Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
14. máj 2010

miska: a o tom mysom chvostiku si sa niekde docitala, ze pomaha endo, alebo odkial si vedela ze ho treba pit? Super, ze sa Vam tak zadarilo, drzim palce 😉

oknosmas
14. máj 2010

miska, to je super..dufam, ze nas bude viacej skoro uspesnych... teda najlepsie vsetky 😉

lucy778
14. máj 2010

ahojte

miska - tak to j super, potichučky blahoželám a držím prsty, aby ti to bolo čoskoro potvrdené! 😉

jani2
14. máj 2010

miska - blahoželám! 🙂
jane - na to čo spraví stimulka s endoškou moc nemysli, lebo sa len utrápiš!...ja som išla do stimuliek tiež s poriadne rozbesnenou endoškou, čakala som, že ak to nevýjde, tak ma mrcha asi položí!....nuž po 1. neúspešnom IVF som si skutočne myslela, že umriem, dostala som takú krutú mrchu že som bolo poskladaná vedľa záchoda a nebola schopná ísť do práce ani po 2 veľkých ibáčoch, bolo mi zle a krv išla zo mňa nielen pri malej ale aj pri veľkej potrebe (keďže som endo mala aj na črevách), pri 2. neúspešnom IVF som sa tiež psychicky pripravovala na trápenie, ale mrcha bola úplne v pohode (čomu doteraz nerozumiem)...nuž a po 3.IVF už mrcha neprišla!....takže som si zažila všetko, a aj keĎ je človek úplne na dne, dokáže ísť ďalej. Už to tu mnohé baby písali, my si to bábo musíme jednoducho vybojovať!

miska26
14. máj 2010

Ahojte!
Ste všetky strašne zlatučké.Ako som už písala uverím tomu až keď mi to potvrdí doktor.Po 1,5 roku snaženia som už ani nedúfala. Asi naozaj robí tá psychika veľa - myšlienky mať bábo som sa nevzdala ale povedala som si, že toto leto si užijem - začala som pravidelne jazdiť na bicykli a už sme sa s priateľom tešili sa, že pôjdeme niekde na dovolenku a vtedy to prišlo 😀
Čo sa týka toho myšieho chvostíku - nečítala som že pomáha konkrétne na endometriózu,ale vedela som že pomáha na ženské problémy a keďže rastie úplne všade - skúsila som to ( ale kúpený čaj z lekárne mi nepomohol) len nazbierané bylinky.Tak ak aspoň jednej z Vás pomôže budem sa veľmi tešiť.
🙂

janemari
autor
14. máj 2010

dahra ano dlhy protokol.Dnes mala dorazit mrcha/zatial nic a to chodila aj 2-3 dni skor 😠 / a na 16DC tabletky od 23Dc pridat injekcie a od zaciatku noveho cyklu sa pridava este jeden druh injekcii.

jani2 ani ma nestras,posledne mrchy boli hrozne a neviem co ma caka s touto.Ked si mala stimulku aku si mala mrchu?ci si mala kratky protokol 🙂

henika40
14. máj 2010

baby, aky je rozdiel medzi kratkym a dlhym protokolom? podla coho urcuju, ktora ma aky? dikes za info

henika40
14. máj 2010

baby, aky je rozdiel medzi kratkym a dlhym protokolom? podla coho urcuju, ktora ma aky? dikes za info

jani2
14. máj 2010

henika - krátky protokol začína s pichaním injekcii od 1.dňa cyklu.(začína sa pichať injekcia na zastavenie činnosti vaječníkov a injekcia na podporu tvorby folíkulov)...cca 14. deň sa ide na odber vajíčok. Dlhý protokol začína vlastne ešte pred mrchou, 16.deň predchádzajúceho cyklu sa začínajú brať tabletky, alebo injekcie na zastavenie činnosti vaječníkov, potom príde ms a od prvého dňa menštruácie sa pridávajú injekcie na stimuláciu vaječníkov...odber vajíčok je potom tiež tak 14. deň cyklu. Prečo lekári raz dávajú dlhý, raz krátky protokol neviem....ale čo som počula, tak vraj dlhý sa dáva pri starších ženách a pri poškodených vaječníkoch.
jane - neboj, zas čo si pamätám z dlhého protokolu, tak tá mrcha počas stimulky (už po užívaní tabletiek), tak tá bola zas v pohode! 🙂 ...ale tebe to už čo nevidieť začne, juj, sa teším s tebou...ale potom za 1 1/2 mesiaca chcem počuť super správičku! 😉 ...držim palčiská!

