Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mirip
14. aug 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

nastasia
15. aug 2009

Dobre ranko,
prajem vsetkym krasny vikend. dnes tu nebudem na plane mame ikeu a parndorf. moj drahy dobrovolne povedal, ze ideme na nakupy sam od seba 😲 asi je chory 😀

luko
15. aug 2009

Ahojte.
Ja len narychlo cez mobil.vecer si vas pekne dočítam🙂
Lucrin stale nevybaleny,uz som 32DC posledné mi tak neskoro dosla minuly rok v októbri pred svadbou.ani prsia ma nebolia ani nespinim tak neviem co tak naťahuje Šak som sam relax a ziaden stres.vegetím u babky.posledný stres bol v lietadle 12 dňami.Jaj:-):-)

evina0
15. aug 2009

luko 🙂 🙂 no len aby si ten lucrin potrebovala 😵 😵
jane ty uz si neskusala neskor tehu testiky?? ked ta mrcha stale meska..s doktorkous te vylucili zeby bola ovulka neskor?
ja noveho ani nic konecne mam den bez riesenia domu ale manzel nie lebo od rana je na pozemku co nam zameriavaju koonecne nas domcek.vecer to pojdem okuknut.Ja travim cely den pri zehlicke co si pripravujem veci na september na vyzdoby. 😝
telo sa mi uz prebera od rana citim raz jeden a raz druhy vajecnik 😕 ale takto to moze byt aj dalsi mesiac 😀
mirip dakujeeemeee som to vsetko popapala 🙂 🙂 tebe to ale uteka ani sa nenazdas a budes kocikovat svoj pokladik 😵 😵

luko
15. aug 2009

evi: no zeby motyka vystrelila 😀 ?! iste,je to moznost, aj ked ja som zvyknuta, ze obcas mi MS takto zblbne,dva roky dozadu som mavala bezne 30-32 dnove cykly, nejakym zazrakom sa mi to upravilo tento rok pre istotu zas na 26-28dnove, takze skor myslim, ze sa este dovali.

ika: tiez prajem krasnu dovolenku 😉

luko
15. aug 2009

ja myslim, ze dovod,preco to meska je to cestovanie 😖

tulipanike
15. aug 2009

cafko babule 🙂
akurat zavaram .... pocujte, zvyknete zavarat aj v rure? ak hej, na kolko stupnov?

luko
15. aug 2009

ja nezavaram ani nepeciem, ale skus vygooglit 😅 😕

ika33
15. aug 2009

Ahoj kočky.

Tak ja sa s vami na dva týždne lúčim a potom prídem.

Mirip ďakujeme. 😀

Luko, možno tá motyka naozaj vystrelila, tak tržím palčeky, aby to tak bolo. 😵 A inak ďakujem za prianie.

Evina, načo si to žehlíš tie veci?

Tulipanike, moja segra tak zavára ale nemám potuchy na akom stupni sa to má robiť. Žeby 180? 😕 Ale istá som si tým vôbec neni.

Tak sa tu majte pekne a veľa šťastia k snažilkovaniu. 🙂 🙂 🙂

luko
15. aug 2009

ika, juuuuj, krasnu dovolenku este raz 😵

katie233
15. aug 2009

krásny večer želám 🙂

janemari
autor
15. aug 2009

Čaute idem vás dočítať 🙂

janemari
autor
15. aug 2009

Tak docitala som vas 😉

eviny ty si ako moj muz aj ten mi dnes povedal a nie si nahodou tehotna?Ale nemyslim si ale asi rano urobim testik.

ika prijemnu dovolenku 🙂

My sme boli dnes na hriby a urobili si grilovacku.Inak grilovany patizon je mnaaaaaaaaaaam.

britny
15. aug 2009

ahojte dievčatá
ja len na skok,rýchlo som prečítala,čo nového...ja dnes len s kámoškou sme si urobili lenivý deň,hoci sme nelenily a zajtra budem mať na celý deň trojročnú neterku na stráženie,lebo je trošku chorká a ségra idú preč,tak sa nudiť nebudem (moj je v žiline a dojde zajtra poobede)

ika krásnu dovolenku prajem,aj mne už by sa hodila nejaká...

luko tak držím palce,možno sa to fakt podarilo... 🙂

tilipanike ako sa cítiš?...

