Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
21. okt 2009

Janemari, to teda musel byť riadny pád, keď si si henatak dochrámala kolená 😖. S tými gentlemanmi máš pravdu. Pomaly, ale isto vymierajú 😠. Ale vidím ešte záchranu: v našich synoch 😀

nastasia
21. okt 2009

ahojte,
ja som mala dnes take nenormalne bolesti, ze som myslela, ze zomriem. islo to do krizov do podbruska a odtial az do zaludka. no hroza. myslite, ze to moze mat na svedomi ovulka? tieto dni ma prvykrat od laparoskopie boli aj stare zname miesto, niekde medzi maternicou a knecnikom-tam som mala vela zrastov tak sa obavam, ze sa znovu zacali tvorit. blbe je, ze na zrasty neexistuje ziaden liek alebo prevencia 😠 teda iba tehotenstvo.

evi, vdaka za virusiky 😉

liviaf14
21. okt 2009

ahojte 🙂
evina- veru so žalúdkom som si teraz cez tehu vytrpela aj ja, síce som nevracala, ale ťažobu som mala celé leto strašnú, celé dni, od 7tt do 16tt a niekedy ešte aj teraz tak slabšie to cítim.

baby, veru, tie bolesti pri krámoch veru niekedy dajú zabrať, mám to v živej pamäti. som zvedavá aké budú krámy po pôrode, uvidíme.
katie - tak držím palce v novom cykle, nech sa zadaria // na testíku 😵

liviaf14
21. okt 2009

nastasia, možno ovulka, možno zrasty, ťažko hovoriť. ja som mávala bolesti medzi maternicou a konečníkom, boleli ma zrasty pri hrubom čreve, a krvácala som z konečníka vtedy, väčšinou cez menzes. no otras, fakt.

dahra
21. okt 2009

Ahojte,
Ogeletka,
super, takze 3.75 sa dovaza, prestali len ten druh na IVF, ale lepsie, ze vedia. Dufam, ze som ti nenarobila paniku zbytocne.
Drzim palce na zajtrajsiu injekciu!
Jane,
takze tak 😀, mala si sa zdvihnut a povedat ako marfa z mrazika: Co je tu kino?!
Drzim palce na ovulku.
Jani,
takze par mesiacov po tehu a bac - cysta. Pri anti by nemala rast, ze?

dahra
21. okt 2009

Vanesska,
v tehulkach, teraz uy maminkach je tusim monika, ktora stimulovala este s vacsou cystou a uspesne. Myslim, ze by ju operovali, ale prislo sa na to tesne pred zaciatkom IVF, tak to riskli.
Diphereline si pichas oranyovzmi injekciami, zelene potrebujes na miesanie prasku s vodickou. Ja si picham menopur, takze dvakrat to iste. Tam kde je pero, malo by to byt pri tych liekoch pridane ci nie?

Takze sme tu tri teraz, co naraz stimulujeme - Miminap, ty a ja.
Ozaj, Luko,
co je nove? Vypisali ste uz ziadost, v akom stadiu ste a dosla uz mrcha?

Moja sa uz bude spustat, obavam sa, ze dojde kazdu chvilu a a nemam rada jej skore prichody. Vzdy citim hlien, ako pri ovulke a par dni nato je tu. Hlien sa obavil dnes. Dnes som 22DC. Uz ani tyzden cakania.

janemari
autor
21. okt 2009

Baby ako tak hovorite o IVF a stimulke uz mam hrosiu kozu.Boze tie injekcie si vobec neviem predstavit a sama si ich pichat to uz vobec nie.No my sme sa uz posnazilkovali a dufam ze ak nam uz snazilkovanie najblizsie dni nevyjde ze to bude stacit ak bude ovulka.Takze drzte palceky a posielajte virusiky. 🙂

jani2
21. okt 2009

Dahra - po pôrode som už pomaly 2 roky a keby som ďalej brala antikoncepciu a kojila, určite by sa endoška neprebudila...ale v auguste som antiku vysadila (naivne som si myslela, že to snáď pôjde prirodzene) a hneď po prvom mesiaci , bum, cysta...tak teraz od októbra mám zas antiku a budem ju brať až kým pôjdem na KET, už sa bojím ju vysadiť.
Vanesska - viem, že aj s cystou sa dá stimulovať, len som nevedela do akej veľkosti 😎 ...myslím, že pri KET tie cysty až tak nevadia, ale asi nejaká mega cysta by bola problém aj tam...už sa ti teda stimulka blíži, verím že sa tešíš....v jedne témičke som videla nejakú babenku, ktorá práve začala so stimulkou a už si dala 1tt....je to pekné, možno si to dám pri KET aj ja...len aby som to nezariekla 😉
Jane - neboj, zvládneš aj injekcie, alebo ich daj pichať manžovi, mne ich pichal on...ja som zavrela oči a zaťala zuby....ale hlavne držím palce, aby ovulka bola a aby sa zadarilo, až nemusíš tie injekcie riešiť 😉

janemari
autor
21. okt 2009

jani aby mi pichal injekcie moj manzel 😀 😀 😀 vsak by sa zosypal.Urcite by som to nejako zvladla keby som musela.Ale radsej nebudem mysliet na ivf a budem ho riesit az v januari ked to nevyjde.V pondelok idem k dokine tak som zvedava co mi povie.

