Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liviaf14
29. aug 2009

ahoj evina, téééda, ty si toho postíhala. ja som sa dve hoďky odhodlávala žehliť, ale ožehlila som 😀
aj u nás cez deň pršalo, ale aspoň je už lepší vzduch ako v tých horúčavách. ako pokračujete so stavbou? podľa plánu?

evina0
29. aug 2009

livia este som, aj prala ale tak den bol v pohodicke.
vies cez tyzden toho vela nespravim ked skoncim o 18.00 v praci, stavim sa na stavbe kuknut co noveho a je vecer .
dneska firma nebola ani vcera lebo stvrtok zaliali tvarnice a museli to nehat stvrdnut ale do konca tyzdna ma byt hotova.tento rok len zaklad dosku a az po zime hrubu stavbu ideme nato pomaly neni sa kam nahlit ved mame u rodicov takmer cele poschodie a tiez aj sukromie takze pohoda.
ty sa ako citis zistila si dajaker zmeny v tele teraz ked si tehu ?? 😵
citala som v jedne teme co si brala ja neviem ci mam este aj vitamin E zacat brat ked beriem femi kvapky a macu.ale manzel to ma brat az 3 x denne tak rozmyslam ci aj ja nezacnem.kys listovej mam dost robili mi na nu nedavno odbery

janemari
autor
29. aug 2009

evina akurat sme sa s muzom bavili,ze 7.9.ma volno takze by sme zbehli k dokine len tak na blink ci ma vezme a ak nie tak sa k nej objednam.Ale myslim si ze ak do vtedy mrcha nedojde a ja pojdem k nej ze by ma mohla zobrat resp.kazat sestricke mi pichnut vyvolavacku.

evina0
29. aug 2009

jane zda sa mi to akosi pridlho ze aj lekarka to odklada.ja mam za sebou slabucku mrchu a teraz po nej citim ako vajecniky pekne pracuju len trosku sem tam citim miesto kde ma operovali nad vajecnikom ako kamienok ale vraj to je v pohode .segre tiez robili laparku a dodnes vie citiet to miesto takze som kludna.

liviaf14
29. aug 2009

evina, o femi kvapkách som tu kdesi čítala, ale neviem čo je macu. ja myslím, že E-čkom nič nepokazíš, ale ako chceš. jedno obdobie som jedla iba listovku a tú alchemilku som pila. v heliose mi radila dokyna iba listovku, tak tuším vtedy som s E-čkom prestala. cítim sa OK, už skoro dva týždne nemávam ťažobu od žalúdka, vracanie som ale nemusela chvalabohu absolvovať. a zmeny v tele? tak najskôr som bola samá vyrážka, totál unavená, teraz ma bolievajú nohy a energia mi stačí tak doobeda, poobede som už ako vypľutá a neviem sa dočkať 15.00 kedy pôjdem z roboty domov. ale som rada, že môžem normálne robiť, že nemusím byť na rizikovom. klop-klop-klop.

evina0
29. aug 2009

maca to pochadza s peru a je na plodnost uz som o tom kedysi aj tuna pisala.zvazim to E cko 😉

janemari
autor
29. aug 2009

evina ked som bola u nej naposledy po vedala ze by mali prist v juli ale ze to moze byt az v auguste.Tak preto nestresujem.A v septembri tam pojdem a uvidim co a ako.

evina0
29. aug 2009

jasne jane a verim ze to pojde uz len tym spravnim smerom.idem sa s netu pa a pekny zvysok vikendu

dahra
30. aug 2009

Ahojte,
pred par hodinami operovali manzela na slepak. Vcera ho to schvatilo, dnes bol cely den v nemocke. Po operacii som sa hned natrepala na izku, ale ma ukrutne bolesti. Mam dojem, ze ho to boli stokrat viac, ako mna v zime ta laparotomia ☹. Myslim, ze by som to menila s nim, ja som asi viac imunna na bolest. Neviem sa dockat zajtrajska, hned sa tam natrepem, ked sa bude dat.

liviaf14
30. aug 2009

ahoj dahra, to ma mrzí, tak sa obaja držte, hlavne mužík. chlapi sú citliví na bolesť, znášajú ju horšie ako my 😉
ty sa máš ako?

