Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
9. mar 2010

jani no keby sa mne nieco podarilo to by bol asi zazrak.Skusim dat acylpirin na vypotenie a mam aj kvapky proti kaslu.Bohuzial do prace zajtra este musim,ale ked pridem z prace pojdem rovno do postele. 🙂

ika33
10. mar 2010

pusúvam nás. Inak pekný deň všetkým

janemari
autor
10. mar 2010

ika aj tebe aj ja posuvam lebo potom hladam v tramtarii kde ste.Zajtra je den D a uz mam stresy 😀

katie233
10. mar 2010

Ahojte 🙂. Jane, pekne sa lieč. Je to na ..., keď musíš ísť do práce 😝. Ale mala by si ísť k doktorovi.

Pekný deň všetkým.

Dnes má luko svoj veľký deň?

katie233
10. mar 2010

Posúvam a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

lucy778
10. mar 2010

ahojte

jane - no keď ti to prešlo na priedušky, tak to bude chcieť asi lieky. škoda, že musíš ísť do práce 😖 tak to tam nejako vydrž.

u mňa nič nové 🙂

jani2
10. mar 2010

ahojte,
tak ja len na skok, moje embryjko sa práve v tomto momente už rozmrazuje, zajtra o 7:30 volám na embryologiu, dúfam, že bude krásne rozmrazené, až sa môže vložiť 🙂

oknosmas
11. mar 2010

jani2, drzim palec, aby sa riadne zahryzlo a nepustilo 🙂

katie233
11. mar 2010

Dievčatá, držte sa 🙂, tfuj, tfuj 😵.

vanesska
11. mar 2010

caute kocky...

jani... drzim palce nech je embryjko jednotkove... a nech sa pekne zahryzne...!!!
teraz to uz musi vyjst! 😵

jani2
11. mar 2010

ahojte,
tak som doma z centra....embryjko sa pekne prebralo zo zmrazenia, vkladali mi peknú expandovanú blastocystu....embryologička vravela, že keď sa aj druhé embryjko takto pekne rozmrazilo, že je viac ako pravdepodobné, že všetky ostatné embryjka z tohto "vrhu" budú veľmi životaschopné...no, už len aby sa aspoň jedno ujalo...tiež mi vravela, že ak by sa tento KET nevydaril, vraj by som mala skúsiť vložiť aj dve!, no uvidím!....v každom prípade som pri tomto KETe psychicky omnoho kľudnejšia, proste ak to nevýjde svet sa nezrúti.....vraví sa, že bábätka si rodičov vyberajú samé, tak ak to embryjko chce nech ku nám príde, je to na ňom!
jane - ako bolo v CAR?

....dievčatá ďakujem za držanie palcov! 🙂 ....a tehulky poprosím o tehuvírusíky 😵

oknosmas
11. mar 2010

to je skvele jani.,...tak dufam, ze si vas tento drobcek vyberie 🙂 urcite by mu bolo u vas super 🙂

dnes som nasla na nete toto
http://tvnoviny.sk/spravy/domace/stvrt-miliona-...
chcely by som, aby si to pozrel moj mm, aspon by mozno uveril, ze ta bolest pri sexe nie je vymysel..a ze vsetka ta nechut suvisi aj s tym...a aby nehovoril stale, ze su to len nove a nove vyhovorky... chcela by som, aby sa to vsetko zlepsilo a nemuseli sa tymto trapit... no dakedy je to omnoho silnejsie ako ja... neviem, ci to chapete (verim, ze hej) a dufam, ze to pochopi aj moj mm...i ked je to stale len chlap 😉

vanesska
11. mar 2010

jani... super... gratulujem ku krasnej blastocysticke... nech sa drzi v brusku zubami nechtami... 😀 😵
a sukromne virusiky iba pre teba... TTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTT

oknosmas... veru aj ja mam pocit ze coraz viacej bab ma tento problem...
inak po celom svete su miliony bab co maju tu mrchu hnusnu... tak nechapem preco uz nieco na to nevymyslia... 😠 radsej nas budu ladovat hormonami a posielat na operacie kazdu chvilu a ked uz mas deti tak ti vsetko vyberu a basta vybavena vec... 😠 😠
o dalsich problemoch ako je bolest pri sexe a po sexe a pocas cyklu a vlastne skoro stale ani nehovorim... 🙄
a to my vyzerame ako tie co si vymyslaju... jaaaaj hrozne!