janemari
autor
15. aug 2009

mirip zabudla som podakovat tak DAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM

dahra
15. aug 2009

Ahojte,
takze 6. injekciu som si nedala pichnut.
Sla som v piatok rano s tym, ze sa porozpravam s lekarom. Lenze v Martine je to tak, ze vzdy je v ambulancii pritomna iba sestra, tak som primara hladala na ich radu po celom oddeleni (budova ma 3 poschodia). Chcela som pocut od neho, co ma nasledovat ci mam prist po dobrati liecby na kontrolu, atd. Samozrejme som ho nenasla. Mala som na to hodinu, potom mi siel autobus domov a mala som pred sebou par hodin cesty k rodicom.
Vratila som sa teda naspat k sestricke, dala som jej do ruky krabicu s injekciou, ze nech mi ju pichne. Kym ju pripravovala, cakala som na chodbe a z tej zlosti a bezmocnosti som zacala plakat. Ked ma sestra zavolala dnu, ihla pripravena a pyta sa ma, co mi je. Tak som sa postazovala, ze tu maju neksutocny pristup. 5krat som bola na injekciu a este parkrat medzitym po recept a nikdy som ziadneho doktrora nestretla, nik sa ma nic nepytal, neviem ci liecba nie je prisilna na jeden vajecnik, ze sestru operovali v KE, zakazdym sa jej lekar pyta, dokonca aj mna chcel vidiet a to nie som ani jeho pacientka...
Sestricka zdvihla telefon, zavolala doktorovi priamo a poslala ma za nim. Teraz prisiel, sice iny, ale vcelku sa s nim dala rozpravat.
1. Pytala som sa ci je nevyhnutne, aby som dostala poslednu injekciu ci mi to nie je privela na jeden vajecnik. Povedal, ze liecba je vzdy 6 mesiacov, ze obsah latky neutoci na vajecniky, ale na centra v mozgu, ktore zablokuje a tie vysielaju info do tela- laicky povedane. Vravim mu, ale ze v navode sa pise, ze liecba je na 3 az 6 mesiacov. Vraj on uz predpisal desiatky receptov vzdy na 6 mesiacov, ale mam pravo ju odmietnut.
2. Bavili sme sa o IVF, suhlasil s centrom, ze liecba sa da vyuzit na stimulaciu, ale ked pocul o manzelovej diagnoze, povedal, ze to mame skusat s darcovskymi...
3. O mestruacii povedal, ze sa dostavi o cca 6 tyzdnov nanajvys dva mesiace. Kukam nanho a mu vravim, ze vacsina to dostala aj ovela neskor a niektorym vajecniky po liecbe uz nefungovali ako predtym. Vraj nemam citat talafatky na nete 😀 😀, ze on predsa vie, ze to tak je , ako vravi.
4. Pytala som sa, kedy mam prist na kontrolu. Viete, co povedal....vraj to nie je potrebne....(Inak neviem odkial mal tie presvedcive info o mrche, co dorazi vzdy o 6 tyzdnov, ked mu to zadna nepovie, kedze na kontrolu nepridu - skoda, ze mi to neprislo na um u neho a nespytala sa ho na to. Som zvedava, co by mi povedal.)
Skvele, vyrezu mi organ, nasadia 6 hnusnych injekcii a ani ich nezaujima vysledok.

A tak som sa rozhodla...Vysla som od neho a myslela na to, ze uz sem nikdy nevstupim. Setricka musela tu injekciu zahodit do kosa, co jedine mi je luto. Mohla som ju vratit do lekarne...

24.8. idem do heliosu po poucenie o stimulacii. Zatial rozmyslam nad tym, ze pockam 90 dni a presne vtedy zacnem stimulovat. Vychadza to na 15.10. Ak pride menzes, tak samozrejme aj skor, alebo podla dohody v centre.

Napisala som vela, ospravedlnujem sa, ale este stale som najedovana. 😖

evina0
15. aug 2009

ika doma mam este jednu pracu a zdobim saly na svadby a dnes som si zehlila potahy na stolicky ale musela som skoncit aneuhadnete kde? na pozemok manzel potreboval pomost natahovat spagaty aby vyznacil pre bagristu kde ma kopac..super takze moja praca neubudla .. 😠
liko na teba vplyva aj cestovanie? 😕
jane no skus a len aby to nebola pravda hnmed rano napis horim zvedavostou 🙂
dahra tento pristup poznam ved ma tam aj operovali aj na liecbu som tam chodila a zazitky som mala zakazdim na nezabudnutie..aj ked lekar bol znamy vzdy sa pomahlal co ma toho nad hlavu.podal recept a utekal a ked som cosi chcela tak vo vytahu som sa ho pytala ked niesol recept na podpis primarovi.jedinu dlhsiu debatu sme mali ked tam stal sestrin priatel on mi ho vybavil ( su kamarati)a musim povedat ze ciastka to nebola mala 😠 aj ked jasne ze nic nepytal.. len verim ze peniaze co sme doteraz vrazili sa nam coskoro vratia v podobu rastuceho bruska. 😉
dnes som si povedala ze v zivote ani vo sne by ma nenapadlo ze mat deti je take neskutocne tazke a drahe a stoji to snad vsetky sily 😔

nastasia
15. aug 2009

ahojte,
dahra to je vazne neskutocne, ze uz nemas prist na kontrolu 😠 neznasam takyto pristup lekarov ked beru pacienta iba ako dalsieho v poradi 😠 pokial im clovek neda daco do vrecka 😒
ja ocakavam mrchu uz ma riadne boli brucho. beriem este antibiotika normalne aj lokalne plus este dvakrat denne aulin tak som z toho znicena. idem uz spat dobru noc vsetkym.

