Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
14. júl 2009

jane som uz citala ze svadbu a o aku svadbu ide?? tvoju? ved kukam svadobne foto pri nicku?? tak nerozumiem 😅 jane inak zivot je jeden kolotoc prace najest napit na wc 😀 😀 sme sa minule smiali s manzelom ze ani nevieme ako a budeme starcekovia tak si treba poriadne uzivat sucasnost a neúremanit cas blbostiami a tak sme vcera vzali bicykle navecer a vypadli cez hotu prec a vratili po tme

luko
14. júl 2009

evi..no pekneee 🙂

katka14
14. júl 2009

janemari, ja mam za "par" 30tku, teda presnejsie v septembri. ale nemam bolesti ani nič, len nechcem prepast IVF ked je este preplacane poistovnou. aby to nebolo zbytočné. ale musim tomu verit, nič ine mi nezostava. na laparku už nejdem.

evina, aj my sme včera vzali bicykle a hor sa k svokre na vyletik a vratili sme sa tesne pred tmou. bolo to super, odvetranie hlavy, aj ked sa mi zpočiatku nechcelo, bola riadne morda-teplo. 🙂

evina0
14. júl 2009

katka takisto--vyvetranie hlavy a trosku adrenalin spustit sa s hory dolu lukou .padne mi to sem tam vhod ta hora,tichucko relax..musiem si este uzit takto az bude tehotna tak si budeme davat uz pozor je to dost nebezpecne

luko
14. júl 2009

my vyvetrame az v Grecku..dovtedy je moj muz na nezastavenie...ako vezie ma do prace a rozmysla, ako najrychlejsie nahradi 6 minutovu stranu na pumpe...ako workoholik neskutocny 😖

nastasia
14. júl 2009

ahoj katka 🙂
luko, kedy idete na dovcu? ja idem v auguste do chorvatska tak sa tesim 🙂

teraz co som bola na tej klinike kde ma operovali tak tam mi dr. povedala, ze oni odporucaju otehotniet hned po lsk.
zasa moj gynekolog mi vravel,ze najprv lsk, potom liecba, potom druha lsk a potom hned otehotniet. ti lekari by sa uz mohli dako dohodnut, lebo potom clovek nevie co si vybrat 😅

luko
14. júl 2009

ideme 24.7. 😉

evina0
14. júl 2009

nastasia tak mozno sa na dovce cosi zadari.mi ideme len na vikend do besenovej ale az ked nam spravia zaklad dosku a to bude v auguste.a 1.8 mam poslednu injekciu.tesim si jak mala ze budem mat po liecbe a som plna ocakavania ze co bude potom 😕 😕

nastasia
14. júl 2009

luko, tak to je uz len desat dni 🙂 a mozno sa vam tam zadari a nebudes musiet podstupit liecbu 🙂

evina, nejdeme spolu. idem tam na kurz 🙂 aspon si od seba oddychneme 🙂

luko
14. júl 2009

nastasia. ano, ak sa mi neposunie mrcha (po operacii dosla o dva dni skor, co yb nevadilo), tak by sme sa hadam aj mali trafit do plodnych dni...no drahy este ani ten Profertil nezacal brat, tak to by bol skor zazrak, ale uvidime 😉

katka14
14. júl 2009

nastasja, presne ako pišeš. nevieš či máš veriť doktorovi ktory ta operoval - ten mi navrhoval dalsiu liecbu a dal to aj do papierov, ale moja gynekologicka mi navrhovala cim skôr otehotniet. nezadarilo sa, boli sme v centre, ani IVF to nevytrhlo. ale na dalsiu laparku urcite nejdem. nenecham sa uz dobrovolne rezat.

luko
14. júl 2009

mne doky povedal tiez, ze uz ma laparkou zatazovat nebude po operacii , cize po liecbe rpvno snazenie alebo IUI/IVF

evina0
14. júl 2009

nastasia tak to je o inom ale aj take volno by bolo fajn...treba s casu na cas oddychnut od chlapa ved aj ja mam dovcu a on pracuje ale budem chodit po kaoskach a sem tam sa vhodim do bazena apohram s detmi.
luko moj uz berie aj ked sem tam mu musim pripominat ale berie no ten zaciatok aby to do seba dostal no hruuza

luko
14. júl 2009

no, o chvilu padim z prace vratit knihy do kniznice a pozicat si nove..normalen som musela zobrat tasku na sport 😀

nastasia
14. júl 2009

boze, to je strasne s tymi chlapmi, my tu podstupujeme laparky a oni maju prolem prehltnut nejaky vitamin alebo tabletku 😠
katka, ani ja by som uz druhykrat nesla na laparku, predsa len je to zasah do organizmu. ja dufam, ze uz nikdy lsk nebudem musiet podstupit, raz mi stacilo 🙂

katka14
14. júl 2009

aj mne to teda stačilo, a vôbec mi to nepomohlo len mam teraz v hlave o jeden vykričnik naviac - že endo !!!

nastasia
14. júl 2009

a ktory stupen endo mas?

evina0
14. júl 2009

katka u mna bola laparka v pohode a vravela som ze keby bolo nutne ist znovu tak idem.ale teba chapem ja takisto az by som casom zistela ze mi bola aj ta prva nanic takna druhu nejdem. 😠
pre mna zistenie ze mam endo bolo svojim sposobom vykuepie s trapenia sa lebo sme sa snazili 7 mesiacov a neotehotnbela som takto aspon viem ze cim to je.uz sa len modlim aby endom bola ta pricina inak by ma asi porezelo ked som sa dala aj na liecbu.

