Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

vanesska
30. okt 2009

ahojte dievcata...
tak ja hlasim ze prvu injekciu mam uspesne za sebou... !!! a ani to nebolelo 😉
dahra... spravne si pamatas dnes som mala svoj den D 🙂
no inak zatial kedze to je moja prva inj. a prve IVF tak som isla do CAR nech mi ukazu ako na to...
je to uplne jednoduche sestricka bola mila a fakt za minutku bolo hotovo aj s namiesanim aj s pichnutim...
len ako to zajtra zvladnem sama to uz bude druha vec.... 😝
a fakt ten dipher. ani velmi nestipal tak normalne ako kazda inj. ja som sa pripravovala ze to bude masaker... ale pohoda... 😅
no veru nam to fakt tak vychadza ze by to mohol byt pekny darcek pod stromcek samoska ak by to vsetko vyslo... ale to nebudem predbiehat zatial sme len na uuuuuplnom zaciatku... 😉

inak ja som zacala uzivat kys. listovu myslite ze sa moze aj pocas stimulky?? no snad hej vsak je to len vitamin...

jani... na ten indonal som fakt zvedava... wobenz. je tiez super najma na pooperacne stavy ale je sakra drahy ak si dobre pamatam...

ika... tvoja dokina super ze sa zaujima a ma snahu riesit tvoj problem... takych doktorov mam pocit ze je cim dalej tym menej... 😖

dahra
30. okt 2009

Ahojte,
Miminap,
tak to je teda perne. Inak asi naivne som si myslela, ze vsade v centrach sa o vas staraju ako v Heliose ☹. Velkovyroba - hrozne... Drzim palce, aby sa to nakoniec na dobre obratilo.
Niekedy s diphereline ostanu na spodku nejake kvapky - zelena ihla je dost kratka na vysatie vsetkeho a nedostane sa na dno.

thehit
30. okt 2009

Ahojte
chcela by som sa len opytat ake su vlastne priznaky endometrijozi asi to ma kazdna odlisne.Trosku som o tom citala ale aj tak som z toho paf..moze to vobec doktor zistit pri beznej prehliadke?? dakujem

zajacik...
30. okt 2009

Ahojte babulky, vsetkym vam strassne drzkam palceky 😵 Ja som si v utorok vycikala svoje prve //, tak drzte palce aj vy mne, dakujem 😵
Vsetkym babulkam co sa chystaju na IVF drzim palce aby to vyslo!!! 😉 A tym co sa nechystaju drzim palce tiez nech to vyjde!!!
Thehit pri beznej prehliadke to doki nezisti, jedine by mohol mat podozrenie na endometriozu, keby si tam mala tzv. "cokoladovu" cystu (cysta naplnena hustou krvou, na UZV vyzera tmavsie nez bezne vodove cysty). Ale aj to je len podozrenie, endometrioza sa da potvrdit jedine laparoskopicky. A priznaky su rozne - bolestiva MS, bolest v bruchu, bolestivy pohl. styk. Ale niekto nema priznaky vobec ziadne a ani netusi ze nejaku endometriozu ma...

liviaf14
30. okt 2009

ahoj zajacik 🙂
tééda, takéto pozitívny správy od teba? dávno si sa tu neukázala..... tak tfuj tfuj tfuj, nech je všetko v najlepšom poriadku a ukáž sa častejšie. 🙂 potom ťa čakáme v téme úspešné tehuľky s endo, to je super, že pribudla ďalšia. tak sa držte s bobáčikom v brušku 🙂

inak dnes som sa dočítala, že v piešťanoch začalo fungovať nové car, tak super, ako sa tu rozrastajú a pomáhajú, že? 🙂 tak pekný dník všetkým želám

zajacik...
30. okt 2009

Liviaf dakujem 🙂 No este to nemam oficialne potvrdene, na krvicku idem v pondelok 😵

dahra
30. okt 2009

Zajko,
potichucky gratulujem 🙂 a tesim sa s tebou, to je super sprava a musel to byt velmi prijemny pocit vidiet l ll. Inak som ani nevedela, ze ste sa vybrali na 2.IVF. Pamatam, ze si kedysi pisala, ze po prvom budete skusat prirodzene a uvidite. Takze dalsia uspesna tehulka s endo - skveleeee.
Vanesska,
gratulujem k prvej injekcii. Ja som tiez cakala vacsiu bolest a ona ma prekvapila - neprisla 😀 Zajtra pichas sama, co - daj vediet, ako si to zvladla. Pichas od zajtral jednu denne ci uz dve?
Livia,
tebe sa to uz krati 🙂 cosi vyse troch mesiacov a si mamina 🙂