janemari
autor
14. máj 2010

jani2 rada ti ju podam,ale akosy sa mrche dnes neuracilo prist a mam pocit ze jej to este potrva.Aka klasika ze sa mi zase nieco kaziiii

lucy778
16. máj 2010

ahojte

jéééj a tu nikto celý víkend nebol? tak nás aspoň posuniem a prajem všetkým pekný týždeň 😉
TTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵

tinnky
16. máj 2010

ahojte baby, ja idem zajtra po prvy krat do ferticentu na konzultaciu aj s manzelom. Je u mna podozrenie na endometriozu, aj ked mrchu mam pravidelne a bez vyraznych bolesti po cely cyklus mam pocit akoby som mala mrchu, takze sa bojiiiim

moon1979
16. máj 2010

ahojte baby.

mne pri gyn. vysetreni doktorka zistila, ze mam endometrioznu cystu na vajecniku vo velkosti 6 cm a zaroven mi potvrdila 6tt tehotenstva. drobceka som v pohode bez problemov donosila, teraz ma dva mesiace, ale museli mi vybrat cely vajecnik aj vajcovod. Hystologickym vysetrenim sa potvrdila endometrioza, ale nenasadili mi ziadnu liecbu.
Je to podla Vas ok?

tinnky
16. máj 2010

moon aspo mas drobceka, mozno dr. cakaju kym ti drobcek trosku podrastie, preto nemohli nasadit liecbu....ale daj potom vediet ako to riesili..ja sa zajtra dozviem, co mi vlastne je

moon1979
16. máj 2010

no ja som tie bolesti co som mavala pripisovala traveniu a neriesila som to. kazdopadne bolo velkym stastim a povedala by som aj zazrakom, ze som rychlo otehotnela, da sa povedat okamzite ako som sa prestala chranit. nastastie, dakujem bohu 🙂 ale zase druhy vajecnik mam zdravy tak mozno som mala stastie, ze zrovna vten mesiac vyprodukoval vajicko ten zdravy vajecnik.
no nekojim takze liecba by sa mohla zahajit, aj ked si neviem predstavit ze aka a ako.

kazdopadne baby s vami sucitim a drzim prsteky aby ste sa aj vy mohli tesit z krasneho zdraveho babatka. Byt matkou je velke stastie a dar

dahra
17. máj 2010

Ahojte,
Tinnky,
ja mam endometriozu a bolesti ziadne (mozno v prvy den trosku, niekedy bolo potrebne dat ibac, ale keby som ho nemala, zvladla by som to), menzes od zaciatku chodil ako hodinky, hoci vzdy na 26DC. Rok a pol sme sa snazili o baby - potom som sla k lekarke a nasla mi 8cm cystu na vajecniku. Jedine bolesti co som mala, boli pri sexe sem-tam. Endo sa da potvrdit len operacne.
Moon,
ja som tiez prisla o vajecnik s vajcovodom kvoli cyste, hoci neviem, preco to vyberaju. Moja sestra mala na jednom 5cm cystu a na druhom 10cm cystu a nechali jej oba, len ich "ocistili". Liecbu niekto nasadi, niekto nie. V centre nam hovorili, ze netreba, doktori v nemocke, kde ma operovali, ze treba. Je to vacsinou hormonalna - kazdy mesiac injekcie, ktore navodia stav prechodu, aby sa utlmili vajecniky a zena nekrvacala. Niekomu pomoze, niekomu nie. Niekto po liecbe hned otehotnie, niekomu endo utichne na dlhe mesiace ci roky a niekomu sa po par mesiacoch ci dokonca tyzdnoch endo vrati v "plnej krase" 😒 Ja planujem po porode dat si antikoncepciu - to pomaha tiez a je to jedna z moznosti. Urcite nechcem prist aj o druhy vajecnik, mozno by sme chceli aj druhe dieta, uvidime...

