Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
3. nov 2013

@jaja9891 ja som mala dve laparky, dve liečby zoladexom a podarilo sa 7 mesiacov po druhej liečbe, čo ale už doktor ani neveril, že zbytočne stratíme pol roka, že by bolo fajn rovno umelé... ale ja som si povedala, že nie, že ja to skúsim, pila som alechemilku, od menzesu do cca polovice cyklu a potom dva týždne nie... a fakt sa podarilo

jaja9891
3. nov 2013

@martinkatinka tak to je super,ze sa podarilo,mne sa do toho umeleho strasne nechce a vraveli mi,ze nech sa snazim tak 3 mesiace,ze viac to nema vyznam... no ja som mala laparoskopiu,ktoru museli zmenit na laparotomiu,takze ktovie nakolko zle to mam v bruchu... :(

jaja9891
3. nov 2013

Zienky ja uz nevladzem :( ako to vsetko zvladate????

martinkatinka
3. nov 2013

@jaja9891 ja som si kedysi myslela, že nič horšie sa mi už nemôže stať... to bolo v čase, keď sme sa snažili a nedarilo sa, keď stále dokola liečba, laparka, snaženie... už mi šibalo... a potom som si povedala, že dosť, a v ten mesiac to prišlo, tehotenstvo... a myslela som si, že všetko zlé je za mnou, že naozaj už bude výtužené dieťa a ja budem šťastná a spokojná... ale to by nebol život... v najhorších chvíľach som veľmi, veľmi plakala a to jediné mi pomohlo, vyplakať sa... a zobudiť sa do nového dňa s tým, že zase musíš urobiť maximum pre to, čo chceš...a ak sa to nepodarí, tak to maximum už zrejme máš... len musíš prísť na to, čo to je 🙂

jaja9891
3. nov 2013

tak to ano... ja mam pocit,ze poslednych 5 rokov sa mi deju len zle veci,mne uz ani plakat nepomaha... ale ako vravis,kazdy den sa clovek zobudi a musi ist dalej... ale vsetko je to strasne tazke,hlavne na psychiku....uz aj muz ma toho dost,tych mojich vykyvov nalad...

nelly3
4. nov 2013

baby, ktore mate endometriozu v takom horsom stave a chodite na ivf, ja som bola1x na sk, mala som 13 vajicok, potom som presla do brna na soft stimulaciu, minuly rok som mala 5 krasnych, jedno sa potom aj ujalo, ale bolo to biochemicke tehu, teraz v septembri som mala opat soft stimulku a len jedno vajicko a teraz som bola v piatok na opu a vobec ziadne vajicko 😢 neviem co to ma znamenat lebo vsetky vysledky co som si dala porobit mam oki a pod kontrolou, nechapem, 2x po seba skoro nic, neviem co sa deje, zeby ta endoska mi to tam az tak znicila, ze uz vlastne vajicka nebudem mat??? som z toho zufala, toto som necakala. AMH mam v poriadku.

chorucka
4. nov 2013

ahojte Prosim vas poradte mi mam endometriozu ani neviem od kedy ale oficialne od 2009 ja uz nevladzem mam stav ked mi je zle ze myslim ze uz umrem bolieva ma hlava niekedy aj tyzden Niekedy sa citim ako keby som sa celkom nezobudila ako v inom svete co sa tika bolesti brucha tam kde mam endo tam ma neboli vobec Onkomarker mam vysoky estrogen tiez Moze to byt aj tim ze mi je zle Myslite ze keby mi dal lekar nejake lieky na endo ze by sa mi polepsilo Zacala som chodit do heliosu ale vsetko sa vlecie Lebo neviem kedy mam vlastne mrchu lebo ja krvacam aj cez ovulku tak mi rozhadzali hormony celkom lebo mi zly den dali lieky Mate niektora tiez podobne problemy

kveta
4. nov 2013

@chorucka Si si ista, ze bolesti hlavy a stav neprebudenia su z endometriozy? Toto by chcelo podla mna neurologa a komplexne vysetrenie...

chorucka
4. nov 2013

@kveta ked ja si uz pripadam jak blazon stale po lekaroch

kveta
4. nov 2013

@chorucka Pri tychto priznakoch by si bola blazon, keby si po doktoroch nechodila..

rks
5. nov 2013

@martinkatinka Ako si prosim brala tu alchemilku? Predpokladam, ze odvar z nej, a len raz denne? mala si vtedy pravidelny cyklus, ze si vedela, kedy mas prestat s pitim caju, alebo si si sledovala ovulku? Dakujeem 🙂

avlv
6. nov 2013

Dievčatá zlé správy. Cysty sú späť a vaječníky vyčerpané čiže aj pri IVF mám len 10 percent že sa mi ešte nejaké vajíčko vytvorí. Nechápem endo som mala po laparke len 1. stupňa, na folikulometrii boli výsledky dobré a teraz keď prešlo cca pol roka zrazu toto.
Netreba čakať treba riešiť tehotenstvo čím skôr !!!

