Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
14. dec 2009

zvdei a najakl mate IP
vsetky zdravim .snazim sa vas stale citavat ale kedze nema az tak cim prispievat tak malo pisem.
my pekne rastieme,brusko sa zacalo akosi rychlo gulatit a uz to je na mne pekne vidiet.dala som par foteciek aj maleho aj brusko do albumu 🙂 inak na vahe som pribrala 1.5 kg co vraj je super.teraz akurat koncim 4 mesiac( 16tt) zatial inde nepriberam takze este obleciem aj rifle co som nosila pocas liecby no cez vianoce uz budu isto male.ale uz som si zadovazila aj tehulkovske a aj drobcovi sme kupili uz darcek pod stromcek..take male podarene dupacky.som isla na nich oci nehat 😵 😵
23.12 ma caka dalsia poradna .
nedavno som pomahala robit vyzdobu ale uz to nespravim..som sa ponatahovala a maleho poutlacala ked som si klakala ku stolickam a tak to aj dopadlo..cely vecer som vracala a bolo mi desne..chudatko bobacik musel mi dat nejak najavo ze sa mu to nepacilo a tak som slubila ze az pokial neporodim tak sa takejto prace uz nedotknem,bolo topo privela 😖
tesim sa na dalsie tehulky a preto posielame vyrusiky 😵
🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT😵 😵

dahra
14. dec 2009

Ahojte,
dnes len na skok, ako minule 🙂
Vidim, ze tema sa rozbehla, zasa pribudaju nove tvare ☹. Cez vikend som bola u nasich, takze som nemala cas konikovat. Mam sa ok, ale zacala ma bolievat hlava, co mna nikdy doteraz, tal som zvedava ako to ne/bude pokracovat. Teraz som dosla cela vytrasena zo 4-hod. cesty autobusom a Sturec je teda poriadny zaberak. Esteze si viem rozkazat telu a mysli, aby spalo a tak som sa vyhla nejakym nevolnostiam. Nebyva mi zle, ale clovek nikdy nevie. 😉

Zbezne som prebehla posledne strany.
Takze,
Prahaxx,
uf, s tym spinenim a krvacanim to znelo ☹, ale nakoniec som vydychla, ked vsetko je ok. Takze si ma predbehla s utz, my ideme pocut srdiecko vo stvrtok a minuly pondelok mala bobulka 8,6mm. Vy sa len pekne opatrujte a oddychujte.
Miminap,
co nove s tebou, chodila som kazdy den pozerat ci nie je novy prispevok od teba. Pevne verim, ze mrcha nedosla a ani nedojde!
Zlatanka,
pozeram posledne prispevky - mam to iste co ty a k tomu este manzel mal na prirodzene pocatie par percentnu sancu pri uplne zdravej zene. Sme po IVF a som tehu. Ak pojdes na IVF, tak sa aspon nemusis bat, ze dostanes hyperstimulacny ovarialny syndrom, zeny s jednym vajecnikom to obchadza.
Ja som po operacii vlani v januari automaticky ratala s IVF, uz som sa ani nezapodievala myslienkou, ze budeme skusat prirodzene, zbytocne - podla mna v takej situacii, v akej sme boli.
Ja som CA-125 mala len v hodnote okolo 35, takze nic hrozne, ale moja sestra to mala az 80, ona ma tiez endometriozu.

zlatanka30
14. dec 2009

dahra ahojky myslim,ze je to tak mame obe to iste.ano pojdem na ivf ina moznost neni.mne doktor povedal,ze prirodzene otehotniet nemozem,ale zazraky sa deju.nehovorim,ze sa to stane mne,ale je to mozne su baby ktore otehotneli aj s endo.dahra boli ste v heliose na ivf?

dahra
14. dec 2009

Zlatanka,
ano, v heliose sme boli. Da sa s endo otehotniet aj prirodzene, ale je to tak pol na pol. Teraz, co sme otehotneli v novembri - ja a Vanesska sme po IVF a Prahaxx prirodzene.

