Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

babulina
27. apr 2011

@eliskaf sme tu viacere co sme otehotneli prirodzene, neboj da sa to, ja som mala aj dost rozsiahlu endo kde sa nedalo vsetko vybrat, jeden vajecnik mi museli zobrat a mame dvoch drobizgov prirodzene, je to ale indi vindi

leya
27. apr 2011

@babulina v taky zazrak som dufala aj ja....... 😉 len po dnesnej konzultacii v car som ako vyplieskana. mala si aj hormonalnu liecbu po laparke?

yukki
27. apr 2011

@leya tuším 4.deň cyklu či jak....

babulina
27. apr 2011

@leya laparku som mala jan2007, tri mesiace zoladex, z prveho menzesu som ostala tehu, a rok a pol po prvom porode sme boli zase tehu 🙂 tot nas zivotny pribeh

leya
27. apr 2011

@babulina to je uplny sen, ako to tak citam 🙂 krasne deticky.... 😉
@yukki vdaka!

pici
27. apr 2011

@leya mne to pichal na konci... mesiaca... proste najblizsie po laparke... mi to zacal hned pichat a vzdy obmesiac... a brala som ich 6 mesiacov

leya
27. apr 2011

@pici ok, vdaka! mne dr. vravel najprv, ze na zaciatku cyklu, potom, ze pred menstruaciou mam prist, tak preto sa pytam. pozeram, ze ty si v stadiu ocakavania....tak drzim palce, nech je to pozitivne 😉

carmenuska
27. apr 2011

ahojte, mam na vas par otazok dievcata co mate s endo viac skusenosti. najprv nieco o mne: pred 2 rokmi koli neplodnosti mi bola robena laparka, kde nasli endometriozu (1 cokoladovu cystu) v zac. stadiu. Mala som kontrolovanu CA 125. Pred 2 mesiacmi na preventivke som mala CA 125 ok. Pred 2 tyzdnami som mala v noci neznesitelne bolesti v podbrusku, nasli velku cystu krvavu (neviem ci endometricku??? vraj je v nej krv) zobrali krv a CA 125 bola 98 . Po tyzdni kontrola, cysta sa cosi zmensila a CA 125 bola do 80. Vraj je to tym, ze cysta sa zmensila tak klesli aj markery. K tomu vsetkemu som mala v tie dni ja podrazdeny slepak, ale nemuseli ma rezat. Posledny mesiac mam neustale bolesti v podbrusku, hrozne bolestivu ms, ale tu mam stale, nemozem fungovat, vzdy sa modlim az ju dostanem na vikend. Myslite ze to moze byt endometrioza, ze by sa prebudila? Lekar mi povedal, ze nejde robit uzavery, ze treba skontrolovat po ms cystu a aj markery a ze potom sa uvidi. Ja sa tejto problemaike nerozumiem, neriesila som to, nakolko to bolo len v uplnych zaciatkoch a po laparke som mala pokoj, ani ziadnu liecbu. Odvtedy som ale neotehotnela, snazimesa uz skoro 4 roky. Co by smte mi poradili? Ake mate skusenosti? A hemoragicka cysta je endometricka? Alebo to je nieco ine? Mozu byt tie bolesti z toho? Akurat v sprave od chirurga co mi robil sono koli slepaku bolo napisane ze na lavom ovariu je endometriom velkosti 33 mm, zvacsene l. ovarium. Poradte mi, budem velmi rada.

mirip
27. apr 2011

@leya a ostatné netreba "hádzať flintu do žita" aj zázraky sa dejú a je nás strašne vela s endo a stále dookola sme si počúvali nedá sa treba umelé a nakoniec postupne všetky túto snažilkovskú tému opúťame a máme deti 😵

angieska
27. apr 2011

ja sa chcem opýtať, po akom čase ste dostali menštruáciu po liečbe analógmi? ja som brala 6 mesiacov decapeptyl, posledná injekcia bola vo februári a sestrička sa vyjadrila neurčito, že netuší, kedy mám dostať....

