Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
15. nov 2011

@maarja - ani mi nehovor, pár hodín po porode, malého som nevidela a oni na mňa s tým, že možno mi vyberú maternicu... a potom ráno, že nech na druhé ani nemyslím....ale som šťastná, že mám Samka...my ženy zvládneme veľa!

maarja
15. nov 2011

@martinkatinka fuha, stupen neviem, pytala som sa dokiho, a on mi povedal, ze mam zatial iba endo vajecnikov 😒
ja som nemala problemy ani pocas tehu, citila som sa vyborne, porod spontanny, bez problemov a ta cysta tam stale bola...potom povedal, ze hned ako to bude mozne, po porode, hned druhe, je pravda ze sme sa do toho moc nehrnuli, ja som si hovorila,ze ked sa podarilo prve, podari sa druhe, ale teraz si to akosi prestavam mysliet...som necakala, ze tak rychlo po operacii sa vytvori nova cysta...

maarja
15. nov 2011

@mariynka tak ty si toho teda vyskusala, obavam sa ze ja by som tiez nebola moc prikladna dodrziavacka takychto postupov 🙂 pri prvej cyste 10 cm som brala 10 dni v kuse thiaminove injekcie, to je B12, nie? a nepomohlo to, musela som ist pod noz, a keby toto vsetko vysadim z jedla, tak sa asi stratim, vsak vyzeram, jak vyzla 😀 tie caje urcite este skusim, dakujem za rady 😉

maarja
15. nov 2011

@martinkatinka ja som tiez rada ze mam moju Natalku, ale nejako to na mna vplyva, ze baby v mojom okoli, co maju tak stare deti ako je moja, cakaju, alebo uz maju druhe...nechcela by som, aby bola mala jedinacik, moj muz je 😉 ale zas keby je to tak, nejako sa s tym zmierim, no.... uz som sa napocuvala, ze aby som bola rada, ze aspon jedno mam

nikasik
15. nov 2011

Ahojte baby... tak pridam len dalsi pozitivny nazor alebo skor skusenost... bohuzial aj mne tu pliagu diagnostikovali v 2008 roku a hned nato som brala pol roka lucrin depot.... vdaka mojmu gynekologovi mi to nasli len v zacitocnom stadiu takze liecba prebehla bez komplikacii az na tie navaly ...ale dalo sa to zvladnut...doktor mi odporucal pribliizne do 2 rokov po liecbe mat prve dieta....ze cim neskor tym to bude vacsi problem no tak sme sa rozhodli, ze skusime... trvalo to asi pol roka.... neslo to hned ale mam uz 1,5 rocneho zdraveho synceka. Bolo sice riziko ze potratim ale chvalabohu moje tehotenstvo bolo absolutne bezproblemove..dokonca mi nebolo ani raz zle....takze baby nestracajte nadej.... chce to len pozitivne mysliet a mnohym z vas sa zadari coskoro 😵

misi1
16. nov 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať tých ktoré ste podstúpili liečbu Diphereline, či sa vam dostavila druha ms po liecbe na čas alebo trvalo dlhšie kým ste mali cyklus pravidelný.

yukki
16. nov 2011

@misi1 asi na 33 deň

misi1
16. nov 2011

@yukki mne prvá prišla na 90.deň po poslednej inj. a teraz je 39.deň a zatiaľ nič.

yukki
16. nov 2011

@misi1 mne prvá 99.deň

leya
16. nov 2011

@misi1 mne prisla druha ms 59. den po prvej

lizatko28
16. nov 2011

@misi1 ahooj ja mmam za sebou prvu injekciu 31.10 11 miju pichlii gynda mi povedala ze ms by som nemala dostat a dostala som 5.11. a este stale mi trva...... ☹

lizatko28
16. nov 2011

ahoojte baaby chcem sa spytat ci je normalna krv v stolici pri liecbe injekciami Dipherelinom??????

mirip
16. nov 2011

@lizatko28 nemalo by byť

lizatko28
17. nov 2011

@mirip hmm bo to uvadzaju ako jeden z vedlajsich ucinkov.....☹(

mirip
17. nov 2011

@lizatko28 najlepšie povedať svojmu Dr o tom

ivonce
17. nov 2011

Ahojte..aj ja mam bohuzial tu diagnozu,mala som endometrioznu cistu na lavom vajecniku,vyoperovalli mi ju..koly tomu som nemohla otehotniet ale po operacii a tak isto vdaka mojej lekarke sa mi to po piatich mesiacoch uspesne podarilo ...ale inak som sa strasne bala

janemari
autor
17. nov 2011

@ivonce gratulujem a želám pohodové dotehulkovanie 🙂

ma77
17. nov 2011

ahojte 😉 jaj dievčata jak vam všetkym zavidim samozrejme v dobrom že s te ostali tehu s endo ☹ ja som rok po liečbe a nič ☹ a teraz som po neuspešnom IVf ☹ je to hrozne 😠 😠 😠

dahra
17. nov 2011

@ma77 - aj moja sestra je akurat tesne po neuspesnom uz 2.IVF (my dve mozeme byt rady, ze mame aspon jedno baby). Nemat ani jedno je o hodne tazsie.

