Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ika33
17. sep 2009

evina, to si pekne povedala. Naozaj mať dieťa v rukách je úžasné.

JA som mala endošku na pravej strane maternice z vonkajšej strany medzi močovým mechúrom a maternicou. Teda tak mi to bolo povedané. Pri laparke mi to vypálili a malo byť všetko OK. Dnes už si to nemyslím, že je všetko OK ale snažím sa tomu veriť. Mňa len hrozne štve, že 3 týždne spolu s mrchou špiním a krvácam. na striedačku. Takže od toho mám pokoj asi týždeň. Našťastie zatial nemám neaké veľké bolesti.

katie233
17. sep 2009

Ahojte dievčatá. Aj ja cítim z vašich riadkov smutnú náladu. Ešte aj počasie k tomu pasuje 😖. Evina, to je smutné. Ale netreba zúfať, možno to nie je také zlé ako to na prvý pohľad vyzerá. Dahra, raz keď som len tak prechádzala témy na MK, tak som tam našla tému ako dieťa od darcu, alebo niečo také. Tak som sa len tak opýtala manžela, aký má na to názor, a z jeho slov mi vyplynulo, že radšej žiadne dieťa ako dieťa s darcovými spermiami alebo vajíčkami. To už radšej adoptované. Na takéto rozhodnutie (či ísť do toho alebo nie) treba veľkú dávku odhodlania a presvedčenia u obidvoch. Tak držím palce nech sa správne rozhodnete.
Ja som sa konečne prvú noc za posledné dva týždne vyspala, nezobudila ma žiadna bodová bolesť vo vaječníkoch, ani ráno ma nebolelo brucho, či kríže. Teraz je tomu už inak. Aj keď je tá bolesť miernejšia ako v predchádzajúcich dňoch. Keď čítam vaše riadky, tak sa normálne bojím objednať k dokymu. Obávam sa aké správy mi návšteva uňho prinesie. Veď o chvíľu to bude rok, čo som bola na prehliadke a zistil mi túto pliagu ☹. Ale treba veriť, že to bude dobré, aj keď môj vnútorný pocit mi hovorí čosi iné.

liviaf14
17. sep 2009

čaute baby
evina- odpísala som ti v téme úspešné tehuľky 😀
janemarie - ak pôjdete do heliosu v smere od Banskej Bystrice, to ľahko nájdete a trafíte. je to hneď na začiatku po pravej strane na malom sídlisku a od hlavnej cesty to majú pekne označené "helios" tabuľkami, určite trafíte. my s mm málo chodíme autom a našli sme 🙂 majte sa a posielam tehu vírusíky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lucy778
17. sep 2009

ahojte

Dahra - toto ti nezávidím riešiť, chlapi sú aj dosť ješitní ale držím prsty aby ste sa nakoniec dohodli tak, aby bola spokojnosť na oboch stranách.sama neviem ako by som to riešila
Evina - ja budem mať tiež 27 a som šokovaná, že sa ti to takto rýchlo vrátilo. ja zatiaľ vyčkávam a vyčkávam, len aby som náhodou nezaspala na vavrínoch 😒
inak, nikdy mi ani len nenapadlo, že by som mohla mať problém otehotnieť, veď som mladá a skôr som myslela,že ak bude niekde problém tak možno u muža ( je starší o 9 rokov ). na laparku som išla s tým, že ak sa nedarí, tak mi idú zistiť priechodnosť, lebo mám jazvu po slepáku a tak. a bol to pre mňa šok, keď mi povedali čo zistili. takže chyba je vo mne - nebolo mi ľahko to pripustiť,ale treba s tým žiť. takže si pôjdem na začiatok kúpiť pupalku, ale radšej v tabletách, keď olej je taký hnusný 😀

jani2
18. sep 2009

dievčatá, kde ste? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tulipanike
18. sep 2009

ahojte, zalticka, ako sa vam dari? dufam, ze to nevzdavate 🙂
posielam veeeela tehu virusikov TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
18. sep 2009