zlatanka30
14. dec 2009

my ideme teraz v piatok do heliosu uvidim ake budem mat vysledky po odbere krvy a manzel ide na spg .bola by som stastna keby sa nam to podarili tak ci tak bol by najkrajsi posvadobny dar.ja pevne verim,zetie vysledky budu dobre

dahra
14. dec 2009

Ahoj,
to ides prvykrat? My sme prvykrat boli 20.februara.

zlatanka30
14. dec 2009

nie uz sme tam boli .odchadzala som s nadejou a ked som prisla k mojmu gyn do pd tak som bola z neho sklamana lebo mi povedal,ze ja nemozem otehotniet normalne trochu krute

lucy778
14. dec 2009

Ahojte,

u mňa nič nové, ale Zvedava - ja som tiež brala decapeptyl 5 injekcií a keď sa dobre pamätám brala ho aj janemari a myslím, že ona ich mala šesť. tak sa baby nebojte, určite to zvládnete a všetko vydržíte 😉

dahra
14. dec 2009

Lucy,
teba caka pregnyl pred Vianocami, ze? Minuly mesiac si nakoniec tu injekciu nedostala. Drzim palce, aby po Vianociach bolo "nieco" nove 😵 😵 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

Zlatanka,
mne zasa moja tvrdila, ze je urychlene sa "uz" po tak kratkom case snazenia hnat na IVF. Snazili sme sa 2,5 roka...Som kukla na nu, ze ci zabudla, ze mam endo, mam len polovicnu sancu na uspech a manzel tiez nie je OK.
Tak potom si zamrmlala, ze ma neodhovara....

janemari
autor
14. dec 2009

Baby zase ste toho popisali idem vas docitat 🙂

janemari
autor
14. dec 2009

Docitane 🙂 Ano aj ja som brala decapeptyl.U mna nic nove len ubehany den.Tak snad zajtra tu stravim viac casu 😉 Tehulkam prijemne tehulkovanie,snazilkam uspesne tehulkovanie a babam co zacinaju liecbu odkaz,nebojte sa liecba nieje nic hrozne a kvoli babetku to prekonate,ven ono stoji za to nie? 😉

babulina
14. dec 2009

len tak zo zvedavosti, uziva resp uzival niekto zoladex ako injekcie?

majkal
14. dec 2009

ahojte kočky 🙂

dnes ma rozbolela hlava .... mrcha už pomaly končí, tak neviem, doktor mi kázal prísť na piaty deň, ale ja už idem zajtra - to bude štvrtý, nech mi tam tú včielku pichne 🙂 ...
po laparke fakt ani stopy, žiadna jazva - trochu ešte citlivé brucho na dotyk ... no a teraz pri mrche sa mi znova ohlásili tie pálivé bolesti endo .... stále tak nad tým premýšľam, ako som toho svojho doktora musela dokopať, aby ma poslal na laparku a sama si stanoviť podozrenie na endo 😒 je to smutné, že s tým nič neurobil sám od seba .... ale hlavne že je to za nami a vieme na čom sme 🙂 ... aj keď trošku som mu prestala dôverovať a neviem či je to dobré .... no, uvidím, ako bude teraz pristupovať k liečbe, či si znova získa moju dôveru ....
po víkendovej depresii a obáv, mám pocit, že nastupujem do liečby s veľkým optimizmom, tak dúfam, že mi vydrží čo najdlhšie 😀 ...
inak, dnes som bola pozrieť kámošku, ktorej sa narodilo bábenko len pred troma týždňami - oooooch .... som sa topila od lásky 🙂 ... "oberala" som sa 😀 tak ma aj to trošku nabudilo a dodalo odvahy ....

prajem náš všetkým takúto "nákazu", tehuľky chodievajte nás tu nakazovať stále, nech sa to na nás nalepí a všetkým pekný večer 😉

babulina
14. dec 2009

tak posielam aj ja tehu virusiky: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

zajacik...
14. dec 2009

Tak na dobru nocku nieco pridam aj ja:
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

majkal
14. dec 2009

jeeeeeej dakujeme 😉

janemari
autor
14. dec 2009

Aj ja dakujem 🙂 😉

zvedava17p
14. dec 2009

ahojte baby...
som cakatelka na mrchu...ale cele to mam nejake divne ...som 29 DC, 2. den tmavohnede slabunke spinenie a ziadne bolesti, pritom ma vzdy pred mrchou boli brucho aspon 5 dni vopred a mrchu mavam vacsinou na 28 DC, max. na 30 Dc...moze to byt tou laparkou?