moon1979
17. máj 2010

Dahra, ja prestavam verit lekarom...
Tak si predstavte, bola som po 600 nedeli u gyn na kontrole a urobila mi ultrazvuk. Pozera sa na obrazovku, zvaznela a do eteru pustila vetu typu - a toto je co? ... skoro som od strachu spadla z kozy. Pyta sa ma, ze co mi povedali v nemocnici. Ja hovorim, ze mi vybrali cely vajecnik aj s vajcovodom. Isla si pozriet papiere co poslali z nemocnice aj z hystologie aj prepustaciu spravu a potvrdila mi, ze aj v papieroch je napisane to iste. Lenze na ultrazvuku vraj mam cast vajecnika. Tak teraz mi nieco nechali alebo vsetko vybrali??? Ja len dufam, ze je to fakt vajecnik.
Pytala som sa, ci ma vyznam nechavat vajecnik ak vyberu vajcovod, ale ze ma, lebo ze to produkuje aspon nejake hormony. Tak neviem. Inak po porode som mala katastrofalne stavy, v noci brutalne spotena ako keby som vysla zo sprchy, ale zaroven neskutocne ma triasla zima, ovulovala som a krvacala sucasne, proste otras ....

Teraz som si nechala predpisat HAK, beriem ju prvykrat v zivote, snad nebudem mat problemy.

Tie moje bolesti boli take zvlastne predtym, prislo to ako blesk z jasneho neba, vyslovene priebehy zlcnikoveho zachvatu, brucho mi navrelo ako tehotnej a aj som ho mala take tehotenske. A neskutocny zachvat. Takisto pri pohlavnom styku som mala bolesti co som si vsimla, ale menzes chodil pravidelne, ziadne gyn. problemy som nepozorovala, tak som si myslela ze su to fakt traviace tazkosti... No neboli.

Ale som stastna ze mam krasne zdrave babatko aspon jedno, aj ked by som este jedno prijala, aby Matko nebol sam, no uvidime, kazdopadne pocity z porodu a spomienky pozitivne nemam, este ich rozdychavam.... ☹

dahra
17. máj 2010

Moon,
teda, zvyknu nechavat aj kusocek vajecnika, ked sa ine neda zachranit, ale nechapem, preco potom napisali, ze vsetko vybrali 😒. Rodila si spontanne a potom neskor ti vybrali cystu ci pocas cisarskeho?

Take bolesti ako spominas, blesk z jasneho neba, mavala moja sestra uz roky. Este ked som nebola vydata (dobre tri roky dozadu) a byvala s nou v izbe si pamatam, ako sa v noci zrazu zobudila a stvornozky v bolestiach plazila na wecko. Mysleli sme s, ze ma problemy s crevami, lebo krvacala, chodila aj po gastroenterologickych vysetreniach a nic. Ta bolest na nu prisla aj mimo cyklu, hocikedy, vacsinou v noci. Az ked mne diagnostikovali endo, doslo mi, ze ona ju ma tiez. Donutila som ju, aby si sla dat urobit vysetrenia. Gynekologicka sa je vysmiala, ze endo nie je nadcha, aby ju odo mna chytila, ale dala jej navela listok na sono, kde jej nasli tie cysty. Operovali ju necele tri mesiace po mne.

moon1979
17. máj 2010

no to je nase zdravotnictvo ...
vedeli, ze mam cystu ale aj tak ma nechal rodit spontanne 26 hodin, ale kedze som sa neotvarala, a kontrakcie boli silne, po 20tich hodinach prepichnuta zelena plodova voda a nechal ma este dalsich 6 hodin rodit normalne, tak po tolkych hodinach som nakoniec skoncila na cisarskom a po vybrati malickeho zacali riesit moju cystu. Na sale som stravila 3.5 hodiny ... zazitky otrasne, dufam, ze nikdy viac

dahra
17. máj 2010

Moon,
si si "uzila". To je divne, ze ta nechali spontanne, hoci pri cystach robia cisarsky, aby ju mohli vybrat zaroven s dietatom. Niekedy mi to pride, ze planuju cisarske, kde netreba a spontanne rodia tie, co by nemuseli. Hlavne, ze drobec je v poriadku napriek takemu tazkemu porodu.
Ja som sama zvedava, ako dopadnem ja...

