Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
16. aug 2009

luko neva aj mne sa to stava ja som pochopila 😉
vsetky ste asi vonku idem aj ja muza zobudit 😀 😀

luko
16. aug 2009

ja som este doma....ale tiez sa chystam troska medzi lidi 😀

katie233
16. aug 2009

Ahojte. Tak už som vás dočítala 🙂. Ste riadne popísali.

Dahra, takýto prístup aj ja poznám. Nie raz som na svojho gyn nadávala, nie raz som si zo začiatku poplakala ☹. Keby som poznala iného takého odborníka ako je on, len s ľudskejším prístupom tak idem preč. Ale bohužiaľ na Slovensku, to je ako hľadať ihlu v kope sena.

katie233
16. aug 2009

Dahra, to povedal aj môj gyn, že mrcha príde do 6-8 týždňov od poslednej injekcie. 8 týždňov prešlo a mrcha nikde. Ale nie môj gyn povedal, že to vôbec nevadí, že menzes ešte nebol, máme snažiť aj tak.

Janemari, tak ako? Robila si testík 😉?

katie233
16. aug 2009

Luko, to je škoda, že dorazila ☹. Aj ja som si myslela, že budeš svetlým príkladom toho, ako sa dá nad touto chorobou zvíťaziť. Ale bojujeme ďalej.

katie233
16. aug 2009

Inak, v piatok sa mi stala jedna záhadná vec. Mala som sa stretnúť s kamarátkou, tak som ju čakala na parkovisku. Zrazu sa pri mne pristavila jedna pani a hovorí mi: Nechcem Vám zle. Nič nehovorte, len počúvajte. Už nebuďte smutná. Ja viem, máte zdravotné problémy. Vy alebo niekto blízky ste boli na operácii. Nemálo sĺz ste už vyronili, ale nebojte sa. Teraz je všetko v poriadku. Čaká Vás šťastie. Príde niečo, na čo čakáte a budete mať veľkú radosť. Budete mať dlhý a pekný život. Ešte mi hovorila niečo o vzťahoch, peniazoch atď. Ale toto bolo niečo, čo ma najviac zarazilo. Potom ešte chcela, aby som jej podala ruku. Ale to som jej už skočila do reči, že ja si veštiť nedám a mňa to nezaujíma, že to hovorí všetkým atď. Tak sa teta zobrala a odišla. Teraz mám strach, aby ma neuriekla ☹. Nepotrebujem ďalšie problémy 😢.

nastasia
16. aug 2009

ahojte,
katie to bola asi nejaka vestica. u nas v meste si takto ciganky zarabaju, ze ti zoberu ruku na ulici a zacnu hovorit, clovek je najprv v soku tak sa ani spamatat nestihne. minule nas jedna takto prepadla v cokoladovni a kamoske vestila, ja som si nedala. ale vsetko co jej povedala sedelo 😉 neboj, urcite ta neuriekla.

katie233
16. aug 2009

Nastasia, veď práve to, že ťa stretne cudzí človek a vie o tebe tak veľa. A všetko, čo hovorila, bola pravda. Ale zase kto v dnešnom svete nemá problémy 😒?

A ty sa máš ako? Ešte berieš ATB?

katie233
16. aug 2009

Baby a nepočuli ste niečo o bylinkárke A. Kopáčovej? Na koníku je aj taká téma, a minule bola v reflexe na markíze. Rozmýšľam, že by som za ňou zašla. Nech trochu popoženie menzes, nech dá nejaké zázračné bylinky, čo pomôžu

nastasia
16. aug 2009

no ved to clovek nevie co si ma o tom mysliet. mozno ti chcela naozaj pomoct, ale mohla to byt aj nejaka zlodejka. ktovie. aj ja som videla tu temu o A.Kopacovej, ale nepoznam ju. u nas na mileticku zvykne chdit jedna stara pani a tam predava bylinky, priatel mi ich zvykol kupovat, ale ten caj z toho mi vobec nechutil.
este beriem atb vecer mam uz posledne 🙂 ale este beriem aj lokalne.
dnes sme boli v ikea a mali tam uplne uzasnu sedacku taku farebnu. tak mozme setrit 🙂

