Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mirip
5. mar 2011

@mariynka ja nie myslím si že je to blbosť, na endo nepomáha nič možno zmiernenie alebo sltmenie príznakov ale úplné vyliečenie ee

mariynka
5. mar 2011

@mirip ja si myslim, ze nieco na to existuje 😉 😉 urcite nieco musi.. rozmyslala si, preco v minulosti zeny tuto chorobu nemali? 😅 s cim to asi moze suvisiet? po precitani si roznych knih som pochopila, ze na kazdu chorobu nieco existuje.. 😉 🙂 tak musi aj na edno. ... 😒 😉

mirip
5. mar 2011

no na zmiernenie príznakov, na preliečenie do určitého času hej, lieky, tehotenstvo atd ale úplne vyliečiť sa nedá

mariynka
5. mar 2011

@mirip nemyslim lieky, tie len problem na chvilu zakryju.. 😉 treba riesit povod toho problemu 😒 😉
a gynex? aj ten vyzera byt prirodny. ten ste neskusali??? 😅 😉 🙂

mirip
5. mar 2011

@mariynka ja nie, možno baby hej, ja som mala len zoladex pol roka na preliečenie a dosť 🤐

mariynka
5. mar 2011

@mirip takze treba asi vyskusat vsetko 😉 ja mam cystu, ale neviem ci endo. rastie pomaly a Dr. mi poradil, ze kym nebude mat 8cm a viac, nic s nou nebudeme robit 😉 ale ja som to nenechala len tak 😉 pozistovala som si vsetky mozne alternativne liecby, uz 4mes. sa makrobioticky stravujem, kedze cystu sposobuje mlieko a mliecne vyrobky 😒 😒 (cysta je hlien a mlieko zahlienuje.. 😒 😉 ), robim si sedacie kupele zo susenych listov daikonu(biela redkovka, ale da sa na to pouzit vnat vsetkych zelenych zelenin 😅 😉 alebo len morska sol pridana do kupela 😉 ), robim si vyplachy-pomocou irigatora-cajom kukicha 😉 a tiez zazvorove obklady na miesto, kde mam cystu(tie maju rozprudit krv v mieste cysty a pomoct pri jej "rozbiti" 😉 🙂 ). uvidim, mala by som vylucit aj cukor, co je vsak pre mna dost tazke 😒 ale maso, vajcia, bielu muku-to uz 4mesiace nepoznam 😉 🙂
docitala som sa, ze biely vytok znamena zmeny v zenskych pohlavnych organoch, zlty cystu a zeleny rakovinu.. na mna to sedi, mam zlty a mam cystu.. 🙄
od dnes si robim poslednu kuru, potom vyckam nejaky ten den a pojdem na kontrolne sono 😉
super spravou a motivaciou bojovat dalej pre mna bude uz len zmensenie cysty 😉 😵

mariynka
5. mar 2011

.. no a minule som sa docitala o gynexe.. ak nepomoze moja doterajsia liecba, tak skusim ten 😉 a potom je tu este ten tang kuei 😉 pani tam opisovala, ze pomaha aj pri endo.,preto sa pytam, ci ho uz niekto vyskusal? 😕 😅 😉 je vyrobeny z archangeliky cinskej, bylinky, ktora posobi na zenske pohlavne organy 😉 🙂
ja momentalne popijam alchemilku a este bylinku, ktoru mi poradila jedna bylinkarka-veroniku, ale nikto nevie ktory druh veroniky to je.. zevraj vela zenam pomohol s cystami 😉 aj velkych rozmerov 😉
ja utocim na cystu z kazdej strany 😀 😉 musim, chcem sa jej zbavit neoperativnou cestou.. 😉 🙂 🙂

a este nieco, poznam kocku, ktora sa cysty zbavila vysokokoncetrovanym vitaminom B, aj ten chcem skusit, asi od jamiesonu-Bkomplex 100mg. zevraj vo vysokych davkach (ale brat sa ma len kratkodobo, napr. 1mesiac) pomaha pri cystach 😉
lekari volakedy predpisovali injekcie s B-vitaminom, teraz to uz nerobia, lebo radsej budu operovat.. :-/ :-/ :-/

mirip
5. mar 2011

@mariynka ja som mala ložiská vraj na močových cestách a po preliečení pokoj ktovie dokedy potom mi Dr sledoval cyklus a ja som otehotnela a aj potratila ale po liekoch na upravenie cyklu mám v maternici aj myom, ktorý sám od seba nezmizne a som aj napriek nemu aj prvýkrát aj druhýkrát otehotnela a Dr ho sleduje a tiež s ním nerobí zatial niť

