Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
20. nov 2009

Ahojte,
dosla som z prace, ze kuknem, co ste popisali a kolko budem musiet citat a tu hla - dva prispevky... 😒
Miminap a Vanesska,
kde ste? Co nove? Dufam, ze je vsetko ok. Vanesska asi oddychuje po OPU, jasom tiez par hodin spala aj doma.
Evina,
tak veru vobec nevidno, ze by si mala "pancier" ako si napisala. Som sa na tom zasmiala.
Ta hlava ti dava teda riadne zabrat ☹ Hadam to uz coskoro pominie. O par dni ides na sono, uz sa tesis na malu bobulku, ze? Este asi nebude vidno pohlavie ci uz v 13-14tt moze byt?
Monci,
ja som myslela, ze teraz si tehotna po prvykrat. To ste sa po 12 rokoch rozhodli pre druhe? Pisala si, ze ste snazilkovali dva roky. Deti s downovym syndromom su mile, oco ich uci a par som poznala, ked sme este chodievali do detskeho domova pomahat. Ale rodicia to maju tazsie ☹...
Kazdy z nas ma svoje trapenia, co ini nemaju. Mozno prave v tych nasich vieme chodit a vladzeme ich uniest. No vidim, ze su tu ozajstne "skutocne pribehy". 😒

dahra
20. nov 2009

Jane,
akurat som myslela na to, ze si sa par dlhych hodin neozvala. Kolko si spala po 16-tke? Musel to byt riadny zaberak.

Teda riadne famy sa siria o vas dvoch a podla muzovej reakcie, on ani netusil, ake je to vazne. Ach ti chlapi. 😠 Pokial im neotvoris oci, nenatocis hlavu na spravny uhol a nepovies, co treba vidiet, vobec netusia. Urcite si stoj za svojim, lebo lahsie sa nastavuju limity na zaciatku, ako po dlhych rokoch vztahu.

monci78
20. nov 2009

dahra ja mam dvoch chlapcov starsi ma downow syndrom, a mensi ma 10rokov a je zdravi, som rozvedena a sterajsim partnerom zijem 8 rokov, a spolu by sme chceli babo, co sa snazime uz dva roky a dufam ze to aj vijde, hlavne pre mensieho syna, lebo nechcem aby ostal na starsieho sam, zato je dobre ak by mal este zdraveho surodenca, aspon si budu moct pomahat. v pondelok idem k doktorovi, uz budem mudrejsia a dufam, ze aj mimi sa uz ukaze a ja sa ukludnim. pekny vecer vsetkym...

janemari
autor
20. nov 2009

dahra a ako sa citis?Som tak strasne zvedava na tvoje // uz aby to bolo 😉

janemari
autor
20. nov 2009

dahra po 16 som spala 7 hodin 🙂

prahaxx
20. nov 2009

monci a nadejne maminky drzim palce
Danka, kedy to testujes? v pondelok? alebo uz cez vikend?
jane? no teda, páni, to kto spustil to JPP? predpokladam, ze fesak ani spat nebude, len vymyslat, co by Ti slubil, nieco z coho sa lahko vykruca ☹
ach ti chlapi ☹

dahra
20. nov 2009

Jane,
praveze sa necitim nijako. Cela ta stimulka a cakanie, nic necitim, nic ma neboli, akoby to slo mimo mna. Vsetky to tak strasne prezivaju a ja sa citim ako citovy kripel. Uplne neutralne. Uz sa hnevam na seba 😠. Ale este ma caka 10 dni, kym bude krvny test a vsetko sa potvrdi alebo vyvrati.

dahra
20. nov 2009

Prahaxx,
testovat ...hm...mozno buduci piatok. Tie, co cakaju dvojicky, tam maju hcg vyssie uz na 8.den po ET. Tak to skusim na ten 12DC. Myslim, ze dovtedy vydrzim, vobec netrpim nedockavostou 🙂
Co ty? Mrska zatial nedorazila, ze?

