Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
6. aug 2009

Vitaj filmus 🙂. Čochvíľa budeme opäť v plnej zostave.

Film a nemala si už pred tým mrchu? Nepichli ti už aj prvú injekciu?

filmushka
6. aug 2009

ved prave, ze mi pichli prvu, takze to berem s rezervou, ale som s nou ratala neskor o 10dni....no proste na 19 den som to dostala od poslednej menstruacie 😒

katie233
6. aug 2009

ale veď by si nemala mať vôbec

filmushka
6. aug 2009

filmushka
6. aug 2009

idem buvat uz, dobru nocku, nejdem to riesit a hlavne po tom patrat 🙄
ale uz mi skoncili vcera 😉

nastasia
6. aug 2009

Ahojte dievcata,
prepacte, ze az teraz pisem, no nedalo sa mi skor. mam velmi dobru spravu. rozhovor s mojim lekarom zabral 🙂
povedal mu, ze ho nechce nutit, ale ze tehotenstvo je najlepsi sposob ako endo zastavit. dlho sa rozpravali, priatel sa povypytoval co chcel vediet a ked sme odchadzali sa pytal co si o tom myslim. povedala som mu, ze ja dieta chcem ale rozhodnutie nechavam na neho. no a on povedal, ze dobre, ze nejako to zvladneme. takze o chvilku budem uz aj ja snazilka 🙂 ale, ze riadne to chce skusat o take dva mesiace. chapem, lebo sme spolu dlho neboli kvoli mojim problemom takze asi to trosku potrva kym to bude fajn. a mozno sa zadari aj vtedy, uvidime, podstatne je, ze suhlasil 🙂
a mam aj zlu spravu, poobede som mala teplotu a v moci mam streptokoka z toho cievkovania takze som dostala antibiotika. necitim sa dobre, boli ma dost brucho takze do chorvatska nejdem ☹ uvidim ako mi bude, mozno ten druhy tyzden by som sla. tak som sa tesila, hlavne na more, ze mi pomoze, ale tak co uz.
a dakujem, ze ste mi drzali palce, ste zlate 🙂

nastasia
6. aug 2009

asi tu uz nikto nie ste. tak vam prajem dobru noc, idem si lahnut, lebo uz nevladzem. tak zajtra papa

katie233
6. aug 2009

Nastasia, BINGO 🙂!

katie233
6. aug 2009

Nastasia, to je fakt super správa. Veď oni tí chlapi nie sú až takí zlí 😉. Len potrebujú dlhší čas na rozhodnutie. A ten zápal, tak to je na nič ☹. Ale preliečiš a bude fajn.

katie233
6. aug 2009

idem aj ja do hajan. konečne sa mi chce aspoň trošku spať, tak aby som to neprešvihla 😅. dobrú noc

ika33
7. aug 2009

Nastasia, tak to som rada, že ti to dopadlo dobre 🙂 a ten zápal 😒 , no to sa dá tiež do poriadku. Tak želám veľa úspechu k snaženiu. 😀

Filmushka, mi sme sa tu ešte nestretli, lebo som sem prišla po veľmi dlhej dobe a ty si práve vtedy dovolenkovala. Neviem aké inekcie máš teraz. Ja som mala dipherline 3x a po prvej som tiež dostala mrchu a moja lekárka povedala, že to je ešte v poriadku, ale už potom by som nemala mať nič (ani mrcha, špinenie, bolesti) alebo, že ak to bude, tak budem musieť mať ešte ďalšie 3 inekcie. Našťastie mrcha ani nič iné už potom neprišli a stačila 3 mes. liečba a mohla som ísť na 2 laparku,počas ktorej mi zistili, že liečba zabrala. Teraz by sme sa mali už iba snažiť čo najskôr otehotnieť. Ešte mi predpísala Lutenyl, ktorý by som mala začať brať teraz v nedelu.
O týždeň idem aj na na dovolenku do chorvátska a už sa hrozne moc teším. Si tam dobre oddýchnem a možno aj niečo zarobíme 😀 😀 😀