moon1979
17. máj 2010

a nebudem sa zmienovat o tom, ze som bola prijata urgentne na hospitalizaciu kvoli preeklapsii...
s tlakom po liecbe 150/90 ma chcel nechat tlacit. A zazila som niekolko nepochopitelnych situacii. Mam pocit, ze to ziadnej rodicke nedaroval, proste co rodicka, to hodiny trapenia, ani jednej to neulahcil ...
DOKONCA spontanny porod dvojiciek, to som uz fakt nechapala

moon1979
17. máj 2010

zamyslala som sa aj nad tym, ze by som dala na urad preverit postupy pri mojom porode, pretoze mam pocit, ze ohrozovali nielen mna, ale hlavne mojho drobceka. Primar ma z pekla stastie, ze je maly zdravy, inak by to asi nerozchodil

dahra
17. máj 2010

Moon,
to kde je taka skvela nemocnica 😕 😕? Pocula som, ze dnes je vsade vela rodiciek, malo doktorov, tak to potom vyzera takto. Znama pri porode zazila, ako sa dvaja lekari nad nou hadali ci spontanne alebo cisarkym, nakoniec povedali, ze na cisarsky neskoro, tak z nej dieta tlacili - maly priduseny, pupocna snura 2x otocena okolo krku...

janemari
autor
17. máj 2010

baby nestraste tu,ale verim ze taky lekari su.Lebo nebyt mojej byvalej gyndosky tak nemusim mat 4 stupen endosky a adenomyozu na maternici.Podla nej mrchovske bolesti boli v pohode a mala som si dat za poharik.Ale ako pise dahra ked ides na wc stvornosky a nevladzes od bolesti tak to asi normalne nieje.Aj teraz mi mrcha dava zabrat.Uz mam v sebe 4 ibalgace 2x 200 a 2x400.Citim sa ako zdrogovana,ale nemam bolesti. 😖

moon1979
17. máj 2010

pôrodnica? nitrianskykraj 🙂 takze nie je to az take tazke uhadnut, su dve, jedna "lepsia" ako druha. staci si precitat forum otras. ja som to mala moznost aj zazit ...
ale toto je tema o endometrioze, takze sorry, ze sa tu rozpisujem aj trosku mimo, ale chcela som sa s vami podelit o skusenosti.

Naozaj Vam vsetkych drzim prsty, aby sa Vam podarilo otehotniet, vynosit a porodit krasne zdrave babatka. Ja som to stastia nastastie mala 🙂

henika40
17. máj 2010

jane, tak uz stimulujes? ale to je dobra spravicka, drzim palce..

ano, len, aby to vyslo vsetkym z nas, co sa tak snazime..

oknosmas
17. máj 2010

ahojte...ked citam, co ste vsetko zazili, tak sa mi jezia chlpy a mraz beha po chrbte..dufam, ze sa takymto veciam vyhneme..dievcence, tesim sa na babatka, ktore budeme uz skoro hladkat a kolisat...velmi sa na to tesim..a verim tomu. pozrite na moj nekonecny cyklus...uz sa krati 😉 a najneskor asi zajtra cakam mrchu... zacina tomu nasvedcovat vsetko... brucho ma uz riadne pobolieva.. tak sa na jednej strane tesim a na druhej obavam, ako budem existovat 😖 vyzera to na dost bolestivu mrchu
http://www.fertilityfriend.com/home/2b3490

henika40
17. máj 2010

fiha, cyklus sa taha az do honolulu 🙂 .. predpokladam, ze si na umelych hormonoch 😒

oknosmas
17. máj 2010

no, to bolo po jednej hormonalnej injekcii po laparke, ostatne som odmietla brat a teraz mi lekar dal lieky na to, aby mi vobec mrcha prisla, bo sa jej stale nechcelo... bola som v uplnom prechode.. riadnom..fakt... teraz to zasa umelo vyvolavame spat do "normalu", aby sme mohli robit iui

oknosmas
17. máj 2010

takze som stale na hormonoch

oknosmas
17. máj 2010

ale uz sa to snad zlepsi, ked pride ta mrcha... 😒