dahra
21. okt 2009

Jani,
neverim - od augusta su 2 mesiace, to tak rychlo narastla? Nemala si ju tam aj skor? Ved to je des!
No moj by sa asi na to nedal, uz teraz je mu z toho nie najlepsie, hoci myslim si, ze on je presne ten, co sa najprv nehrnie, ale ked by slo do tuheho, tak by urcite daco pomohol.
Hej, vsimla som si, to si Wolfskinka nahodila 🙂, ona sa snazi uz 8 rokov, tak jej to prajem. Drzim jej palce, nech to pozitivne myslenie zaberie a nech to pekne krasne dalej tak pokracuje ako si to uz zaznacila.
Jane,
vam sa zadari prirodzene a basta! To iste prajem aj svojej sestre, ona sa tiez na IVF nekuka ruzovo. Ja som mu bola naklonena uz hned po pol roku snazenia, ked kolegyna tak otehotnela a prislo mi to neskutocne lahke, ze takeho nieco sa deje. Oni nemohli mat deti 5 rokov, mala "zrastene" vajcovody, zakazdym sa folikul znehodnotil, takze prirodzene by im to nikdy nevyslo. Tak teda comu som bola naklonena, to aj dostanem 🙂
Prajem pekny vecer!

jani2
21. okt 2009

...aj ja idem na budúci týždeň k doktorke, som tiež zvedavá, čo mi povie, dúfam, že mi už dá zelenú na KET, keď uvidí, že čakaním iba cysty pribúdajú....Dúfam, že sa ti do januára podarí otehotnieť, ale keby náhodou nie (čo prípúšťam len na 1promile), tak by sme do toho začiatkom roka išli pravdepodobne spolu....ja na KET, ty na IVF....
a verím, že tu už budú samé tehule, ktoré to tu tými tehuvírusikmi poriadne zamoria 😅

dahra
21. okt 2009

Jani,
ked uz tu cystu tam mas, tak nech sa nezvasuje! Videl ta aj Krajko uz? Na KET budes brat tiez nejaku stimulaciu?
Ja som momentalne nastavena na neutrum, momentalne cakam, potom budem riesit veci za jazdy. Stimulka a vsetko okolo, musim vybavit predoperacne vysetrenia v priebehu dvoch tyzdnov. Potom vyber folikov, cakanie kolko ich bude, potom ICSI - cakanie kolko prezije a ako sa budu vyvijat, potom vklad a cakanie, co povie krv. Ojoj, dost toho. Ale dobre, ze si tu, aspon poradis, ked budem nieco potrebovat.
Nemozes ju skusit prehovorit na skorsi termin? 😉

lucy778
21. okt 2009

ahojte,
nestíham akosi písať, ale vždy sa snažím aspoň došítať všetko, lebo tu to tak rýchlo pribúda 🙂 . u mňa žiadna zmena, som stále zavalená prácou a vyzerá to , že v práci budem sama minimálne do konca roka ak nie aj viac ☹ Teraz, keď treba snažilkovať a už sa dá konečne, tak zase nič z toho, lebo ledva stojím na nohách 😠 , no to je na porazenie. A navyše ma už druhý deň tak bolia kríže, že ledva chodím - to mám z toho večného sedenia za stolom.Bola som aj u lekára, nech mi dá niečo od bolesti, tak mi dal nejaký liek kde je napísané, že ho nesmú užívať ženy, ktoré sa liečia na neplodnosť a tie, ktoré plánujú tehotenstvo - dobré nie? 😝 Tak som ho radšej nebrala..... pre istotu

ika33
21. okt 2009

Pekný večer prajem 🙂
Ako sa máme? Čítam tu, že nás bude budúci týždeň dosť čo ideme na k lekárom. Tak snáť každá prinesieme iba dobré správy.
Ja teraz krámujem od nedele a potom by sme sa chceli zase snažilkovať, len moja polovička musí vyzdravieť, je nejako choručký. No a 29. idem k Dr. na kontrolu. Som zvedavá čo povie na to moje krvácanie a špinenie mimo mrchy.
Tak vám všetkým držím palčeky, aby to u tých lekárov dobre dopadlo a tie čo neidete k lekárom, tak všetko dobré pri snažení sa a ...
Prajem ešte pekný večer.

