Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
13. nov 2012

@leya je to neprofesionálne, ke´d ti to takto povedia... mne povedali po prvej laparke, že ak do pol roka sa nezadarí, tak bohužial... po druhej laparke mi nasadili liečbu, tiež sa tvárili, akoby čakali na zázrak, a ešte raz mi potom dali liečbu a ke´d to všetko zo mňa opadlo, tá túžba, to snaženie, tak vtedy sa podarilo... a veru, doktor povedal, že podľa folikulometrie som otehotnieť mohla len ťažko s vajíčkami o polovicu menšími ako majú byť... a sme tu, máme rok a pol! Tak veľa šťastia! Ak nie prirodzene, tak skúste iné možnosti...

bakajka
13. nov 2012

@bobsent no čiže ak správne chápem tak ostať tehotná na základe tých liekov nemôžem? Ja som myslela, že mi predpíše niečo aby som pravidelne dostavala menš.a zároveň mohla otehotnieť. Ja mám na 3.4.5. deň brať clostilbegyt . Včera som si dala prvú tabletku visanne a verte nie ja som bola tak nervnózna nikto sa ma na nič nesmel ani opýtať mala som depresiu, dnes to bolo lepšie ale po ceste na služobku som nevedela od bolesti vaječníkov obsedieť, teraz som si dala horúcu vaňu a idem rovno do postele.
môžem sa spýtať čo to je to čo píšeš klimakterium? ako si to ešte neovládam 😒

bakajka
13. nov 2012

@leya prosím ťa čo je AMH? sprostá otázka ale ja to neviem :/
Neskúšali ste IVF v cechach?

leya
14. nov 2012

@cikyta no, aby som bola objektivna, oni to nepovedali presne takto 🙂 ak to mam citovat, tak: "mate tri moznosti: zmierit sa s bezdetnostou, adopciu a darkynu vajicok". ja na zazraky verim, len uz nechceme ziadne umele oplodnenie. btw, svojho casu som sledovala tvoj fotoblog s tvojou paradnicou a dufala som, ze by sme aj my raz mohli mat taku zlatu a milu certicu 😉

leya
14. nov 2012

@martinkatinka ano, viem, ze to treba dostat z hlavy. mne paradoxne pomohlo to, ze nam to takto oznamili (na mikulasa). asi mesiac trvalo, kym sme to spracovali, vianoce sme poprvykrat travili sami, lebo sme nemali chut ani nikam cestovat. ale na novy rok sme spravili hrubu ciaru a uz neriesime otehotnenie. ziadne meranie BT, ziadne ovulacne a tehotenske testy, ziadne chemicke hormony. a je to ohromna ulava, pretoze uz ani rodina netlaci, lebo vedia, ze nebude zo psa slanina 😉. takto, ak sa stane ten ZAZRAK, bude to velmi prijemne prekvapenie pre vsetkych. a ak nie, uz si zaciname zvykat na nas stav a je nam celkom dobre 🙂 cim som starsia, tym viac verim tomu, ze vsetko je ako ma byt 🙂

leya
14. nov 2012

@bakajka nie, v cechach sme neboli. AMH je anti-muller hormon, ukazovatel schopnosti vajecnikov produkovat vajicka. vacsinou sa hodnoti spolu s hodnotou FSH.

nathuska
14. nov 2012

Ja som mala 6cm cystu na lavom vajecniku, laparoskopicky mi ju odstranili a doktor mi oznamil ze mam endometriozu, ze najlepsie by bolo otehotniet len som sa nato este necitila.Teraz po roku by som uz aj chcela tak som zasla k lekarovi a predpisal mi clostilbegyt. Narastli mi dva folikuly jeden v priemere 10mm a druhy 14mm.V utorok som bola na kontrole a jeden mal 15mm a druhy bol zevraj zakrvacany. doktor povedal ze po ovulacii som a ze mam zobrat dalsiu davku a prist sa ukazat do 18 dna od menstruacie. Povedal mi, ze endometrioza nie je dobra choroba, ze len brat lieky a pokusat sa , ze som este mladucka. Mate niekto podobnu skusenost s tym clostilom? myslite ,ze je ucinny? Dakujem sa odpovede 🙂

timona
14. nov 2012

baby, vcera m robili laparku a vysledkm ze mam endometriozu, dokonca ľavy vjcovod mam nepriechodny a je prilepeny k črevu a maternicu mam viac posunutu dolava, Dr. mi navrhol liečbu antiestrogenmi a ze prvy vajcovod by mal byt priechodny ,tak sa pokusime o tehotensvo z toho praveho vajcovodu. Myslite ze ta liecba ma vyznam? Ved vajcovod to nespriechodni...Vam ta liečba pomohla?

