Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jaja9891
17. feb 2014

@pepermintova no liecba mi zacala v aprily...najhorsie to bolo v lete,niekedy v juny, july... hroza,navaly,depresie,vykyvy nalad,vybuchy zlosti,zufalstva,placu... pribrala som 12 kil, najhorsie obdobie mojho zivota, brala som tri injekcie,cize 9 mesiacov... uvidime ci to stalo za to... alebo som sa zbytocne trapila... na konci ma boleli uz aj klby, potom migreny,tlak mi skakal na konci liecby na 150/90... nesustredenost... a pod.

zoji79
18. feb 2014

Baby, ktore ste brali Lucrin, aky ste mali hormonalny profil na konci liecby a kolko vam trvalo kym sa vam dostal TSH do normy?

habibi78
18. feb 2014

Dievčatá, boli ste niektorá na potvrdenie endometriozy na magnetickej rezonancii? Ak áno, ako to prebieha? Dakujem.

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 ahoj a ked si brala 3 injekcie, prečo píšeš ze 9 mesiacov ??? trvala liečba ??

jaja9891
18. feb 2014

@katuskalis lebo jedna mala ucinok tri mesiace,mala som tie 11,25 mg, aj ty si brala nejake?

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 ja mam decapeptyl depot 3,75 1.2. som začala...na laparke som bola v novembri..mam 1. stupen endometriozy..malé 3 mm ložiska... ale doktor povedal aby som kusila hormonalnu liecbu kedze sa nam viac ako 2 roky nedari..Tak teraz neviem ci mam tie hormony dobrat alebo sa na to vykaslat, vela dievcat to ini neberie ...lebo ak sa nam do konca leta nepodari tak pojdeme na umele...uz nie je na co cakat...idem mat 30 rokov... muz je uplne v poriadku 🙂

jaja9891
18. feb 2014

@katuskalis no mne to odporucali zobrat,aby sa tie loziska upokojili,mne odstranili cysty a niektore zrasty,ale mnozstvo zrastov tam ostalo a loziska mi nevedia zarucit,ze videli vsetky... najprv som mala mat liecbu 6 mesiacov,ale profesor,ktory ma operoval mi odporucil este dalsie 3 mesiace,na prirodzene mi sancu velmi nedavaju,teda vobec,no na konzultacii v centre mi odporucili tri mesiace prirodzene sa snazit a potom dalsie vysetrenia... snad sa to tak skoro nevrati... my sme sa o babo este nesnazili,manzel je tiez v poriadku... ja som uz z toho vsetkeho chora,nevedela som co spravim lepsie...ale myslim si,ze ta liecba pomoze aj k umelemu,lebo spomali endo a take male loziska mozno aj znici na nejaky cas a to zvysi sance na otehotnenie ci uz prirodzene alebo umelo... aspon 3 mesiace liecby skus,to by malo v tvojom pripade stacit....

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 no tak to si mal poriadne... a mala si aj bolesti pri menzese ?? hej ved rozmyslam co dalej... jaaj teraz mam poriadne navaly ako sedim na gauci 😀 a este ich beries ??? ci si ukoncila ???

zimmi1
18. feb 2014

@coffea ahoj, ja mam len jeden vajecnik (druhy mi zobrali kvoli end.cyste velkosti 11-14 cm asi 3 roky dozadu) a na tom vajecniku som mala opat cystu rovnakeho povodu, velkost cca 5 cm ked sa mi podarilo PRIRODZENE otehotniet 😉 napriek zlym prognozam lekarov...uz mi planovali dalsiu operaciu a nasledne umele oplodnenie, ale ja som veriaca a dost som sa za to modlila a vdaka Bohu teraz som uz v 33 tyzdni tehotenstva, ktore prebieha uplne bezproblemovo 🙂
Tak drzim palce.

