Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

gotana
24. jan 2012

@capuletka to ti verim, ja sa uz tak strasne tesim, ze injekciam je koniec, robi mi to naladu posledne 2 tyzdne 🙂 a po mojej mrche ani stopy, podam vcas hlasenie 😉

natalia2609
24. jan 2012

Ahojte baby! chcela by som sa s vami poradit, ak mozem 🙂
Takze v roku 2007 mi tiez zistili endometriozu, 2x mi robili lsk, pol roka mi pichali diphereline, a vlastne mi povedali, ze je to uz ok. Lenze teraz chceme druhe babo, dcerka ma 2,5roka, a vobec sa nam nedari, a tak som rozmyslala preco, pretoze takto pred rokom som necakane otehotnela a skoncio to samovolnym potratom, tak som si myslela, ze ja problem s otehotnenim mat nebudem, oba razy som otehotnela na prvy sup, a teraz sa nam nedari uz 3mesiace. Myslite, ze by sa endometrioza mohla vatit?a to nam sposobuje problemy alebo tym potratom?uz som z toho dost nestastna, viem, ze druhe baby sa snazia ovela dlhsie, ale aj tak ma to znepokojuje, budem vdacna za kazdu odpoved a radu! 🙂

gotana
24. jan 2012

@natalia2609 ahoj, ty si po prvej liecbe hned otehotnela? Ak ano, tak to je velmi pozitivna sprava pre nas prvosnazilky 🙂 Tri mesiace je este kratka doba podla mna. Mas aj silne bolesti pri MS? Endometrioza je choroba na cely zivot, takze vratit sa to moze podla mna kedykolvek.

martinkatinka
24. jan 2012

@natalia2609 može to byť príčinou, na tvojom mieste by som šla za doktorom, i keˇfd 3 mesiace je naozaj málo, ale aj tak, poraď sa s doktorom a uvidíš, či náhodou nemáš znova cysty

kytula
24. jan 2012

@martinkatinka ahoj, neviem, či sme tu všetky s endometriozou, vidím, že niektoré dievčatá sú už mamičkami.

martinkatinka
24. jan 2012

@kytula ahoj.. asi sme.. ja som mamička, podarilo sa nám, dá sa otehotnieť s endo, ale niektorým sa zadarí skor, iným nie...

natalia2609
24. jan 2012

@gotana ahoj, nie hned po vylieceni som neotehotnela, nebol vhodny "semenodarca" 😀 az o dva roky neskor, mam silne bolesti pri ms, a co viac znepokojuje je, ze zo mna ide taka cista krv, obcas njejaka zrazeninka, ale krv ako ked sa porezete, tak neviem, drzim palce vsetkym snazilkam! 😉

kytula
24. jan 2012

@martinkatinka a zadarilo sa prirodzeným spôsobom, alebo ste boli v centre? ja už zvážujem centrum, aj kvoli veku.

martinkatinka
24. jan 2012

@kytula nám prirodzene, po dvoch laparkách, po dvoch liečbach Zoladexom a po asi ročnej liečbe antikoncepciou... takže dosť strastiplná cesta.. bola som aj v kúpeľoch a to mi dosť pomohlo, dokonca tesne pred otehotnením som bola v Lúčkach na jeden deň a zadarilo sa o dva dni... tá voda mi pomohla...ale ja som pila aj alchemilkový čaj a jedny kvapky - pupalkový olej...Vy sa koľko snažíte? A ako ťa liečili doteraz?

nelinkag
24. jan 2012

@natalia2609 Ahoj, gotana ma bohuzial pravdu..aj ja mam endometriozu..a doktori hovoria..ze ta 6 mesacna liecba a pichanie injekcii ju vylieci..Co vobec nie je pravda..Ked som uz zufala raz na doktorku zatlacila, neh mi povie pravdu.. tak vypadlo z nej zrazu.. ze endometrioza je svojim sposobom geneticke ochorenie.. raz mas..stale mas... ale to zase neznamena ze ju musia mat aj tvoje deticky..ale ty uz ano =( teda my uz ano =( ale mozem z vlastnej skusenosti poradit..a teraz baby pocuvajte..skuste si to kuk na webw ak by ste neverili... ze vegetarianks atrava.. vylucene su aj ryby a co najmenej zivocis.tukov.. to znamena ze neprehanat ani so syrmi a mliekom..Ale hlavne: na endometrizu skodi kava.. ja sa jej aj tak nemozem zbavit..nevedia to vysvetlit..ale kofein je najzavaznejsi pri endometrioze.. proste sa so mna stala na 3/4roka vegetarianka.. azacali mi presne ako hodinky chodit aj menzes... ziane bolesti.... slabe krvacanie.. mna predtym zatapalo..aj7 dni..teraz 3 dnia aani neviem ze mam... velmi to pomaha...ale zacala som znovu jest maso..koli tomu... ze ak by to babu malo pomoct..ale mne sa zhorsilo...mozno ti nieco z tohto pomoze =)

gotana
24. jan 2012

Baby asi poznate stranku endometrioza.net , je to asi najobsirnejsi opis endometriozy, aky som na nete nasla, fakt dobra stranka, takto podrobne to asi ziadny lekar osobne nevysvetli.