ma77
17. nov 2011

@dahra Ano maš pravdu jasne že som štastna že mam aspon jedno dieta a neviem si predstavit život bez neho ale straaaašne chcem ešte jedno ☹ ☹ ☹ a tužim po dietatku už 6rok 😲 😲 😲

dahra
18. nov 2011

@ma77 - dlha doba...Preco IVF, len kvoli endoske ci mate problemy aj na druhej strane? Ja tiez tuzim po druhom, som chcela hned po porode, ale k nam zjavne bez IVF dieta nepride. Aj maly je po IVF. Manzel na dalsie IVF uz nechce. Takze niekedy ma z tuzby chyta strasna zlost na neho a aby som to nejako ustala, som si supla v lete HAK na 3 mesiace, bo aj mrcha mi zacala chodit velmi casto. Teraz je zasa pauza a od noveho roku zasa na 3 mesiace HAK. Aspon nevrcim na muza za kazdu somarinu, ked pride mrcha.
Este mas 2 pokusy IVF, chodis do KE? Sestra bola 1.IVF v KE a 2. Helios, ale tam sa jej to ovela viac pozdavalo. Asi aj 3.skusi v Heliose.

janemari
autor
18. nov 2011

@ma77 neboj sa určite sa dopracuješ aj k druhému aj ked po takej dlhej dobe,pokiaľ máš nádej treba skúšať všetko možné.

ma77
19. nov 2011

@dahra Ano dlha doba ja viem prave preto IVF lebo prirodzene sa nedari a myslim že ani nezadari ☹ ☹ ☹ dcera je po prir.tehotenstve ale to bolo pred 14rokmi mala som 21 a teraz 36 ja si myslim že kvôli endo sa nedari mm ma trošku zhoršeny spg ale nie je to strašne on by mohol mat dieta prirodzene 😝 ale nie so mnou 😠 😠 😠 ja viem že mam ešte 2pokusy ale unas je to opačne ja nechcem ist na 2ivf bojim sa sklamania a nechcem zažit to čo po 1IVF davala som do toho velku nadej aj dr.hovoril že to vyzera nadejne urobila som preto všetko najdrahšie injekcie priplatila všetky vykony navyše a čo z toho nič 😢 😢 😢 a už aj vek hra proti mne 😠 😠 😠 chodim do Ke to mam najbližšie a davam si po dlhom uvaženi ešte jednu šancu skusim KET tento mesiac a ked nevyjde tak končim 😢 😢 😢

ma77
19. nov 2011

@janemari Ved prave to že po takej dlhe dobe už neverim ☹ ☹ ☹

janemari
autor
19. nov 2011

@ma77 nehádž flintu do žita,pokiaľ máš šancu aj na preplatenie tak to nepremrhaj aby si si to neskôr nevyčítala. Ved koľko je žien ktoré idú aj vo vyššom veku a samoplatci pokiaľ na to majú.Viem,že neúspech bolí,ale radšej neúspech ako si potom vyčítať že si neurobila maximum.

martinkatinka
19. nov 2011

@janemari - my ti veríme 😉 mne povedali, že nebudem mať vobec a mám.... ale chápem tvoju túžbu po druhom, lebo mne po porode zakázali druhé a ja by som chcela.... ale uvidíme ako to bude...daj si pauzu, oddýchni a šup na to.....

martinkatinka
19. nov 2011

@ma77 my ti veríme mne povedali, že nebudem mať vobec a mám.... ale chápem tvoju túžbu po druhom, lebo mne po porode zakázali druhé a ja by som chcela.... ale uvidíme ako to bude...daj si pauzu, oddýchni a šup na to.....

@janemari - to bolo pre @ma77 😀 som sa sekla.... zdobila som perníčky a som z toho akosi vedľa 😲

janemari
autor
19. nov 2011

@martinkatinka to je v pohode prepracovanosť 😀 ja som do rána málo spala mala sa zobudila okolo 22.00 a nie a nie zaspať po polnoci konečne zaspala ale už o 7.00 bola hore 😖

dahra
19. nov 2011

@ma77 - mala si gonal? Ten je dost drahy, aj moja sestra si dala najdrahsi - gonal je vraj s najmenej neziaducimi ucinkami. 1x z nej vydolovali 4 vajicka a 2x mala ten isty a len 2 vajicka. To ma 30 rokov, pri vyske 167/48kg. Doktori boli prekvapeni, ze taka mlada a chuda a nic v nej nerastie.
Sklamania mna vacsinou pohynaju dopredu, lebo ja sa tazko zmierujem, ze nieco sa neda. Keby to bolo na mojom chlapovi, tak dodnes by nebola ani svadba a ani dieta. No viem si predstavit, ze je to tazke, ked sa do toho clovek vlozi s plnou nadejou a vek hra proti nam. Ja tiez mam tak 7 rokov pri vsetkom optimizme.....
Teraz si daj oddych, no mozes popri planovat co dalej. Ja osobne radsej 100x padnem na "papulu" pri naskakovani do vlaku mojho stastia, ako necinne a smutne za nim hladiet. Toto je vsak presne to, co musim teraz robit, ked nechcem hadku a vztah zahnat do krajnosti. A taaaaaaaaaaak rada by som nieco robila.

sabinovcatko
20. nov 2011

@mmmarta mala som 3. stupen na vajcenikoch 2 velke cysty, po laparke mi lekarka nasadila Visanne. okrem neho som nebrala nic ine. momentalne sa citim dobre, a nejak nemam pocit, zeby sa na mne prejavovali nejak vedlasie ucinky 🙂 ...akurat mam uplne rozhadzany cyklus...ale to bude asi tym znizenym estrogenom... o tyzdem idem na kontrolu, tak som zvedava co mi povedia 🙂