janemari
autor
20. nov 2009

prahax uvidime o chvilu pride z prace tak uvideme co bude. 🙂

prahaxx
20. nov 2009

no nedorazila, ale dlho uz nevydrzim, bolesti v podbrusku sa rozsirili, inak vsetky priznaky tehu pomizli, len tie prsia, kvoli ktorym sa mi neda ani spat, zostali ☹
mam pocit, ze Tebe to vyjde 🙂 neboj, drzim palce
Jane, uz sa tesim na zazitok, drzim palce, aby sa Ti kvety pacili 🙂 a aby dopadlo tak, ze to bude mat pre buducnost nejaky vyznam, drzim palce 😉

dahra
20. nov 2009

Prahaxx,
priznaky tehu su podla mna v mnohom zhodne s priznakmi menstruacie. Takze nestracaj nadej. V pondelok mas mat? Mne by to podla cyklu malo vyjst na utorok, dnes som 24DC.
Mna zatial brucho predmenstruacne neboli, hoci predvcerom som to tak trosku citila. Dnes nic. Nicovate nic. Sama som zvedava. By to bol fakt zazrak zazrakov 🙂, lebo Alicao z temy : Zakliate princezne bola so mnou na OPU. Jej vybrali 10 vajicok, 8 kvalitnych a iba dve prezili po oplodneni - ostatne sa prestali vyvijat. Tie jej vlozili. My sme mali 3, dve nezrele a jedno oplodnene a vlozene. Jej manzel ma tiez ten isty problem ako moj, takze obe sme mali ICSI.
Inak cez tuto stimulku sa ucim divat najdalej na zajtra. Kazdy den bez problemov, co mam za sebou, je krocik vpred. Ak by som mala mysliet daleko dopredu, tak by som taka neutralna nebola.

prahaxx
20. nov 2009

v pondelok skusim testnut, inak ma byt az v stredu mrcha jedna, ale syndrom som mavala 7 dni pred.. a citim sa uz 14 dni nanic, no a stalo sa strasne vela veci, aby som bola v pohode a vydrzala to..
fakt je dieta strasne velky zazrak a stane sa ked pride ten pravy cas, pevne verim, ze pre nas vsetky to bude teraz, najneskor coskoro 🙂
netrpezliva som, lebo neviem ako si zariadit zivot ☹ aj ked na urade prace urcite vyrukuju s tym, ze tehotenstvo nie je prekazkou pre uzatvorenie pracovneho pomeru ☹
teraz prezit smutny vikend a vydrzat do pondelka 😔

dahra
20. nov 2009

Prahaxx,
Mamatest je vraj najcitlivejsi, Evina si robila test uz pred prichodom mrsky a ukazali sa dve ciarocky. Viem, ze teraz to ani po psychickej stranke nemas na ruziach ustlane, ale dobre si napisala - najneskor coskoro 🙂 to sa mi paci, nech sa ti to tak aj splni.
Ked som si vydata hladala pracu, kazdy sa ma pytal na deti. ☹
Monci,
drzim palce, aby si v pondelok doniesla dobre spravicky. Ides si po potvrdenie tehu ci uz na kontrolu? Mari sa mi, ze s Evinou ste o tom pisali, ze zatial mas potvrdenie z testika. Mozno ta budem nasledovat, ale mam este vyse tyzdna cakania pred sebou. Chcela by som vediet, ako sa moja bobulka ma a aka je velka.

dahra
20. nov 2009

Janemari je mozno uz teraz uprostred rozhovoru s manzelikom. Vela trpezlivosti a mudrosti, Jane!

Vanesska, Miminap ☹
kde ste?

monci78
20. nov 2009

dahra dakujem, idem prvy krat ku doktorovi, na potvrdenie tehu. Tak to dufam, ze ma budes nasledovat drzim palceky... 😉

katie233
20. nov 2009

Ahojte 🙂, ste tu ešte niektorá?

miminap
20. nov 2009

ahojte kocky.ja zas az teraz.. 😝 asi spinkate sladko.no, rano sme vstavali o 4:30. my sme z PP a v Martine sme mali byt na siedmu. boze, uz len za toto by to ivf malo vyjst. za to vstavanie a cestocvanie, hehe. 😅 tak pan doktor mi urobil aj utz a vraj to vyzera, ze moj uboziatko vajecnik sa po X operaciach a plastike normalne ze pozbieral a zarodil 5 folikov. 😉 tak sme ficali naspat do PP, po vysledky z krvicky, co mi treba na predoperacne a potom do prace. ja som controller (ekonom) a dnes bol sakra stres v praci. mam teraz sefa, co ma zle dni ci co v poslednej dobe, takze to mam tazke. skoncila som o stvrt na sest, bezali sme domov pichnut gonal, podla vysledkov mi dalej kazali pichat 225 a v pondelok mame embryopohovor. manzel mal vraj ok SPG, tak uvidime. no pichli sme injekciu a bezali sme na trening. v piatok mame premieru programu tak doladujeme a dosivame kroje. zajtra zas a v nedelu zas. uf.. nesthacka. este ze nam to opu vyslo po premiere, ze si uz len nohy vylozim doma a nebudem robit NIC! takze tak. dahri, nerob si moja starosti, ja sa len v praci nemozem pripojit na konika, lebo mame bankovu politiku internetovu 😠 ak stihnem, tak cez obed vas precitam, ale inak sa neda. takze ak nestihnem cez vikendik sa ozvat, tak oddychujte kocky. papa.

