Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
7. dec 2009

Ahojte,tak mrcha sa nie a nie spustit.Zatial len spinim,ale pravy vajecnik ma boli akoby tam bola cysta a bolest mi udiera az do krizov.Takze tehu to urcite nieje a dufam,ze sa uz skoro spusti lebo ta bolest je na nervy. 😖

katie233
8. dec 2009

Ahojte 🙂. Ja zase len tak na skok. Dahra, notebook je už doma, ale vzhľadom k tomu, že sme sa sťahovali, tak sme internet preniesli na novú adresu a čakáme, kým manžel nanovo spraví elktriku a potom nám ho prídu zapojiť 🙂. Rátam tak ešte dva týždne. Ja vás v robote aspoň prečítam a pozdravím 🙂.

Vanesska, gratulujem 😵

Janemari, ja mám taký istý problém. Síce mrchu očakávam až budúci týždeň, ale tak pred dvoma týždňami ma začalo pobolievať v podbrušku - som myslela, že ovulka, ale bolesti sa stupňujú :(. Pravý vaječník stále pichá a akoby mi ho išlo roztrhnúť a bolesť vyráža do krížov :(.

Tak pekný deň.

dahra
8. dec 2009

Ahojte,
Katie a Janemari,
to mate rovnake priznaky, uplne sa divim. Neviem ci daci take nepisala aj Prahaxx o tej bolesti, co vystreluje az do krizov. Uz aby to skoncilo 😠.
Katie,
stahovanie, ojoj, to vam muselo zabrat casu. Nas to caka niekedy v januari-februari, ani si neviem predstavit, co vsetko to obnasa. Do holobytu musime priniest vsetko a vsetko kupit, lebo okrem spotrebicov ako vysavac, mikrovlnka a vsetkych od nich mensich nic vlastne nemame. Dokonca ani nabytok 🙂 Mozno budeme prve tyzdne spavat na spacaku 😀 😀 😀 a vsetko bude v krabiciach a sediet budeme ako v Japonsku a jest len konzervy a jogurty 😀 😀 😀. Bude to krasny cas. Zasa bude na co spominat.

janemari
autor
8. dec 2009

Ahojte tak hlasim mrcha dorazila v plnej parade.Krize ma bolia jak....

Katie presne viem o com hovoris.Som prekvapena ze endo sa vratila tak rychlo a je ovela agresivnejsia ako pred laparkou a liecbou.Mala som mrchu sice len 3 krat a toto je stvrta ale viditelne je kazdym cyklusom horsia a bolestivejsia.Aj ked nerada musim priznat ze jedinym sposobom ako sa zbavit mrchy a bolesti je ist na IVF a ked bude babetko brat HAK az kym sa nerozhodnem mat druhe.

katie233
8. dec 2009

Dahra, práve to teraz prežívam. My sme mali v našom starom byte už všetko zariadené, takže všetko pobaliť, rozobrať, preniesť. Doniesli do nového, nejaké veci vybalila, ale vzhľadom k tomu, že nemáme obývaciu stenu, tak kopa krabíc zostala ešte nevybalená. Spálňa už je ako tak v obývateľnom stave, ale manžel sa nakoniec rozhodol pre prerábku obývačky (inak sme chceli až v lete), tak aj veci, čo boli v obývačke ako tak upratané sú momentálne neviem kde všade. Takže už tretí týždeň žijem s krabicami v jednej miestnosti, pozreté mám už všetky dvd-čka a prejdené všetky hry v PC. A netuším, ako dlho to ešte potrvá. Hotový je ešte len strop, manželík teraz naťahuje nové rozvody elektriky, potom vymaľovať, uložiť podlahu. Potom nám prídu robiť šatník a obývaciu stenu nám dodajú až v januári. Takže sa nemáme kam ponáhľať 🙂. Len ma najviac otravuje ten prach a bordel, ktorý sa nosí z jednej miestnosti do druhej. Ale už to nejako vydržím 😀.

K tej bolesti: pri mrche to je u mňa normálne, že mi bolesť vystreľuje do krížov. Ale toto neviem, čo má znamenať.

janemari
autor
8. dec 2009

Aj u mna boli vzdy bolesti krizov a podla toho som aj vedela ze dojde mrcha.Vcera ma vsak tak bolel pravy vajecnik ako si pisala,ze som myslela ze mi praskne ze mi to vystrelovalo do pravej nohy az som mala krce ale skor to bolo ziloveho povodu.Dufam,ze nie zrazenina. 😒

dahra
8. dec 2009

Ahoj, Jane ☹
riadne ta to schvatilo. Mozno by ste mohli skusit aj inseminaciu skor ako IVF, kym cakate. Zacali ste zvazovat centrum? Kedy mas ist najblizsie za gynekologickou? S endo nie su zarty, s hnusobou jednou ☹

