Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
18. sep 2009

ahojte kocky,
nestiham citat, ale ako soms pravne pochopila, asi budeme cochvila balhozelat evinke 🙂

ja som dosla od gyndosa, takze viac Lucrinu nebude, stopli sme to po 2 davkach, vraj sa radil s doktorou, ktora jednak bola pri mojej operacii a asistovala mu, jednak robi v gin-five, cize je odbornik na asistovanu reprodukciu,
vraj je moje telo teraz najlepsie pripravene na tehotenstvo. Odporucala v mojom pripade neist standarndnym postupom 6 mesiacov liecby a potom dalsie cakanie na MS, ale rovno skusit IVF,
takze som trocha v soku a od buduceho tyzdna zacinam vybavovat 😉
neviem...stale mi pritom tvrdil, ze IUI, ale ja som vedela, ze v CAR-ku mi aj tak zrejme odporucia IVF, ale zrejme to ozaj konzultoval, ked zrazu nove info. Cize pojdem rovno za p. doktorkou, s ktorou konzultuje.
tak nejak rychlos sa nam to zbehlo....

evina: a kedze fakt nestiham, vam sa teraz zadarilo hned pekne po liecbe na prvy krat? 🙂

luko
18. sep 2009

preco ja pisem gin fiv s makkym i po g? 😀

jani2
18. sep 2009

luko - nevadí, že rýchlo to ide, aspoň nestačíš rozmýšľať nad hlúposťami a otehotnieš bez "napätej" psychiky. Takže idete rovno na IVF? Tak nech sa darí, budem ti moc silno držať palce a dufajme, že evina bude posielať tehu vírusiky. 😅

luko
18. sep 2009

dakujem 🙂 , vyzera to tak...aj ked som dufala, ze nam par mesiacov na prirodzene snazenie necha, lebo manzel nema az taky zly spg, zacal brat aj profertil, ale je pravda, ze ja mam aj jeden nepriechodny vajickovoc + manzelove polenivsie spermie...mohlo by to trvat dlho a mohla by sa zaca objavit endo...

evi: uz som tu videla veeeeela druhych slabych ciarok....a co si pamatam, vzdy z toko bolo tehu 😉

dahra
18. sep 2009

Ahojte,
fiha Luko,
takze ides absolvovat to, co som mala aj ja. Stihas? Ja som mala uz ziadost na IVF schvalenu v juni a este v juli som mala poslednu injekciu...Ani v heliose mi liecbu neradili, ale ja sama som na nu sla, lebo tam sa dlho caka a nechcela som nic riskovat. Napriek vsetkemu, idem na IVF az v januari - ak dovtedy neotehotniem cez IUI s darcovskymi. Ja som dva mesiace po poslednej injekcii. Pri IVF sa picha "brzda" - napr. decapeptyl alebo diphereline - to su tie nase injekcie a potom "plyn" - napr. menopur. Plyn, aby dozrievali vajicka a brzda, aby sa im nic nestalo (skore prasknutie atd.) Teraz mas v sebe brzdu, takze staci pridat plyn. Neviem, kolko vydrzia v tele tie hormony, ale IVF sa schvaluje cca mesiac od podania ziadosti. Ak si v poistovni spolocna zdravotna alebo apolo - tie maju limity a treba sa postavit na koniec radu...zial. Vseobecna nerobi problemy. ja mam zial spolocnu a ti davaju pre centra limity - helios ma 40 na jeden rok (v marci uz bola polka vycerpana) a teraz v septembri mi povedali, ze uz tento rok nic nebude. Cakam mrchu, nejako som sa zmierila, ze sa budeme prirodzene snazit, ale ani to nebude - antibiotika skodia spermosom a tie kriple, co moj manzel ma, na 100% este aj skapali. Takze idem skusit IUI s darcovskymi pred IVF. Tento rok sa nam nic nedari. ☹
Drzim palce, aby sa vam zadarilo.

dahra
18. sep 2009

Inak, na IVF sa da ist aj bez poistovne, ale to si vsetko zaplatis sama a nemusis cakat.