dahra
21. nov 2009

Peknú sobotu prajem 🙂

Miminap,
perfektne spravicky - gratulujem - 5 folikov, manzel ok ....nech sa aj nadalej takto pekne dari.
Ked ta tak citam, ty makas ako fretka 😒 a to chcu od nas v case stimulky kludovy rezim - vy to mate ako na beziacom pase. Kedy ti vychadza OPU? My sme mali v nedelu embryo pohovor a OPU vo stvrtok - tiez som si pichala 225 jednotiek menopuru, ale to preto, ze foliky nerastli. Takze podla vsetkeho OPU buduci tyzden...v sobotu? - pises po premiere, tak ratam dni 🙂
Ideme pekne jedna za druhou, uz aj Vanesska ma OPU za sebou, ale neozyva sa... ☹ Verim, ze vsetko dobre dopadlo aj u nich.
Mimi, ty si tiez ukradni nejaky ten oddych pre seba - urcite praca a subor prezije, aj ked nepojdes tieto dni na 100% 😉

Katie,
ako sa dari tebe? Este mas nejake skusky ci ta jedna stacila? 😉

Jane,
ako vam dopadpl vcerajsok? Hm, som daka zvedava 🤐 ...

Tak si vsetky pekne vikendujme, ja som len pred nedavnom vstala a dostala ranajky do postele 🙂

nastasia
21. nov 2009

Ahojte,

mimi, to mate pekne vysledky, dufam, ze sa zadari. to by bolo super keby sa aj dahre zadarilo, to by ste skoro naraz rodili 😉

jane, nenapinaj nas 😎

liviaf14
21. nov 2009

ahojte babulky 🙂
miminap, tak super výsledky s folíkmi, tak tfuj tfuj tfuj posielam vírusíky, nech sa pekne nalepia na teba 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra, tak kedy budete testovať z krvi? myslím na teba, nech je všetko super 😵 moc držím palce

dahra
21. nov 2009

Livia,
30.11. idem do Heliosu na krvny test. V utorok by som mala mat mrchu, ak nepride, tak v piatok testnem. 12 dni po ET by to uz mohlo byt vidiet.

vanesska
21. nov 2009

ahojteee babule...

tak konecne sa hlasim aj ja...
vcera som nemohla bola som uplne ospala z tej nakozy...
takze OPU prebehlo fajn bolo nas 5 bab mna si nechali ako bombonik na zaver... 😀
no a vysledok bol 16 vajicok... baby nechapem kde sa mi to v tom bruchu a pri tych cystach naslo fakt... 😕 😅
potom mi este aj odsavali tie cysty tak asi preto som isla posledna... doki povedal ze ta velka cysta isla super vytiahnut ta mensia isla tazko lebo tam bol husty obsah ale ze nieco sa podarilo vytiahnut...
potom prisla embryologicka... vraj mame uzasny spermiogram tom som sa fakt bala lebo mm mal asi 3 dni predtym problemy so zaludkom nic nejedol bol fakt na tom nic moc... tak som mala skor strach o neho ci nieco zo seba dostane... 😉 ale tak zadarilo sa 😀 embryologicka hned povedala ze pri takom spg to nechaju oplodnenie vylucne na bojovnikov... 🙂 no a dnes nam oznamili ze z tych 16 vajok sa 10 oplodnilo 5 nam uz zamrazili a 5 nechavaju na PK tak v stredu mame ET... 😵

inak zvlastne je ze ani pocas stimulky ani po OPu som nemala ziadne velke bolesti a dokonca aj tolko folikov sa urodilo hoci lekari predpovedali uplne nieco ine... normalne zacinam si mysliet ci to nema na svedomi ta akupunktura na ktoru som poctivo chodila 2 mesiace pred IVF... asi nieco na tom bude... 😕

takze vam vsetkym co ste na mna mysleli dakujem... !

mimina... tak to je super 5 folikov... vajecnik sa pekne vyznamenal tak ako ten moj... super!

dahra... a ty ako? citis nieco? kolky den po Et vlastne si?
mne ET vychadza na stredu ten dalsi pondelok by som mala ist uz do roboty tak neviem to by bol 5.den po ET asi sa este na tyzden necham vypisat...

prahaxx... tak sa chystas testikovat?? juuuj velmi drzim palce... 😉

jane... tak to je super ze sa muz boji a je vystraseny ze by ste sa rozvadzali... mozes sa teraz dostat na kona a diktovat si podmienky! treba tu sancu vyuzit....mozno sa ti nakoniec podari nieco vybojovat... je super ze ma z toho rozvodu strach!

katie233
21. nov 2009

Ahojte 😉,

aj keď sem nechodím často (stále nemáme doma comp), tak stále na vás myslím a držím palce 😵.