mariynka
5. mar 2011

@mirip a ty to nechas na Dr.? nechces to riesit aj sama??? 😕 😉

janemari
autor
5. mar 2011

@mariynka Ako pozeram tak nadsenie v boji s chorobou ta neopusta.Ale musim zase povedat,nieje cysta ako cysta.Vodova cysta resp.klasicka cysta je uplne nieco ine ako endocysta. A nieje pravda, ze v minulosti bolo menej endosky,lebo je to omil.Aj predtym bola endoska,len prislo sa na nu zriedka,resp.nahodou pri nejakej inej operacii.Teraz je uz laparoskopia,kde ti zistia preco mas npr.bolesti,alebo preco nemozes otehotniet. Ta je setrna a tak sa pride na vela pripadov endosiek.Kedysi sa neoperovalo zato,ze mam bolesti pri mrche,alebo ze mas cystu,alebo ze nemozes otehotniet.Jednoducho potom nikto nepatral. A endosky sa zbavis po prechode,alebo ked ti vyberu vajecniky.Je to o hormonoch,strese,strave a podobne.A keby ju slo vyliecit bylinkami alebo nejakou upravou jedla si myslis,ze by tak uz davno neurobili? Vsetko je len docasny ucinok,telo sa zamera na zmenu v tele a neriesi endosku,ale ked si zvykne na bylinky,lieky ci zmenu stravy hned zacne endoska ucinkovat. Tak funguje aj liecba injekciami,zabrzdi ju a ked ti nabehne cyklus tak je to castokrat ovela horsie ako pred liecbou.

mariynka
5. mar 2011

@janemari neverim, ze neexistuje nic, co by zvitazilo nad endo. 😉 nieco musi existovat! 🙂 napr. aj ten tang kuei, preco ked jednej zene s endo. zabral, by nemal aj ostatnym? ludia sa len vyhovaraju.. skusil niekto zmenit stravu a bojovat vsetkymi moznymi porstriedkami a aj tak sa tej hnusoby nezbavil? neverim.. vsetky knihy, co som precitala, sa pise, ze zmenou stravy sa pacienkty vyliecili.. a ludia sa nechcu vyliecit.. radsej do seba pchaju lieky a pocuvaju Dr.,ktory im pri laparke a odstraneni cysty vezme kus zdraveho vajecnika ☹ 🙄 u mna to bude posledna moznost-operacia 😒 😒 😒

mirip
5. mar 2011

@mariynka zatial nemám čo ja som pri endo nemal žadne problémy len sa mi nedarilo otehotnieť a mala som nepravidelný menzes sa mi striedal cyklus kradší a dlhší inak žiadne bolesti ani cysty a čo sa týka myomu tak je takej konzistencie že sám nezmizne keby bol vodový tak by možno zmizol ale tento nie len operačne a Dr zatial rezať nechce pokial je malý a nerobí šarapatu a vlastne aj napriek tomu že s myomom je tažšie aj otehotnieť som 3x otehotnela

mirip
5. mar 2011

navyše endo je dedičná sa dedí po matke z generácie na generáciu a je stále z generácie na generáciu mohutnejšia alebo ako to nazvať a preto budem riešiť svoje dne deti ked budú chcieť mať deti nech majú čím skor a nečakajú na neskor

mirip
5. mar 2011

@mariynka nechám to na Dr lebo vdaka nemu ked som potratila sa urobilo to čo sa urobilo a nenechal ma potratiť viackrát a vdaka nemu mám malú a dúfam že o chvílu aj druhú a to Dr ku ktorej som chodila predtým tvrdila že deti ked som nemala do 30ky tak už teraz ťažko a ked som sa po laparke spytovala tohoto na umelé sa na mna pozrel spod zamračeného obočia že či sa mi už zunovalo snažiť že on videl čo je dnu a že mi ručí za to že normálnou cestou mať deti budem a mal pravdu

janemari
autor
5. mar 2011

@mariynka myslim,ze o uprave stravy a vselijaky moznostiach ako si poradit s endoskou by ti vedela popisat miminap.Ved ak sa tu ukaze sa jej mozes opytat. Na jednej strane ozes skusat,experimentovat kolko chces je to na tebe.Ale endoska nie su len cysty a mozno by si zostala prekvapena,keby ta operovali,ze by zistili,ze mas loziska vsade mozne a nie je to len o cyste. Ja som mala len bolesti pri mrche a silne krvacanie,par krat som mala cysty ale to bolo vsetko.A ked ma operovali,tak zistili,ze som v takom zlom stave ze mam najvyssi stupen endosky.Brala som liecby,potom rozne preparaty,upravila som aj nieco zo stravy a vysledok? Napriek tomu,ze som nemala ziadne cysty,citila sa dobre ked mi zobrali krv onkomarkery boli ovela vyssie ako pred vsetkymi procedurami.Mozno si povies,ved onkomarkery nic neznamenaju.To som si povedala aj ja ked sa podarilo otehotniet.Zostala som vsak nemilo prekvapena ked som sla teraz sa serklaz a doktor mal problemy mi ju urobit,kedze mam zase loziska endosky komplet vsade.

martinkatinka
5. mar 2011

Nie je endo ako endo... ono záleží aj v akom štádiu je.... Moja mama to nemala, mne sa to objavilo...Mala som cysty ale aj ložišká, jedno nevybrali, lebo je zapletené vo vazivách maternice.... Tiež mi hovorili, ženebudem ma´t deti a podarilo sa! Ednošky sa zbavíš jedine tým, že ti skončí cyklus....