janemari
autor
30. aug 2009

dahra tak mu drzim palceky nech sa rychlo vylieci.Ale v poslednej dobe je v mojom okoli dost vela ludi co su operovany na slepak. 😖

lucy778
30. aug 2009

Ahojte, som tu nová, tak dúfam, že sa nebudem opakovať. Tak som si prebehla očami celé fórum.....ale všetko som nezachytila. V januári mi po laparke zistili endo a nasadili mi injekcie decapeptyl depot. Brala to niektorá z vás? 19. júna mi pichli poslednú ( 5. ) a teraz čakám kedy dorazia kramy... Lekár čo ma operoval mi po kontrole povedal, že chce spraviť kontrolknú laparku - trochu sa toho obávam...... mám sa dostaviť keď dorazia kramy. 13.8.mi pichli vyvolávačku - agolutin ale nezabrala a 28.8. mi pichli ďalšiu, dvojitú dávku a stále čakám. Kramy som po vyvolávačke dostala vždy do dvoch dní, tak mi to teraz príde také divné, je to normálne? Vo svojom okolí nemám nikoho, kto by mal skúsenosti s endo, preto som sa rozhodla napísať .... 🙂

dahra
31. aug 2009

Ahoj, Lucy,
mne tiez v januari zistili endo. Brala som Lucrin, posledna - piata injekcia bola 17.jula, stvrtu som brala 19.6. - teda v ten isty den, ako ty. je tu Katie, ktora 19.6. dostala poslednu injekciu a tiez, myslim, caka na mrchu. Neviem ci uz mala vyvolavacku.
Janemari caka na mrchu od 4. mája (tiez brala decapeptyl) - nesla na vyvolavacku. Ja to pokladam tiez za zbytocne a necham telo same sa prebudit. 90 dni cakania je norma - lekari tvrdia ze max. 2 mesiace 😀 😀 😀 - je to dla mna prilis skoro, ked telo je udupane a zrazu ho urychlene nabudzuju.
Tato posledna by ti mala zabrat, uz len vydrz ...

evina0
31. aug 2009

dahra aj ja mu drzim palceka a skory navrat domov.
lucy mne pichli vyvolavacku a do 5 dni som spinila a potom 2 dni slabulinke krvacanie a lekar povedal ze je to slaba mrcha ..a poslednu injekciu som mala 4.7 a vyvolavacku mi pichol 20.8 aby si vedela co a ako u mna
inak zeny ja som tam dole akasi cela citliva 😅 neviem ci su to tie femi kvapky a ci maca.a mam aj hlien trosku tak som zvedava ako to cele dopadne
lucy aj ja mam ist na kontrolnu laparku a budem aj pokojnejsia ked budem vidiet ci liecba zabrala a v akom stadiu som tam vo vnutri 😉
musim letie ideme do tej terchovej na Kalniki desmod tak prajem pekny vecer vecer sa docitam papa

ika33
31. aug 2009

Ahojte kočky.

Dahra, držím palčeky,aby sa manžel čo najskôr uzdravil. Nemyslím, že má väčšie bolesti ako si mala ty, len to nevie tak dobre prekonať. Možno máš ty lepší stupeň citlivosti 😉

Lucy, mne zistili endo v marci pri laparke, potom som mala 3 inekcie dipherline a tiež som si potom musela počkať na krámy, kotré nechceli prísť, tak som dostala 1 vyvolávačku (tá nezabrala) a potom som dostala 2 vyvolávačku a na 5 deň som dostala krámy ale boli veľmi slabučké, vraj to je normálne. Potom som išla na kontrolnú laparku 27.07. Po nej som normálne dostala mrchu a teraz ju mám zas. Takže u mňa funguje asi všetko tak ako má. Vo štvrtok idem na kontrolu po vlastne druhej mrche, tak uvidím čo mi lekárka povie. už sa snažíme o bábo, ale tak normálne nie silene. Zatial nie sme zajačiky. 😅 😅
Takže neboj táto vyvolávačka určite zaberie, inak je tam tolerancia 10 dní od pichnutia. A čo sa týka ďalšej laparky, neboj sa moja prebehla o moc lepšie ako prvá ( i napriek tomu, že mi odpalovali zrasty a starú endo), to inak hovorila aj Katie. Mňa to bolelo menej a zotavovala som sa rýchlejšie. Najlepšie na tom bolo to, že mi lekárka povedala, že liečba zabrala a nové ložiská sa nevytvorili a po zotavení sa už môžme snažilkovať. 😀

Evina, tak dobrú zábavu. A nech ti veeeeeeľľľľľmiiiii dlho vydrží tento optimizmus.