Ahojte babulky 🙂 Ako citam pochmurna nalada bola.

evina nezufaj a ver ze to bude dobre a kym doki nepotvrdi ze je to endoska nestresuj sa.Okrem toho ako som uz pisala tam by nemal byt problem z otehotnenim ked je dole v posve.Len asi milovanie bude boliet 😅

dahra
18. sep 2009

Ahojte,
tu som, ale len na skok. Dnes cestujem prec k nasim, nechavam muza doma sameho na tri dni. V jeho stave cestovat nemoze, my mame rodinnu oslavu a som objednana u nas v pondelok u zubara uz dlho, tak to nechcem rusit. Verim, ze si poradi, hybat sa vie, dnes sam siel autobusom k doktorovi, nechcel ziadnu pomoc odo mna 🙂, tak sa aspon nemusim o neho starat. Vari si sam, chodi sam, cele dni sedi s notebookom, takze ci tu som alebo nie som, jeho zivot to nijako neovplyvni. V podstate sa nemusi ani nijako snazit, a aj dieta bude 😀.

janemari
autor
18. sep 2009

dahra tak super ze sa muzik pozviechal.A uzi si oslavu aj ked to asi bez muzika nepojde

evina0
18. sep 2009

ahojte zenyyy nesiem Vam novinku kuknite moj album som sokovana rano zo zalepenymi ocami som si nahnevana povedala ze ked uz mam doma testy a som dnes 10 dpo naco ich budem odkladat a tak pre srandu si jeden spravim a mametest mi ukazal slbulilinku ciarockuuu som sokovana..neviem co povedat a zaroven mam strach aby ciarka silnela.prvy v zivote test tehotensky ktory mi naznacil ciarku 😵 😵
ak sa stal naozaj zazrak budem vdacna Bohu do konca svojho zivota 😵 😵 no v utorok kedy ma dojst mrcha budem mudrejsia..viacej som popisla v teme grafy 13
nedokazem uverit ked mam lozisko ze sa zadarilo mozno sa mi darmo nesnivalo o tom ze som cyhtala kosatky malinke a mamine ze chgytala ryby celu noc a prelili mi nedavno pohariky na oslave...budem Vas informovat s dalsich sokov ktorym stale neveriim ale asi az nedelu dojdem dnes mam dovcu idem zase zdobit svadobnu salu a zajtra rano ideme ku svokrovciom na chalupu 😉 vecer tu este kunem aj teraz tu pobudem

katie233
18. sep 2009

Dahra, tak to si to pekne uži. Aspoň si oddýchnete, a všetko si pekne necháte prejsť hlavou.

Evina, nemôžem uveriť, po tých tvojích včerajších pesimistických riadkoch je toto ako výhra v lotérii. Držím pästičky 😉.

janemari
autor
18. sep 2009

evina tak toto je sok waw waw waw.Dufam ze ciarka bude silniet.Hura dalsia tehula by bola.Konecne sa ku koncu roka rozhybeme?

evina0
18. sep 2009

katie keby len vyhra ale akosi za mi v okamihu zmenil svte a stale tomu nemozem uverit ze je to tak..vcerajsie zistenie noveho loziska a vsetko co som napisala bol najhorsi den za posledne obdobie..a dnesko? stal sa zaazrak a verim ze to bude len silniet a za 9 meiśiacov budem mat babenko v naruci..zeny este sa stale klepeeeeem

filmushka
18. sep 2009

EVINA!!!! 😵
vcera som mala normalne pesimisticku naladu po tych riadkoch tvojich, ze ta liecba....nezabera....atd... 😠
(som si poplakala), ja som vcera bola na 3.injekcii...
Drzim palce, a aby bola dialnica na teste, ako ma byt! a potichu zavidim 😵
evina, velmi si ma potesila a musi nam to vsetkym vyjst 😵 😵 😵 prosime si viac virusikov 🙂 myslim na ostatne, ktore skoncili liecbu 😉

