Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
31. júl 2009

áno, presne cez tie isté jazvy. ale teraz u len na dvoch miestach. vzhľadom k tomu, že to nebol vážny zákrok a nemala som rendon.

janemari
autor
31. júl 2009

No nevedela som ako to chodi,ale dufam ze ja uz pod noz nepojdem 😅

janemari
autor
31. júl 2009

Kde ste kto? 😨

ika33
1. aug 2009

Ahojte.

Neviem či si na mňa ešte niektorá spomeniete, už som tu veľmi dávno nebola. V marci som bola na lap. vyšetrení a zistili mi endo, keď som pátrala po vysvetlení a riešení tejto choroby, našla som toto fórum a strašne mi pomáhalo čo ste písali, aj to čo ste si písali medzi sebou. Po zistení mi lekárka nasadila liečbu 3x hormonálna inekcia dhyperline a teraz som 5 deň po druhej laparke.

Snažila som sa prečítať si všetko čo ste za ten čas čo som tu nebola prežili, ale už sa mi to uplne pomiešalo a teraz v tom mám dobrý chaos. Ale dúfam, že postupne si to všetko upracem a budem písať veci správne.

Katie
ty si teraz bola tiež na 2 laparke, že? Aj ti niečo v nemocnici povedali?
Mne lekárka povedala, že inekcie pomohli a teraz bolo treba poodstraňovať iba pár zrastov a neaké tie drobnosti. Tiež mi pozrela či sú vaječníky a vajíčkovody OK a či prebieha ovulácia. Všetko bolo OK, tak mi povedala, že po zahojení rán a po prvej menšt. sa môžme sanžiť o bábo. Predpísala mi ešte aj lieky s názvom LUTENYL, vraj to by malo pomôc jednak tomu, aby som nešpinila a jednak aj k otehotneniu. Povedala, že ak tieto lieky zaberú mám si prísť dať predpísať ešte jedny. JA ale dúfam, že nebude treba.
Hovorí sa, že po prečistení (čo sa teraz vlastne tou laparkou spravilo), by sa malo dať rýchlejšie otehotnieť. Tak sa tohto snažím držať.

Keď vás môžem poprosiť, toška mi pomôžete upratať v mojej hlave, že ktorá ste na tom teraz ako ? 😅 Ď.

janemari
autor
1. aug 2009

Ahoj ika,tak vitaj spat a upratat v tvojej hlave bude narocne,ale ak posles mialovu adresu mozme ti poslat tabulku ktoru urobila filmuska a tam sme vsetky zapisane,ktora aku liecbu podstupila,ake zakroky a podobne.Priznam sa aj ja mam chaos z toho ktora ako na tom sme,lebo ked som sem prisla bolo tu len par bab aj tie sa presunuli postupne do tehuliek a tu pomaly pribudali nove a nove babenky.Neboj dostanes sa do toho.

katie233
1. aug 2009

Ahoj ika, vitaj. Janemari, má dobrý nápad s preposlaním tej tabuľky. Keď príde filmus z dovolenky, iste ti ju rada poskytne. Ale dovtedy ti môžem napísať o sebe. Ja som bola taktiež v marci na prvej laparke. Zistená endo, nasadili mi taktiež diphereline. Ja som však vybrala 4 injekcie, poslednú som mala 19.06. Potom som bola na kontrole u môjho gyn, ten mi odporučil second look LSK. A 28.07. som ju podstúpila. Takže máme skoro rovnaký priebeh. Teraz po tej druhej LSK sa mi zotavuje lepšie ako po prvej. Ty si na tom ako? A kde si bola na operácii?
A čo mi povedali? Že vaječníky sú v poriadku, zdá sa, že liečba zabrala. Tiež mi museli odstraňovať zrasty a nejaké malé drobnosti. Ja idem k svojmu doktorovi až v utorok a s ním sa dohodnem na ďalšom postupe. Takže potom dám určite vedieť. A povedala ti doky kedy asi približne dostaneš menštruáciu?

ika33
1. aug 2009

katie,
no po tejto laparke som omnoho skôr vstala na nohy ako po prvej, citila som sa ako keby mi ani nič nerobili. Operovali ma v Galante 27.07. a v utorok som už išla domov. omoc lepšie sa mi hýbe, chodí , vstáva ako v marci. Hneď druhý deň som sa cítila ako v marci po týždni. Lekárka mi teraz nehovorila, že asi kedy dostanem menš., minule som dostala 19 deň po operácii, čo bolo 43 deň po predošlej menš. A tak sa mi zdá, že v marci mi hovorila, že to môže byť až do 6 týždňov. Ale väčšinou to príde skôr, predsa len tam bol vykonný zákrok čím sa to spustí.
Teraz ale neviem či som ju už včera nedostala, lebo celý včerajší deň a aj dnešný som preležala a cítim sa presne ako pri menš. a aj krvácam. V ponedlok si idem dať vybrať stehy, ale nie k mojej lekárke, lebo tá má dovolenku, tak sa chcem popýtať či je to možné, mať po laparke hneď menš. V podstate som ju potom dostala na 21 deň po predošlej menš.
Bola by som rada keby to bola prvá menš. po laparke a aj posledná 😀
Ty si bola kde na operácii?

