Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

bystrinka123
26. sep 2014

Baby,netrpi niektora z vas adenomyozou - endometriozou steny maternice? Moja lekarka mi povedala,ze sa to neda liecit a rokmi sa to bude len zhorsovat a skor ci neskorej mi hrozi,ze bude musiet byt odstranena. Este som nerodila, mám 33 rokov, bolo mi povedane,ze by som sa o to mala,co najskor pokusit,ale stale to nejde...nemam ani tusenie,co tato choroba obnasa ci ako sa da zmiernovat jej priebeh...dakujem za odpovede

janemari
autor
28. sep 2014

@bystrinka123 ja ju mám ,tak mi povedal operujúci lekár, len pre iných lekárov sa to na sone javí ako myom. Naozaj sa to nedá liečiť a tiež mi bolo v čase operácie,že keby som mala 40 rokov a nejaké deti, hneď by mi aj maternicu vybrali. Je to len otázka času kedy pôjde von. A to môže byť aj príčina neotehotnenia, resp. tebe sa vajíčko oplodní,ale pokiaľ snaží uchytiť na tej poškodenej stene, tak sa mu to nepodarí. Veľa šťastia 😔

anitu
2. okt 2014

@janemari Ahoj.mozem sa ta spytat,ake bolesti si mala predtym ako ti zistili endometriozu,ak si mala?Asi 4-5mesiacov ma pobolieva,picha pri lavom vajecniku,a velmi bolia krize.bola som 2x u gyn,sono v poriadku,kultivacia mocu tiez.Teraz mi pichali mesocain do drieku,som si myslela ze bolest kriza ustupi,no nic.A skoro rok sa pokusame o bábo,no nedari sa.Bojim sa velmi ze mam endometriozu,ale podla tych bolesi,si myslim ze mám ☹

janemari
autor
3. okt 2014

@anitu mala som veľké bolesti pri menzese celé podbruško a samozrejme aj kríže.Okrem iného pred menzesom začali bolieť najprv tie a to som už vedela, že menzes prichádza. Postupom čau u mňa už ani lieky od bolesti nezaberali.

min
4. okt 2014

ahojte, som tu prvy krat. mam endometriozu uz siesty rok, v septembri som mala druhu operaciu. momentalne skusam aromaterapiu - kupele a masaze. ma niekto z vas pozitivnu skusenost? dakujem

mseli
15. okt 2014

ahojte baby, absolvovala niektorá z vás liečbu LUCRINOM + MISTRA? ako ste na tom boli po liečbe s menzesom?

som 9 mesiacov po operácii a 6 mesačnej liečbe injekciami LUCRIN DEPOT v kombinácii s MISTROU a po dobraní posledného balenia mistry prišiel menzes normálne, ale teraz už mi týždeň mešká... podbruško ma už pomaly týždeň bolí aj kríže ma bolia, cítim sa naliata a už mám aj tie také menzesové stavy (bolesti hlavy, pocit na vracanie), ale ešte stále nekrvácam... už sa začínam báť či sa endometrióza zas neprebudila k životu :P

limati
21. okt 2014

Ahojte baby,
ja sa trochu rozpisem teraz,hoci ani neviem,kde zacat...
Mam 34 rokov a 13 rocneho syna.Niekolko rokov sa stazujem doktorom,na bolesti v pravej strane podbruska.Absolvovala som vela vysetreni,dokonca operacii myomov,no nikdy mi na nic vaznejsie neprisli.Yprimne poviem,uz som si pripadala ako hypochonder a debil.V maji tohto roku som bola s tym znovu na chirurgii,no u ineho chirurga a ten mi diagnostikoval herniu-pruh,to je vraj povod mojich bolesti.Po operacii ale chodim ku nemu koli pretrvavajucim bolestiam a on uz ozaj nevedel,co sommou,nakolko rana po operacii pruhu a aj pruh samotny sa hoji skvele.Medzi tym som navstevovala mojho gynekologa,pretoze som mimo menstruacie krvacala cca tri tyzdne,pocas sexu mam bolesti a po nom tiez krvacam.Ten ma poslal na sono,ktore okrem myomu tiez nic neukazalo.Tak mi nasadil antibiotika,ani neviem naco.Moj chirurg ma nakoniex poslal na magneticku rezonanciu a ta ukazala endometriozu,mam dost vela cyst a cystickych lozisk na pravom vajecniku,matercici a v brusnej dutine.Vcera som isla s vysledkami ku mojmu gynekologovi,no vverasom dostala menzes a nevysetril ma,ani sono,ani nic.Vraj mam prist po menzese.No naco mi chce zas robit sono,ked to iste sono predtym nic neukazalo???Takze som teraz doma,v bolestiach a nestastna.
Nikdy v mojom zivote som sa nicoho podobneho,ako je tato stranka,nezucastnila,no neviem s kym sa mam o tom bavit,ked nikto v mojom okoli nepreziva to,co ja.A aby nebolo malo,byvam na siedmom poschodi a nejde nam vytah a ja mam doma len debilny voltaren,ktory mi predpisal moj Pan gynekolog,mimochodom...Primar v nasom meste.Chcem vas poprosit,ak moj prispevok nejaka docitate do konca,keby ste mi poradili skutocne dobreho gynekologa-muza na slovensku.Dakujem.Drzte sa!!! Cmuk