katie233
16. aug 2009

A čo pekné mali ešte v ikei? Vždy keď som v BA, tak sa tam chodiť pokochať 😅

nastasia
16. aug 2009

vselico 🙂 mali dost zlavy. kupili sme pohare, papuce, stojan na mydlo a priatelovi pisaci stol. takze konecne budeme mat na com jest 😀 lebo doteraz mal pod pocitacom stol, ktory bol povodne kupeny do kuchyne

janemari
autor
16. aug 2009

Som vas len rychlo precitala,nestiham dnes mame kopu kopu roboty.Testik som si nestihla urobit 😅 ale aj tak ma boli mrchovsky brucho a som si viac nez ista ze som tehu nie.Ale ak budem zajtra stihat tak si urobim.Idem do nocnej tak vam zela dobru nocku. 🙂

luko
16. aug 2009

katie: ja som o Kopacovej videla reportaz v Reflexe na Markize, teda, nie so moc na taketo veci,ale celkom ma to oslovila..este ench vie zrychlitmuzove spermie a som tam jak na koni 😀

no svetlym prikladom vitazstva sombyt mohla, ale fakt na prvy krat ze by to vyslo..to byani Rosamunde Pilcher nenapisala taky happy end 😀 lebo fakt dva roky sme sa nesnazili a rpedtym asik 4 mesiace a z toho len jeden somsledovala ovu...takze samozrejme maly zazrak byt mohol ale nie je, tak to uz nezmenim,takze pozeram do buducnosti 🙂

katie233
16. aug 2009

luko: možno aj to vie. Čo písali tie baby, tak tam chodí veľa ľudí s rôznymi problémami

luko
17. aug 2009

fakt...? no uvidime ci nieco zmoze profertil...niekomu zaberie, niekomu nie (no ak by mojik schudol, zahodil cigarety a menej robil, lebo stres, stres, stres), tak podla mna mu ho ani netreba ten profertil.... 😅

ja som pripravena vyskusat vsetko 😉

nastasia
17. aug 2009

ahojte,
aj ja som rozmyslala o nejakom liecitelovi alebo liecitelke, ale neviem sa k tomu akosi odhodlat...bojim sa toho ani neviem preco.
luko a nechce tvoj muz prestat fajcit? aj moj fajcil asi sedem rokov a potom prestal. ale ktovie ake ma on spermie, lebo tiez ma brucho a cely den robi za pocitacom.

luko
17. aug 2009

nastasia: nie...nechce 😢 a aj koli tomu, ze sa boji, ze by pribraleste viac...sakra,ale jeho kamarati hulia este viac a maju male deti..takze vsetko je to indivindi 😒 obdivujem tvojho draheho, ze prestal 🙂

poobede idem ku kamoske,pichne mi ten lucrin

nastasia
17. aug 2009

luko, to je skoda, ze nechce, ale co s nim narobis. moj prestal ked sme spolu zacali chodit, boli sme spolu kazdy den a kedze ja nefajcim tak si nemal s kym zapalit a postupne si nejako odvykol 🙂

drzim ti palce poobede, aby si to znasala co naklepsie. myslim liecbu 🙂

baby, ste niekto na facebooku? 😉

luko
17. aug 2009

a mamina mirobi halusky s tvarohom tak sa vytesujem 🙂 vcera som vecer sla von s bratom a jeho kamaratom, tak som mala celkom prijemny den,aj ked nezacal dobre...clovek sa musi otriast a ist dalej,vsak co nam ostava 😎

nastasia
17. aug 2009

mnam dala by som si 🙂 aspon si sa vcera odreagovala, my sme vcera upratovali, potom sme sa boli najest v ikea a popozerat co maju. a uz je tu opat skaredy pondelok, ale aspon ze ja krasne pocasie. rozmyslam, ze by som sa opalovala na balkone. myslite, ze uz mozem ked som vcera vecer dobrala atb? ci mam radsej este pockat? ktovie kolko trva kym sa uplne vyplavia z krvi...