nastasia chlapi su taky ja som tomu mojmu povedala ak nechce nech to neberie ja ho teda nutit nejdem.ja som spravila vsetko preto aj spravim a ked on nie je na jeho zvazeni a na neho to zabralo keby ze na neho tlacim tak to asi ani neberie.uz len s casu na cas sa ho spytam ci mal vitaminky lebo zabuda 😉

nastasia
14. júl 2009

ja som zasa laparku znasala dost zle, teda pokial by nebolo toho plynu tak je to uplne v pohode. ale uz presiel tyzden a ja to este stale citim a boli ma chrbat aj krk. ale zase keby mi povedali, ze je to nevyhnutne tak si to dam spravit. ale keby som mala liecbu a bola by to ta second look ci ako sa to vola tak asi nie.

nastasia
14. júl 2009

inak evi, ten moj je zas posadnuty liekmi 😀 a vitaminmi. uplne sa tesi ked ma nejake brat 😀

katka14
14. júl 2009

nastasia, ja ti neviem aky stupen mam, musim kuknut doma do papierov ale neviem či to tam je napisane, nikdy som si to nevšimla. ja som znášala laparku uplne super, mala som aj rentgen maternice, aj to bolo v pohode aj ked neprijemne. ale ešte raz to absolvovat nemienim. keby bol nejaky dôvod-že musim, že mi to povie doktorka, tak jasne ze idem ale len tak ako prevenciu či tam ešte dačo mám, tak to nie.

nastasia
14. júl 2009

rentgen maternice? tak to som este nepocula...kvoli comu sa to robi?

katka14
14. júl 2009

no to je na priechodnost vajecníkov. moja doktorka mi to ani nenavrhla, ale ked som si bola zmenit termin operacie, bol tam samotny primar, a ten mi tam pridal aj toto. že ved ked som už v nemocnici, nech mam všetky vyšetrenia. a bolo všetko ok. sice som prišla neskoro do nemocky, ale to bola chyba sestricky,ze mi povedala zly cas na kolku tam mam prist. tak ma primar zdrbkal hned pri prichode. ale to už bolo davno, takmer som na to zabudla.

evina0
14. júl 2009

katka ak spravne rozumiem tak mala si navrhlu liecbu ale nedala ti ju tvoja lekarka. 😒 😒 ja som bola tiez odhovarana od liecby ale skor ludmi co boli na nete a mali zle skusenosti no verila som a aj verim lekarovi co ma operoval a ten ked povdeal ze doliecenie je nutne tak som neprotestovala 🙄

evina0
14. júl 2009

katka mne tiez povedal doktor v nemocke vraj ked uz som uspata a rezana tak vysetria vsetko .pokukaju ma celu..ale co vsetko kukali a robilli sama neviem .stacila mi odpoved e mam ok priechodnost a mam endom.

nastasia
14. júl 2009

aha tak uz viem co to je 🙂

katka14
14. júl 2009

evina, ja som mala tiež priechodnost ok. v papieroch mam napisane ze doličenie endo. a to znamená tými silnými injekciami? ale to bolo asi rok dozadu. ale na to aby som vedela v akom je to štátiu teraz, musela by som ist znovu na laparku. lebo krv mi endo vtedy nepotvrdila. takže teraz ani neviem či mam šte endo alebo nie. ale ona asi sama nezmizne, či? ja som ani vtedy nemala žiadne problémy, len s otehotnením.

evina0
14. júl 2009

katka sama veru nezimze len HAK a tehotenstvo ju pozastavi..a chodila si aj na folikumetriu? brala si aj nieco ked ste sa snazili aneslo to?mala si pravidelne ovulaciu?a co manzel mal dobry spg??

evina0
14. júl 2009

u mna lekar hadzal vinu na to ze nemavam pravidelne ovulaciu.chodila som aj na folikumetriu.daval mi duphaston.az som si sadla na net a zeny mi poradili aby som si skusala merat baz teplotu a skusala pred ovulkou krcok ci mekne a takto som si nasla hrcku cize lozisko enodmetriozi atak sa odhalila aj pricina perco sa nam nepodarilo otehotniet 😒

katka14
14. júl 2009

no to som si mohla mysliet, do prkinka. hej chodila som k doktorke kazdy 2. tyzden. vzdy ked som tam prišla mala som tesne pred ovulkou, takže mi kazala doktorka že teraz, teraz treba snazilkovat. brala som nejake hormony, tabletky ale nazov uz neviem, par krat mi dala aj nejake injekcie na podporu ovulacie, a brala som aj utrogestan-aj jedla, aj vkladala, všetko možne sme skusali. manzel bol na spermiograme u nas v meste, a bol vraj ok. a tento rok v centre vraj ma oligosp... tak nejako sa to vola. nepamatam presny nazov. takze som mu teraz kupila nejake vitaminky na nete, snažilkujeme dalej, a v septembri chceme ist na 2. IVF. ale stale sa zamyslam nad tou endou, či pri IVF mi nemôže spôsobit že mimi zmizne. lebo sme mali 2 osembunkove babulky a jednoducho nič a neviem prečo. ☹