zajacik...
30. okt 2009

Dahra no ja som si po 1.IVF (januar2009) povedala ze uz nikdy viac... je pravda ze sme skusali prirodzene, ale nic... a ani neviem ako som sa rozhodla pre dalsie IVF, ale vobec som sa na neho netesila, islo to akosi mimo mna, ani som si to neuvedomovala 😅 A vidiet // prvykrat v zivote je nadherne 😵 Prajem to kazdej jednej z vas 😉

vanesska
30. okt 2009

no sa vratim z obeda a ake pozitivne spravicky... 😵
zajacik... gratulujem k vycikaniu // 😀 dufam ze krvicka to vsetko potvrdi a hcg bude krasne vysoke!!! 😵
ja sa tiez strasne tesim na ten pocit ked uvidim // ani si to teraz neviem predstavit...
tak sa pekne opatrujte ty aj maly bubak v brusku 😉

dahra... dakujem za gratulaciu 😉
ja picham zatial stale len 1ks az do MS... a ked pride MS tak idem na kontrolu a tam mi povedia odkedy zacnem pichat k dipher. aj puregon. ale myslim ze sa zvykne pichat od 4.DC... takze zatial si to dobre natrenujem s tou jednou...
a ty v pohode zvladas pichat sama?? alebo ti pomaha muzik? mas nejaky dobry tip ako si to najlepsie pichnut?
a ty uz pichas asi dve vsak?

dahra
30. okt 2009

Zajko,
a sli ste na IVF v tom istom centre? Vela zavisi od psychiky, ze?

Vanesska,
vzdy som doma sama, ked si picham. Teraz momentalne som po 4.tej - ta sa dajako zle vpichla, trafila som cievku, tak vpich bolel. Picham si to "poklaciacky - sedim si na nohach" 😀 😀. Postojacky sa mi tak nepokrci koza a v sede mi to prislo divne, tak klacim na zemi pri okne, aby som dobre videla. Myslim, ze to je moja automatika - vzdy sediet v nejakej divnej polohe. Ja to totiz normalne ani neviem 🙂 Aj v skole ma vzdy upozornovali, abysom sedela normalne.
Co sa tyka miesania, dnes mi ani nevznikla pena, bola som sikovnejsia ako vcera. Picham to trosku sikmo, ale nie len pod kozu, sikmo hlbsie. 5cm pod pupok, ale jednu doprava viac a druhu dolava. Uz tam mam 5 bodiek. Zajtra budem ako lienka sedembodkova 🙂
Zajtra by si si to mala pichnut priblizne v rovnakom case ako dnes. Je to tak?

vanesska
30. okt 2009

dahra... no tak snad si aj ja najdem nejaku dobru poziciu na to pichanie 😅
a ano povedali mi v centre ze vzdy v rovnaky cas nie na minutu presne ale tak cca... hlavne aby to nebolo raz rano a raz vecer 😀
a ty uz pichas aj ine okrem dipherlinu? co to mas vlastne predpisane mi to nejako uslo... 😕

zajacik...
30. okt 2009

Vanesska dakujem 😉

Dahra ano boli sme v tom istom centre (SPLN Kosice). A neviem ci vela zavisi od psychiky, sice som si to vzdy myslela, ale teraz si to nemyslim. Vacsi optimista ako ja pri 1.IVF hadam ani nebol a nevyslo to, teraz pri 2.IVF som to brala tak ze bude ako ma byt, bez zbytocnych emocii alebo nejakeho optimistickeho nadsenia. Este aj v den odberu sa ma sestricka pytala ci sa tesim a ja ze nie... 😒 ... ale bola som cely cas v klude, pripravena na vsetky moznosti... a vlastne ani teraz este nemam nic vyhrate, uvidim aka bude krvicka, potom UZV a tak... ale dufam ze je to vsetko na dobrej ceste 😉

vanesska
30. okt 2009

zajacik... a ty ked si isla na stimulku si nemala endo cysty? mala si vsetko "ciste"?
ale potesilo to velmi ze dalsia baba s endo je tehu!
no clovek nema vyhrate nikdy dopredu ale tak ako pises je to na najlepsej ceste... 😵
ja sa prave bojim ze sa mozno az prilis tesim tak aby som nebola potom sklamana ked to nevyjde... 😖 hm...