Moja sestra je tiez naklonena prirodzenemu sposobu, lebo sa jej nepaci cely ten cirkus okolo a tiez tie peniaze, co do toho treba ☹. Ale uz som ju nalomila aspon na to, aby tam sli, nechali si urobit testy a vypoculi ich nazor. Skusali samozrejme prirodzene a mozno isli najpv na IUI. Ona mala tiez agresivnejsiu endo ako ja, ja som mala zakernu a tichu, vacsina z vas ma riadnu sebavedomu strigu, co o sebe rada da vediet. S tou by sa malo zatocit a to hned!

janemari
autor
8. dec 2009

dahra aj ja som za prirodzene pocatie ale je jasne ze u mna to nepojde.Samozrejme ze radsej by som brala IUI.S gynou som dohodnuta na januar resp.koniec januara zaciatok februara kde sa mame dohodnut na centre a nahlasit sa.Takze este 2 mrchy musim pretrpiet kym k nej pojdem a dalsie kym sa dostanem do centra.Pojdem tiez do Martina Heliosu,len neviem ktory lekar.

dahra
8. dec 2009

Jane,
su tam dvaja lekari - Gatova a Krajkovic. My chodime ku Krajkovicovi, ale ona je tiez rovnako dobra. Obaja su mladi, radi zodpovedia vsetky vase otazky. Ked sa budete objednavat, ratajte, ze odo dna objednania na prvy pohovor min. mesiac cakania. Takze ak sa objednate koncom januara, tak sa dostanete predpokladam zaciatkom marca a pohovor. Potom ta caka mesiac vysetreni. Budes musiet prist na krv v 3.DC, 14.DC a 21.DC. Ak bol manzel na spg, tak by mu asi nemali robit. A podla vysledkov, ktore budu niekedy v aprili vam povedia, aky je dalsi postup.

janemari
autor
8. dec 2009

dahra dakujem za infosky.Poviem muzovi ake su infosky a nech sa vyjadri.U nas bude najhorsie to ze chodime na smeny a jemu sa nedaju len tak vymienat smeny tak si neviem predstavit ako tam budeme chodit.Na spermiogram bol pred vyse 2 rokmi a bol v norme.Viem ze to nepojde tak lahko a rychlo,ale asi sa k dokine uz objednam zaciatkom januara aby sme zbytocne necakali.

zajacik...
8. dec 2009

Janemari skoda ze mrcha prisla, no co uz... ja som tiez strasne verila ze sa nam to podari prirodzene, ale uvidis ze sa vnutorne zmieris aj s IVF, hlavne aby bolo uspesne, silno drzim palce nech je rok 2010 poriadne plodny, to plati aj pre ostatne snazilky 😉 A s IUI by som ja osobne nestracala cas, je tam mala pravdepodobnost otehotnenia, a hlavne pri endometrioze - moj doki v CAR povedal ze pri endo je IUI zbytocne, pretoze endo produkuje take latky, ktore zabranuju oplodneniu vajicka, preto je dolezite mimotelove oplodnenie... no uvidis co ti povedia v Heliose 🙂

janemari
autor
8. dec 2009

zajacik mrchu som cakala takze beriem to sportovo.Musim uz len pockat do buduceho roka a nech rozhodnu v centre co dalej.

dahra
8. dec 2009

Zajko,
viem, ze IUI ma mensiu uspenost, ale ked niektorym sa podari otehotniet aj prirodzene, tak mozno IUI pri dobrom spg by mohlo vyjst. V septembri som bola aj ja naklonena IUI a chcela som skusit s darcom, lebo nam povedali, ze IVF tento rok na nas nevyjde, hoci bolo schvalene uz v juli. Bola som uz objednana na 30.9. pohovor. Chcela som sa opytat ohladne IUI a darcovstva, ale Krajko ma predbehol a oznamil nam, ze je miesto, tak som nevyrukovala so svojim napadom 🙂

janemari
autor
8. dec 2009

povedala som muzovi ako to chodi v centre a ze uz oznamil sefke ze buduci rok bude potrebovat volno.

dahra
8. dec 2009

Jane 🙂
to bola teda rychlovka... 😀

janemari
autor
8. dec 2009

dahra a aka je presna adresa centra resp na akej ulici sa to nachadza?

dahra
8. dec 2009

pozri si stranku:
das 3w : sanatoriumhelios.sk
Je to v casti Martin - Ľadoveň. Je to na kraji mesta a je to ako rodinny dom.