mishelita
18. feb 2014

Ahojte. Chcela by som vas poprosit o rady, tym ktorym sa podarilo otehotniet ci ste nieco uzivali alebo co ste preto robili.
Ja mam uz dve laparoskopie za sebou, prvu ako 20-rocna a druhu ako 22-rocna - najskor mi nasli cysty na oboch vajecnikoch, pri operacii nasli endometriozy- prirastene na podbrusku, nasledovala polrocna hormonalna terapia. o dva roky neskor dalsia laparoskopia- kontrolna, endometriozy tam stale boli, tak ich vypalili a dalsich 6 mesiacov injekcie. Posledne tri-styri roky som uzivala nuvaring. Vysadila som ho min. rok v maji a odvtedy sa snazime, ale nedari sa nam. Doktor ma teraz v januari pri kontrole dorazil, ze ked sa nam doteraz nepodarilo, tak musim ist na umele- a to mu musim pokazde pripominat, ze som mala a asi aj mam endometriozy.
Prosim poradte
Dakujem

jaja9891
18. feb 2014

@katuskalis uz som ukoncila,29.1. teraz cakam na MS... no je to hrozne obdobie,ti poviem a 9 mesiacov... fuuuj... no pri menzese som mala bolesti,ale kazdy mal koho som sa pytala a doktori to neriesili a ani som sa nejak nestazovala im... a nakoniec som uz mala bolesti kazdy den,ked uz boli cysty velke

pepermintova
18. feb 2014

@jaja9891 Mne liečbu dali len na 6 mesiacov. Teraz idem na druhú injekciu. Na zmiernenie mi dali hormonálnu antikoncepciu. Pomohlo mi to aspoň s návalmi tepla. Môžem sa opýtať koľko máš rokov, ja mám 25 a veľmi by sme chceli dieťatko. Doktor mi povedal, že by bolo najlepšie hneď po liečbe otehotnieť, aby som si ešte viac oddialila menštruáciu. Bojím sa toho aby to nemalo vplyv na dieťatko.

jaja9891
18. feb 2014

@mishelita endometriozy sa zbavit neda,je to boj na cely zivot,da sa len preliecit,operovat... no a my sme sa este ani nesnazili,mala som cysty,zrasty a tiez ma posielaju rovno na umele... boli sme uz aj na konzultacii... bohuzial,je to s touto diagnozou tazke... vela sil

jaja9891
18. feb 2014

@pepermintova ja mam prave dnes 25 🙂 no dietatko to neohrozi, endometrioza na to nema vplyv... len je tazke s touto chorobou otehotniet,mna rovno posielaju na umele... :( a je pravda,ze najlepsie je byt bez menstruacie a tehotenstvo po liecbe je idealny stav..

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 ja som mala bolesti len sem tam.. od 15 som mala antikonc. a pri nej som bolesti nikdy nemala, pred nou ano... aj moja mama mavala bolesti ale nikdy to neriesila...po vysadeni antikonc. som pocitovala bolest len sem tam.. ale bola bolest pri pohl.styku a aj krv...
A ake si mala priznaky ,? či take ake popisuju v príručke ?? veru je to boj...a velmi malo dievcat ani nevie, ze tu pliagu vobec ma... doktori to vobec extra neriesia... 😠

jaja9891
18. feb 2014

@katuskalis a je velka skoda,ze doktori to tak zanedbavaju,ja som mala bolestivu menstruaciu,krce a pocas nej sa mi striedala hnacka so zapchou :( a raz po menstruacii ma zacalo pichat v pravom boku,len trochu,sla som k dr.,lebo som chcela preventivku a na ultrazvuku zrazu cysty,dala mi antikoncepciu,ale bolesti sa zhorsovali,doktorka mi neverila,chodila som k nej ako na klavir,aj na pohotovost , az ma nakoniec poslala do nemocnice a tam si ma uz nechali a sla som an laparoskopiu,ktora skoncila laparotomiou...

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 no pekne... a vela žien si myslí, že tieto príznaky su spojene s menzesom...ani nevedia, že to tak vobec nie je...
Gynekológovia sa vôbec nepytaju a ani nezistuju...a myslim si, ze to je velka chyba...
A príznaky počas pichania injekcíi ??

jaja9891
18. feb 2014

@katuskalis ano,podcenuju to a potom je uz neskoro... len ani sa endo neda potvrdit inak ako operacne,to je skoda,ze to neskumaju nejako dalej,viac vysetreni a tak.. no a priznaky? najhorsie to bolo v lete,niekedy v juny, july... hroza,navaly,depresie,vykyvy nalad,vybuchy zlosti,zufalstva,placu... pribrala som 12 kil, najhorsie obdobie mojho zivota, uvidime ci to stalo za to... alebo som sa zbytocne trapila... na konci ma boleli uz aj klby, potom migreny,tlak mi skakal na konci liecby na 150/90... nesustredenost... a pod. este teraz mam tlak v podbrucku a tlak vysoky, z tych zmien teraz po liecbe... uz nech som v normale konecne