dahra
30. okt 2009

Vanesska,
okrem toho picham menopur. Len tie dve mam. Mne vraveli hodina hore-dole, ale viac ani nie.
Zajacik,
teda ty si do prveho sla s maximalnym nasadenim, zato si si povedala, ze nikdy viac. Privela ocakavania mozno. Ja teraz picham injekcie, zatial sa divam len do zajtrajsieho dna a snazim sa brat vsetko, ako to ide. Tak uvidime...Silno drzim paste na krvicke, nech to tak pekne, ako v utorok zacalo, pokracuje dalej. 😵

zajacik...
30. okt 2009

Vanesska nie nemala som pri stimulke endo cysty ani sa mi ziadne pocas stimulky nevytvorili. Ci nejake loziska mam v pobrusnici, to neviem, lebo ja sa endometriozou nezaoberam odkedy som skoncila tu polrocnu liecbu. Vtedy som bola este raz na UZV, ked mi po liecbe nechodila mrcha, ale bolo vsetko OK a potom som uz endo dalej neriesila. A na UZV v centre mi nikdy nepovedali ze by som tam mala nejaku cystu, takze predpokladam ze nemam.

Dahra ano od 1.IVF som ocakavala ze to vyjde na 100%, o to horsi bol ten pad na hubu...

vanesska
30. okt 2009

no baby tak ja to s tym tesenim sa radsej nebudem tiez prehanat... 😝
teda akoze ja sa tesim ale aj sa bojim aj si to cele neviem predtavit ze by to fakt vyslo ale pritom dufam ze to vyjde ked uz sme sa konecne k tomu dokopali a vsetky hviezdy nam boli naklonene ze miesto operacie idem na IVF atd... vsak som to tu aj pisala... tak mozno to beriem ako znamenie ako to vsetko posledny mesiac do seba zapadlo smerujuc k miminu...
ale tak radsej sa budem aj ja pozerat max. den dva dopredu ako ty dahra a ak by to aj nevyslo tak ten pad na hubu nebude az z takej vysky... 🙄

inak dahra ty pichas rano jednu vecer druhu alebo pichas rano aj dipher. aj menopur?
a ty vlastne do ktoreho DC stimulujes ked mas ten kratky?

zajacik...
30. okt 2009

Vanesska kludne sa tes, ak to tak citis, tak sa radosti nebran... ajtak to nijako neovplyvnime, ci sa budeme tesit alebo nie... vsetko je to v rukach Bozich 😵

vanesska
30. okt 2009

Zajacik... no vsak to ze ja som v takej euforii uz odkedy som dostala recepty na lieky... 😀 😀
lebo do centra som isla s tym ze musim zrusit IVF kvoli operacii takze si idem nejako presunut tu ziadost na IVF aby mi neprepadla... lebo IVF by mi najblizsie hrozilo po operacii az za 3/4 roka no a z centra som odchadzala s receptami na lieky a s tym ze tento mesiac zaciname... 😅 takze najprv jeden sok a potom druhy... niekto tam hore skusa moj imunitny system... a moje nervy... ze kolko stresu zvladnem 😀 😝 😅

ja viem ze tesenim alebo netesenim sa nic neovplyvnime... ze vsetko zavisi od vyssej moci... ale akurat ide o ten pad na hubu ako pises... ci bude boliet velmi alebo iba trosku... 😝
no vsak uvidime ako to cele dopadne... 😉

dahra
30. okt 2009

Vanesska,
diphereline si picham okolo 10.00 a menopur 13.30. Povodne som chcela vecer 20.30, lebo vtedy som na 100% doma, ale odporucali skor doobedu a nie tak neskoro. Ja ucim vacsinou od 7.15 do cca 9.45 - par minut hore dole, kazdy den inak a potom od 14.15 do 20.00. Tak som sa to snazila napasovat do obdobia medzitym.
Pichat si to mam cca 14 dni, teda uz len 11 dni to vychadza. V pondelok idem na utz, budem vediet, ako stimulka zabera a co sa robi v mojom vajecniku.
Dnes som uz bola na krv u svojej gynekologicky kvoli predoperacnym vysetreniam, objednali ma aj na interne na buducu stredu. Mala som trochu chaos kvoli rtg hrudnika, lebo v januari pred operaciou som si vsetko takto vybehala a setricka mi vravi, ze rtg netreba, ze nie sme v cernobyli, aby ma kazdu chvilu ozarovali. Uz som sa zberala domov, ale vravim si, ze sa este pre istotu opytam priamo na rtg a tam mi povedali, ze to nesmie byt starsie ako 3 mesiace 😕 😕, tak som sla spat po odporucanie, ze cernobylu sa predsa len nevyhnem. Uz si viem predstavit ten stres bud. stredu, ked by som dosla bez vysetrenia na interne. Kopli by ma rovno do zadku.