luko
18. sep 2009

dahra:ja som v Union...tak neviem...inak to je sila s tymi obmedzeniami...tiez som myslela, inak, ze pojdem najskor prirodzene par mesiacov, potom IUI...ale uvidim este co povedia v car.
moja...sinusoida plati...ked si dole...ono sa to zas obrati k lepsiemu...urcite!!! zas bude lepsie cochvila, uvidis...len ked to trva, to je na nervy.

luko
18. sep 2009

dahra: aj na to som myslela, ale to musi byt strasna palka 😅

luko
18. sep 2009

co som kukala na nete tak cyklus stoji okolo 1000,- eur--ale tam asi nie su zahrnute aj lieky, alebo? lebo toto by bola pre nas prijatelna suma...ale ak by to malo stat okolo 1500,- - 2000,- eur, kde este sanca nie je ani 50%,tak to uz je fakt dost 😕

dahra
18. sep 2009

Luko,
nas ten cyklus vyjde cca 30.000 sk, a to nam priplaca poistovna - lieky cca 15.000, potom odber vajickok min. 5.000 a ICSI - 8.000. To, co plati poistovna je asi v hodnote 50.000.
Dakde som videla, ze samoplatca si zaplati okolo 80.000.

luko
18. sep 2009

jaj, tak to nehrozi.... 😖 to si mam zobrat uver na dieta? 😀

dahra
18. sep 2009

Helios uvadza statistiku 40% uspesnost IVF, ale rataju sa tam aj take pripady, ze zena ma len poskodene vajickovody a inak je vsetko ok. Jasne, ze to je dobre. Ale my mame pravdepodobnost o hodne znizenu, este aj ta liecba, co som brala kvoli tomu, aby podporila stimulaciu, bola zbytocne planovana. Vajecnik sa mi uz prebral, kazdu chvilu pride mrcha, citim, ze ma uz boli brucho, ako vzdy predtym a som nervozna. Caka nas este kopec vysetreni a ja uz ani neviem ci vobec chcem dieta. Mam chut uplne sa na vsetko vykaslat, nechat to ist prirodzene, tak ako to robili zeny v mojom pripade pred 100 rokmi. Ked to nejde, tak to nejde. Naco to silit.

luko
18. sep 2009

verim ti...treba si od vsetkeho oddychnut

janemari
autor
18. sep 2009

Caute baby vy ponocujete?Idem vas docitat. 🙂

janemari
autor
18. sep 2009

Docitane.Takze ste riesili aj centra.Ked som mojmu muzovi povedala o evine tak mi povedal,pekne sa sleduj,meraj,rob ovu testiky nech nam to vyjde.A bol taky zhavy ze sa by sa hned hodil na snazilkovanie.Ale kedze ovulka by mala byt niekedy okolo stvrtku a neskor.A hadajte co?Ak to vyjde tak budem robit len do stredy a od stvrtku budem doma.Takze sa budem moct snazilkovat o 106.Verim ze bude ovulka a verim tomu ze otehotniem.Budem sa drzat eviny a mozno ked pojdem k dokimu mi povie vyzera to na tehu 😉

luko
19. sep 2009

jane. to je uzasny plan 🙂 mas super pristup 🙂

evina0
19. sep 2009

prajem kraaasne rano podarilo sa mi sem este dostat kuk moj album ciarka silnieeeeee
http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed
vcera som stale pokasliavala alebo skor ma natahovalo neviem to popisat a stale ma pobolieva v podbrusku a vecer som bola u svokrovcov uz strasne unavena a znicena po praci a stale sa mi zivalo..
idem za manzelom mu to oznamit mam spravene prekvapko zabalene dupky s testom v krabicke a listom a idem za nim na pozemok a polozim mu to na dosku som zvedeva jeho reakciu ale to vam dojdem az zajtra vecer napisat potom odchadzame ku svokrovcoma dojdem sem zajtra vecer tak prajem pekny vikendik ja bude vegetit vcerajsie zdobenie ma poriadne vystavilo