evina0
18. sep 2009

vcera som si normanle poplakala pytala som sa Boha co som spravila ked sa mi to vratilo 😒 😒 preco mi neda sancu aby sme uz neboli len dvaja s manzelom.. a proslia ho a hladkala brusko aby sa stal zazrak denne od zaciatku cyklu som prosila a hladkala..mozno sa pousmejete ale je to tak 😵
uz aby sa nic nestalo ciarka osilnela lozisko sa stratilo a pokial bude mozne pojdem na PN aspon zatial lenbo natahovat sa s tymi mokrymi satami co periem rucne.pouzivat stale vanisch technicky benzim a ine hnusoby teraz nechcem aj bicykel si schovam a beriem mm auto..
manzel te este nevie a ani mu to este nepoviem asi az nedelu ked ciarka osilnie lebo mam strach takze psssssssssst

filmushka
18. sep 2009

😵 pssssssssssssst 😉

tulipanike
18. sep 2009

evi, tak to ti moc silno drzim palce, aby ciarka bola coraz silnejsia, a aby to bolo babenko 🙂

strasne si ma potesila 🙂

evina0
18. sep 2009

film no v idis nezabrala ked mam dlasie lozisko..ale ako vravel lekar aj s endometriozou s ada otehotniet len to chce silu a cas
myslim si ze zato mozu aj manzelove spermije lebo bral profertil a este dake vitaminy a ja macu a femi kvapky v minulosti pred LSK a liecbou sme sa snazili 7 mesiacov anezadarilo sa asi aj koli tomu ze mm mal zhorseny sph a ja som nic nebrala takze vrelo odporucam po liecbe papanie macy fresh a femi kvapky ..moj doktor mal sok ked som 48 dni od poslednej injekcioe mala uz 8mm sliznicu ako som uz pisala nevedel preco a ko je to moizne vtedy som brala len macu averim ze zato mohlo ona 🙂 🙂 inak by som bola stale bez cyklu a ovulky
😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵
po mojom soku a skusenosti hlavu hore a zazraky sa dejuuuuuuuuuuuuuuuuu Bohu je vsetko mozneeee

janemari
autor
18. sep 2009

evina vsetky budem na teba mysliet a v duchu ti malovat tu druhu ciarku nech je pekne tucna a silna ako sa patri. 😉

lucy778
18. sep 2009

ahojte, vidím, že nálada sa nám zlepšila 🙂
evina - strašne sa z toho teším a držím ti prsty 🙂

katie233
18. sep 2009

evina, teším sa ale opatrne, aby sme nezakríkli 😅.

Ale poviem vám, hneď mi je lepšie. Včera som sa musela starať o manžela, ten niekde chytil riadnu chrípku, a tuším to už ide aj na mňa. A to som zajtra chcela ísť na jarmok do vedľajšieho mesta 😖. Ale veď o týždeň bude aj v našom. Len ja nechcem už byť chorá! nechcem žiadnu chrípku, endošku, ani nič iné, ja chcem byť už len tehotnáááááááááááááááááá

evina0
18. sep 2009

katie jasne az to nezakrineme tak to nevravim ani manzelovi 🙂
aj mm je akysi chorlavy a mna 3 dni bolelo hrdlo cez vikend akusi hrcu som tam mala 😒 ale uz je klud
teraz jedine co postrehujem ze ma boia tie bradavky a v nociu som sa prehadzuovala co ma vajecniky boleli ako ked ma dost mrcha atak som si v noci povedala co sa ma stat tak bude a ak mam ist na lapaku pojdem a vidite..takze rada je ta ze sa snazte pocas ovulky ale neverte az kym neuvidote pozitivny testik a budeme vsetky tehule a to som si vcera pripustila aj IUI aj mm o tom vedel a povedal ze namma stresovat a byt kludna nejako dopadneme