Babulky a kde máte endo? Ja som ju mala na vonkajšej stene maternice a spájala sa s močovým mechúrom. Snažila som sa v prepúšťajúcej správe z nemocnice vyčítať či tam ešte niečo nebolo, ale bola to pre mňa španielska dedina. 😅

tulipanike
1. aug 2009

ahoj dievcata, ako s amate?

idem vas docitat, co mate noveho 🙂

tulipanike
1. aug 2009

tak docitane 🙂

ahoj ika, vitaj

co sa mna tyka, mne endo zistil pri laparke - lebo som mala cystu - pred dva a pol rokom, takze kde to masli, nemam ani posajn.....liecbu som nebrala, lebo sme dietatko vtedy este nechceli, takze mi dal antikoncepciiu, brala som regulon......no a HAK som vysadila v decembri, a od zaciatku marca sa snazime, a zaciatkom juna sa nam zadarilo 🙂 .... teraz ma caka najbliztsia kontrola 14.8.

katie233
1. aug 2009

ika, ja som bola operovaná 28.07. v Handlovej. Síce v ten deň, keď som bola operovaná, to prebehlo horšie ako v marci. v marci ma prebrali na operačke, a odvtedy viem o všetkom, už som nezaspala. teraz som celý deň prespala, ale hneď som sa postavila na nohy, žiadne točáky, nevoľnosť. a ja sa teraz po tých pár dňoch tiež cítim tak, ako v marci po dvoch týždňoch. omnoho rýchlejšie to ustupuje. ale to preto, ževraj pri tejto kontrolnej nepotrebujú tak nafúknuť brucho, preto tam je menej plynu a rýchlejšie sa vstrebe. ja som od februára mrchu nemala. po prvej laparke som špinila a trochu krvácala, ale teraz nič. ja idem v uto vyberať stehy.

a ja mám endometriózu ovarii a peritonea.

janemari
autor
1. aug 2009

Ahojte som doma,ako ste sa dnes mali?

ika poslala som ti tu tabulku 😉

katie233
1. aug 2009

babenky a počuli ste už niečo o cvičení podľa mojžišovej? ževraj to pomáha ľahšie otehotnieť 😉

katie233
1. aug 2009

idem prekutrať net, či niečo bližšie o tom nájdem 😔

janemari
autor
1. aug 2009

katie pocula som o tom,dokonca sa mi zda ze to bolo aj v casopise mama a ja.Ale necvicila som to.

katie233
1. aug 2009

janemari, aj mne sa zdá, že som to už niekde videla, počula. je to vraj dobré cvičiť aj pri problémoch s chrbtom, bolestivou mrchou, iných gynekologických problémoch, a predovšetkým na ľahšie otehotnenie. našla som aj knihu s týmito cvikmi, ale sú 2 a neviem, aký je medzi nimi rozdiel. v pondelok pôjdem popozerať do kníhkupectiev.

evina0
1. aug 2009

ika mna si asi nepametas ..mala som laparku 19.2 potvrdema endmoetrioza a hned marec prva injekcia Zoladex a teraz 4.7 som mala 5 inkjekciu a siestu som si uz nedala koli vedlajsim ucinkom..zrovna dnes mi ju mali pichnut takze teraz uz len cakat bud na ovulku a potom uvidime co bude a kedy pride mrcha no nemusela by uz.zacinaju sa mi prebudzat vajecniky lebo ma trosku pobolievaju 😅
prajem vsetkym este pekny vikendik a o tej metode som nepocula co vlastne obnasa? inak v minulosti som zahliadla aj na konikovi temu s tymto nazvom.
ja som nastvana lebo mi Macu uz vymenili a poslali ale posta to vraj este nedostala..ktovie kde je zase moj balik,vzdy mam s postou len problemi ..kurna uz ma stve aj postarka chodi ako sa jej zachce aj so starymi zadsielkami 😠 😠

katie233
2. aug 2009

krásne ránko všetkým 😵, evi aj ja mám s poštou len problémy. nemáme v bystrici trvalé bydlisko, a keď si sem niečo objednám, tak to je potom pátranie: prečo máte na občianskom inú adresu, ste to naozaj vy, dajte si to do poriadku, a pritom si idem vyzdvihnúť balík za ktorý musím zaplatiť.

evi, tá téma tu je, ale príspevky v nej sú staré. tak som včera trošku pátrala a vyzerá to zaujímavo. niektoré mestá poskytujú kurzy, kde sa táto metóda cvičí. ale existuje kniha, kde sú zhrnuté a vysvetlené tieto cviky a dá sa podľa toho cvičiť aj doma. v pondelok sa chystám do kníhkupectiev či ju majú, ak nie, tak ju objednám.

