Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liviaf14
7. okt 2009

ahojte baby
zajačik 😎 - pekne dlho si tu nebola

trošku vám to tu poprášim vírusíkmi , tak chytajte :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
7. okt 2009

Dakujeme za virusiky.Mne decapeptyl pichali do svalu zadku 😀 .Inak hlasim preventivka u zubara za jedna aspon nieco je v poriadku.Este pojdem volat ako dopadli vysledky z krvi z preventivky.
Evina ja mam macu klasiku bez ochutenia,len taky slabohnedy prasok.Davam si ho do trosku cistej vody,zamiesam lyzicku maci a vypijem.Dnes sa napil aj muz a ze v pohode a zeby to chcel aj on pit 😀 Tak mu hovorim nemame toho az tak vela,ale na velky tyzden 😎 pred ovulkou moze ved uz budem mat aj kapsulky.Straaaasne verim ze to vyjde ak nie aj tento cyklus tak do konca roka urcite.

Takze tehu babule viiiiiiiiiiiiiruste o dusu nech to vsetky co mozme pochytame 😀

mirip
7. okt 2009

aj ja sa pridávam možno poslednýkrát a možno ešte prídem TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

filmushka
7. okt 2009

mirip myslim na Teba 😵 😵 😵
drzim palce 😉

zdravim ostatne endacky 🙂

evina0
7. okt 2009

mirip aj ja som mala Zoladex a zakazdim mi to pichala ina sestricka a ked som raz cakala na pomoc ked sestricka pichla do brucha a nevedela co dale(nevytiahla tu poistku) asi 30 minut s tou ihlou v bruchu tak ma skoro porazilo.a to som jej ja musela potom poradit ze co treba lebo som mala navod nastudovani .a ked sa ine sestricky pytali ci to dame do pleca tak som az penila ved to musi ist len do brucha..des..ale vydrzala som to a za odmenu mam drobceka v brusku 😵 😵 teraz sa mi zda vsetko uplne nepodstatne aj 6 kg navyse s liecby,sice kilo je dole ale pohoda.

jane super ze vam maca chuti .mm to len ovonal a vyhnal ma s tym ze fuuj ale mi sme mali maca fresh.verim ze ti pomoze .ked nie teraz tak buduci cyklus.prvy cykus nebol nejak iny len doktor nechapal preco mam taku peknu sliznicu a som cca 12 dni po skoncenia ucinku s liecby.preto vtedy zvazil ze mi pichne vyvolavacku.no a druhy cyklus som si kupila aj femi kvapky a tam som uz rozdieli jasne videla, aj v hliene aj v spravani tela a skoncilo to tehu 😵 To ci ono zabralo a som teraz velmi stastna.

babule tak hor sa nato az su same tehulky 🙂 pekne jedna po druhej tuto temu opustime a budeme sa radovat s rastucich brusiek.viem ze vsetko ma svoju dan,ze vsetko ma svoj cas,treba verit a raz to pride 😉
virusiky vam poslem az ked bude srdiecko 😵 😵

janula18
7. okt 2009

Ahojte, ani neviem ako som sa ocitla na tejto téme. Dnes som prišla z memocnice, bola som na laparke kvôli priechodnosti. Jedna strana je dobrá ale druhá je priechodna veľmi slabo. Ale že našiel malé ložisko endometriozi tak by navrhoval tak 3-4 mesiace nejaké injekcie a potom rovna IVF.
My sme na jednom IVF + KET boli ale neuspešne, aj ked po Kete som otehotnela ale v 5-6 týždni potratila.

K svojmu doktorovi čo robil aj tu laparku mám ísť až o týžden, že dovtedy si rozmyslí čo a ako ďalej a povie mi viacej potom.
Neviem ako sa rozhodnúť, lebo sme chceli skúsiť prirodzene, ale neviem či to má moc význam muž má len 1% patologicky dobrých spermií.