liviaf14
14. nov 2012

@timona ja mám ľavý vajíčkovod takto isto prilepený, nepriechodný, podarilo sa mi otehu prirodzene na pravej strane, po 2,5r. držím ti palce, určite sa to môže podariť 😉

liviaf14
14. nov 2012

@nathuska mne clostil rozbehol ovuláciu, dovtedy som ju nemávala..... hrozne ma ale po ňom boleli vaječníky v čase ovulky.

nathuska
14. nov 2012

@liviaf14 mna tiez bolievaju a citim sa aj taka nafuknuta aj ked lezim na bruchu ma bolieva.

nathuska
14. nov 2012

@liviaf14 takže si už clostil nemusela potom brat mala si normal ovulaciu? lebo ja som tiez nemala a už mam

liviaf14
14. nov 2012

@nathuska mne clostil potom mudr. vysadil, sa zľakol toho ako ma bolia vaječníky......ale potom som aj gynek. zmenila za lepšieho

liviaf14
14. nov 2012

@nathuska a ovulka mi potom už fungovala normálne 😉

nathuska
14. nov 2012

Tak to je super dufam ze aj u mna to bude fungovat.a dockam sa aj ja mimina zatial skusame kratko

liviaf14
14. nov 2012

@nathuska neboj nič, treba veriť a zbytočne nestresovať. ja keď som všetko hodila za hlavu, potom to zrazu šlo, a to sme už začali chodiť aj do CAR-u... a ešte dr., ktorý ma operoval mi povedal, že na prirodzené tehu to v žiadnom prípade nevidí.... 😉

bobsent
15. nov 2012

@nelly3 tak snáď je to v poriadku-ten žalúdok. no, tiež máš tú mrchu pekne dlho, myslela som že len ja ju tu mám toľko rokov..od začiatku mávaš veľké bolesti?
@bakajka žiaľ taký liek neexistuje, aspom čo ja viem 😖 pri endo je dôležité pri akože liečbe(lebo vyliečiť sa to nedá)znížiť hladinu estrogénu v tele a vtedy je tehu vylúčené. lieky sú na to aby sa zmenšili , či dočasne vymizli ložiská a žena mohla ľahšie otehotnieť. klimaktérium je prechod, čo majú ženy po 50ke,keď. skončí činnosť vaječníkov a nemajú menzes. pri endo sa umelo vyvolá pomocou liekov na cca pol roka z vyššie uvedených príčin.skoro každá čo je tu sme to absolvovali. nieje to žiadna radosť ale prežiť sa dá, musí sa. teraz vraj už sa od toho. začína upúšťať, lebo po každej liečbe sa tá mrcha po čase zvykne vrátiť. najnovší vynález je visane, kuká na mňa zo šuflíka 😝
neboj, prvý deň si mala tie príznaky asi skôr zo stresu, skutočne pôsobiť začne po pár dňoch. nech nemáš žiadne vedľajšie účinky!

bobsent
15. nov 2012

@leya nemyslím to zle, ale musím sa pousmiať-toto isté povedali aj mne...doslova-vy nikdy, nikdy nebudete prirodzene tehotná, ani umelým sa to nepodatrí(citát dr. válkyho, ISCARE).
bola som tehu 2x, prvý raz neúspešne,potom úspešne.
pokiaľ má žena maternice a len kúsok vaječníka šanca je vždy-len to trváááá.no a ako píšeš ďalej, dobre robíš-ja som sa tiež vzdala tej márnej snahy, k ničomu to neviedlo.len ľutujem roky čo som prerevala že nemám deti.