Miminap, hore hlavu. Nesmieš sa opúšťať. Tak ako povedala Janemari, treba sa trocha šetriť, zaoberať sa sama sebou,aby ti bolo dobre ale určite nedávaj za vinu sebe, že máš endo. V jednom článku mama a ja som čítala, že jedna kočka mala endo a tiež mala už iba jeden vaječník alebo len kúsok z neho, už si presne nepamätám a bola na umelom oplodnení a má krásnu dcérku. Netreba sa vzdávať a treba bojovať o to, aby ti bolo dobre a potom uvidiš, že svet bude zrazu oveľa krajší. Inak mne veľmi pomohlo, keď som vypustila paru tu medzi kočkami, lebo oni presne všetky vedeli ako sa cítim a hneď mi pomáhali sa z depky dostať. Tak prídi častejšie a skúsime ti z depky sa dostať. OK? 😉

Dobre kočky idem lebo už som v práci skončila ale prídem vás pozrieť ešte večer keď prídem domov. Zatial sa mjate krásne. A baby hore hlavu. 😵

janemari
autor
31. aug 2009

Caute kocky 🙂

lucy ja som brala decapeptyl a poslednu injekciu/6/som mal 7.5. od vtedy cakam na mrchu.

Babiiiiiiiiiii mam hlien ako pri plodnych dnoch a ovu test ukazuje // 😉

liviaf14
31. aug 2009

ahojte babiny 🙂 chcem vás len pozdraviť.
dahra - ako sa má mužík? každým dňom to bude hádam lepšie 😉
janemari - to je super, tak šup-šup snažilkovať ......

janemari
autor
31. aug 2009

liviaf samozrejme budeme 😉

katie233
31. aug 2009

Ahojte dievčatá. Tak posledným augustovým dňom aj mne skončila dovolenka. Perfektne som si u našich oddýchla, ale už som sa aj neuveriteľne tešila na manželíka 😉.

Dahra, želám manželovi skoré uzdravenie.

Lucy, vitaj medzi nami 🙂. V skratke niečo o mne. Marec 2009 - prvá laparka, potvrdená endo, brala som diphereline. Posledná (4.) injekcia bola tak ako u teba - 19.6. A odvtedy čakám na mrchu. Ja som tak ako aj Ika podstúpila kontrolnú laparku 28.7. Dlho som zvažovala, či ju podstúpim. Nebála som sa operácie ako takej, to sa dalo zvládnuť, ale kvôli mojim hrozným žilám 😒. A ako povedala aj Ika, po tejto laparke som sa zotavila omnoho skôr. A veľmi mi pomohla aj po psychickej stránke. Aj napriek tomu, že som brala injekcie ma veľmi bolieval pravý vaječník, aj kvôli tomu som sa rozhodla ju podstúpiť. A vďaka tomu viem, že je to tam ok.

Janemari, to je paráda. Predsa sa tí lekári aspoň v niečom trafili, keď tvrdili, že ovulácia bude aj bez mrchy 😀. Tak pekný večer.

evina0
1. sep 2009

jane tak to vyuzi a nikdy nevies ..prajem aby sa zadarilo. 😵 😵
katie u jane je to uz dlho tak telo sa dalo do poriadku a dosla aj ovulka to je supeeeer 🙂
ja uvidim co a ako so mnou tento mesiac..predsa som sa dala na meranie BT ale len pre zaujimavost ako je telo na tom po liecbe.ziadne stresy a panika a basta.
prajem vsetkym pekny slnieckovi dni ja idem ku zemiekom( ale to bude dnes asi polovic a slovenska) 😀 😀
inak vcerajsi koncert bol skvely paradne sme vsetci vypli 🙂
dahra snad uz coskoro bude manzel doma a budes sa par dni o neho starat 😉

evina0
1. sep 2009

jane ak by si mohla odfot si ovul testik do albumu az vieme ako ma vyzerat ukazkovy testik 😉

ika33
1. sep 2009

Ahoj kočky,
tak včera som už neprišla, lebo ma príšerne bolel zub múdrosti, zase prišlo obdobie, kedy sa rozhodol troška podrásť a svinsky to bolí. Už som sa aj objednala k zubárovi a asi ho dám vytrhnúť, lebo chudák nemá kam rásť (asi mám malú papulku 😝) a potom ma iba trápi. ☹
Dnes sa chystáme na záhradu (ale nie na zemiaky) máme takú rozlúčku s letom, celá rodina sa tam zídeme, pokecáme a užijeme si posledný deň voľna a slniečka, takže veget, gulášik, zábava.

