Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
17. mar 2013

@sisa1213 hormony sa Ti mozu aj uzivanim tabletiek rozhadzat, skus tehotensky test a porad sa s lekarom, urcite by mal o tom vediet

bambikn
17. mar 2013

Ahojte, minulý týždeň som absolvovala laparoskopiu, hystero a chromopertubáciu, potvrdila sa endiometróza, zrasty a vybrali mi myóm. Zajtra mi budú vyberať stehy. Ako dlho sa po týchto zákrokoch pobudne na PN, poradíte mi prosím? A ako je to s otehotnením? Treba dodržať nejakú dobu počas ktorej sa o to nesnažiť? Ďakujem za pomoc

custy
18. mar 2013

@sisa1213 Ahojky, ja mám endo4.stupeň a v januári som skončila polročnú liečbu s Visanne, hnedý výtok som spočiatku mala i ja, asi až po cca 2.mesiaci liečby mi to prešlo a potom sa to zas na čas vrátilo, takže podľa mňa je to OK a nebála by som sa tehotenstva lebo to s týmto liekom je nemožné podľa mňa. Drž sa!

custy
18. mar 2013

@wewulik Ahojky i ja mám 4.stupeň endo 😠 som po liečbe s Visanne a teraz čakám na zázrak

nelly3
18. mar 2013

@custy
to spinenie je asi "normalne" ked mas ednometriozu lebo aj ja mam a mne to spinenie zacalo po operacii az, po vybrani 6 mesacnej liecne lucrinom, hmm divne a doteraz to spinenie mavam 😠

custy
18. mar 2013

@nelly3 ja už nie našťastie!

nelly3
18. mar 2013

@custy
to je super, lebo mna to strasne otravuje 😠

custy
18. mar 2013

@nelly3 juj tak to Ti verím, musí to ísť riadne na nervy, skús čajík piť čo tu doporučujú kočky, ja ho pijem cca 8mesiacov a možno i to pomohlo, sa skôr vyčistiť, skús isto tým nič nepokazíš

avlv
18. mar 2013

Dievčatá som z toho na nervy. Liečbu Decapeptylom sam skončila v novembri 2012 čakal som na menzes a nič. 20.2.2013 mi pichli prvú vyvolávačku po 2 týždňoch 6.3. druhú a stále nemám menzes. Brucho ma pobolieva ale nič. Pred druhou som bola na ultrazvuk mala som tam 20 mm folikul. Mohlo sa stať že nepraskol a ztoho nemám menzes? Nemáte niektorá skúsenosť. Už sa chystám koncom týždňa zase za doktorom ale dovtedy to čakanie na nervy.

custy
18. mar 2013

@avlv a nemôžeš byť tehotná??? 🙂

avlv
18. mar 2013

@custy Na také veľké zázraky neverím. Po toľkých rokoch a hneď prvá ovulácia? Obaja lekári ku ktorým chodím mi hovorili, že je to otázka pár dní aj sliznicu som mala vysoko tak ako to má byť a prešli 2 týždne. Na test je skoro a bazálnu teplotu mám raz 37,6 potom 36,8, 36,6, 37,1 klesá stúpa robí si to čo sa mu chce.
Asi mám tak rozhádzané hormóny. Nič mi neostáva len čakať do konca týždňa čo sa bude diať. 😒

henika40
18. mar 2013

@avlv asi tehu 🙂

custy
18. mar 2013

@avlv si tehuuu 🙂
a na zázrak ver!
a test by Ti podľa mňa ukázal už Mamatest je najcitlivejší
😅

henika40
18. mar 2013

@avlv ani u mna po liecbe nechodila mrcha a doki mi vtedy povedal, ze sa im stava, ze ani nedorazi, zena po liecbe moze ostat tehu uz v prvom cykle... no moj pripad to nebol.... ukazovatel BT teploty je smeradajny, ked mas zmeranu teplotu aj v prvej faze cyklu...

avlv
18. mar 2013

Oj dievčatká bodaj by ste mali pravdu ale ja toľko šťastia nezvyknem mať 😒 . Skúsim dnes kúpiť ten Mamatest.

custy
18. mar 2013

@avlv daj nám potom vedieť nech sa môžme tešiť spolu s Tebou

henika40
18. mar 2013

drzime palce!

wewulik
18. mar 2013

@custy a prirodzene ci ides na umele?

sisa1213
18. mar 2013

@custy Ďakujem za reakciu,dnes som bola po ďalšiu dávku liekou visanne,po tretiu a lekár mi povedal že je to normálne,niektore aj krvácajú, niektomá výtok a niekto nič..Tak som pokojnejšia... Ďakujem..

sisa1213
18. mar 2013

@prahaxx Tak som bola dnes u lekára pre ďalšiu dávku lieku a povedal že je to normálne... Tehotná niesom... Ďakujem za reakciu...

custy
18. mar 2013

@wewulik prirodzene iba, iná cesta pre mňa niet. A ty ako si na tom?

monika440
18. mar 2013

@monculka89 no, ja som nikdy zoladex neužívala, ked mi to zistili tak bola najpr na lapar. kde sa to potvrdilo ale nič mi nerobili lebo som mala veľké polochy a tie sa nevypalujú tak ma pobabrali a nechali tak a som mala tabletky na zastavenie menzesu tie som užívala cez 6 mesiacov potom som krvácala širinu marinu tak mi ich vysadil a za ten čas sa mi ložiská z nútra maternice stratili a tak po 2,5 roku som otehotnela a do 18 mesiacov sme mali druhé a potom sa to pomali zberalo až ma objednali že mi zoberú maternicu len primár nedovolil tak mi niečo vypálili, zobrali myóm oddelili prirostené časti a nechali tak a do roka to bolo naspäť zase mapy endošky myomy ktoré sa raz stratia a objavia zas inde a pribudli krvavé bubliny na koži na nohe ževraj to je na 90% vytvorené len zvonka je to dosť bolestivé trvá to dlhšie lež sa to stratí

avlv
19. mar 2013

Tak dievčatá test je zatiaľ negatívny. Lekár chce počkať ešte do pondelka. Ach to čakanie 😒

custy
19. mar 2013

@avlv dobre ránko, ešte nič nie je stratené.... Držím palce

avlv
19. mar 2013

Prišla ☹ Ale nevadí aspoň už mám konečne cyklus a môžeme to aspoň po tých dlhých mesiacoch skúšať.

custy
19. mar 2013

@avlv ☹ presne tak, držím palce

monculka89
19. mar 2013

@monika440 Na uvod hned gratulujem, ze aj napriek tejto chorobe sa Ti podarilo otehotniet a mas dve krasne slniecka! U nas v Martine mame sanatorium Helios kde je primar doktor Gallo, vo svojej praxi sa tiez stretol, ze pacientka mala na nohe (opak kolena) krvnu zrazeniu a neskor prisiel na to, ze je to endometrioza. Nemozem najst ten clanok, ale ked ho najdem tak ho tu zavesim 🙂

monculka89
19. mar 2013

Chcem Vas poprosit o jednu informaciu. Citala som, ze endometrioza sa moze usadzat aj na inych organoch. Mate niektora skusenosti s hrubym crevom? Bolesti, ktore poznam a su z tejto nasej pliagy endometriozy mi uz siahaju vyssie, vsetko okolo pupku a do stran, az take neprijemne pichanie, obcas viac, obcas menej no a kombinacia krvi pri velkej potrebe (nie moc) mi trosku nahana strach. Mate teda niektora skusenosti s loziskami a cystami endometriozy aj inde ako vajecniky a maternica? Dakujem

monculka89
19. mar 2013