jani2
21. okt 2009

Dahra - to vieš, že ti poradím, keď bude treba. Predsa len som tu už najskúsenejšia, čo sa IVF týka 😅 ....a to čakanie nebude také strašné, uvidíš, ani sa nenazdáš a budeš mať embryjko (či embryjka) v brušku...a Krajko cystu videl (mala 4 cm a možno máš pravdu, možno tam bola už skôr?????čert vie) a vôbec sa nad ňou nepozastavoval, predpísal mi lieky (nejaké estrogény na dobrý rast sliznice maternice) a povedal, nech začnem brať v 1 DC, v ten mesiac kedy sa mi to hodí...už som chcela začať v oktobri, ale ma zbrzdila moja doktorka, vraj kvôli cisaráku a prerezanému moč. mechúru mám počkať do 2 rokov po pôrode...ale to bude už 15.decembra, tak ten mesiac hore dole by jej už vadiť nemal...a okrem toho, ona si to nejako jednoducho predstavuje, že otehotniem na prvý pokus 😀 ...no bolo by to super, ale pri mojom šťastí, neviem, neviem,ja si totižto musím všetko najprv poriadne vyžrať 😢
...fúha, tak Wolfskinka sa snaží už 8 rokov, tak to je teda dosť, tak jej to moc a moc prajem, po toľkých rokoch si už bábo fakt zaslúži......o čo sa týka IVF, ja proti nemu už dávno nič nemám, len vďaka IVF mám Janinku a myslím si, že ak sa tebe zadarí (čo sa teda musí), že ju to poženie vpred a pôjde na IVF aj ona..

miminap
21. okt 2009

ahojte babule. prisla som kuknutl sama som doma, manzel na sluzobke. tak som po treningu sem sadla. este medzitym bola kamoska pozriet, sllubila, ze mi pride ukazat ako sa namiesava prvy diphreline, aby som nestresovala, ona je sestricka.
veru, dahra, caka nas beh na dlhe trate. ja zatial stresujem s cyklom. som 8 dc a este veselo mrchuje, aj s bolestami, mne ta antika vsetko rozhadzala. bojim bojim.. bojiiiimmmm.. 😢

katie233
21. okt 2009

Ahojte 🙂. lucy nevolá sa ten liek náhodou nimesil alebo tak nejako? mne ho dal tiež na bolesti chrbta a je tam napísané presne toto isté. tak som radšej nebrala, nepotrebujem ďalšie komplikácie :(

jani2
21. okt 2009

lucy - tak samá práca a práca, to tiež nie je bohviečo keď sa máte snažilkovať a ten stres nie je dobrý ani na tú hnusnú mrchu endometrióznu...ale čo narobíš, keď v dnešnej dobe nestresovú robotu asi ani nenájdeš...tie boli snáď len za socíku...a tie lieky by som aj ja hodila do koša.
IKA - tak prajem tiež dobré správičky u doktora 😉

ika33
21. okt 2009

Jani - dík. 🙂

lucy778
21. okt 2009

katie - presne tak sa to volá! no možno má zachráni ibáč 😉

lucy778
21. okt 2009

tak vám prajem dobrú noc, idem si ja ľahnúť, lebo s tými mojimi krížami je to pri pc na zaplakenie ☹

lucia1181
22. okt 2009

ahojte zienky....studovala som doma lekarsky nalez po preventivnej prehliadke a mala som tam napisane,ze....gynekologicke vysetrenie vaginalnou sondou-Uterus v AVF,normalna velkost a tvar,endometrium 8mm,ovaria bilat.folikularna struktura,nezväcsene,volna tekutina v CD nepritomna........babulky neviete poradit,co ta endometrioza??moze to robit problemy ked to ma 8 mm?inac lekar sa mi o tom vobec nezmienil,povedal,ze je velmi spokojny,ze keby bola kazda pacientka taka zdrava ako ja,tak nema robotu.preto ma to dost prekvapilo,lebo citam tu,ze to je dost zakerne ta endometrioza...poradte prosim....dakujeeeem

ogeletka
22. okt 2009

Ahojte.
Tak prvá injekcia je už pichnutá.Som zvedavá kedy dorazia prvé nežiadúce účinky.A kedy prestanú tie hnusné bolesti 😒

evina0
22. okt 2009

lucia sice tomu nerozumiem ale pokial ti nepovedal ze nasliel lozisko ednometriozi tak naco sa stresovat? ja som tiez zakazdym mala spomenute slovo endometrium aj ked som vtedy este endometriozu nemala.takze klud pokial by cosi nasiel tak by ti istao cosi povedal..papa

ogeletka na vedl. ucinky mas cas mne take prve dosli asi po mesiaci ci neskor takze zatial sa raduj pokial ti nic neni a neboj ani sa nenazdas a mas po liecbe a budes riesit tehu nevolnosti.drzim peste nech to zvladnes..