nastasia
30. okt 2009

baby, ja vas obdivujem, ze si viete samy pichat tie injekcie. ja by som to nezvladla. neznasam pohlad na ihly 😝
zajacik, skvele spravy gratulujem 🙂

dahra
30. okt 2009

Nastasia,
kedysi som to tvrdila aj ja 😝
Ako sa ti dari? Nieco nove? Co skola, priatel, ...cystate svadbu? 😉

dahra
30. okt 2009

opravujem - chystate

zajacik...
30. okt 2009

Nastasia dakujem 🙂 A s tymi injekciami - pre babatko vsetko, zivot ta nauci zvladat veci o ktorych by si si myslela ze nikdy nezvladnes. Sme silne a v snahe a tuzbe za babikou sme schopne urobit vsetko aby sme sa jej dockali 😵 Inak ja som pichala len puregon a to sa picha takym perom, je to strasne jednoduche a absolutne bezbolestne...

nastasia
30. okt 2009

ahoj Dahri, nemam velmi nic nove, snazilkujeme no zatial nic. mrchu by som mala dostat v pondelok a uz ma riadne boli brucho 😠 priatel je zlaty-babo by velmi chcel-takze velka zmena unho 🙂 svadbu planujeme na ten september, zatial pozeram na moja svadba co by sa mi pacilo, ale este to nejak velmi neriesim.
a ty si teraz doma pri stimulke, ci chodis do prace?

janemari
autor
30. okt 2009

Ahojte,dali ste mi poriadne zabrat,najprv kym som vas nasla a druhyrat kym som vas docitala.Takze najprv odpoved na vcerajsiu otazku:som 21DC a rano bola teploka 37.1 taze zatial to naozaj vyzera nadejne.Ale az ked budem vidiet // zacnem verit. 😎

zajacik to je vyborna sprava a som stastna ze sa to tu pomaly rozbieha.Aj ked viem ze najst si // je len zaciatok.Ale budem pevne drzat palceky aby ti to vyslo a poprosim aj toho hore aby ti doprial stasticko. 🙂

nastasia som rada,ze sa priatel zmenil a len tak dalej 😉

dahra
30. okt 2009

Nastasia,
ja nemam fixnu prac. dobu, takze idem napr. 3-4 hodky a potom pauza a potom zase 5-6 hodiek. To sa da zvladat v pohode. Kym nemam vazny dovod, urcite chodit do prace mi je lepsie. Cas rychlejsie utecie.

Teda ten september je uz naplanovany, drzim palce, aby vsetko dobre vyslo rovnako aj s babatkom. Teraz mas pred sebou este posledny rocnik VS? Tak to je naozaj velka zmena, lebo si pamatam, ze nechcel este koncom jari. Snazilkujete a vidi, ze otehotniet nie je vzdy take lahke. Ja som si myslela, ze s babatkom to pojde, ako si naplanujem, ved nic ani nenasvedcovalo, ze by nemalo 😖 a zrazu je z toho 2,5 roka.

miminap
30. okt 2009

ahojte babule. ja zase az teraz, bola som na treningu. dahra, ja ked som isla na druhu laparku tento rok, tak mi nerobili rtg, ze to by sa nemalo stale ozarovat. napisal mi tam vysledky z toho predosleho rtg z minuleho roka. asi pravdy na tom daco je, ze ta nemozu tolko presvecovat 😖
ja zatial druhy den beriem proveru, aj ked neviem, ci to bude mat vyznam. tak do stredy poctivo bastim modre tabletky 😝 premyslam aj nad tym chilli. baby spominali. otec moj mi dal doma vypestovane, pekne nasusil, tak musim vymysliet, ako a kedy sa do toho pustim asi zacnem od toho dna, ked zacneme stimulovat. a to moze byt aj na buduci rok 😠
no, nevadi. kazdopadne, teraz sa snazim dajako na to nemysliet, ze co bude v stredu, aj ked je to tazke, tak zijem zo dna na den 😉 ako vy.

janemari
autor
30. okt 2009

Juj babenky ako sa nam to tu pekne nazbieralo,tolko snaziliek a cakateliek na IVF.Takze vsetky svorne buduci rok rodime.Aspon sa nam bude lahsie pamatat rok narodenia nasich deti rk 2010 😀

ika33
31. okt 2009

Ahojte babulky.
Uf ale ste toho napísali.
Zajačik gratulujem 😉

Ja som teraz asi niekde nachladla, lebo sa mi spúšťa nádcha, tak tlačím do seba vitamíny a homeopatiká, aby sa to ustálilo a na dobré obrátilo. Inak tento víkend mám ovulku, tak by som bola rada, kedy to vyšlo.
Tak Vám prajem všetkým krásny slnečný deň. papa

katie233
31. okt 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Idem vás prečítať, lebo pozerám, že ste toho veľmi veľa napísali za tie dva dni, čo som tu nebola 🙂.