Jane, držím palčeky, aby to vyšlo a aby si mán do albumu potom fotila tehotenský test s // 😉

Tak vám všetkým želám pekný dník. papa

liviaf14
1. sep 2009

čaute baby, vonku je dnes nádherne, slniečko hreje a svieti.... super. tak sa majte pekne

dahra
1. sep 2009

Ahojte,
dakujem, ze ste na nas mysleli - manzel sa vcera mal uz lepsie, uz chodil, sice s bolestami, tak ako ja po operacii. V nedelu mal len tu smolu, ze ho operovali vecer po dlhom trapeni a siel na salu bez priprav - ja som mala oblbovak, lieky na spanie predtym, ale on bol pri vedomi. Slepak na prasknutie, este ho na stole holili, to mu pridalo - lebo brucho mal take nafuknute, ani sa doktnut. Doktor vravel, ze mu dali tri narkozy, a napriek tomu sa prebral este na stole zaviazany. Mal tu smolu, ze pri plnom vedomi ho traja chlapi prekladali z operacneho stola na postel. Ta cerstva rana ho tak priserne bolela. Ked som cca nejaku polhodku po operacii bola za nim na izbe, iba opakoval - strasne to boli a silno mi stiskal ruku. Na ociach mu bolo vidno, ze je od bolesti mimo. Len matne si na druhy den pamatal, ze som bola pri nom. Ja som po operacii spala 15 hodin, takze ta najvacsia bolest ma minula, bo som ju prespala. 🙂

Ika,
mne uz dva zuby mudrosti vytrhli - jeden za 5 minut bez trapenia a druhy aj s kostou po hodinovom trapeni - mala som par dni z toho vysoku horucku. Jeden este mam a posledny stvrty este nevyliezol 🙂

Janemari,
drzim palce na ovulku, kiezby sa vam zadarilo! Raz uz tento zacarovany kruh musi skoncit.

Evina,
ako bolo v Terchovej?

Katie,
ty tiez stale este mrchu nemas, ze?

liviaf14
1. sep 2009

ahoj dahra, no manžel mal teda zážitok, žiadna sranda. tak budeš mať maróda snáď onedlho doma. aj môj mužík je pn, mal úraz v robote, tak je modrinovný a pozašívaný, ale už sa mu to lepší.
ako sa máš ty?

evina0
1. sep 2009

ika ja som si zo zubami mudrosti uzili az az.mam vsetky 4 a pre dolne mi vyriezali dasna uplne v pantoch aby mali kde rast.trhat som ich nechcela.mne sa tiez kadzy rok a prave v lete pohli a aj dovolenku v minulosti pri mori som mala koli nim pokazenu ale teraz ich ani nevnimam kedze maju kde rast 😀
dahra hruza zazitok mal manzel 😔
v terchovej bolo paradne a neskutocne vela ludi.bola som tam prvy krat v tom amfiteatri a ti rusi boli dost dobry aj desmod 🙂
ja som teraz len na obed doma a utekam zase pomahat.uz mam aj ruky pekne opalene aspon cosi 😀 utekaam papa

liviaf14
1. sep 2009

ahoj evina, no teda, ty nezaháľaš pri PC ako my niektoré 🙂 ale aspoň stíhaš nakuknúť. pekné od teba 😉

katie233
1. sep 2009

Ahojte, na chvíľku som k vám zašla. Chystáme sa s mm niekam do prírody, užiť si voľný dník. Dahra, veru ešte nedošla. Ale chcem to zatiaľ nechať na prírodu. A nech sa moje telo trošku potrápi. Prečo mu to uľačovať. Veď zo zdravotného hľadiska je dobré, byť čo najdlhšie bez mrchy. A Janemari je svetlý príklad toho, že ovulácia môže prebehnúť aj keď mrcha ešte nebola 😉. Veď čo ak sa zadarí práve v tomto období. Ja som vždy chcela otehotnieť tak, aby som o tom nevedela. A nie každý mesiac čakať, či príde mrcha alebo nie. Takže možno aj som tehotná, len o tom neviem 😀. To by bola iná sranda.

Janemari, tak sa zdá, že funkcia vaječníkov je obnovená. To by bolo krásne, bodaj by si preťala ten začarovaný kruh.

evina0
1. sep 2009

liviaf bola som kuknut aj na stavbe ako nam pokracaju prace na zaklad. doske a do konca tyzda maju vraj skoncit huraaa aspon an cas bude pokoj s domom.
katie jasne treba von a vychutnat si slniecko.co sa tyka s tou ovulaciou hej vraj telo bude bojovat dovtedy kym sa cyklus neobnovi no ten moj lekar vzhladom na neistotu so mnou pichol tu vyvolavacku a te mrcha co bola bola uplne slabulinka ale vajecniky som citila statocne..oki uz naozaj idem papa

lucy778
1. sep 2009

Ahojte,
Ika, Katie, Dahra - ďakujem za povzbudenie! Nebola som rozhodnutá, či tú kontrolnú laparku podstúpiť, ale pôjdem hneď ako sa bude dať. Tiež ma bolieva pravý vaječník, ale môj doktor sa tvári akoby nič a aj mi povedal, že nemá s touto liečbou skúsenosti, tak som odkázaná na nemocnicu kde ma operovali. A myslím si, že tu sa toho dozviem oveľa viac! 😉