V čom vlastne bráni endometioza v normálnom otehotnení?
Kedy som to nechala teraz tak a skúsili normálne otehotnieť a ak by sa to nepodarilo a našporili by sme niečo tak potom na to IVF. Lebo teraz na to rozhodne nemáme.
Ďakujem za odpovede

filmushka
7. okt 2009

ahoj janula
mrzi ma, ze si sa ocitla v tejto teme ☹
ale vsetko co chceme o endo vediet, tak je pekne napisane na www.endometrioza.cz, aby som sa tu stale neopakovala...
drzime palce! 😵 😵

katie233
7. okt 2009

Len nás posúvam vyššie 🙂

bubulka722
7. okt 2009

Ahojte babulky,prosím poradte mi akými vyšetreniami sa dá diagnostikovať endometrióza. Chystám sa na IVF a chcem túto diagnózu vylúčiť. Na laparoskopiu sa mi kvôli tomu nechce.
Vopred díkes!!!

dahra
7. okt 2009

Ahojte,
Janula18,
vitaj v klube - moj manzel ma presne to, co tvoj, az na to, ze 0% normalnych a 100% patologickych - zla morfa. Ideme o necely mesiac stimulovat, viem, ze nemame velku sancu - ja s endo a jednym vajecnikom a on tiez s takymi vysledkami. Ak sa neporadi, do dalsieho cyklu skusame IUI s darcovskymi, 2. IVF by som chcela este s manzelom, ale ak by sa nepodarilo, tak na 3.IVF by som sla s darcovskymi.
To, ze si otehotnela vykazuje, ze chyba nie je v tebe. Je mi luto, ze si o dieta prisla. Urcite sa ja nebudem nijako vzrusovat, ak otehotniem. Neostanem ani doma, lebo je vysoka sanca na potrat, takze zvolim realisticky pristup. Vzrusovat sa zacnem az po 12. tyzdni. To ci potratis alebo nie neovplyvnis. Zial. Zla morfa je svina.
Ty mas jedno dieta - tiez umelo?
Tie injekcie, co ti odporucaju ta dostanu do menopauzy. Takze vtedy neotehotnies. Endo je toxicka - niekde sa pise, ze pre embryo a niekde, ze pre folikuly. Iste je, ze sa moze vyskytovat na vajecnikoch a vo vajickovodoch, viditelne - odstranuje sa operaciou alebo neviditelne - na to je injekcna liecba.
Bubulka,
endo sa da potvrdit len laparkou - histologiou nalezu - loziska, cysty, atd. po operacii. Inak to nejde, da sa vyslovit len podozrenie na zaklade priznakov. Niekedy je pri endo zvyseny CA125 - onkomarker, ale nie vzdy je lekar ochotny ho spravit.

ika33
7. okt 2009

Ahojte,

Janula, mrzí ma, že si prišla o bábo a držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo a rozhodla si sa správne.

Dahra, ty si lekárka? Lebo vždy keď napíšeš, tak som uplne paf, že odklial máš tak veľa informácii. ale je možné, že už máš toho dosť naštudované a preskákané, čo? Ale som rada, že píšeš ako píšeš, lebo sa podozvedám hrozne moc informácii o ktorých nemám ani páru. Dík 😅