@nelinkag tak teda ja som silna kavickarka, pre mna to je skoro ritual. Je to zaujimave s tou vegetarianskou stravou, len ja mam strasne rada maso, tak to bude tazke. Ja som mala 8 dnovu MS, neviem, co bude teraz po laparke.
A u mna endometrioza urcite suvisi s imunitou, ja mam aj chronicku nadchu cely rok, vyskakuju mi protilatky v krvi na vsetko mozne... v podstate len na zaklade vedlajsich ochoreni mi doktor pred operaciou predbezne urcil diagnozu.

natalia2609
24. jan 2012

@nelinkag fakt zaujimave s tou stravou, len u mna je to horsie s tou kavou, lebo mam nizky tlak, a ked si nedam kavu hrozne ma boli hlava. A este som zabudla, v lete mi zistili zapal v krvi, zvysenu hladinu leukocytov, ale nic konkretne mi nezistili, moze to byt aj endometrioza?asi pojdem k doktorovi nech mi pvie, lebo som v takej neistote 😒

natalia2609
24. jan 2012

@gotana idem kuknut tu stranku, dik za tip! 🙂

kytula
24. jan 2012

@martinkatinka zatial ziadna liečba, doktor mi povedal, že nech rýchlo otehotniem, ale už je pol roka po operácii a nič. o dva týzdne idem na kontrolu, tak sa s dokým chcem vážne porozprávať, lebo sa mi to nepozdáva a bojím sa, že sa mi to môže vrátiť.

nelinkag
24. jan 2012

@natalia2609 No ja neviem, ci to moze byt endometrioza... to by ti mohli urcit sonom...ale ani nemusia.. andometrioza sa nemusi usadzovat len na vajecnikocha zenskych organoch...ale nasla sa aj na plucach..a na mozgu..som citala.. ze vlastne moze byt takmer vsade.. no a stym tlakom to poznam..ale mohlo by ti pomoct mozno ak budes velmi vela pit..ja dam pol litra vody este pred ranajkymi... a potom skoro stale nieco pijem... nie moc chladne napoje....ale poznam ten pocit, ked nemas kavu... ja by som mohla na kave varit aj zeleninu 🙂 a poviem ti, tazsie som sa s nou lucila ako s cigaretou =) ale mam to overene..ale naozaj treba dodrziavat tu dietu.. nie ze len raz si dam salamu alebo pasteku... ja som s tym nemala problem.. ja zase bez masa v pohode vyzijem... uplne.. uz teraz sa to lahko vravi..ale po takej dobe sa naucis... ze sa da ja bez toho..a ta strava je fakt pestra =)

leya
25. jan 2012

kocky, na internete je bola pristupna aj elektronicka verzia knihy "Endometriosis diet" od Carolyn Levett, skuste pohladat....zakladne zasady su dost prisne, pretoze to nie je len vegetarianska dieta, ale de facto veganska a bezlepkova!

leya
25. jan 2012
leya
25. jan 2012

@nelinkag takze konecne niekto, kto ma prakticke skusenosti s dietou? 🙂

nelinkag
25. jan 2012

@leya ja nic zarucit nemozem..kazda sme ina...ale tak ja som odmietla brat injekcie .... hormony ma nicia... a chcela som sa z toho dosta..na to, ze som bola na laparke vo februari min.roku... mala som ist na dalsiu skoro hned v auguste...a to som sa bala... tak som to vzala do vlastnych ruk....
kuk:
http://www.vegetarian-vegan.cz/view.php?nazevcl...

🙂 🙂 🙂 je to na kazdej, ci sa rozhodne pre alebo proti..koniec koncov.. mala ocista tela nikomu neuskodi.. 😀

leya
25. jan 2012

@nelinkag a ty si zatial stale snazilka,ci? mne prechod na tuto stravu trva uz niekolko mesiacov, neviem sa totiz vzdat obilnin,resp. lepku. a je to fakt,ze aj po "vegetariansky" sa da varit rozmanito a chutne...si pre mna obrovskym povzbudenim a nadejou,ze mi to zlepsi kvalitu zivota. ja som zacala aj vela cvicit a zmenila som kozmetiku a ine veci. liecbu som podstupila dvakrat,laparku raz a predsa sa endo na mna stale skeri zo sona na kontrolach...takze tak...ked nepomoze priroda,tak ja uz fakt neviem...

nelinkag
25. jan 2012

@leya ale lepku ako takeho sa zbavovat asi ani nemusis..len treba uprednostnit cierne pecivo a tak..celozrnne veci... a ani mne endo nezmizla uplne..stale som na sone videla , ze je tu... ale nemala som vobec vytok 6 dni pred a 3 dni po menzes.. ako dovtedy.. a namiesto 7 dnovych som mavala iba 3 a slabucke.. a ja som uz v poslednej dobe mavala aj dost bolesti.. ze ma hocikedy az prehlo od bolesti...a po tomto to ustupilo... a casom sa naucis.. aj teraz ...ked som uz zacala maso... koli snazeniu o babo... nejak automat stale u mna prekvita ta 🙂 veg strava 😉

nelinkag
26. jan 2012

@martinkatinka Dakujem 🙂 🙂 za povzbudenie

martinkatinka
26. jan 2012

@nelinkag ja som inak tiež prípad, že hovorili, že bábo nebude a šup 😀 máme Saminka!