dotka04
21. okt 2014

@limati doc. Bielik v BB 🙂 Súkromnú prax nemá pokiaľ viem, ale robí konzultácie aj operuje a je fakt špica 🙂
Drž sa, endo je sviňucha, ale sú aj väčšie 😉 Mimochodom - neviem či ti pomôže Voltaren, neskúšala som, ale mne na endo bolesti nepomohol ani Brufen, ani Ibaglin, ani Novalgin 😝 Ale potom tá úľava po operácii! 😀

tanustah
27. okt 2014

Ahojte, myslela som si že sa pokusim vyhľadať v komentároch či túto chorobu niekto lieči aj inak ako tabletkami a injekciami ale myslim, že pri toľkých komentároch by som tu bola do rána :D Ak by som vas teda mohla poprosiť mohli by ste napísať aj inu liečbu ako tabletky a injekcie. Vrelá vďaka. A držím palce všetkým 🙂

mseli
2. nov 2014

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, sú brušné tance vhodný druh pohybu pri endometrióze? resp. aký druh pohybu športu nenarobí viac škody ako úžitku? ďakujem 🙂

aerdna11
5. nov 2014

@limati docitala som dokonca, lebo som ten isty pripad.. resp. trosku pokrocilejsi.. od prveho menzesu, teda 13.rokoch som mala neskutocne bolesti, krce a zvracanie.. moj Pan gynekolog mi len supol antiku a hotovo.. z tej sa mi narobili fibromy v prsnikoch - operacia.. potom som sa nasrala a odisla ku gynekologicke, bolesti som mavala stale az sa mi spravila cysta na vajecniku velkosti pomaranca - operacia + kyretaz, výsledok - endometrioza a sup sup hned otehotniet.. dakujem bohu ze som mala chapaveho a odvazneho priatela (uz manzela) a do 6 mesiacov som otehotnela... SUPEEER, snad sa ta potvora strati... lenze, hned od sestonedelia kramy.. pravidelne.. furt, momentalne som 2 roky po porode a stale kojim CO je vraj najlepsia prevencia proti tomu, lebo to stahuje maternicu... A... HOUBY.. momentalne mam: cystu na vajecniku, nefunkcny vodou naplneny vajcovod a polyp v maternici... TAKZE? caka ma dalsia operacia a teda, toto ich tehotenstvo a kojenie vobec nepomohlo :( ale som rada ze mam moju babiku.. A STRASNE MA MRZI ze na to nieje liek!!! ani alternativna medicina.. nic.. kazdy mesiac citim ako mam zapal v celej brusnej dutine z toho...ved ale takto sa neda zit :(((((( najradsej by som si dala vsetko vybrat :(

PS: doc. Bielilk mi robil sono pred operaciu cysty.. kedze som z bb.. aaa je prijemny, sikovny, len sa k nemu caka tristvrte roka v poradovniku!

zoji79
5. nov 2014

Ahojte spolubojovnicky. Ja vas len chcem povzbudit, ze aj s tou najhorsou endoskou sa da otehotniet. Sme v 34.tt teraz a zatial vsetko v poriadku. Uzivam si moje najkrajsie obdbie zatial bez bolesti a to uz 8 mesiacov. Pred tym 5 rokov som prezivala peklo, kazdy rok 1-2 x operacia, mrte sajrajtov do mna tlacili, ale prekonali sme vsetko 😉. Co sa tyka fasa lekarov, tak mozem poradit Bielika z BB a Slezaka v BA 😉. O iných moc sa tak neospevuje v zahranici 😉. Týchto aj tam poznaju 🙂
GnRH analogy su super, to je fakt, ale neliecia, len ti vyvolaju "menopauzu", ale lepsie nez nic. Zopar krat som ich brala, najlepsia je radikalna operacia na ulavu. Vyhýbajte sa potravinam, ktore produkuju estrogen a podporuju endosku (napr. salvia, soja, biela muka, mliecne vyrobky, sladkosti, atd). Drzim kazdej jednej palceky!

karkulka2014
5. nov 2014

Ahojte. Tak aj ja sa k vám pridávam. Pred týždňom mi robili laparoskopiu a hyseteroskopiu a zistili jeden vaječník nepriechodný, endometrioózu v malej panve a polypy v maternici.
Ešte sa mám ísť v piatok poradiť ako ďalej...tak som veľmi zvedavá.
Mne to robili inak na Kramároch.