bernicka
6. nov 2013

Ahoj holky, omlouvám se, že k vám lezu, ale mám takový problém. Je to přes měsíc, kdy jsem byla na laparoskopii a odstraňovali mi ložiska endometriózy ve vazech + část ložiska na rektovaginálním septu. Jenže tam část zůstala a tak se teď půl roku budu léčit Visanne 2. Zítra dobírám první balení. Ale mám problém. Skoro před 14 dny jsem začala slabě špinit a to se pořád rozvíjí a je to silnější a silnější. Včera jsem byla u doktora a nijak moc se k tomu nevyjadřoval, že to přejde (neměl čas, tak mi přišlo, že mě odbyl...jen mi řekl, že ložisko je měkčí) a jak na potvoru jsem včera téměř nekrvácela. No a dnes zase horší. Neměla to některá? Přejde to? Nebo mám počkat a zda to nepřejde znovu za doktorem zajít? Už se to skoro rovná klasické menstruaci a bojím se, jak dlouho to tělo může ustát ☹ Předem díky za odpovědi.

yukki
6. nov 2013

@bernicka ja som krvácala prvý celý mesiac po laparke po prvej injekcii. Už som sa divila, kde toľko krvi dokáže telo vyrobiť a tsratiť. Po druhej injekcii to prestalo.

bernicka
6. nov 2013

@yukki Jenže já po laparoskopii nekrvácela a ani po dvou týdnech braní Visanne, to až teď. A v pátek začínám druhý měsíc....docela mám obavy, zda plašit a řešit to nebo ne ☹ Ale i tak díky za radu.

chorucka
7. nov 2013

@kveta Ahoj vcera som bola u mudr vzala krv urobila ekg popocuvala poskusala hlavu z boku nabok a to bolo vsetko Krv ok a otyzden mam prist este raz na krv Co jej mam este povedat aby tu moju hlavu riesila

kveta
7. nov 2013

@chorucka Zmen doktorku. Vazne. Ziadaj ziadanku k neurologovi alebo tam chod ako samoplatca.

chorucka
7. nov 2013

ked pojdem na kontrolu tak jej este raz poviem ze chcem poriadne vysetrit hlavu Ja som pred dvoma rokmi bola u neurologicky tiez z hlavou lenze ona zomrela mala nehodu a namiesto nej nieje nik

katuskalis
7. nov 2013

ahojte , ja som sa dnes vratila z nemocnice..,bola som na laparoskopii, kvoli prefukom..a zistili mi 3 mm nalezy endometriozy. vajcovody mam uplne prechodne, takze tam nie je problem...mam strach, iba placem...doktorka mi povedalala.,ze mam cim skor otehotniet tak rozmyslam nad inseminaciou a potom umelym oplodnenim... lebo uz fakt neviem ako dalej...snazime sa 2 roky..a stale nic. tak asi kvoli tej endometrioze sa nam nedari... ...ako sa to lieci..viete mi nejako poradit ???

nelly3
7. nov 2013

@katuskalis
moja hlavu hore, ty mas velmi velku nadej, uvidis po laparke aj prirodzene otehotnies, ked su aj vajcovody priechodne niet o com 😉 na umele mas este cas, uvidis 😵

katuskalis
7. nov 2013

@nelly3 a myslis, ze ta endometrioza mi v tom nezabrani ??? 😒

katuskalis
7. nov 2013

@katuskalis mam ich sice priechodne...ale to asi nestaci ked nemozem otehotniet, ci ???

nelly3
7. nov 2013

@katuskalis
hmm, myslim, ze teraz nie, treba ist rychlo nato 😉 nechaj tomu par mesiacov prirodzene 😉

katuskalis
7. nov 2013

@nelly3 noo..ved uvidim, co mi povie moja gynda... len aby sa mi to nezhorsilo..mozno sa to da upravit tabletkami... ja neviem..veru ako sa to lieci.. ty mas s tym skusenosti ??

martinkatinka
9. nov 2013

@katuskalis no možno by bolo načase, aby sa dal vyšetriť aj partner, ak ešte nebol.. dva roky, priechodné vajcovody... to by sa malo zadariť, pokiaľ máš ovuláciu a len tie drobné ložišká, to problém nebude. Každopádne, skôr ako sa vrhnete na tú insemináciu a rovno umelé oplodnenie, tak by mal byť vyšetrený aj partner

katuskalis
9. nov 2013

@martinkatinka ahoj..manzel ma uz jedno dieta a dali sme si spravit spermiogram..vsetko ok.. ovulaciu mam..bola som na some v heliose, teraz prefuky..tak aj krvne testy co mi brala gynda mam ok..tak uz neviem co.. ??? uz inu cestu ani nevidim... ☹

kveta
10. nov 2013

@katuskalis Laparku.

katuskalis
10. nov 2013

@kveta tu mam teraz za sebou..v stredu mi ju robili ...

kveta
10. nov 2013

@katuskalis Endometrioza: vypalia sa loziska operativne. Hormonalne sa zrusi menstruacia na par mesiacov a po jej navrate sa rychlo snazi otehotniet.

martinkatinka
10. nov 2013

@katuskalis ak si po laparke, máš veľkú šancu, všetko je teraz "urobené" a tak kým sa to dá zase do pohybu, máš naozaj šancu... počítať plodné dni, trafiť sa do nich...veľa šťastia!