nelinkag
26. jan 2012

@martinkatinka u nas je to trosku horsie, lebo nie len ja som problem.. takze tak...my sa IVF nevyhneme 🙂

sabinovcatko
26. jan 2012

v pondelok bude posledna tabletka Visanne, vysledky mam uz ok, tak som rada. snad sa najblizsie pridem pochvalit s II 🙂

gotana
28. jan 2012

@capuletka Ahoj, tak co nove? Ako si vcera pochodila? 😉

janemari
autor
29. jan 2012

Inak kočky v najnovšom Mama a ja je písané o endometrioze takže môžte počítať.Ale celkovo si všímam,že sa o nej hovorí čím ďaľej tým viac a najhoršie je že nevedie prečo vzniká ani ako ju vyliečiť 😖

adlerka
30. jan 2012

Ahojte holky. Tak vás trošku povzbudím. Ja som si tiez prešla všemožnými peripetiami. Najskor laparka, lebo som mala cystu, a nedarilo sa mi rok a pol otehotniet.tam zistili, že mám polycystické vaječníky a začínajuci endometriozu. Po laparke sa čakalo dalších 7 mesiacov ,či sa nezadarí. a nič ,tak som isla na umelé oplodnenie. Kedže mi hrozil hyperstimulák pri pichaní injekcii pred odberom vajíčok, tak som na vklad mohla ist az o 3 mesiace. No a zadarilo sa hned na prvý šup. Myslela som ,že to najhoršie mám za sebou a už si budem len užívat tehotenstvo. No ale v 9 týždni mi zistili, ze sa vývoj plodu zastavil a musela som ist na potrat. Tak som bola nahnevaná, že som sa na všetko vykašlala. . V centre mi povedali, ze po potrate mozem ist na druhý vklad embrií az po pol roku, aj v nemocnici mi to povedali. No moja doktorka povedala, ze nemusím čakat a mozem skušat aj sama . Len som sa ironicky zasmiala, že s mojou diagnozou a po 4 neuspešných rokoch to asi tazko pojde. No ale čo sa nestalo. Asi na Vianoce sa zadarilo, hned po 6 týždnoch po potrate,lebo v januári mi meškala a to som zase nadávala,ze mám asi problemy po tom potrate, tak som isla k doktorke a tá mi povedala, že som v 6 týždni tehotenstva. Skoro som spadla s tej postele. 😉 Teraz mi začína byt pomalyčky zle, ale to vobec nevadí, aspon viem, že sa čosi deje. A ak to náhodou tiez nedopadne dobre, aspon viem, že nie som až tak neplodná, a možem mat baby aj bez pomoci. Ale dufam, ze teraz to uz bude všetko ok. Tak sa drzte, a ziadna diagnoza nie je taká, aby vám neumožnila mat baby . Hlavne je to všetko v hlave. A ozaj po tom potrate som papala včeliu materskú kašičku. Ta upravuje hormony, tak snad.....Držte sa holky a nevzdávajte to. 😠 🙂

capuletka
31. jan 2012

@gotana ahojkaj, dakujem, ze si na mna myslela 🙂 No po tom ako som na Dr. vysypala vsetky moje neziaduce ucinky, hned navrhol zmenu preparatu...spytala som sa ho, ze ci to nemam nechat radsej tak, ze mi bolo povedane, ze to sa moje telo brani tym hormonom, ze mi nerobia dobre...a ze teda asi aj v inom preparate mi budu skodit...NO na to mi povedal, ze kedy to skoncime, tak by bola uplne zbytocna aj laproskopia aj to co som uz doteraz vydrzala.... ze mi sice nemoze zarucit, ze sa mi to uz nevrati, ale musime dufat, ze to bude ok.... Tak som mu tam pekne nechala injekciu a on mi predpisal tabletky NORETHISTERON - mam uzivat 1 tbl rano a 1 vecer....zatial mi to dal na mesiac a mam prist potom mu povedat, ako sa citim...a ze mi spravi aj prehliadku, lebo teraz mi nerobil... tak uvidime, zatial nemam pocit ze by sa nieco zmenilo...uz mi nieje navracanie /aspon/ ale tie navaly mam strasne casto...a pri nich pocit na odpadnutie...a bolia ma aj klby...ostatne sa ako tak "utriaslo" uz koncom mesiaca...

A ty ako? Uz dosla mrska? ci? ako sa citis?

Pozdravujem aj vsetky ostatne dievcata a obdivujem tie z vas, co to riesia prirodne, ja na to akosi nemam odvahu, ked mi tlacia do hlavy, ze keby liecbu ukoncim, vsetko bolo zbytocne.... ALE idem si pocitat tie stranky co ste sem zavesili 🙂 Vdaka