove cysty, dve cysty 3,5cm a jedna 5,5x4,7cm. Chcu mi robit laparoskopiu v najblizsej dobe, vlastne zajtra sa idem dohodnut na lapke.
Po potvrdeni endo mam povedat lekarovi ze planujeme babo? Mam 22, nechcem do seba zbytocne nieco pchat ak sa to da aj krajsou cestou.

monika440
4. apr 2013

Ahojte, chcem sa opýtať či aj niektorá z vás máva také strašné bolesti v krížoch? ja sa v noci zobudím na takú strašnú bolesť v krížoch, že mám pocit, že sa musím najprv v páse zlomiť a strašne nasilu sa musím otočiť. teraz naposledy sa mi stalo, že som sa nemohla uložiť v žiadnej polohe, ked chodím tak je to v pohode nieje to tak hrozné ale po ležiačky je to utrpenie
máte niektorá takýto problém a ako ho riešite? prosím?

ivec16
4. apr 2013

@vishka urcite sa radsej pokus o babo, ak mas toho praveho partnera...