Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

bobsent
21. apr 2015

@chorucka prvý trimester hrozné bolesti, hlavne prvý mesiac.postupne sa to strácalo-okolo 4-5 mesiaca sa mi trhali zrasty v bruchu(ako sa maternica začala vykleňovať smerom von) a to bolelo strašne! dr. mi povedal, aby som vydržala bez liekov pokiaľ sa dá, a keď sa budem na steny škrabať mám prísť do nem. a dajú mi mesocain v inf. radšej som vydržala...vraj niektoré s endo tam aj mesiac ležia lež sa zrasty potrhajú-predsa, zaživa sa ti niečo v bruchu trhá. no ale rozhodne sa choď dať pozrieť, čij e všetko ok. ak áno, nuž len vydržať 😔

chorucka
22. apr 2015

@bobsent Dakujem je to hrozné keď človek nevie čo sa deje ja som myslela že najhoršie bolesti už mám za sebou tiež prvé mesiace ma dosť všetko bolelo a každú chvílku som behala na wc kontrolovať gate 😒 Dnes už bolo lepšie neviem či to nie je v období keď by mala byť mrcha také boľavé Musím si to odpozorovať.

bobsent
22. apr 2015

to poznám,tiež som si každú chvíľu kontrolovala stav 😀 lebo som už raz potratila a vtedy som mala tiež bolesti a nedokázala som rozlíšiť či je to "normálna" bolesť či sa niečo deje.
cca 10tt bol najhorší, to som aj k dr. išla že asi potrácam. však si daj urobiť sono, aby si mala istotu, držím palce.
ako dlho trvalo lež si otehotnela s endo?

janulikds
9. máj 2015

S endometriozou bojujem uz asi 9 rokov, štyri roky plne bolesti mi doktori hovorili, že som precitlivelá, potom som skončila v nemocnici- najskôr laparka, potom operácia.Prišla som o vaječník, psychicky som bola na tom velmi zle...Prešla som hormonálnou liečbou, umelým oplodnením.... no stále to bolo zlé. Potom prišla ďalšia operácia, lebo som mala endometriozu aj v hrubom čreve, takže sekcia... Po tomto všetkom som začala skúšať všetko možné aj nemožné.... Pomohla mi diéta - obmedzenie lepku, červeného mäsa a mliečnych výrobkov + každé ráno smoothie 🙂 Rôzne doplnky, bylinky.... Určite mi to všetko pomohlo, no stále som bola ako chodiaci hormón- depresie, neúspech otehotnieť, strach, neustála vnútorná nervozita... Kamoška mi poradila kvapky Estrozin. Tak som skúsila... 20 kvapiek 3x denne--prišlo mi z nich tak zle, že som zas skoro skončila na pohotovosti. Tak som ich odložila do skrine a povedala si, že ich viac nechcem...až...keď som 2. apríla opäť skončila v nemocnici a oznámili mi, že mám ísť zas na operáciu, tak po príchode domov som vytiahla kvapky opäť. Veľa som o nich študovala a zistila som, že keďže som celá oslabená, tak to bola na mňa príliš silná dávka a kľudne môžem začať len s 1 kvapkou denne. Tak som to skúsila-ved horsie to uz byt nemohlo. Brala som ich týždeň- postupne som si zvyšovala dávku a po týždni som dostala menštruáciu - zistila som to až na záchode! Akože nechápala som...Som sa rozplakala ako malá, manžel pribehol, či mi je zas zle (chudák, ten už so mnou toho prežil..) a ja som mu oznámila, že plačem od šťastia. Žiadna bolesť a to len týždeň užívania. Postupne sa mi vyčistila pleť, začala som sa cítiť ako žena, plnšia energie. Po troch týždňoch užívania som mala pauzu týždeň tak, ako je potrebné. Pred pár dňami sa mi urobili tri vyrážky - a deň na to som behala po meste a cítila som, že sa asi niečo deje...prišla som domov a na záchode som zistila -aha, menštruácia🙂 Tak som si dala vložku a potom som išla pracovať do záhrady. Toto som nezažila 9 rokov! Som šťastná, pokojná, užívam si plnohodnotný život a konečne naozaj verím, že sa mi podarí aj otehotnieť 🙂 Kvapky beriem ďalej, určite sa moje telo potrebuje dať najskôr úplne do poriadku a keď budem mať niečo nové, dám vedieť 🙂 Ak by tie kvapky niekto chcel, dajte vedieť, rada pomôžem 🙂