jani2
7. okt 2009

Dahra - tak sa mi zdá, že moc manželovým spermoškom neveríš, ale ja som zažila aj prípad jedneho páru, keď manžel mal v ejakuláte len samé neživé spermie zlého tvaru. Tak išiel na MESA-TESE a našli jedinkú spermiu, oplodnili vajíčko a embrijko sa ujalo a vydržalo pekne do 40tt...no povedz, nie je to fakt šťastie!...tak prečo by ste nemohli mať aj vy podobné šťastie....hlavne tomu teraz ver!, až keď sa nepodarí 1.IVF rozmýšľaj nad 2. či 3. IVF. Prepáč, že som ťa tak "sprdla" 😎 , ale z tvojho príspevku som mala pocit, že vopred hádžeš flintu do žita. Zabudni na to, čo si čítala, zabudni na všetky vedomosti o neplodnosti, skús chvíľu rozmýšlať, len tak trochu "naivne" - sama viem, aké to je vedieť príliš veľa, potom mám pocit, že pri tom všetkom, pri tých všetkých komplikáciach je otehotnenie nemožné. Tiež som si vravela, že endoška je toxická, tak sa embrijka nemôžu ujať, plus k tomu mám saktosalping z ktorého vyteká tiež toxická tekutina, tak už dupľom sa embrijka nemôžu ujať....a takto som si pripomínala viacero mojích i manželových problémov až sa fakt nedarilo....až pri tom poslednom IVF som sa na všetko vykašľala a rezignovala a podarilo sa. Tak nedúmaj nad tým všetkým, už to nechaj plynúť a nechaj to na osud....už si pre to urobila dosť, nech sa teraz snaží Helios a ten hore nad nami 😉 . ....a ja verím, že bábätko príde 🙂

miminap
7. okt 2009

ahojte. dnes sa mi podarilo aj prihlait, tak sa hlasim, ze som tu a zijem a este mam tri tablety antiky a potom cakam na mrchu. modlim sa, aby to bolo aspon o trosilinku lepsie ako minuly mesiac.. 😖 teraz mam ale nasledovny problem: zistila som, ze liek, ktory som mala na prve IVF a uz odskusany a predpisany aj na druhe IVF teraz, sa prestal na slovensko dovazat.. namiesto decapeptylu mi dali diphreline a neviem, ako ho skladovat, namiesavat, pouzivat a co s nim vlastne, tak som z toho trochu mimo.. nemate niektora skusenost?

dahra
7. okt 2009

Miminap,
🙂 si presne v tom istom probleme, co aj ja. Mala som brat dekac, ten prestali dovazat a som na diphereline. Dnes uz nechcem vela pisat, ale zajtra, ak mi vyda, ti napisem, co a ako. Musim najst navod, lebo spamati neviem. Staci? Volala som kvoli tomu do Heliosu.
Jani,
tak niekedy "sprdnutie" pomaha 🙂. No mas pravdu, ze jeho spermosom neverim a mala by som zmenit nazor. Nie je to voci nemu fer ☹, viem. Viem tiez, ze v teme Helios je Lucula a ta mala 100% patolog. ako my a otehotnela prirodzene mesiac po neuspesnom IVF. Zazrak, myslim 😀.
Ika,
nie som lekarka 🙂, len kadeco citam a zhanam info.

miminap
7. okt 2009

dahra, super, to som rada. tak mi prosim ak mozes, popis zajtra vsetko, ja sa cez den nemozem nalogovat, ale citat mozem vzdy, tak ak vies, napis mi, ci to mam nechat tiez v chladnicke, ako decac, ci sa cely ten roztok, co ti vznikne vpichne, ci sa to tiez do bruska ako decac a ci si to tiez sama mam pichat? jooooooj.. zajtra citam. vdaka, som ovela spokojnejsia, ked bojujem zaroven s tebou 🙂