Tu je krátky úryvok: Chybné držanie tela, napnuté alebo stiahnuté svalstvo pozdĺž chrbtice, blokády stavcom kostrče, rotácie driekových stavcov, dráždenie nervov v krížovej oblasti, svalová nerovnováha majú mnoho krát za následok bolesti chrbta, bolestivú menštruáciu, bolesti hlavy a v neposlednom rade aj problémy otehotnieť u žien. Cvičením sa oslabené svaly posilnia, skrátené uvoľnia. Zlepšuje sa prekrvenie a tým dochádza aj k zlepšeniu vyživovania a daný problém ustupuje. Táto zostava cvikov zlepšuje fyzickú ale aj psychickú kondíciu a umožnuje ženám zaujať aktívny postoj k neplodnosti.

ika33
2. aug 2009

Ahojte 🙂,
včera som sa sem už nedostala, lebo som mala návštevu.
Janemari ďakujem za tabuľku, asi si ju ešte pár krát pozriem a potom to už bude OK. 🙂

Evina, čo je to tá MAca, k čomu to je? Čitala som predošlé tvoje vyjadrenia, že v práškovej forme to bol hnus ale stále neviem na čo to presne je.

O tej metóde som nič nepočula.

Ako tu čítam pošta na Slovensku je naozaj "skvelá" asi nikde to nie je OK. Ale zas nemôžem všetky pracovníčky pošty hádzať do jedného vreca.

Katie a ty nie si PN? Alebo máš vychádzky?

Prajem Vám všetkým pekný deň.

katie233
2. aug 2009

ika, áno som pn. myslela som v uto, keď pôjdem na gyndu. ja už mám tie dni také popletené a zlievajú sa mi do jedného. a tak strašne sa teším von.

janemari
autor
2. aug 2009

Ahojte kocky nejako to flakate kde ste?

tittika
2. aug 2009

ahoj janemari 🙂 tu 😀

katie233
2. aug 2009

ahojte. tu sme ...

katie233
2. aug 2009

asi som tu sama. prajem dobrú noc 🙂

janemari
autor
3. aug 2009

Vcera mi zblbol net tak sa ospravedlnujem,ze som zmizla 😅 .Prajem vam pekny dnik. 😎

janemari
autor
3. aug 2009

Inak babi mrcha stale nikde aj ked brucho ma boli pomaly tyzden a ked to dostanem na sobotu tak ma porazi,lebo ideme na svadbu 😖

tuli a tebe sa ako dari?

katie233
3. aug 2009

dobré ránko všetkým 🙂

katie233
3. aug 2009

janemari, a vyvolávačku si si nedala pichnúť? možno by pomohlo 😒

janemari
autor
3. aug 2009

Ahoj katie,nie nedala,ale podla dokiho v BB som ju uz mala mat.A moja dokina chce aby mi to prislo same.Inak ze cim neskor pride,tym lepsie lebo to zabija/tlmi endo.Tak budem poslusne cakat.

ika33
3. aug 2009

Ahojte,
všetkým prajem pekný deň.

Janemari, ja som po liečbe inekciami nevedela dostať mrchu, tiež som čakala asi 2 týždne a každý deň som mala pocit, že už už. A nič. Tak mi po 2 týždňoch Dr. pichla vyvolávačku, tak som čakala ďalších 10 dní a pocit bol stále silnejší ale nič, tak mi potom dali ďalšiu a po tej mi mracha prišla do 4 dní. Keby som čakala kedy sa to spustí samé, tak by som možno ešte stále čakala. A stále by som mala pred laparkou. Totižto na laparku som mohla ísť až po prvej mrche od liečby.

Inak dnes som si bola dať vybrať stehy, konečne. Pre mňa je vyberanie stehov asi to najhoršie, ble. Ale už mám po 🙂

Inak ako sa máte?

Katie ty si na tom ako?

janemari
autor
3. aug 2009

ika povedala,ze mozem cakat mrchu okolo augusta,alebo mozno aj v septembri.Ale podla sona uz mam vysoku sliznicu na mrchu takze uvidime.Teraz si budem zelat aby este nedosla,nech si uzijem svadbu.Uvidime nebudem to surit a ked nepride ani v septembri tak budem musiet ist k dokine,nech nieco riesi.Ved v piatok to uz budu 3 mesiace od poslednej injekcie.