janulka_1
4. jún 2015

Čaute baby, takže aj ja mám endo. Pred už skoro dvoma rokmi som začala mať veľké bolesti pri meštruácii, neskutočné pichanie, bolenie a každým cyklom sa to len zhoršovalo. Odkedy menštruujem tak odvtedy som mala bolesti "normálne" menštruačné tak som to v tom čase ešte moc neriešila. Po čase som začala mať bolesti už aj pri veľkej toalete. Minulí rok pred operáciou som vysadila HAK a vtedy sa to začala ešte zhoršovať. Lekár mi stále tvrdil, že to mám asi len takú silnú meštruáciu 😒 . Už deň pred dostatím som vedela, že dostanem lebo som trpela neskutočnými bolesťami krížov a už som nevedela isť ani poriadne na toaletu. Pomáhali mi len prehánadlá ale aj to po čase prestalo zaberať a ja som každý mesiac škrabala steny. O tom, že som mala po vysadení HAK nepravidelný cyklus vám ani písať nebudem. Moja obvodná ma posielala po všetkých možných vyšetreniach, MRI ukázalo malé čokoládové cysty a až po naliehaný na gyn. som pred pár týždňami bola na laparke, zistili mi endo, s tým, že pri meštruácii krvácam do brušnej dutiny a tam sa mi robia vzrasty, ktoré tak bolia a že v maternici mám niekoľko špendlíkových hlavičiek. Po tomto mi nasadil dipherelin injekcie každý mesiac, lenže mne sa to nejak nepáči a chcela by som počuť názor žien, ktoré niečo podobné mali/majú ako ja. Som pomerne dosť mladá a preto by som to nerada zanedbala keďže sa s manželom už rok pokúšame o bábo ale zatiaľ neúspešne ☹ . A gyn mi povedal, že teraz sa nemám ani len pokúsiť otehotnieť lebo mi to bude musieť zobrať. Ale podľa toho čo čítam o tých injekciách nieje možné aby žena otehotnela.

sintuska06
4. jún 2015

@janulka_1 Ahoj, ja nastastie nemala ziadne bolesti, normalne som isla v novembri na rocnu prehliadku a Dr. mi povedal ze pravdepodobne to bude endometrioza, v decembri mi pichol prvu injekciu diphereline vtedy som mala 3,3 sm cystu, v januari pichol dalsiu vtedy sa mi to zmensilo na 3 cm, februar dalsia injekcia 2,8cm, marec dalsia 2,5 cm a poslednu mi dal v aprili to som mala 2,2 cm, povedal ze mam cakat na MS ak do troch mesiacov nedostanem mam dojst pichne mi vyvolavacku, minuly tyzden som tam bola co sa MS nedostavila, no on povedal ze radsej ma nepichne nech to pride same, ze je to lepsie ako nasilu vyvolat MS, teraz mam cakat na MS do augusta, ak dovtedy nedostanem ze mi uz musi pichnut...tak ze ja teraz cakam. na Laparo som zatial nemusela ist....a teraz mam 2cm cystu

lavinis
4. jún 2015

@janulka_1 ja som mala tiež endometriozu v dutine brušnej, ja som si dala vyoperovať cystu endometriálnu na vaječníku ale klasickou operáciou, aby mi z toho vaječníka čo najviac ostalo, pri operácii mi vyčitili aj brušnú dutinu. To bolo tak 6 rokov dozadu, žiadne lieky som nebrala, akurát sa mi spravila pred 2 rokmi znova cysta na druhom vajenčíku. Aj sme už zvažovali operáciu, lebo vyskočili onkomarkery, potom zas boli normálne, potom som mala zápal, čo cystu trocha zmenšilo, ale stále ma 5 cm. Takže som bola psychicky pripravená na ďalšiu operáciu, ale otehotnela som. Na prvý krát.

ale samozrejme, nie som lekár a každý ten rozsah endometriózy je individuálny, ale viem, že mi chcel dávať po operácii homonálne injekcie, ktoré odstavia menzes a navodia stav menopauzy, ale potom sme to nedali, už neviem prečo.

janulka_1
5. jún 2015

@sintuska06 a koľko krát si mala ešte po diphereline MS? Ja som po prvej injekcii dostala, dostanem aj po druhej?