nastasia
8. dec 2009

Ahojte dievcata,
ja mam tiez pocit, ze u mna je to po lsk horsie ako to bolo...bolesti su nejake agresivnejsie...ako to co som si prezila minuly mesiac bol otras. i ked to nechapem lebo moja endoska je oproti tej vasej nic. ale zasa je pravda, ze ja som dost citliva, bolest vnimam intenzivnejsie, to o mne povedala aj anesteziologicka co bola pri lsk. mna niekedy chytia take hlupe nalady ked ani nechcem byt tehotna lebo sa bojim ci to financne zvladneme vsetko, ale potom ked pridu tie bolesti tak si neprajem nic ine len aby som bola. a to zelam aj vsetkym snazilkam nech sme cim skor tehotne a nech sa uz konecne zbavime vsetkych bolesti a trapeni! ja verim, ze tehotenstvo pomoze.

Jani, ja antikoncepciu nemozem brat 😒 takze tehu alebo liecba. ale zase mnohe tu pisete, ze po liecbe bola endo este agresivnejsia tak preto ju nechcem.

katie233
8. dec 2009

Jani, tak predsa to s tým tvojím mužom nie je také hrozné 😵. Už sa trošku zmenil?

nastasia
8. dec 2009

Jane, veru super, ze tvoj muz sa spamatal. takisto ten moj. boze, niekedy je to s nimi fakt o nervy. 🙄

janemari
autor
8. dec 2009

nastasia spamatal ako spamatal,dnes je to tak zajtra inak.Ma "choru"mamicku a nic ine nerobi len sa zaujima ci ju nieco boli a bla bla ale ze mne je nafigu si ani nevsimne.

tulipanike
8. dec 2009

ahojte, takze dalsia tehulka na obzore? 🙂 jupiiiii, gratulujem, strasne drzim palce, nech je to vsetko v poriadku 🙂
a ostatnym samozrejme vela tehu virusikov 🙂

katie233
8. dec 2009

tulipanike, ďakujeme a beriem nejaké 😵

janemari
autor
8. dec 2009

Baby ten vajecnik neuveritelne boli mam pocit ze sa sam odrezava 😖 ako zavidim babam ktore ani nevedia ze nejaku mrchu maju ☹ A to o hodinku letim do roboty na pobednu 😖

dahra
8. dec 2009

Jane,
tvoj problem su svokrovci ovela viac ako manzel. Proste kym su nablizku, tak on je na nich velmi citovo naviazany. Myslim ale, ze to neznamena, ze ta nema rad.

janemari
autor
8. dec 2009

oki baby ja si idem este k piecke nahriat krize nech mi to uvolni a potom letim do roboty.Vecer ked pridem a budem este schopna sa zastavim.Zelam pekny zvysok dna. 🙂 Pa pa

dahra
8. dec 2009

Ahoj, Jane,
pekny den a co najmenej bolesti!

nastasia
8. dec 2009

tato naviazanost je najhorsia. moj priatel nastastie nie je no to jeho mama sa stale sprava ako keby boli prepojeni pupocnou snurou este aj teraz 🙄 hm, ale mamy su asi take citlive na svojich synacikov ved uvidime ake budeme my ked raz budeme mat syna. ja by som sa najradsej odstahovala niekam mimo republiku, aby sme od nej mali pokoj, ale to by som sa musela minimalne do australie,ala aj to by si nasla sposob ako sa k nam dostat...

dahra
8. dec 2009

Nastasia,
moj manzel povedal, ze muz si musi mamu vychovat. Ked bol na strednej skole, uz vtedy si vybudoval samostatnost a jeho mama sa prestala starat do jeho veci. Nic jej nevravel. Oni si ani nevolaju. To ja ho niekedy nutim, aby sa ozval, ze ako sa maju. Su tyzdne, ked nic o nej nevieme. Oni si kazdy ziju vlastny zivot.

ogeletka
8. dec 2009

Ahojte.
Práve som sa vrátila z antister.poradne a mám v sebe riadny chaos.Tak za 1.,presvedčili ma že mám vybrať 6dávok decapeptylu a neuposluchnuť Spln-vybrať iba 4.
A za 2., ma silou mocou presvedčili,že prvé 3pokusy IVF ak má pac.do 35rokov hradí PLNE poisťovňa.Chápete to???
A teraz čo?Som z toho hotová.Všade kde sa otočím každý tvrdí,že sa platí.Aj v centre tak tvrdia a teraz takáto informácia.Vraj zrejme nemajú zmluvy s poisťovňami.
A čo mám robiť vybrať 4 či 6 dávok decapeptylu. ☹ ☹ ☹