jani2
14. dec 2009

Ahoj zvedava,
tak ja som prvú mrchu po prvej lapárke mala úplne bezbolestnú, až som sa vytešovala ako je to super, ale druhá už bola zas bolestivá, bohužiaľ 😢 ..ale u teba to možno bude niečim iným, nemôžeš byť tehu?
..niekto sa tu pýtal na Zoladex injekcie, tak ja som ich brala, 6 kúskov som vybrala 😉
No, dievčatá popísali ste tu toho statočne, hlavne chcem uvítať aj nové endošáčky (škoda, že musíme byť v tejto témičke, tá pliaga by nemala existovať).

zvedava17p
14. dec 2009

jani...keby som bola tehotna...tak to by bol zazrak...doki hovoril, ze som ovulovala presne na operacke 😀

katie233
15. dec 2009

Dobré ráno 🙂. Ja sa hlásim po dlhej dobe. Mala som dovolenku a ešte stále sme bez internetu. Dnes som plná očkaávania - má prísť mrcha. Brucho bolí už odvčera, mierne začínajú kríže, takže to zas bude des :(.

Baby, naozaj je každé telo iné. Mňa z tých nežiadúcich účinkov najviac zasiahla zmena nálad. Ostatné som nevnímala 🙂. Radšej sa nesledujte, nič neočakávajte, potom budete mať tých nežiadúcich účinkov viac ako dosť.

Zatiaľ prajem príjemný deň 🙂

majkal
15. dec 2009

Dobré ránko bambuľky, tak aj ja sa hlásim po prvej injekcii. Išlo to vcelku rýchlo a hladko 🙂 .... vôbec nebolelo, sestrička mi vravela, že bude štípať a nič .... 😝 ... tak dúfam, že takto v pohode uplynie celý polrok 😉

Prajem všetkým pekný deň 😎

zvedava17p
15. dec 2009

Ahojte
majkal...tak to uz mas za sebou? 🙂

ja som tiez ccakatelka na mrchu...doki mi povedal, ze sa mam zastavit do 5 dna DC...len sa jej nejako nechce...iba ohlasuje skory 😀 prichod

majkal
15. dec 2009

zvedava: no už mám 🙂 ... Tebe bude pichať tiež do "zadku" ... sestrička mi popri tom rozprávala, aké to bolo hrozné keď pichali tie injekcie do brucha, že im tam pacientky odpadávali, ale že teraz tie injekcie sa podávajú oveľa šetrnejšie ... a fakt, ani som necítila, kedy mi ju pichla.
Dnes ma zasa bolí hlava 😒 .... to je na nervy ...

liviaf14
15. dec 2009

čaute baby,
teda ste sa tu inak rozkecali 😉 inak je to fakt super, takto si pokecať a získať nové infošky, aj keď je to teda endo.... ale mne to hrozne pomohlo, prestala som tak depkovať, keď som vedela, že nie som s touto pliagou sama.......
mne už začal 33tt, bábo rastie v brušku, je otočené už hlavičkou dolu. všetkým vám želám zažiť takéto nádherné pocity s malým v brušku. tak chytajte vírusíky:
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra
15. dec 2009

Ahojte,
Zvedava,
kolko dni po laparke ste mali sexik, teoreticky sa to mozno aj da stihnut, ale ak si ovulovala na "stole" 🙂, tak by ste to museli velmi chytro stihnut...sice, clovek nikdy nevie. Moja sesterka tiez musela otehotniet niekedy v 25DC.
Majka,
gratulujem k prvej injekcii 🙂. Mna Lucrin stipal vylucne v lavej polke, v pravej som nikdy nic necitila. 😀 😀 😀 To asi sestricka nejako zle pichala. Co je pozitivne, beries ich v zime a kym bude teplo, bude koniec a nemusis prezivat navaly uprostred 30stupnovych horucav. 😉
Katie,
keby ta mrcha radsej nedosla...Ty si vybrala poslednu injekciu v juni, teraz je to ma byt uz stvrta ci piata mrcha po liecbe? Kolko si nechavate casu na prirodzene snazilkovanie? Nad centrom ani vobec neuvazujete?
Jani,
ozaj, kedy zacinas s pripravou na KET? Kolkeho januara to vychadza? Aby som vedela, kedy zacat drzat palce.
Jane,
tento tyzden ako robis? Doobedne ci poobedne? Dufam, ze aspon cez Vianoce si oddychnes. Mate nejaku dlhsiu dovolenku?