lucy778
27. apr 2011

@angieska ja som brala decapeptyl 5 mesiacov a na menštruáciu som čakala asi 3 a pol mesiaca. takže ešte si zrejme nejaký čas počkáš.

angieska
27. apr 2011

@lucy778 uuuuf, ďakujem 🙂 no neostáva iné, len čakať.....ale už ma unavujú tie návaly a bolesti...cítim sa jak starenka, nie ako nevesta budúca 😖

mirip
27. apr 2011

@angieska ja som mala menzes aj počas liečby celých 6mesiacov

angieska
27. apr 2011

@mirip no mne sa zastavil hneď po prvej, takže od októbra fungujem bez neho....

mirip
27. apr 2011

mne chodil pravidelne ako hodinky

leya
27. apr 2011

@angieska bolesti? ake bolesti? 😕

leya
27. apr 2011

@mirip vdaka za povzbudenie 😉 ja sa nevzdavam, len ma trochu vystrasil dr.

angieska
27. apr 2011

@leya neboj sa, je to všetko individuálne 🙂 ja som napríklad do januára mala najhoršie jedine návaly a kus podráždenie...takže väčšinu lečby som znášala celkom v pohode, v januári sa pridružili boleti chrbtice, krížov, bedrových kĺbov...proste všetko možné 😠 nie je to také strašné, dá sa to vydržať, len ma to už unavuje a chcem sa konečne poriadne vyspať a zobudiť sa bez bolesti

mirip
27. apr 2011

@angieska všteko čo bolí teraz mna 😀 ale endo to vraj nie je

angieska
27. apr 2011

@mirip uf, nestraš, že to bude pokračovať, ja sa spolieham, že ke´d nastúpi menštruácia, prejsú aj bolesti 😅 a potom sa ideme hneď pokúšať o drobca....

mirip
27. apr 2011

@angieska my sme boli na to podobne hned po liečbe šup na to

angieska
27. apr 2011

@mirip a vidím, že úspešne 🙂 dúfam, že to bude aj náš prípad...

mirip
27. apr 2011

@angieska bude uvidíš, ja som ale otehotnelapresne rok po laparke teda pol roka po liečbe a potom potratila takže dúfam že v tomto ma nebude nasledovať ani jedna z vás

yukki
27. apr 2011

@angieska po troch injekciách Dipherelinu som čakala 99 dní od poslednej injekcie, teraz po 6 injekciách Lucrinu som dostala po 66 dňoch

angieska
27. apr 2011

@yukki a menštruácia došla sama, alebo vyvolávačka bola?

yukki
27. apr 2011

@angieska ale kde....tak načo by som najprv menzes zastavovala a vytrpela si toľko pritom...a potom...vyvolávala?

janemari
autor
27. apr 2011

@leya nepamatam si to presne ale bolo to hned v zaciatkom mrchy mysli 2-3 den cyklu.

lucy778
27. apr 2011

@angieska mne chcel dr. strašne pichať vyvolávačky, dve mi dokonca aj pichol a nezabrali 😖 podľa mňa je najlepšie počkať, nech sa telo v kľude dostane z toho "útlmu" A inak ja som tiež otehotnela rok po laprake.

ma77
27. apr 2011

@angieska Posledna injekcia 6.9 a 1.11 menzes ani nie 2mesiace čo som sa až divila že tak rychlo prišla ms 😕

oknosmas
28. apr 2011

vcera ma prepadla panika...v poslednej dobe ma bolieva brucho na jednom mieste...tak neprijemne, ako keby tam mate kamen, alebo daco navyse...a dakedy to pekne picha.. a vcera mi napadlo, ci to nemoze byt endocysta, ktora by tam dakde v brcuhu sarapatila.. uaaaaaaaaaaa... snad nie.. asi by som chcela ist na kontrolnu laparku.. musim to zvazit.. 😒