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 tak to je sila... som rada, ze to mam len na 3 mesiace, a tebe budem drzat palce aby si sa ty a tvoje telo dalo do kopy... 😉
A teraz čakas na menzes ?? ževraj sa ma dostavit od 7 do 12 tyzdnov... aj ja som zvedava kedy sa mi potom dostavi...
Ja mam niekedy depresie a zvysujem hlas na môjho manžela..chudak...a hlavne navaly a este strasnu chut do jedla..asi sa dam na šalaty... 😀

jaja9891
18. feb 2014

@katuskalis dakujem 🙂 no dnes mi robila ultrazvuk... a vyzera to ze este asi mesiac,kym dojde MS,ale nemusela by uz prist a mohlo sa zadarit babo 🙂 inal presli 3 mesiace a 3 tyzdne od injekcie... tak uvidime 🙂 aj tebe drzim palce,vydrz to,vela sil a aj manzel nech to zvladne,viem ako bol a je na tom ten moj chudacik nestastny 🙂 vydrz tie tri mesiace... ked sa uz tolko snazite,toto ti moze pomoct....

katuskalis
18. feb 2014

@jaja9891 Dakujem pekne... ved vydrzime..ked sme uz tolko dlho cakali a snazili sa... tak teraz to treba preliecit..
A vy ste sa snazili, ci ste neriesili ??? Mozno sa uz zadarilo ... 😅 a ani nevies ,,
Manzel musi..ved co ine mu ostava... hihi 😉
a chranili ste sa pocas liecby ??

mirip
18. feb 2014

@jaja9891 oponuje ti, endometriózy sa zbaviť dá a to navždy 😉

ivec16
18. feb 2014

@mirip no daj nam rady ako sa jej navzdy zbavit, nedrastickym sposobom.. lebo o jednom viem 🙂

mirip
18. feb 2014

@ivec16 nijako, články o endometrioze sú rôzne no ja som našla jeden veľmi zaujímavý, endometrióza je aj dnes ako taká stále záhada aj pre Doktorov a diagnostikuje sa jednoznačne len na základe laparoskopie, liečba je rôzna, závisí od štádia a veľkosti ložísk ale najčastejšie hormonálna liečba, po nej niektorí Dr robia opakovane kontrolnú laparoskopiu a niektorí ju už nerobia, a ako je vplyv hormonálnej liečby na ženy rôzne aj výsledok je rôzny, nietorým ženám sa bumerang endo hned vráti, niektorým sa vráti neskôr a niektorým už nikdy, prečo je to tak nevedia dr dodnes vysvetliť, pretože "čokoládová" choroba je pre každého stále záhada

ivec16
18. feb 2014

@mirip no teraz si mi nic nove nenapisala... som myslela, ked si napisala ze oponujes, ze sa endometriozy zbavit da...tak ze vies nieco prevratne 🙂

mirip
18. feb 2014

@ivec16 ja som napr nemala žiadne príznaky, ani bolesti, ani krvácanie mimo cyklu ani bolestivý styk, úplne nič, len trochu nepravidelný cyklus ako má takmer každá žena, pretože presný a ideálny tabulkový 28dnový nemá skoro nikto

mirip
18. feb 2014

@ivec16 počas hormonálnej polročnej liečby som vôbec nemala tiež umelo vyvolanú menopauzu,normálne mi aj napriek tomu chodil menzes, ktorý by som vôbec v tom čase nemala mať, jedna žena čo chodila s tou istou diagnózou k Dr dokonca počas umelej menopauzy a hormonálnej liečbe normálne otehotnela a má dokonca dvojičky

katuskalis
18. feb 2014

@mirip to vazne otehotnela ??? ved pri tejto liecbe sa ma dvojica chranit..., nie ??

mirip
18. feb 2014

@katuskalis nie nemá, aj tak podľa pravidla neotehotnie,lebo nie je menzes,sliznica maternice nerastie a ani dozrievanie vajíčka nie no sú aj výnimky,ked menzes aj napriekliečbe máš otehotnieť môžeš, ja som mala tiež počas liečby menzes a dokonca pravidelný

coffea
19. feb 2014

@zimmi1 mne akurat vcera schvalili ivf, tak dnes volam lekarke ako dalej. Tak dufam, ze budem tehula za chvilu aj ja