janemari
autor
11. mar 2010

ahojte 🙂
Tak mam to za sebou,centrum je super aj personal a doktor ani nehovorim.Boli sme vystresovany ale nebolo byt preco,konzultacia,vysetrenie manzel v poriadku.A nakoniec sme vypisali ziadost na IVF kedze z mojou diagozou a vekom je sanca minimalna a v podstate IUI by nemalo zmysel.Teraz uz len pockat na schvalenie a ide sa na to.

katie233
11. mar 2010

Takže pekne po poriadku: jani2 tieto sú pre teba: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

katie233
11. mar 2010

janemari, super. vidíš, tak si sa bála. veď tí doktori v centrách nemôžu byť zlí, odplašili by zákazníkov a korunky 🙂. Tieto sú len pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

A aj ostatným posielame nech čoskoro posilníte naše rady TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
11. mar 2010

Inak baby mala som aj ovulku a doki to podvrdil,snazilkovali sme a tak je tu nadej ze to vyjde.Inak konecne som sa docitala kolky stupen endosky mam a je to bohuzial 4 ☹ a tak prirodzene tehu viacmenej nemozne.Troska sa bojim ci to zvladnem lebo ked nam vysvetlili co nas caka tak je toho az az.A docitala som sa ze budem mat dlhy protokol a to este neviem co znamena 😅

luko
11. mar 2010

jani...dlhy protokol znamena ze zacnes stimulovat okolo 22DC a budes koncit okolo 14 DC noveho 😉 ja mam tiez 4. stupen ale nepovedal mi nikto, ze nie je mozne otehu aj prirodzene 😉 drzim palce...mozno motyka rpedsa len vystrelila 🙂

janemari
autor
11. mar 2010

luko dakujem za vysvetlenie ja mam zatial napisany dlhy protokol.Nechce sa mi verit ze som bola v centre a ze sa to pohlo dalej.Potom ked to uz schvalia pojde to velmi rychlo a potom sa uz len modlit a verit ze to vyslo.Stale verim ze maj to isti a babo bude mat narodky ked aj ja 😉

jani2
11. mar 2010

Vaneska, Katie - moc ďakujem za tehuvírusíky, dúfam, že sa nakazím 🙂
Jane - ja mám tiež 4.stupeň, keď mi to zistili mala som 28 rokov....doktorka ma vtedy hnala rovno na IVF, vraj keby som bola mladšia, tak by ma nechala skúšať aj prirodzene....takže si myslím, že aj pri endo 4.stupňa sa dá otehotnieť prirodzene, len to asi trvá a chce to aj kúsok šťastia od TOHO hore....a keďže si ovulku mala, možno ste žiadosť vypisovali zbytočne 😉 ....ak ak nie, tak IVF to istí - do leta si tehulka!.....inak vravel ti dr., ako dlho bude trvať schválenie?budú ti potom volať, alebo ti to príde domov

lucy778
11. mar 2010

ahojte

jani - tak nech to tentokrát výjde! zatiaľ som otáľala s vírusíkmi, ale šak keď som raz tehu, čo by som neposlala 😝 špeciálne pre teba TTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTT 😵 😵 😵

jane - dnes si sa zase posunula bližšie k vytúženému babatku, prajem ti veľa síl, aby si to všetko v pohode zvládla a držím ti prsty, veľmi!

dahra
11. mar 2010

Ahojte babulky,
tak som opat u nasich a na nete (to je pocit po 5 dnoch, co ja som myslela, ze ani den nevydrzim) 😀

Luko a Jani,
prajem vela pokojnych dni, bez stresovania. Nech sa vase bobulky pekne upelesia a rastu. V den krvicky nech vam povedia len tu pozitivnu spravicku 😵 😵 😵

Ogeletka,
pisala si, ze sa asi mrcha spustila, co este vobec nic nemusi znamenat. Ak aj ano, nevadi, ide sa dalej a bojuje. Musi. Raz to predsa vyjde! Celkom urcite.

Jane,
super s tym centrom, mala si rychly proces 🙂 Nam v heliose trvalo par mesiacov, kym sme vypisali ziadost. Prvykrat sme tam boli vo februari a ziadost sa poslala len v juni. Medzitym vysetrenia a ja som si este naordinovala liecbu 😝 V aprili to mas 100% schvalene. MM spravili vysetrenie spg tak rychlo?

Inak aj moja sestra bola tento tyzden prvykrat v centre. Brali jej krv, ide znova buducu stredu, jej manzel na spg. Doktor ju klasicky sfukol, ze kde bola doteraz, ze pri endo v takej forme ako ona ma, sa necaka. Tiez nezabudol povedat, ze polrocna liecba bola zbytocna a stratili cas.