Ja nemám nič nové. Moja mrcha pomaly odchádza, bolesti sa dali prežiť, zjedla som asi o polovicu menej "ružových bábik" ako minulý cyklus 😀. Aj to je už pre mňa úspech 😵. Nebolo to presne to, čo som očakávala, ale aspoň trošku to bolo lepšie.

Dahra, teraz mám kľud. To bola veľmi potrebná skúška pre mňa. Na základe nej sa teraz môžem prihlásiť na špecializáciu. Teraz si už len vybrať tú správnu a hor sa do učenia 😉.

prahaxx
21. nov 2009

jeee vaness, si sikulka, tesim sa, ze su vysledky tak dobre, povzbudzujuce 🙂 nech Ti tie dni cakania, co teraz budu, rychlo ubehnu 🙂
katie, mat menej bolesti je tiez riadny uspech 🙂

dahra
21. nov 2009

Vanesska,
supeeeer - uf, ze 16 🙂. 10 oplodnenych prirodzene - teeda. To je poriadny kus uspechu. Takze ET mas v stredu. Teraz si asi budes po par dnoch volat, ako rastu a kolko bunkovi su. Robili ti aj punkciu cyst. To je dobre, aspon tam tie hnusoby nebudu zavadzat, ked budes tehotna 😵. Uz si rozhodnuta kolko si das vlozit?

Ja mam zajtra 7 dni od ET. Ja som uz 4. den po ET bola na dve hodky v praci. Myslim, ak sa nebudes namat, v pondelok mozes kludne ist. To uz bude zahniezdene. Par dni staci. Ja som nakoniec ani PN nemala.
Tak teraz pekne oddychuj, ved ako to smutne vyzeralo na zaciatku kvoli cystam, tak skvele to nakoniec dopadlo. Uz mas polovicu uspechu za sebou. Juchuuu....

Katie,
tak nech tento novy cyklus je uspesny!
Pises o specializacii v praci ci v studiu? Studujes este popri robote?

janemari
autor
21. nov 2009

Ahojte 🙂 No vela vam nepoviem lebo muz miesto toho aby riesil problem sa vykrucal.Ked som sa ho opytala kto mu to povedal,tak sa vykrucal ze ved viem ze pozna vela ludi a bla bla bla.Ale paradox ze pokial sa tyka rozvodu povedala som to len jeho sestre/s ktorou udajne netelefonuje/a jej muzovi/s nim sa moj muz nebavi/.Takze mozte 3 x hadat kto mu to povedal 😀 .Potom sme zacali pozerat Panelak a kedze aj tam ide o rozvod a podobne problemy ako mame mi hned zacal mat pripomienky a nepriamo na mna utocit.Tak som sa zdvihla a sla do postele,kedze som si povedala ze uz sa viac hadat nebudem.Ale dnes sam upratoval,zohrial obed a podobne.Ja cely den viacmenej oddychujem.Teraz vecer len navarim na zajtra aby som mala zajtra pokoj.Teraz je v nocnej tak mam pohodicku.Inak uz citim ovulku tak ma boli lavy vajecnik ze idem umriet.Tak dnes alebo zajtra bude ovulka.

prahaxx
21. nov 2009

😖 😖 ach ti manzelovia 😠

prahaxx
21. nov 2009

jane, mala si nieco na FB, ze sa tesis zacat novy zivot, to si moze vela ludi mnohymi sposobmi vysvetlit

janemari
autor
21. nov 2009

prahax ved to ze sa to da vselijako vysvetlit.Najlepsie je zmenit vnutorny postoj a myslenie.Zacat mysliet na seba 😉

lucy778
21. nov 2009

Ahojte,
konečne som sa sem zase dostala 🙂
Dahra - s tým pregnylom si ma potešila, takže nielen v určitý deň ale aj hodinu. To už je ale vyšší level plánovaného sexu 😀 A kde ten pregnyl pichajú? Do brucha? 😕

Vanesska - pekný výsledok, tak držím prsty, nech ide všetko tak ako má ;

Evina - bruško pekne pomaly rastie, tak nech ťa tá hlava toľko nebolí 🙂