lusan
16. nov 2014

Ahojte zienky, prave som po laparo a diagnoza bola potvdena. Ked tu tak citam vase prispevky a mnohe clanky na stranke napadla ma jedna suvislost. Aku mate krvnu skupinu?
Ja som A+. A este jedna otazka. Ako rychlo budem moct po laparo cvicit? Mam na mysli skor fyzicky narocny trening s tazsimi vahami. Dakujem za Vase odpovede.

yukki
16. nov 2014

B pozit. A kedy po laparke cvičiť...hm....toto netuším. Ja som tretí štvrtý deň už rúbala triesky, neskôr aj drevo, nosila do domu.....deti sa po mne kvačkali, ale teda som ich ešte nedvíhala tým štýlom že brucho napínaš...proste normálne som už robila čo trebalo ale teda cvičenie s váhami to nebolo 😉

lusan
18. nov 2014

@yukki dakujem za odpoved. Ked som studovala rozne info o tejto diagnoze, napadol mi jeden zaver, ci sa to netyka prave iba zien s krvnymi skupinami A a B. Odporucane stravovanie je dost podobne odporucanej strave podla krvných skupin 🙂

Pouzivala sa si nejaký krem na lepsie vstrebanie jaziev? Co odporucas?

yukki
18. nov 2014

@lusan 😀 😀 😀 kdeže krém......tri razy mám rozrezané brucho zhora nadol už predtým, pred tými dvomi gyn. laparkami.......jaziev mám kade tade po milú Jarmilu, na miss neašpirujem ... ale čo by som zrejme už po skúsenostiach použila, tak možno nejaký krém (viem, že na oddelení visela reklama na neho...) proti zrastom pooperačným...tak ten hádam áno. A na jazvy- po laparke sú to len také malinké dieročky.....ale až teda Ti vadia, tak iste bude dačo dobré v lekárni na to, aj viac druhov, určite si vyberieš! Ja som si tuším dávala Alpu so skorocelom zamočeným, keď vyzerali že sa zapaľujú...jazvy, ale krém ne

janemari
autor
18. nov 2014

@lusan ja mám krvnú skupinu A -

lusan
19. nov 2014

@yukki dakujem za rady. Dnes som bola na kontrole a na jednej z jaziev (na najnižšej, kde bola drenaz) sa mi urobila hernia ☹ dosť to bolí. S týmto prosim nemáš skúsenosti, či sa to stratí alebo nie?
Keď sa darí, tak sa darí :(

lusan
19. nov 2014

@janemari dakujem za odpoved. Náhodou nemáš skúsenosť s herniou (pruhom) v mieste jazvy. Dnes som si ju našla a nechcem aby mi tam ostala hrčka :(

janemari
autor
19. nov 2014

@lusan našťastie nie, všetky jazvy sa mi pekne zahojili.

yukki
19. nov 2014

@lusan a čo na to povedal doktor, že čo sa s tým ďalej bude diať?

lusan
20. nov 2014

@yukki vraj sa to moze este vstrebat, ale všade na webe som našla len info že sa to nevstrebe a dá sa to riešiť uz len chirurgicky :( som z toho dosť nešťastná

zoji79
25. nov 2014

@lusan A+ 😉

pahu
1. dec 2014

Ahojte.
Na MK som už veeeľmi dlho, ale až teraz som sa zaradila do témy endometrióza...
Mám ju však priamo v stene hrubého čreva a veľkosť 27x17x18 mm 😒
Okrem nej mi našli ešte aj cystu, ktorá je ešte väčšia...

Čaká ma teraz kolobeh vyšetrení a zrejme aj riadna operácia, keďže si neviem predstaviť ako by mi laparoskopicky vedeli odstrániť stenu hrubého čreva...

nejaké skúsenosti s ENDO hrubého čreva?
Ďakujem... 😝

karkulka2014
1. dec 2014

Ja som A - 😉

indiga123
6. jan 2015

Dievčatá čítala som že endoška spôsobuje dlhšie menštr. krvácanie. máte s tým niektorá skúsenosť a nerozumiem ako to s endometriózou súvisí? 😒

nikusqa
8. jan 2015

@indiga123 Suvisi lebo nekrvacas tak ako mas, uklada sa ti to v okoli maternice, takze tym padom dlhsie trva kym to z teba (krv) vyjde. Ja napr. nemam nejak moc dlhe krvacanie ale bolesti mam neuveritelne silne, az mi je na odpadnutie a nejsom schopna nic robit :(

nelly3
11. jan 2015

ja som A+
chcem sa opytat, na endosku je dobry ten pupalkovy olej? uzivate ho niektora?

meca
11. jan 2015

Mne akurta v piatok prisiel tak idem zacat len si musim este precitat davkovanie.