evina0
19. sep 2009

luko ja som po poslednej inkecki zacala poctivo papat Macu fresh a podrobnejsie kedy sa co dialo mam v albume kedy vyvolavacka a tak .teraz mam druhy cyklus (prvy bol bez ovulky) s ovulkou a zadarilo sa teda aspon dufame ked ciarka silnie a to mam zase dalsie lozisko endometriozi hned vedal toho co mi lsk odstranili takze vravim tomu zazrak a to som mala ist v oktobri na laparku ale nejdem nic zakriknut a tak pockame az na potvrdenie od lekara a to bude za za 14 od meskajucej mrchy źatial sa budem sanvoavt az o to malinke nepridem.. 😉 😉

luko
19. sep 2009

evi: nechcem predbiehat, ale toto je tehu jak vysite 😀 drzkam palce, urcite sa babo bude drzat zubami nechtami, nem boj 😉

liviaf14
19. sep 2009

evina - potichu blahoželám 🙂 🙂 🙂 to je úplne úžasné, čiarka určite bude silnieť, uvidíš.... 😉 určite pomohlo, keď si hladkala a mojkala bruško, to je hrozne dôležité, byť spokojná sama so sebou, kľudná a vysmiata. optimizmus sa potom vráti v takejto podobe 🙂 veľmi ti držím palce. ahojček

miska26
19. sep 2009

Ahojte,
Evina, z celého srdiečka Ti blahoželám. Myslím, že Ti najviac pomohlo pozitívne myslenie 🙂 lebo bábätká prichádzjaú len k spokojným mamičkám. Držím Ti palce, aby všetko dobre dopadlo.
Ja tiež očakám menzes v stredu a dúfam (ako vždy) že nepríde.
Všetkým ostatným tiež držím palce. Určite to aj nám raz vyjde.
😀

lucy778
19. sep 2009

ahojte,

viete mi povedať kde zoženiem tú macu? 😉 majú to aj normálne v lekárňach, alebo si to mám objednať cez internet?

janemari
autor
19. sep 2009

Evina ani ja nechcem zakriknut a velmi sa tesim.Inak ked si pisala ako si si hladkala brusko len som sa usmiala,lebo aj ja som to tak neraz robila.A asi znova zacnem a budem prosit Boha a anjelov aby som sa vyliecila a aby som mohla mat aspon jedno babetko a to prirodzenou cestou.A verim ze najprv pride ovulka a potom bude aj babo.

evina0
20. sep 2009

lucy ja som to objednala cez net ak budes chciet Ip ti poslem adresu tam bola najlacnejsia..ja som brala hned 2 balenia a konkterne maca fresh v kapsulach lebo prasok som im musela vratit co sa nedal konzumovat 😀
jane denen som pri zobudzanu hladkala bruskua aj vecera prosila Boha aby mi dal snacu a ostala tehotna som veriaci clovek aj ked v minulosti som nejeden krat nadavala ze preco zrovna mne sa stale cosi deje preco mam taky dlho v zivote taku smolu a´tykalo sa to aj inych veci ale zrazu som si zacala vraviet co sa ma stat sa stane a neovplyvnim to ja a pokial nemam este podla Boha ostat tehotna a mam ist zase na laparku tak nech ved raz ostanem tehotna.sak si videla aka som bola zufala anestastna stvrtok ekd som si nasla dalsie loziskoa vidiete zazraky sa deju 😵 😵inak vcera bola na teste ciarka uz viditelna to bol mamatest( rapid neukazal takmer nic len ducha) a dnes na Woman bola tiez ciarka jasne viditelna a to je citlivost 25 uz len prejst tym dnom D co je utorok aby som nekrvacala a o 2 tyzdne idem k lekarovi..uz zacinam aj pozorovat zmeny na tele.pobolieva ma stale asi maternica nezjem nic sladke a to som v minulosti dlavila sladke cokolady.bradavky su strasneee citlive aj prsia zacinaju rast, nejem tak vela lebo nemam na jedlo moc chuti a aj kavu pijem uz len jednu denne co v minulosti boli aj 3 a vraj som za ten tyden pochudla atak som neverila avazne 1 kg mam dole 🙂 vcera som bola cely den unavena a polihovala som a po jedle musim chvilku zdriemnut 🙂
nejdem nic ale zakriknut az mi lekar tehotenstvo potvrdi a budeme mat srdiecko tak sa s mm asi rozpaceme od stastia 😵 😵 😵 je velmi rad aj ked si podla mna naplno neuvedom uje ze som tehotna ale dava na mna pozoor .uz aby som boal u lekara a je vsetko v poriadku ako povedal lekar zatial je to vsetjko na prirode ci sa babenko udrzi a ja dodavam aj na Bohu 😉