luko
17. aug 2009

juj, to neviem, inak, ta kamoska co mi ide pichnut lucrin ma 3 rocneho syma, cez IUI 😵 ale ona mala tusim problem s ovulkou ci co

evina0
17. aug 2009

ahijte len zbehzne som vas docitala lebo mam dovolenku( asi iba 3 dni 😔 ) a od rana beham na pozemok co nam doviezli dake veci k stavbe este len teraz zacal priserny zhon a uz teraz neviem kde mam hlavu manzel vybavuje telefony a ja ked sa da ukazujem kde co chceme.budem sem chodit len ked sa bude dat inak doma takmer nebudem 😝
cez vikend som sa dozvedela o bratrancovi s ktorym si super rozumiem aj oni stavajudom a ked padla rec na deti tak povedal az ked dostavaju dom( aj ja uz pouzivam asi rok tento slogan ale dodamk ak nude skor nic sa nestane a vsetci mi daju uz pokoj) lenze skutocnost je ina nedari sa im a to su spolu uz 4 roky..teraz ked sa zaujimam o taketo veci sa dozvedam ze kopec deti s okolia su doslova vymodlene a spoldene po dlhych rokoch,snad aj nase take bude.
nastasia do 24 hod by mali antibiotika s krvy odist aspon tak mi kedysi lekar povedal ked sme sa o tom bavili.vraj aj preto sa uzivaju tak casto..
jane sprav testik sme zvedave
co sa mna tyka tak od rana ma pobolieva akosi divne podbrusko a krcok mam uplne mekky presne ako byva cez ovulku ci cez menzes 😕 😕 divne lebo ovulacny test ukazal len / ale mikroskop daval jemne papradie tak neviem co to ma znamenat uvidime co bude.nemam cas sa nad tym zamyslat v takomto zhone. 😀 😝 😝
vsetkym prajem pekny tyzden 🙂 🙂

luko
17. aug 2009

evi..no mozno si tesne pred ovulkou 😉
teraz je ozaj vela parov dlhoplodiacich, aj tato kamoska dvaroky nic a potom cez IUI..pritom ani jeden nefajci, nepiju, pohodova praca, ziaden stres, ziadna nadvaha....

nastasia
17. aug 2009

evi, dik za radu, tak to opalovanie necham na zajtra. dufam, ze nebude prsat.mozno je ten mikroskop citlivejsi ako test. skus este zajtra testik.
mna silno boli brucho a to som si dala aj aulin a nepomohol. mrcha sa uz blizi 😖

luko
17. aug 2009

mna neboli ako vzdy a rozbieha sa pomalucku,pre istotu som si spravila aj test, vsak ked prva injekcia, az som si ista,ale samozrejme nic, no ale aspon som kludna a mozem si to dat pichnut

evina0
17. aug 2009

nastasia vies divny pocit po 6 mesiacoch citit bolest v podbrusku a mat vobec mekky krcok .ved uvidime nemam skusenosti s tymi testami 😝 mozno spravim za par dni zase ved uvidime aj hlien mam 😵 juujha naozaj divny pocit taky zmeteny a este aj v takomto case ked sa naplno rozbieha stavba 😅 😅
ja si krcok poznam ako svoju dlan nepotrebovala som ani tehu testy ked mala dojst mrcha tak viem ze sa s nim cosi deje 😕
nastasia ja aj ked som uzivala antibiotika som sa opalovala som nevedela ze sa to nema a nic sa mi nestalo 😉 ved minuly rok som sa ich cosi ale nabrala pri tom zapale mozgovych blan 😔

luko
17. aug 2009

mne ovu tesit asi tri dni ukazoval //

evina0
17. aug 2009

luko a ked si robila skor nez bola ovulka mala si aspon naznak tienu ci hned si mala // ??

katie233
17. aug 2009

Ahojte 🙂. Evi, mne jeden gyn povedal, že to nevadí, keď mi po liečbe ešte neprišiel menzes, že sa máme snažiť aj tak. Asi to fakt nevadí, a ovu zrejme prebehne.

Inak ja už asi týždeň cítim akoby mala dôjsť mrcha: pobolieva v podbrušku, v krížoch. Pre mňa typické PMS. A ona stále nikde 😖