ja nemam co pisat nove,zase to iste zo zaludkom takze odchadzam od PC ..pekny dnik 😉

jani2
22. okt 2009

lucia - neboj, ty si si to len poplietla, pravdepodobne nemáš žiadnu endometriózu a si zdravá ako repa, tak ako ti vravel lekár. Edometrium je po latinsky výstelka maternice, čo je úplne OK, tá vystielka v maternici má byť....horšie je ak by táto výstelka bola inde ako v maternici (na vaječníkoch, na moč. mechúre...proste niekde v dutine brušnej), ale to by dr. vedel z ultrazvuku trošku posúdiť a určite by ti o tom povedal. Takže nestrachuj sa ENDOMETRIUM je len preklad z latinčiny, nie choroba, tá sa volá endometrioza. Radšej tie správy už nečítaj ale ver doktorovi 😉

jani2
22. okt 2009

Ogeletka - tak teraz som dopletená, ja som myslela, že už stimulkuješ...alebo to Evina poplietla????? 😅

ogeletka
22. okt 2009

Jani2
Ja nestimulujem.Ja som si dnes pichla prvú injekciu Decapeptylu.Jojojoj kdeže je ešte moja stimulácia.Pol roka nič 😠

jani2
22. okt 2009

..ach, tak som to poplietla ja....tak s tou stimulkou tú budú Vanessa a Dahra.....nuž, tak ti poprajem veľa zdaru do liečby, pozitívne je, že za pár dní ti tie bolesti pominú a potom min. pol roka ich ani trošku nepocítiš...a vedľajšie príznaky možno nebudú tak zlé. 😉 u mňa aspoň neboli 🙂

dahra
22. okt 2009

Lucia,
ty nemas endometriozu, presne tak, ako ti pisala Jani, 8mm endometrium je vyska vystelky v maternici, ked je okolo 10, tak je dobra na uhniezdenie, rastie ku koncu cyklu (posledne par hodin pred menstruaciou moja mala 11mm) a ak zena neotehotnie, tak sliznica odide s krvou a zasa jej daco mensia. ked som bola na injekciach na vyvolanie umeleho prechodu, sliznica mala velkost len 3mm. taku maju zeny, co nemenstruuju. Urcite s vysledkom vysestrenia mozes byt spokojna 🙂
Lucy,
tak to ti nezavidim, emulzia - voltaren ti nezabera? Ja to pouzivam na stuhnutu siju. Niekedy zo stresu a unavy ju mam taku. To snazilkovanie, ked padas od unavy, je fakt prijemne 🙂 To je normalne fuska a nakoniec to vacsinou vzdame po par minutach, lebo telo nie a nie reagovat. 😀 😀
Miminap,
to mas blbe s takym cyklom. Ty si teda este nezacala pichat? Zacinas v 24DC?
Ogeletka,
gratulujem k prvej injekcii, dufam, ze nebolela 😝. Mne prve priznaky prichadzala po cca 2 tyzdnoch.
Jani,
Krajko sa necudoval nad cystou 😒 , viem si ho zivo predstavit, mam dojem, ze jeho pri tej praci nic neprekvapi, stretava sa so vselicim a vzdy je taky rovnaky. len naposledy mal daku taku lepsiu naladu, dokonca zartoval, samozrejme, v ramci svojich hranic. Vzdy, ked ma pozera zvnutra, zacne - t"aaaak pravy vajecnik, blablabla" a potom sa otoci a zacne "a lavyyyy...." sekunda ticha a ja dodam, "lavy uz nemame". Minule mi povedal, ze mu to mam povedat hned na zaciatku. Asi mu je to trapne.
Ika,
takze nech su od doktora len dobre spravicky.
Evina,
teba uz dnes trapia ine veci ako nas - zaludok. Pomahaju keksy na nocnom stoliku ci si neskusala?

jani2
22. okt 2009

Dahra ..no teda, ktohovie, čo mu chodí po rozume, keď tam vľavo nevidí nič 😅 Asi by si sa nad ním mala zľutovať a fakt mu to radšej povedať vopred 😉 ...tak ja idem, malá sa zobudila, tak obliecť, napapať a vyraziť niekam von, je tam krásne slniečkovo, takých 15stupňov, no super!...ale večer sa zas ukážem!