janulka_1
5. jún 2015

@lavinis Jeeej tak gratulujem 🙂 . A aký stupeň si mala? Mne to môj dr vôbec nepovedal, resp. viem len to čo mi v rýchlosti povedal po operácii a čo som si prečítala z papierov ale tomu som moc nerozumela. Rozmýšľam, že sa dám pozrieť aj inému dr lebo chcem počuť aj iný názor

lavinis
5. jún 2015

@janulka_1 uz si nepamatam, ale ak to bolo v dutine brusnej, tak tipujem, ze z tych tazsich

No ono o tej endometrioze sa zas tolko nevie, nevie sa presna pricina, preto aj ta liecba je potom diskutabilna a kludne sa moze stat, ze ti povie kazdy inak

inak na FB je stranka endometrioza, prispieva tam moja znama, vsetko na vedeckej urovni, ziadne sarlatanstva, takze pripadne tam sa popytat 🙂
https://www.facebook.com/endometrioza?fref=ts

mne zas kazal si urobit test na znasanlivost potravin, pripadne aj dietu som chvilu drzala, ale nakoniec som si povedala, ze kaslem na to a proste som neriesila nic, mam endometriozu, ziadne priznaky okrem cysty, tak ze s nou budem skratka koexistovat 😀

sintuska06
8. jún 2015

@janulka_1 no MS som nemala od Decembra...aaaaa teraz v piatok som uz dostala...vies si predstavit akaaa som stastna...vo stvrtok na kontrolu asi aaaa mozme sa pokusat o babooo... 😉

janulka_1
8. jún 2015

@sintuska06 jej no super 🙂 tak silno držím palce aby sa bábo podarilo čo najskôr

sintuska06
8. jún 2015

@janulka_1 dakujem 😉 no tak vto teda silno dufam...a ty si bola aj na laparke?? a kolko cm cystu mas??

daniela_8
15. jún 2015

Ahojte žienky 🙂 ..rozhodla som sa, že sa aj ja s vami podelím o moje skúsenosti s endometriózou. Moje ťažkosti začali v decembri 2014, keď moju 2týždňovú MS začali sprevádzať nepríjemné bolesti v oblasti panvy. Vedela som že niečo nie je v poriadku, sledovala som sa a na vyšetrenie som sa vybrala vo februári. Gynekológ mi oznámil že na ľavom vaječníku mám cystu a na pravom pravdepodobne endo a aj 8cm čokoládovú cystu. Hneď mi povedal že je nutná operácia ,ale že laparoskopicky to nepôjde pretože vaječníky mám natoľko zväčšené, že stláčajú maternicu..takže laparotómia 😒 ..po operácii mi nasadil liečbu dipherelinom na 6 mesiacov..teraz mám za sebou tretiu..po prvej som dostala ms ktorá trvala skoro mesiac, myslela som že to snáď nikdy neprestane..doktor mi povedal že ak dostanem aj po 2ej a bude trvať dlhšie ako týždeň, budú mi ju musieť zastaviť.. po druhej ms už nedorazila a ani po tretej..aaale spoločnosť mi robia neustále návaly tepla, ktoré sú v týchto horúcich dňoch totálne neznesiteľné a mám pocit že po každej injekcii sú intenzívnejšie..

lucinkaboz
15. jún 2015

serrapeptaza rozpusta tieto veci

januska41
16. jún 2015

@lucinkaboz čokoládove cysty? máš to vyskúšané?

lucinkaboz
16. jún 2015

no čokoládovu cystu ak je už velka, by som povedala že to je na operáciu
ja mala taku cystu , po operácii sa mi to nevrátilo- bola velkosti paste,
nevrátilo sa mi to,lebo som neuzívala ziadne hormony a antikoncepciu, kupila som si vtedy na pol roka wobenzym po operácii,a odvtedy to nemám
odmietla som všetky tie hormonálne sračky, ktore to mozno potláčaju
serrapeptáza samotná je enzym, ktorý rozpusti nanosy na cievach , mensie cysty, čokoládove velke cysty neviem

januska41
16. jún 2015

@lucinkaboz no asi by som to skúsila, po poslednej kontrole mala cysta 2,2 cm - mohla by si mi dať link, kde sa to dá objednať.