altea
7. okt 2009

ahoj dahra,čo to čítam ??? 😒 😕 .Kde je tá úžasná dahra - bojovníčka ??
Prečo tak zrazu pesimisticky ?
už som ti neni príkladom ? Ja som mala tiež endo,m ☹ ôj manžel presne tú istú d ☹ g. 😠 ako tvoj a pozri sa mi 🙂 do pasu,ak si náhodou zabudla.
1.IVF, a bum bác - 😝 d 😀 vojičky.nestačí ?
deň pred vkladaním embryí mi volali z imunológie,že neodporúčajú nateraz vkladanie ,pretože je prítomná endometrioza a 😕 t 🙄 á pôsobí toxicky na embryo.Na transfer som šla s tým -ako má byť tak bude.a bolo . 🙂
🙂 a hneď dvojmo.takže hoď pesimizmus za hlavu a hor sa dotoho !!!
a čo sa týka toho vrušovania - tomu neverím.Keď otehotnieš, ani nebudeš vedieť, čo od radosti robiť, a urobíš všéééétko pre to,aby si miminko donosila.A doma zostaneš,pretože tomu hovorím už potom veľký hazard, s tým čo si nadobudla veľmi ťažko.
Prečo hneď ohovoríš o potrate ? vysoká šanca na potrat ? Ak to takto berieš,prečo vlastne ideš na IVF ? veď tomu neveríš, hneď od začiatku to zakopávaš !!
Prepáč,že ti takto čistím žalúdok,ale zmen myslenie prosím,pretože ako si nastavíš psychiku na začiatku,tak to s Tebou pôjde až do konca.A psychika je svinstvo,Viem o čom hovorím,aj Ty ,však ?
Držím palce tebe aj VÁM všetkým ostatným,nech sa vám podarí po čom tak veľmi túžite. 🙂

janemari
autor
7. okt 2009

Ahojte ako vidim ponocujete,idem vas docitat.

janemari
autor
7. okt 2009

Tak docitane 😉 Vitam nove babulky.A hned na uvod ze endo sa da potvrdit jedine laparkou.
Mirip tak ak sa tu uz neukazes tak drzim palcek nech porod prebehne bez problemov.A nechce sa mi verit ze ked som sem prisla si bola este snazilka a uz ides rodit.

dahra pozri ake som mala ja prognozy a ani neviem ako sa to mohlo stat a mame sancu otehotniet prirodzene.Satle tomu nemozem uverit a to som mala malu sancu aj na IVF.Takze hlavu hore a pekne ty,katie a ja ideme nasledovat evinu aby sa zaa nami mohli pobrat baby co skoncia liecbu.Jasne?Uz ziaden pesimizmus a len viera ze do konca roka to urcite vyjde 😉

mirip
8. okt 2009

janemari som stále 2 v 1 a stále tu, na porod to stálenevypadá už tretí týžden som jen na jeden prst otvorená a ako neporodím do pondelka ked mám termín tak v utoro nastupujem do nemocky určite 🤐

janula18
8. okt 2009

Ano Šimi sa nám podaril prirodzene po roku snaženia. Len teraz už 3 roky skúšame druhé a nič.
Neviem či má význam brať tie injekcie ked mi to teraz všetko odstránil. Lebo vravej že po tej liečbe rovno IVF. Len sa obávam ísť znova do toho, lebo teraz som zostala bez roboty tak penazí nejak není, a hlavne ssa obávam či by som znova nepotratila

janemari
autor
8. okt 2009

Ahojte prisla som vas pozdravit,lebo sa sem dostanem az zajtra vecer.Zelam vam pekny slnecny den. 🙂

liviaf14
8. okt 2009

ahojte, všetkým vám držím palce, nech ste čo najskôr tehu, posielam vírusíky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra- nezabúdaj na pozitívne myslenie. je to fakt dôležité. ja viem o čom hovorím.