janemari
autor
20. sep 2009

evina aj ja som veriaci clovek ale cely zivot sa mi lepi smola na paty a pokazi sa aj to co sa pokazit neda.Ale snazim sa prosit Boha o pomoc a reptat uz nevladzem.Beriem uz skratka zivot taky aky je.A ako zareagoval tvoj muz na to ze si tehu,veril ti? 😉

evina0
20. sep 2009

jane manzel dostal obalku s textom 2 testami a k tomu boli prilepene male ponozticky..ked precital kukal na mna jak puk a povedal ja testom nerozumiem ty si tehotna???? 😵 😵 a ja nato vyzera to tak ak sa nic neudeje budeme traja 🙂 🙂 myslim ze mu to vsetko este nedoslo ale ze bude oteckom ano.bol cely bez seba ale ako vzdy zacal cosi ine rozpravat odveci taky bol zmyleniii 😀 😀 zatial sa tesime aspon s tetiku a verim tomu ze az lekar ukaze srdiecko tak pojdu slzy jak potok..sme velmi opatrni aj ked brusko hladkame stale 😵 😵
jane mas pravdu ja som tiez vsetko brala ze zivot je asi taky a vidis..neverila som ze tentokrat a s loziskom to moze vyjst 🙂 🙂 uz aby mi to akj lekar potvrdil a vidime srdiecko straasne sa tesiiim 😵 😵

janemari
autor
20. sep 2009

evina tak super.A chapem vojho muza ze je pomyleny,ved si zober najprv diagnoza,liecba,lozisko,prognozy a predpokladana dalsia laparka a zrazu prides s listom,testikmi a ponozkami.Teraz uz len pockat na srdiecko a potom nech ide tehu ako po masle.Kolko krat som si predstavovala ako oznamujem manzelovi ze som tehu a nikdy to nevyslo.Ale dufam,ze aj nadomnou sa Boh zlutuje a dopraje nam aspon jedno zdrave dietatko.Ano budem ho prosit aspon o jedno jedine dietatko.Len jedno zdrave dietatko ktore sa stane zmyslom mojho zivota.

evina0
20. sep 2009

jane toto si stale opakujem ze chcem aspon jedno zatial som skromna a ak da tak aj dve..nejdem nic stale zakriknut ale ked bude srdiecko hned sa mi ulavi ..a klamaratka mala asi pravdu ze do konca roka ostanem tehotna 😵 😵
akurat s mojho muza vypadli slova..citim ze je stale zmeteny ..a povedal ked som kukala knihu o matke a dietatku ze...len aby bolo tam kde ma byt a bolo v poriadku.,,nemusim vysvetlovat isto chapete.verim mojmu drobcekovi ze je vsetko OK a ze sa do mna zahryzlo taak silno ze ma nepusti 🙂 🙂 az za 9 mesiacov.Idem si ja lahnut zjedla som chleba a neni mi s neho najlepsie a v posteli pri telke ma caka manzel.peknu nocku

janemari
autor
20. sep 2009

Evina jasne ze chapem.A budeme drzat vsetky palceky tebe aj tulipanike aby ste uz coskoro drzali na rukach male uzlicky stastia.

lucy778
20. sep 2009

evina, abudeš taká dobrá pošli mi prosím ip tú adresu, ďakujem 😉
inak, veľmi ti držím prsty aby bolo všetko ok, svojím prístupom si mi veľkou inšpiráciou!