luko
15. aug 2009

evina: no, ked sme sa vratili z Chorvatska, tak dosla ms na 24 DC a ked som minuly rok cestovala prvy krat lietadlo tak na 20DC...som sama neverila, takze ano, zrejme som dost senzitivna 😒

dahra: jaj, to je sila s tymi dochtormi 😠 😠 😠 ja musim povedat, ze zatial klop klop vdakamojmu som o vsetkom informovana...hm, alesukromnik, strasne, ze ked clovek chce aby sa k nemu nespravali akok cislu,tak si musi riadne zacvakat 😖

luko
15. aug 2009

kocky, som bola teraz vonku so znamymi a jedna kamoska je tehu a jej priatelmi hovori...vies...7 rokov si nedavame pozor taksme stastni, ze sa to podarilo....ako som skoro odpadla, strasne im to prajem, ale tomu sa hovori vytrvalost

luko
16. aug 2009

dobre ranko 😉
tak u nas bohuzia motyka nevystrelila, spinim, takze sa to rozbehne cez den a poobede si asi necham pichnut ten Lucrin.

luko
16. aug 2009

po 5 dnovom meskani troska krute,ale kedze to sa na moju mrchu podoba, tak som to aj ocakavala

dahra
16. aug 2009

Luko,
poznam ten pocit, ze dufas a potom nic ☹
Poslala som ti IP - staci, ked pojdes na injekciu zajtra - aj tak si cely tento cyklus odkrvacas, tento to nezastavi.

luko
16. aug 2009

dahra: ja som v podstate moc neverila,lebo pocas plodnych dni sme plodili len raz + jeden priechodny vajickovod+pomalespermie...alenadej clovek ma vzdy...ako keby doslanacas, alebo s dvojdnovym omeskanim, tak cer to vem, ale ze meska 5 dni,t ak to uz bolo dost tazke nemat aspon malu nadej...no nic, asi niekto tam hore chce, aby som si zazila ten pocit zien v prechode 😀 tak hor sa na lucrin zajtra, ked inak nedaju 😉

luko
16. aug 2009

dakujem za IP 🙂

luko
16. aug 2009

ale vsetko zleje na nieco dobre, mozno sa konecne dokopemkdotmu doktoratu alebo primackam do brna na psychologiu, lebo potrebujem sa nejako zamestnat a moja praca, aj ked ju mam rada, mam pocit, ze ma nenaplna na 100% a chcelo by to zmenu novy impulz,nove vyzvy 🙂

britny
16. aug 2009

ahojte kočky
ja tu mám dnes trojročnú neterku,tak sa mám čo obracať,akurát som ju uložila spať,tak oddychujem...

luko je mi to ľúto,ale na budúce to určite vyjde...ako hovoríš,všetko zlé je na niečo dobré...

evina0
16. aug 2009

luko ☹ skoda ale neboj ako si napisala vsetko zle je na nieco dobre.ja som si tak vravela a teraz vidim keby som ostala uz v januari tehotna tak to mam az prilis tazke,vsetko som ledva zvladala a na poslednu chvilu a stale sa cosi riesi tak som si teraz povedala ze ten hore ma musel nejako zdrzat(myslim liecbu).
vonku je dnes pekne a tak verim ze sa manzel coskoro zobudi( zaspal pri vypoctoch na dom) ja odlozim zehlenie a pojdeme von na bicykloch 🙂
jane a co ty s tym testikom?? 😕 😕 😕

luko
16. aug 2009

vdaka kocky, 😉 ale asi by bolo trufale si mysliet, ze po dvojrocnej snazilkovacej rpestavke dovyjde na 1. krat,kedobaja nie smeuplne fit 😉 predtym sem sa snazili tiez len nejake 4 mesiace a to som vobec nesledovala plodne dni..tusim raz, V Chorvatsku podla mikroskopu.
britny: no neviem, ci bude nejake nabuduce, lebo po liecbe ak partnerov SPG nebude lepsi, mozno hned zacnem sostimulkou na umele. Teda..vlastne...nejake nabuduce bude, len este sa neviem, ako to pojde dnu 😀

luko
16. aug 2009

jaaj, tatarsky pisem: to vyjde malo byt