tulipanike
7. aug 2009

ahojte🙂

takze ako prve, nastaska, som rada, ze lekar v priatelovom rozhodnuti pomohol, aj som si myslela, ze to tak bude 🙂
co sa tyka toho zapalu, ci vlastne streptokoka, je mi luto, ze mas taketo problemy, a nakoniec z dovolenky nic nebude, ale ber to zase z tej druhej stranky - teraz ked ste sa spriatelom konecne dohodli, ako to bude, tak je mozno lepsie, ze na dovolenku nepojdes, a budete moct byt viac aspolu, mozno to teraz potrebujete 🙂

filmuska, vitaj doma z dovolenky 🙂
dakujem 🙂

katie233
7. aug 2009

dobré ránko 🙂

filmushka
7. aug 2009

ahoj ika,
berem lucrin, liecba by mala byt 6mesiacov, 19.8. idem na druhu injekciu.
ale este ideme na vikend k nasim do LM a bud. tyzden ideme este dovolenkovat, tak tu budem pomenej.

nastasia, som si to tu trosku citala, cele sa mi velmi nechcelo, ale si to teda fajn vymyslela, ze za dokim ste boli obaja a zabralo to, drzim Vam palce 🙂 😵

katie233
7. aug 2009

filmus a možno to bolo len zmenou prostredia. podstatné je, že trvala len tak kratučko. a telo si musí zvyknúť.

filmushka
7. aug 2009

mne to vzdy tak kratko trva 😉 a bolesti boli tiez...
ale uz nech je druha injekcia a budem dlhoooo bez kramov, a uz bude i polroka, kym sa spamatam 😀

filmushka
7. aug 2009

a dopomohlo tomu teplo a aj ALL INCLUSIVE (alkohol), no kto by to cakal 🙄
ale uz o tom nejdem kecat! 😵

tulipanike
7. aug 2009

filmuš, takze oddychnuta 🙂

my este berieme tyzden dovolenky na konci augusta

filmushka
7. aug 2009

no oddychnuta, len by tu mohlo byt teplejsie 😉 a bezoblacno, aby som sa este doopalovala 🙂

a ako sa tuli mas? ako sa citis? vsetko oki?

tulipanike
7. aug 2009

mam sa fajn, citim sa dobre, zatial nejake tehu priznaky nemam

nastasia
7. aug 2009

ahojte baby,
dakujm vam vsetkym, ste zlate 🙂 ja som si myslela, ze ho ani lekar nepresvedci, lebo bol fakt zataty alebo, ze bude odo mna chciet aby sme isli este za nejakym inym lekarom, ale bola som milo prekvapena 🙂
a este som vam zabudla povedat, ze doktor volal s mojim operaterom a cele to s nim prebral a skoncilo to tak, ze dr. co ma operoval povedal, ze liecbu neopdoruca, ale ze to necha na mojho lekara. ten povedal, ze aspon antikoncepciu by mi dal, ale kedze ju nemozem brat tak tehotenstvo je fakt najlepsie riesenie. a este ma dr. potesil, ze tehotenstvo je dobre aj na zrasty. lebo ked rastie maternica tak sa zatlacaju.
🙂
ahoj filmush, podla to bude zmenou klimy ten menzes. a ako sa citis po injekcii?

tulipanike
7. aug 2009

nastasia, v pohodicke, na to sme predsa tu, aby sme sa povzbudili 🙂

ika33
7. aug 2009

Nastasia, niet za čo, tak ako už napísala tulipanike preto sme tu. Aj mne strašne pomáha, že sa tu svami rozprávam. Je to uplne o niečom inom ako s inými ľuďmi. Tu sa vieme skôr pochopiť a podržať.