jani2
15. dec 2009

zvedava - takže tehu to asi nebude, škoda...a to teda sranda, že si ovulovala na operačke! 🙂
majkal - prvá injekcia za sebou a tie ostatné tiež zbehnú ako voda, ani sa nenazdáš a budeš čakať na mršku a potom na //...verme, že také bude poradie a že to aj tak výjde 😉 ...inak ja som si ešte odtrpela pred 5 rokmi tie injekcie do brucha, pichala ich doktorka a vždy sa pár minút mordovala, kým mi ten valček pichla pod kožu, no bolo to sado-maso 😅 a vždy som potom ten valček cítila tesne pod kožou...postupne však behom mesiaca zmizol.
Katie - mne je vždy tak ľúto, ako tu opisujete tie hnusné bolesti...ja poznám ten strach z mrchy...už teraz sa psychicky pripravujem na to keď vysadím antikoncepciu a začnem s KET, určo prídu aj tie bolesti...ach jaj...ale čo už mi ženy nevytrpíme pre maličké 😢
Dahra - zajtra začínam s poslednou tabuľkou antikonc., nuž a potom niekedy v januári budem čakať na mrchu, pri ktorej začnem papať tabletky estrogénu 😒 zas si podkŕmim endošku...ale nevadí, hlavné je že na konci bude bábätko.
miminap - a kde sa nám ty túlaš?....ako sa cítiš?

..a ešte sa vám pochválim, že moje zlatíčko ma dnes 2 rôčky! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...oslavovali sme už včera aj s tortou aj so sviečkami a dnes ideme pozrieť na vianočné trhy do Žiliny a ak sa jej niečo zapáči, tak prikúpime k tým včerajším darčekom. 🙂 ..dnes ju budeme rozmaznávať 😉

katie233
15. dec 2009

Čaute babule 🙂. Posúvam na prvú stranu 😵.

Moja mrcha ma zatiaľ necháva žiť, asi aby som aspoň prišla domov z práce. Bolesti ustúpili a mrchy tiež ešte niet. Dahra, myslím, že toto je 4. mrcha od liečby. Keď som sa doktora pri prehliadke na to pýtala, tak povedal, že sa máme prirodzene snažiť tak 5-6 cyklov a potom sa mám ohlásiť. Spravia sa ďalšie vyšetrenia, mne aj manželovi 😀. Zatiaľ verím tomu, že centrum nebudeme potrebovať 😅.

majkal
15. dec 2009

jani2: tak malej slečne samozrejme gratulujem, nech je zdravá a nech vám rastie do krásy 😉
inak tie injekcie do brucha si ani neviem predstavit ... ale keby som musela tak zvládnem aj to ... ja som z tej sestričky mala pocit, že oni mali z toho väčší stres než samotné pacientky 😀 ... no ale, našťastie, do zadku mi to aaaabsolutne nevadi 😉

katie: držkam silno palce, nech to na 5-ty najneskôr 6-ty cyklus vyjde 😉

jani2
15. dec 2009

majkal - a vieš že máš s tým stresom pravdu! 🙂 ..sestrička vždy stála pri doktorke a obe boli tak na tú "akciu" sústredené, jedna druhej sa pýtali, už to ide?..už je to tam?..no ja som si vždy oči zakryla rukami a ani nedýchala 🙂 ...určite aj im odľahlo, že už nemusia tie "valčeky" pod kožu pichať 🙂 ...avšak ako teraz tie hormóny pôsobia?...vtedy sa postupne z toho valčeka uvoľňovali a brzdili mrchu a teraz ide celá dávka na celý mesiac naraz do tela?
katie - nech ťa mrcha aspoň teraz pred vianocami trochu ušetrí, mohla by, však?