Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
20. jún 2009

jej, to je mile 🙂

janemari
autor
20. jún 2009

mirip berieeeeeem dakujeeeeem 🙂

luko v novembri ma operovali kde mi zistili endo a teraz som cca 1,5 mesiaca po polrocnej liecbe injekciami.

luko
20. jún 2009

tak to moc drzim palce 🙂 , ja som po oepracii teraz (aj ked po klasickej brusnej) a liecbu asik zacnem coskoro
a ci sa budeme vobec snazit prirodzene bude zavisiet od rychlosti manzelovych spermii, pocet je ako tak prijatelny, ale su troska lenive

janemari
autor
20. jún 2009

Ved budes vidiet po liecbe.A spermiogram sa moze vylepsit stravou,liekami apod.

luko
20. jún 2009

jasne, verim, ze to bude OK 🙂

janemari
autor
20. jún 2009

A kedy ides k lekarovi?

dahra
20. jún 2009

Ahojte,
juj, ste toho popisali. Ja som v piatok, rovnako ako Katie dostala 4.injekciu. Dnes doobedu som spolu so sestrou bola v KE u odbornika. Bol velmi mily, urobil mi aj sono a to ani nie som jeho pacientka. Povedal, ze to, co na mojom jedinom vajecniku vidno, nie je endocysta, lebo ta ma uplne inu strukturu a tvar. Rozpravali sme sa aj o IVF a on je zastancom dalsich vysetreni. kde sa ma ukazat, preco ma manzel taky hrozny spg. Povedal, ze nemame velmi velku sancu na IVF. Bol dost skepticky ohladom centier, lebo sa snazia "robit biznis". Takze najblizsie tyzdne pojdeme na imunologicke vysestrenia, manzel urologiu, ja este na hematologiu. Takze skor ako pojdem na IVF, skusime este dalsie vysetrenia.
Luko,
vitam ta medzi nami. Ty si sem uz pisala, ze? Ja som tiez po laparotomii, ale skoncila som iba s jednym vajecnikom, druhy aj s vajcovodom mi odstranili aj s cystou. Ja mam tiez endo IV. V brusnej dutine som nic nemala. Moze byt, ze mikroloziska. Ake injekcie ti daju?
Katie,
to preco trva na kontrolnej laparke? Kazdy zasah dovnutra je zasah a ak tam mas aj neviditelne loziska, tak nik to neuvidi. Zbytocne ta podla mna budu otvarat. Teda nie som lekarka, ale vie ten lekar, ze endo je aj neviditelna?
Praveze sa mate hned snazit, aby endo nerastla. Chod aj za inym odbornikom, aky ma na to nazor. Ja by som to urobila.

luko
20. jún 2009

janemari: idem v pondelok na vyber stichov a opytam sa ho, kedy sa mam objednat, zatial som este PN a este mesiac budem, ale nevyzeral, ze by chcel s tym cakat 😀

dahra: nejake hormonalne aby sa prestal produkovat estrogen, ale presnejsie budem vediet, ked sa dohodnem priamo na toto do jeho ambulancie

nastasia
20. jún 2009

katie, aj ja by som skusila este zajst k inemu lekarovi.

viete co som zistila? ze moj dr. uz ked mal podozrenie na endo mi predpisoval gynoflor(laktobacily), na kt. je napisane, ze zeny s podozrenim alebo s endometriozou to nemaju brat. dnes som to zistila. super, ze si ich davam uz asi rok 😒

luko, vitaj

uz chcem, aby bolo 14.teho, to cakanie je hrozne

dahra
20. jún 2009

Luko,
tak take lieky su napr. Decapeptyl - to Janemari uzivala, ja beriem Lucrin, Evina berie Zoladex a moja sestra Diphereline. Tieto sa zvyknu predpisovat. Vsetky znizuju hladinu estrogenu v krvi.
Ozaj, Katie, co tebe pichaju? Tiez dekac?