tulipanike
7. aug 2009

presne tak, ika 🙂
lebo tu presne vieme, o com je rec, o com je tato choroba podobne, preto sa vieme asi najlepsie pochopit

evina0
7. aug 2009

baby tak som koonecen tu od rano som opravovala net co nesiel uz ma slo roztrhnut od zlosti 😠
nastasia strasne sa tesim s tebou ze idete sanzit 😵 😵 😵 supeeer no chlkapi potrebuje cas a hlavne kopnut od niekoho.poznam to a verim ze sa Vam zadari aby ste nedopadli ako ja ked som po dlhej dobe toho mojho nakopla a nedarilo sa.aje o tom nejdem rozpisovat a tak si dalsia snazilka.
bay to bude sranda ked vsetky otehulkujeme spolu 😵 😵 uz sa tesim na nase pozitivne testiky ake kolajnice budeme mat 😵
film vitaj doma ja som mala po prvej injekcii spinenie asi 2 tyzdne aj trosku som krvacala ale preslo to a daslich 5 mesiacov ani naznak 😉
ja som tiez rada ze je net a vy ste tuna mozme si poradit a chapeme jedna druhy pretoze mame podobne problemy a je cloveu hned lahsie ked vie ze neni sam.pretoze u mna ked poviem slovo enodmetrioza absolutne nikto nevie co to je kuka na mna jak puk.ked mi to povedali ze ju mam citila som sa priiserne a zmetene zesom sama a asi aj zomieram des pocit ale táto tema mi pomohla.vzchopila som sa zabojovala a verim ze aspon na cas som za vodou a ideme do snazilkovania 😵

katie233
7. aug 2009

Aj mne veľmi pomáha, že som tu medzi vami.

tulipanike
7. aug 2009

evina, ja som tiez nemala ani potuchy co to je zac ta endometrioza, aj ked mi to v skratke doki po operacii vysvetlil, ale aj tak som po tom na nete snorila blizsie info

evina0
7. aug 2009

tuliptak to si bolo este na tom dobre ze vysvetlil moj mi ani nepovedal ze je to endom. len ze je mam tumor az lekar co ma operoval poedal ze je t endom. a blizsie som si nasla veci az na nete .ten co ma operoval len povedal ze asi mam ednom. a musim na palakru a polrocnu liecb inak sa moze stat ze nevyliecena endom sposobi neplodnost 😅 😅
ale hlavu si uz teraz s toho nerobim je to minulost
vidis ti si nasa dalsia nadej ze aj s endom. sa da otehotniet 😵 😵 nefotila si si este brusko???a inak ako sa citis?

tulipanike
7. aug 2009

brusko este velmi nemam, , iba ked sa prejem 😀
sice su mi rifle tesnejsie, ale inak v poho, akurat prsia mam zvacsene a stale bolia

co sa tyka tej endometriozy, mne mozno pomohla HAK, kedze som nesla na liecbu, on mi dal taku moznost, ze ak chceme hned dieta, tak liecba, a k nie (co aj tak bolo vtedy), tak ze zatial dame HAK, co som aj chcela, taku, co je proti tvorbe cyst
tak mozno endo tou HAK nejak ustupila, neviem, ale poviem ti, ze som sa velmi obavala toho, ze ako dlho nam to bude trvat, kym otehotnieme s touto diagnozou, aj preto sme sa nakoniec rozhodli, ze ved sme uz dost dlho spolu, ze podme skusit, lebo aj tak ktovie kedy sa nam zadari
nastasie sa to podarilo dost skoro, co prajem vam vsetkym endskam, nech ju porazite a nosite pod srdieckom dalsie male srdiecko 😵

dahra
7. aug 2009

Ahojte,
Filmushka,
ja som mala pri Lucrine cca na 10. den po prvej injekcii trojdnove spinenie. Odvtedy nic. Mojej sestre pichaju Diphereline a ona si po prvej injekcii tiez znova odmenstruovala.
Doktor povedal, ze by to nemalo byt a ak sa objavi nieco take aj po druhej injekcii, tak to treba prediskutovat.
Ciel je nemat menstruaciu. Ten odbornik z KE mi povedal, ze pri Lucrine sa casto objavuje krvacanie.
Mas uz navaly?
Po vpichu prvej injekcie nasleduje obrovsky hormonalny boom, vsetko sa nabudi a az ku koncu mesiaca, pred druhou injekciou prichadza rapidne znizenie hladiny hormonov. Ja som pocitovala navaly asi po dvoch tyzdnoch po prvej.