lucinkaboz
17. jún 2015

mimibazar-serrapeptáza daj si do google, nájde ti to hned
uzivanie asi 2 tabletky denne

januska41
17. jún 2015

@lucinkaboz užívaś to dlhodobo, ktoré balenie je lepšie kúpiť 270 alebo 90 kapsulové 🙂

lucinkaboz
17. jún 2015

ja som kupovala to 9O dr. best tabletkové, neviem ako to vychádza 270 tabletkove,
potom existuje firma enerex,ale ti su velmi drahí a je to to iste
prečitaj si o tej serrapeptáze, je to menej známe, su to enzýmy, serrapeptátza rozpúšta niekoľkoročne nanosy na cievach tkanivá, cysty, trombozu....brala som najprv wobenzmy, ale toto je silnejsie
neverim že hormony liečia endometriozu, mozno ju potlacaju,ale neliečia,kedze sa stále vracia....

janulka_1
19. jún 2015

Baby akurat mi volala dr, ze CA125 mam v norme ale pritom mam diagnostikovanu endo. Ako to je mozne? Stretli ste sa niektora s tym?

bobsent
19. jún 2015

@lucinkaboz a prečo sa to teda húfne nevyužíva na liečbu endo? možno zmierni stav,ale vyliečiť sa endo nedá-lebo je to sliznica maternice nalepená na inom orgáne(napr. vaječník) a ako odstránia enzými sliznicu maternice(čo je normálna súčasť organizmu)?možno dokážu zmenšiť nahromadenú krvnú zrazeninu v mieste kde tkanivo menštruuje do brušnej dutiny
ale za pokus to stojí,ja som za 12 rokov vyskúšala snáď všetko na svete, vrátane tehotenstva. čo pomáha? nič. niektorým sa to dá na čas zastaviť.
pokiaľ produkuješ hormóny,dotiaľ sliznica rastie. iba radikálna operácia 😔

lucinkaboz
20. jún 2015

Sorry,ale kto z lekárov ti doporučuje miest antibiotik enznymy ?? Este som sa nestretla s tým,aby lekari využivali miesto farma.liekov enzými. Dalsia vec, ja som nepovedala , že vylieči endometriozu, treba citat nie medzi riadkami. Ja nie som žiaden predajca.
Tak si skus prečitať, čo je serrapetáza.Mne pomohla, mojej rodine tiež.
V prvom rade, mne sa endometrioza nevrátila, po 8 rokoch, neuzivala som ziadne homony, no ano hormony produkujem

lenocka004
20. jún 2015

Ahojte baby, chcela by som sa vas opytat hlavne tie ktore ste podstupili pri endometrioze liecbu formou vyvolania umelého prechodu. Kedy ste dostali po ukonceni tejto liecby prvy menzes? Dostali ste ho prirodzene alebo vam ho vyvolavali? Ja som absolvovala poslednu injekciu na umely prechod pred 4 mesiacmi a este som menzes nedostala. Neviem ci je to v poriadku alebo to uz mam zacat riesit. Dietatko este nemame a chceli by sme ho moc ale nedari sa babo nam zatial vzdy kvôli endom odislo ☹

Pls ak viete tam mi poradte, budem vam velmi moc vdacna 😉

sono2
20. jún 2015

@lenocka004 prečo ti kvôli endo odišlo? Čo ju máš v maternici?

sono2
20. jún 2015

@lucinkaboz fakt to pomohlo? Ja je mám síce diagnostikovanu laparoskopicky ale problémy žiadne nemám ale absolútne. Žiadne cysty, bolesti, cylkus ako hodinky, ja ani neverím, že ju mám. Dr mi ju našla len za maternicou ináč nič. Akurát ma zaujíma, že čo ďalej? Myslíš, že by som sa jej mohla takto zbaviť? Koľko si to užívala? Ako?

lenocka004
20. jún 2015

Ahoj,
nie nemam ju v maternici ale kvôli endo sa mi tvoria protilatky proti placente. Posledne som mala endometriozu na vajecniku. Embryjko rastlo ale tie protilatky ho zabili. ☹

sono2
20. jún 2015

@lucinkaboz fakt to pomohlo? Ja je mám síce diagnostikovanu laparoskopicky ale problémy žiadne nemám ale absolútne. Žiadne cysty, bolesti, cylkus ako hodinky, ja ani neverím, že ju mám. Dr mi ju našla len za maternicou ináč nič. Akurát ma zaujíma, že čo ďalej? Myslíš, že by som sa jej mohla takto zbaviť? Koľko si to užívala? Ako?

sono2
20. jún 2015

@lenocka004 sranda, aj toto mam negatívne. No nič. A prednison dlhodobo? na protilatky sa musí brať