Nastasia,
tak to je skvele. Laktobacily povzbudzuju cely hormonalny cyklus, preto nabudzuju endo. Dnes mi ten odbornik na endo v KE povedal, ze endometrioza je dnes hotova epidemia. To je zato, ze zeny vela krvacaju a maju oslabenu imunitu. Je to imunologicky problem.

luko
20. jún 2009

dahra: akurat som to tiez citala na nete, ze to moze suvisiet s bunkovou imunitou 😒
som len zvedava, ze ako casto v mesiaci sa tie injekcie pichaju, ale vsak to asi bude zavisiet, co mi nasadi....uz sa "tesim" na tie navaly a nervozitu, aj ked vraj nie vzdy sa to prejavi

dahra
20. jún 2009

Luko,
picha sa to kazde 4 tyzdne. Teda,ak ides trebars v pondelok, tak potom kazde 4 tyzdne v pondelok. Prvaa injekcia sa picha v prvych troch dnoch cyklu, ked dostanes menstruaciu. Ja som dostala a na druhz den som si sla dat. Prvykrat krvacanie dokonci, ale potom by sa uy nemalo objavit. Ja mam len navaly,a chvilu som mala depkovske obdobie, no nervozitu si tolko neuvedomujem.

luko
20. jún 2009

jej dik za info 😉 no ja mam MS teraz...tak uvidim, este ze som ju nedostala v prvych dnoch po operacii, bo by som aj porodila.

janemari
autor
20. jún 2009

Ahojte som spat.Poriadne prejedena 😝 Ako ste sa pekne rozpisali 😉

luko
20. jún 2009

ja uz pomaly koncim, lebo ma krize bolia 😀 jak chodim taka polozhrbena po tej operacii, tak chrbat dava zabrat, ale uz som coraz vystretejsia, tak dufam, ze to prejde.
dobru nocku 🙂

janemari
autor
20. jún 2009

luko tak sladke snicky zelam.

filmushka
21. jún 2009

ahoj Luko, ja som tiez po operacii...do 29.6. na PN zatial a tiez ma caka ta hormonalna liecba "uz sa tesim", tak cakam na kramy 😠

inac bre ranko 😀

luko
21. jún 2009

ahoj 🙂
ja som kramy dostala pre istotu 4 dni po operacii (prisli o par dni skor), ale nastastie mna moc brucho neboli, tak sa to dalo prezit,
ty si bola na laparke? mna operovali klasicky, takze PN som az mesiac, ale asi to skombinujem uz aj s cerpanim dovolenky.
Tak to vyzera, ze zacneme asi priblizne rovnako tu hormonalnu liecbu 😉

filmushka
21. jún 2009

ja som bola 27.5. na LPR...aj prve kramy som uz mala...no cakame na dalsie 😵

filmushka
21. jún 2009

mne to robili cez pupok a dole vlavo mam malinku bodocku na pamiatku z operacie... ty si bola operovana klasicky?

filmushka
21. jún 2009

tak sa tesim, ze sme na tom podobne, aj casovo... 🙂

luko
21. jún 2009

ano, laparotomicky....zajtra idem na vyber stehov, tesim jak hovado 😀
doktor mi chcel zachovat co najviac z vajecnikov a aj primar sa priklonik k laparotomii, akurat som si to viac "uzila" po operacii, ale uz sa to zlepsuje 😉 vajecnik sa zachranil, akurat dosiel o tretinu ale vraj bude funkcny, tak aspon neco. No skoda jedneho vajcovodu, ta skryta endometrioza sposobila, ze je nepriechodny, no hold druhy chalaň to bude musiet zvladnut sam 😀

tak uvidime, ci sa doky uspokoji s tymito pooperacnymi kramami, alebo budeme tiez este cakat, zajtra mi povie iste.

luko
21. jún 2009

a vam povedali po liecbe co? mne doky, ako som pisala vyssie dava len tak 3 mesiace prirodzeneho skusania a ak nist, tak sup na IUI, tak dufam, ze to nist sa konat nebude 😀

filmushka
21. jún 2009

oki, tak drzim palce, ten vyber stehov, je v poho, teda u mna...
a daj potom vediet, co a ako, ja este neviem, co budem brat...a tak...co ma to len caka ☹ ☹ ☹ ☹
no zivot ide dalej, a aspon vieme, co nam je... 😝

luko
21. jún 2009

ja viem, co ta caka, uspesna liecba a potom uspesne tehotenstvo 🙂
treba verit 😉

filmushka
21. jún 2009

no priznam sa, este som sa s dokim velmi nerozpravala, len ze zahajujeme liecbu...este ani neviem, aka bude dlhaaaaaa a ake lieky-injekcie, len viem, teda som pocula, ze je to drahe...tak sa "tesim".

filmushka
21. jún 2009

V E R I M E 😵 😵 😵 😵 😵

luko
21. jún 2009

mysliim, ze tak 5-6 mesiacov...aspon mne tak doky povedal.

luko
21. jún 2009

o peniazoch radsej ani neuvazujem, lebo plus moj doktor je sukromnik, tak to si zacvakam 😅

filmushka
21. jún 2009

tancujes v subore? 🙂