mariynka
6. mar 2011

OK kocky, ja som sa len chcela poradit 😅 😉 chcem vyskusat vsetko 😉
moja mamina je zdrava, u nas sa endo. nikdy nevyskytla 😉 a ja verim, ze ju nemam 😉
a som rada, ze sa kopec z vas s endo. podarilo otehotniet, lebo ma to motivuje dalej.. 😅 😉
ja som zvedava, ako po tychto vsetkych kurach dopadnem.. 😉 🙂 lebo robim vsetko, co sa len da 😒 😉

PS:Dr. na sone mi tvrdi, ze mam endo.,ale preco sa cysta potom zmensila? podla mojho gynekologa to endo. nie je, zevraj "iba" folikularna cysta.. tak si vyber.......... 🙄 🙄 🙄

janemari
autor
7. mar 2011

@mariynka cysta sa zmensuje,zvacsuje,skratka pracuje.Moze aj zmiznut a zase sa objavit.V nasej rodine nemal nikto problemy co sa gyn.tyka.Len ja som mala mrchovske problemy a potom problem otehotniet.A mozes 3 krat hadat,co sa stalo minuly rok. Mama isla na beznu gyn.prehliadku a bac skoncila na operacii kde aj napriek tomu ze je v prechode zistili ze ma polyp a sa mi zda ze aj endo loziska.A to cely zovot nemala ziadne problemy.Kratko na to bola aj starka na operacii a dopadla podobne a to podotykam ze ma cez 70 rokov.Takze endo sa moze aj nemusi prejavovat.Zeny castokrat ani nevedia ze ju maju,len pri nahodnej operacii sa to zisti.

mirip
7. mar 2011

http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/525
http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/489
http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/494
pošlite nám hlasy, dá sa posielať každú hodinu 1hlas na každú fotku tak ak si spomeniete do 22ho sa hlasuje dík

janemari
autor
7. mar 2011

@mirip zlatucka je 🙂

majkal
8. mar 2011

@mirip 😉

michanka
12. mar 2011

Myslíte si, že je možné otehotnieť s diagnózou endometrióza prirodzeným spôsobom bez operácie?

mirip
12. mar 2011

@michanka áno je ja mám dve deti a janemari a ešte vela bám tu na koníku má deti prirodzene aj napriek endo

janemari
autor
12. mar 2011

@michanka ja som tak otehotnela,mala som operaciu,potom liecbu,potom sme skusali prirodzene a skusili sme aj jedno IVF a nic a hned za tym som otehotnela prirodzene.Niektore otehotneli hned po liecbe ako npr.filmuska,evina a este aj ine myslim.Takze nic nieje nemozne.Ale operacia ako na vycistenie od endosky moze pomoct.

dahra
12. mar 2011

@michanka - ano je mozne, velmi vysoka snaca, ak ma partner dobry spg. Takze zistit, pri endoske netreba stacat cas cakanim a skusanim, ak chlapovi vyjdu zle vysledky.

martinkatinka
12. mar 2011

@michanka - nám sa tiež podarilo prirodzene, ale mali sme za sebou dve operácie a dva cykly liečby Zoladexom, po druhom cykle sme skúšali 6 mesiacov a už sme to vzdali a na ten siedmy mesiac, keď som chcela ísť k doktorovi, sa to podarilo... napriek tomu, že folikulometria nebola priaznivá - vraj som mala malé vajíčka....A o mesiac rodíme 😀

janemari
autor
12. mar 2011

@martinkatinka mi sme take vynimky 😀 JA som cakala na KET a uz som sa nedockala 😀 A nikto s doktorov nemohol uverit,ze som tehu a este k tomu aj prirodzene 😎

martinkatinka
12. mar 2011

@janemari - ja si inak pochvaľujem aj to, že som dva dni pred otehotnením išla do Lúčok, predtým som tam bola na liečení a zoznámila som sa tam s fajn ľuďmi, tak som ich šla kuknúť a vzala som si tú liečivú vodu aj som si zas posedela v tom teplom liečivom bazéniku 😀 a šla som spokojne domov s tým, že už nemám aj tak plodné dni a tak som to neriešila... však pojdem za doktorom po ďalšej mrche... a tá neprišla

janemari
autor
12. mar 2011

@martinkatinka ved aj ja tak,neriesila som to,cakala som na mrchu aby som mohla zacat jest lieky na KET,a pomedzi to sme skusili na vypocet jonasa byt spolu a to len 2 krat. cakala som na tu blbu mrchu a riesila ine problemy a ked mrcha nechodila tak ma baby dokopali aby som si urobila test.Samozrejme som sa im vysmiala a ked som urobila test skoro som odpadla //.Aj tak som tomu neverila aj jed som urobila dalsi test a dokonca aj ked mi to dokina potvrdila.A da sa povedat,ze tomu neverim do teraz a to idem o chvilu rodit 😀