nelly3
15. nov 2012

@bobsent
no predtym ako mi zistili endosku tak som mavala bolesti v podbrusku dost casto, potom laparotomia, 6 mesiacov lucrin injekcie( ja osobne som ich dost dobre znasala, bola som rada, ze nemam menzes, bolesti a krce) obcas navaly tepla, ale inac v pohode, potom postupne to zacalo byt take iste ako pred operaciou, potom lepsie a tak sa to strieda, teraz po 2.IVF mavam dost bolesti po mrche aj 2 tyzdne - bolest brucha, dost citim cystu na lavom vajecniku, nafuknutie, divne pocity v bruchu atd. takze tak, nic moc 😠

bakajka
15. nov 2012

@bobsent ja som brala antikoncepciu a po jej vysadeni som mala menst.tak cca okolo 31-37 dni. A po pol roku od vysadeni antikoncepcie mi zacali chodit na 60 den potom na vyvolavacku a teraz 73 dni nic a lekar mi na 14 dni nasadil visanne a na 3,4,5 den cyklu mam brat clostilbegyt. Chceme babatko ale asi teda z toho nic nebude 😢 mam 28 a nikdy som necakala,ze mat babo bude tak narocne, hlavne psychicky 😒 chodim do kochu ale o mojom stave a ani postupe liecby mi lekar nic nepovedal,za tie peniaze co tam platim aj by mohol. Doteraz som s tym problem nemala ale asi je to naozaj o tom,ze najlepsi lekar je ten ktoreho nepotrebujes!

bobsent
21. nov 2012

@nelly3 nerobili to laparoskopiu? museli ťa celkom otvoriť? ja mám od pôrodu bolesti už týždeň pred + návaly tepla a potenie ako počas klimaktéria 😠 práve som to dostala a zatiaľ sa držím klop, klop.akurát jem len tekuté tak sa bojím bolesti čriev. no je to hnusoba, mám pocit že ma stále niečo v bruchu bolí...
@bakajka no, asi počas liečby nebudeš tehu,ale o to väčšie šance máš po ukončení. keď ti takto stimulujú cyklus asi bol problém s ovuláciou. inak sa čudujem tomu lekárovi 😕 treba sa fakt na všetko pýtať, na nežiaduce účinky, iné alternatívy..ak nie si spokojná zmeň ich. ja som z iscare odišla, mala som pocit že je to len o prachoch...neboj, vekovo ešte bábo stihneš-aj dve 😉 ako znášaš visane? na mňa sa stále kuká z šuflíka 😔

nelly3
21. nov 2012

@bobsent
ano, museli ma rezat, ze laparkou to by sa nedalo - ze vela zrastov atd. no ja po menstruacii posledne mesiace cca 2 tyzdne som uplne ,ze na liekoch od bolesti, take divne pocity, nafuknutie, ja si myslim tiez ze aj creva robia svoje 😠 a cysta ma dost boli.

javorinka2
23. nov 2012

ahojte babky, včera mi robili laparku, vsetko mam o.k., akurat na pravom vaječeniku malinke priestvitne loziska endomeriozy, idu mi dat hormony, nema niekto skusenosti??? možem otehotniet aj pocas liečby??? 🙂

nelly3
23. nov 2012

@javorinka2
a ake hormony? lebo ked ti budu pichat injekcie ( lucrin.....) tak urcite nemozes otehotniet, to budes vlastne ako v prechode 😉

martinkatinka
23. nov 2012

@javorinka2 ahoj... ak ti to vypálili laserom a nič tam nemáš a chceš bábo, dajú ti na podporu otehotnenia... ak to potrebujú vysušit, tak ti dajú také, ktoré ťa privedú do umelého prechodu - vtedy otehotnieť nemožeš.

javorinka2
24. nov 2012

práve ešte neviem, v stredu mám ist do martina za jedným doc., ktorý mi ich dá, tak som chcela, či nemá niekto s nim skusenost, ak ano, ozvite sa mi, a vám žienky čo ste zareagovali dakujeem velmi pekne, dufam, ze aj ja sa dockam zdraveho drobciatka 🙂

javorinka2
24. nov 2012

@martinkatinka mne nic nevypálili, mam tam vraj dve male ložiská na vaječniku, som dufala, ze aj pocas liečby možem otehotniet ☹

javorinka2
24. nov 2012

@nelly3 neviem ešte ak hormony, v stredu sa dozviem 😉

martinkatinka
24. nov 2012

@javorinka2 no to ti mohli rovno odstrániť, ked ti robili laparku.. ale možno čakajú na výsledky histológie a podľa toho sa rozhodnú....Ak to nemáš moc rozsiahle a chcete bábo, určite nečakaj a nedávaj si tie na umelý prechod, ale rýchlo sa posnažte... držím palce.

javorinka2
24. nov 2012

@martinkatinka neviem preco mi to neodstránili, ubezpečovali ma, že nech nestresujem, že sa dočkám, no veľmi by sme chceli babänko 🙂