Horsie vsak je, ze jej nasiel nejaky nalez - myom na maternici, vraj 3cm. Tak buduci tyzden ide za tym lekarom, co ju operoval, aby ju tiez pozrel.
Mate niektora skusenosti, ze endo suvisi aj s tymto?

slavkav
12. mar 2010

ahojte dievcata,

pridavam sa k vam, obcas vas citam.

ja mam tiez endo - zistili mi to az pri laparke pred rokom. na nu slom sla, lebo sa nam nedari druhe dieta, za posledne 3 roky som bola 2x tehu, ale mala som MA.
takze sme sa rozhodli dlhsie necakat a navstivit centrum. musime podoplnat nejake veci a tiez pojdeme podpisat ziadost a sup na to.

chcem sa este opytat, to odkial viete, aky stupen endo mate? to vam povedal dr. po laparke? lebo ja to na mojej sprave nikde nevidim.

zlatanka30
12. mar 2010

ahojte.nasa ziadost je schvalena trvalo to len tri tyzdne. 😉

dahra
12. mar 2010

Ahojte,
Zlatanka,
gratulujem k schvaleniu, teraz sup do centra oznamit, objednat sa ku koordinatorke a coskoro budete stimulovat.

Slavkav,
ja som to mala na prep. sprave z nemocky, tiez mam 4. stupen, ale myslim, ze to kvoli tomu, ze som prisla o vajecnik. Moja sestra mala nalez ovela vacsi - cysty na kazdom vajecniku, loziska na mechuri a crevach a priserne bolesti, ked po styroch liezla do kupelne. Napriek tomu jej povedali, ze ma stupen 3. Ona sa pytala, lebo tiez jej to nik nenapisal. Zalezi od nalezu, rozpatie je od 1 do 4.

Preco si mala MA? Ma menzel ok spg? Vtedy tiez casto byva MA.

slavkav
12. mar 2010

manzelom spg je sice horsi, ale nie katastrofalny - aj ked v GF si mysleli nieco ine 😉.ale dasie 2 vysetrenia to nepotvrdili. bral aj profertil a aj tak.
netusim, v com to bolo, oba boli velmi skore - 6tt.

ale ideme na tu genetiku, ktovie, ci nieco zistia

a ma ten stupen Endo na uspesnost IVF? napr. niszi - vyssia uspesnost a naopak? alebo je to uplne jedno?

mne dr. po laparke povedal, ze do 1/2 roka som tehu. neklamal, bola som, ale odislo to. ale ja som potom bola aj u hematologicky a tam mi tiez tusim nieco nasli, takze ked budem stimulovat, aj ona mi nieco prida ...a preventivne mam brat anopyrin. ale teraz to flakam uz ...

dahra
12. mar 2010

Slavka,
mm mal 100% tvarovo zlych, takze prirodzene sa nedalo otehotniet, to sme ani neskusali. Netuzila som cakat na dalsiu cystu a prist aj o ten druhy vajecnik.
Mne endo nasli vlani zaciatkom roka, hned som sa objednala do centra. tam nam urobili vysetrenia, zistilo sa, ze mm je na tom biednejsie ako ja. Kym sme riesili veci okolo IVF, tak som vyuzivala cas - dala som sa od marca do septembra do menopauzy (injekcna zevraj "liecba"). Ked mi nabehol menzes, tak sme sli na 1.IVF.

Co viem, velky vplyv ma spg a kvalita vajicok. Ja som stimulovala len s jednym vajecnikom a narastlo mi malo folikov. Vlastne len jedno vajicko kvalitne a pri takom zlom spg som tehu. Mali sme ICSI (vpichnutie spermie do vajicka).
Doktor v centre povedal, ze endo je nevyspytatelna, niekedy maju paradoxne problem otehotniet zeny s lahsou formou. Treba len skusat.
Ja som tiez bola u hematologicky pred IVF, chcela som mat istotu, ze som nic nezanedbala, tak mi urobili testy aj na trombofilie. Boli sme aj v KE na imunologii. Mali sme ist aj na genetiku, ale kym na nas dosiel rad, uz som bola po IVF.

slavkav
12. mar 2010

jaj dahra - tak ty si taky pozitivny priklad - hned si mi vliala nadej ... silno drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo

dahra
12. mar 2010

Slavka,
neboj, aj u vas bude, v centre sa postaraju. Do GF v BA chodi aj LUko z tejto temy, pred par dnami mala ET (embryo transfer). Takze dalsia po IVF. Dokonca tu mame Vanessku, ta je po IVF a stimulovala s cystami na vajecniku a je tehotna. Kazda sme taky svojsky pripad.

slavkav
12. mar 2010

ja chodim do FC. teda chodim - bola som tam zatial 2x 🙂