evina0
8. okt 2009

ahojte
pokial cloveku chyba optimizmus a hadze flintu do zita pred bojom nema vyznam bojovat.
Bojovat treba do konca 😠 😠 😠 😠 😠
ved naco sme sli na operciu,pchali do seba tie humusy,vedl. ucink, a vzdat sa ? Nie aj ked ma polozila situacia s tym mojim loziskom a po liecbe.to musim priznat ale vzdala som sa tak na jeden vecer a rano som sa zase pozviechala a nabrala odvahu vobec testovat..dalej to poznate
Aspon ja som taka .mozno je to tym cim som si presla v minulosti a druha vec asi pozanm ludi co mi vycistia zaludok ked to potrebujem aj ked dost neprijemne ale pomahalo mi to.
raz mi bolo jasne povedane ze CLOVEK CO NEVIE BOJOVAT V ZIVOTE NEMA NIC a je to pravda ..
Mozno co teraz napisem je dost krute ale pravdive a donuti cloveka zamisliet sa nad sebou..mala som kamaratku 27 r.( uz som ju tu spominala) neskutocne tuzila mat babenko ..aspon jedno..bojovala roky aby sa vyliecila s rakoviny..aj ked to jeden cas vyzeralo nadejne boj prehlala a jej tuzba uplne padla a odisla do nebicka..casto ju mam pred ocami.jej optimizmus ktory ju drazal po cele roky.pretoze verila ze sa uzdravi a casom aj otehotnie.
uz len spomienka aka bola ona silna bojovnicka mi pomaha denne sa budit a riesit problemy aj druhych..
a vravim si mozem byt vobec rada ze chodim,ze mam zdravie,ze mam pracu,milujuceho manzela ludia si tieto bezne veci absolutne neuvedomuju..
Prepacte ak som cosi zle napisala ale musela som to povedat ked vidim ako sa zdavate..
Hlavky hore ved drobcekovi idu len do spokojnych brusiek.a stastnych mamiciek ktorym nechyba optimizmus 😉

janemari
autor
8. okt 2009

evina dobre si to napisala a clovek si naozaj neuvedomuje ze ma velke stastie uz len v tom ze sa ma kazdy den kde vratit s prace,ze ma vlastne,pracu,ze ma co jest,kde spat a koniec koncov priatelov.Takze stale je za co dakovat a stavat si nove a nove ciele za ktorymi ist.A pokial mame maternice vzdy mame sancu mat dieta.Ked ich mat nebudeme mozme si povedat koniec ano uz nebudem mat vlastne dieta.Ale aj vtedy je tu este jedna moznost ako to dieta mat a to je adopcia.Takze vzdy je estesposob ako dosiahnut svoj ciel. 😉

evina0
8. okt 2009

jane presne tak si moj clovek ked takto rozmyslas, mna prinutil zivot posunut hodnoty zivot ..
ked clovek chce a ma chut vzdy sa najde riesenie a hlavne pozitivne myslenie je polovica k uspechu.

luko
8. okt 2009

Kocky ani neviete ako vaše slová pomáhajú.som strašne rada ze je tu táto téma s takými ľuďmi.a ze tehulky sem stale chodia a pripomínajú nam ze aj dobre veci sa dejú...

mirip
8. okt 2009

veru luko dejú a nie len dobré veci ale aj zázraky 😉 stačí zabehnúť k tehulkám a je jasné že otehonieť sa dá aj s problémami, aj ked u nás to zatial vypadá že bude vyvolávačka ak sa nerozhodne samé, čo zatial tak nevypadá 🤐
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

filmushka
8. okt 2009

😵 😵 😵
ano deju sa i dobre veci aj zazraky a 😉
treba si verit, ze to spolu dotiahneme do vitazneho konca ako mnohe tehulky s nasou dgn.
a si predstavte ja o tyzden idem ak dobre pocitam na 4.tu!!!!!!! injekciu, cas neuprosne rychlo bezi! 😅
a pracujem na tej tab. nebojte, nezabudla som 😉

som velmi rada aj ja, ze vas tu mam, cmuk 😵 😵
big hug! 😵

katie233
8. okt 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Presne tak, hlavu hore. Bojovať treba až do konca. Aj navonok z vopred prehratej bitky sa dá vytĺcť víťazstvo. Len sa netreba vzdať 🙂.

Aj ja som zo začiatku pátralo po všetkom, čo sa týka endometriózy. Ale nerobilo mi to dobre, tak som sa na to vykašľala. A je mi takto dobre 🙂.

A veľmi dobre sa čítajú riadky povzbudenia od ostatných báb 😉

katie233
8. okt 2009

a mirip, držím palce!