mirip
18. sep 2009

evina máš odkaz v uspešných tehulkách z endometriozy, potíšku gratulujem a nech len pekne silnejú, tých bolestí ako pred menzesom sa neboj ono to tak ešte pár týždňov budeš cítiť zo začiatku ked sa maternica rozťahuje to bolí a potom už nie.......... 😵

evina0
18. sep 2009

mirip idem taaaaam a dakujem zatial len potutichucku bo ja som ja neveriaci Tomas 😉

janemari
autor
18. sep 2009

Konecne vyslo slniecko a to nielen vonku.Evina si pocka na dialnicu na tehu teste,ja na dialnicu na ovu teste a katie na mrchu mrchovatu.Ostatne baby na koniec liecby a hor sa na snazilkovanie.

evina0
18. sep 2009

jane presne si to vystihla doktorovi som voalal pametal si na mna ale povedal ze mam pockat do utorka ak nedoje mrcha tak za 14 mam dojst a nebrat nic ziadny duphaston.
podla man ma pravdu ak tam babenko je tak sa udrzi a vydrzi aj tacg 14 dni uz len byt v klude a drzat sa zubami nechtami.idem ja s netu musim sa cyhstat do tej sal a tak prajem pekny zvasok dna aj vikendik pa zatial

ika33
18. sep 2009

Evina, veľmi ti držím palce, aby to všetko bolo OK. Gratulovať ti budem, až keď bude čiarka veľmi silná. OK? 😉 Vieš, aby sme to nepreriekli.

Katie - a tebe už prišla mrška?

Inak ako sa máte všetky.

Mne je od včera zle od žalúdka ☹ , neviem čo ma obchádza ale dúfam, že to rýchlo prejde. Dnes už konečne vyšlo slniečko, tak aj moja nálada sa trocha zlepšila, ale ešte stále to nie je úplne OK. 🙄 Pochmúrna nálada ma ešte trocha drží.

Ja sa už na dnes s vami lúčim a prídem až v pondelok. Cez víkend idem do Žiliny na oslavu 40 - tky. Tak pekný víkend.

Evina - oddychuj !!! a dávaj na seba pozor 🙂

jani2
18. sep 2009

Evina - no super a to sme tu tak nedávno nariekali 😅 strašne moc sa teším, uvidíš aké fajn je mať bábätko, ale to si ešte pár mesiacov počkáš 😉 Hm, aj mňa bolia vaječníky, ale to bude určo tá mrcha, lebo mi sme cez ovu ani nesnažilkovali, čo ma tak ľavý vajoch bolel. Takže až na Ďalší mesiac sa pridám! 😀
Dahra - tak a na oslave dúfam, že ti prelejú pohárik ako Evine a do konca roka si tiež tehulka! 🙂
Janemarie - asi tu zasvietilo na lepšie časy, takže aj ty sa 29.9 určo dozvieš dobré správičky od dr.
....tak a myslím, že nám skutočne začínajú dobré časy!

vanesska
18. sep 2009

Evina.... jeeeeej tak to je aka uzasna sprava?? 😵 😵
po tych vcerajsich smutnych riadkoch zrazu toto... ale ja som ti to hovorila prednedavnom... 😀
no potichu gratulujem a prajem aby ciarka len silnela a aby sa to vytuzene a vymodelene babatko udrzalo celou silou v brusku po celych 9 mesiacov... ! 😵

ale uzasne aj pre nas ostatne babule je... ze s endo to predsa len ide! jupiii tak hor sa na snazilkovanie... !

evina0
18. sep 2009

dakuej vanseska dnme som nakupila testy a zajtra rano testnem ak mi vyda cas zbehnem aj oznamit co mi vyslo..stale tomu akosi neverim ale brusko si stale hladkam okrem vas a sestri nikto nic nevie ani mantzel tomu to oznamim az budu ciarky silnejsie a prekvapim ho takym jednym balickom.. 😀 🙂 🙂