Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
10. júl 2009

evi, ozaj ma tak napadlo, su caje zenske co su na prechod pre zeny, to trosku nepomaha? ja si to ani neviem predstavit tie navaly a to vsetko okolo toho ☹ 😒 😖 😢

tuli 😀 😀 😀

filmushka
10. júl 2009

katie
idem dopisat kolonku s terminom porodu, ma to nenapadlo ☹ ci je to skoro?
teda bolo by najlepsie, keby vsetky uz nic nemuseli riesit, len tehu 😉 😵 😵 😵

katie233
10. júl 2009

no to by bolo úplne super, keby sme mali už len také starosti. s tou kolonkou počkajme na janemari 😕, nech nám už konečne povie oficiálne tú perfektnú správičku 🙂

filmushka
10. júl 2009

ouki, tak cakame na prvu tehu a dopisujeme hned 😉

katie233
10. júl 2009

ok 😀

evina0
10. júl 2009

filmus ved mi sme ti vdacne za tu tabulku teda ja isto 😉

evina0
10. júl 2009

filmus ja nepijem nic len beriem denne omegy 3 mstne kyseliny som citala na nete ze toto potrebuju zeny ktore su v prechode a vraj pokial to v tele chyba tak sa zena ovela horsie citi ako ked to v tele ma.a preto odkeyd to uzivam som neni vobec nervozna ano tie prvy dni ked som zacala liecbu a nebrala to omega3 tak som bola nervozna jak pes 😅 😅 aj pri diagnoze endometrioza sa odporucna jest tieto omega 3 idem kuk link kde som to citala..

filmushka
10. júl 2009

super stranky, dik, no skoda, ze sme to nevedeli skorej tie vsetky info 😉
a hlavne nasi dr... ☹

evina0
10. júl 2009

film ja som si toto nasla na nete hned ako som zapocula ze lekar cosi somral o endoemtrioze a este aj ine stranky .cim viacej som vedela tym viacej som s edno kamaratka 😉
inak tak zbezne soim pisla v albume co a ako so mnou v podstate to iste skoror ako v tej tabulke

evina0
10. júl 2009

Re: Endometrióza
Podstúpila som liečbu endiometriozi, raz za mesiac mi pichli injekciu ktorou mi zastavili menzes, trvalo to pól roka. Ten pól rok som prežila v pohode a keďže som pravidelne cvičila neboli žiane kilá navyše a ani zmeny nálady atd. Problém nastal až po vysadení injekcií keď sa mi začali tvoriť hormóny. Hlava sa mi točila tak, že keď som vstala z postele momente som spadla naspäť, všetko som vyvrátila, v prvé dni som bola úplne bezvládna.Potom to začalo postupne ustupovalť a po dvoch týždňoch to prešlo. Samozrejme som navštívila lekára, ktorý mi povedal, že je to v dôsledku hormonálných zmien. Pravidelne chodím na gyn. preventívky a výsledky mám OK.

baby toto som nasla na porade...pomoooc 😠

dahra
10. júl 2009

Ahojte spolubojovnicky,
tak to veru nehrozi vsetko precitat... 🙄 . Nebola som tu par dni a pozrimeze. 🙂
Nastasia,
co nove? Mas uz vysledky z lpsk?
Janemari,
stale drzim palce a neustale na teba myslim. Sme tu, aby sme spolu bojovali.
Filmushka,
takze tabulka ....hm....ja mam rozrobenu z minulosti a skladam ju pocas citania predchadzajucich rokov v endo temach. Ked bude cela, dam vediet 😎

filmushka
10. júl 2009

ahoj dahra 🙂

filmushka
10. júl 2009

evi, ma to uz prestava bavit citat tie veci vsetky okolo toho, lebo ma porazi 😢
fakt niekedy je to tazke vydrzat a byt normalny ☹

nastasia
10. júl 2009

ahoj dahra,
ano mam, vela zrastov v bruchu a dve malinke loziska endo, ktore mi odstranili takze liecbu neptrebujem 🙂

evina0
10. júl 2009

film prepac uz sem nedan ani slovo 😉 som myslela len ze pomozem nie pritazim.lebo mne pomohlo ze som vela o nej vedela az kladne veci ale aj pozitivne .som realista tazke ani iluzie si robit ale zase myslim len pozitivne a verim ze budeme vsetky tehulkey ked kukam tehu s ednom tak myslim len pozitivne 😵 😵

evina0
10. júl 2009

prajem Vam pekny vikendik a oddychnime 🙂

katie233
10. júl 2009

halooo, je tu niekto?

nastasia
10. júl 2009

katie, ja 🙂 si tu este?

luko
10. júl 2009

ahojte 🙂

luko
10. júl 2009

ja som bola na stretku s kamoskou z VS,po 5 rokoch a hura, konatel Ferticentu je manzel jej sesternice 😀 taakze, ak by sa nam potom v gyn-five nepacilo..... 😀

inak vcera ma dost pobolievalo brucho...ja neviem, ci ztoho hnusneho pocasia,momentalne som na Kysuciach, celyden fajne a teraz dazd a strasna kosa 😖

janemari
autor
10. júl 2009

Caute idem vas docitat. 😉

nastasia
10. júl 2009

ahoj luko. tak to je super. budes mat protekciu 🙂
ja som smutna, dnes som priatelovi navrhla ten oktober a on nechce 😒 ze to len keby sa endo potvrdila. lebo v sprave mam uvedenie ze minimalne loziska a ze diagnoza sa teda nepotvrdila, ze moje tazkosti boli pravdepodobne zo zrastov.

luko
10. júl 2009

nastasia: moj muz nechcel dva roky,tak viem, ako sa citis 😒
zatial sme v gyn five, takze neuvazujem o zmene,ale dobre vediet

filmushka
10. júl 2009

ahojte
luko, tak vikendujes? ci uz dovolenka?
nastasia, porozpravaj sa s dokim, co on na to vsetko, ved este si s nim po op. ani nehovorila poriadne 😉 budes mudrejsia 🙂

luko
10. júl 2009

ahoj, som u mamy, zajtra dorazi mangel a ideme k babke na gulas party,pride aj zvysok rodinky, tak sa tesim, posledna bola pred 2 mesiacmi a bolo super 🙂

filmushka
10. júl 2009

tak fajneeee
a ozaj super, s tymi znamostami...v tom centre 😉

luko
10. júl 2009

hmmm, svet je maly 😎

luko
10. júl 2009

ja mam strasnu chut si urobit radost,kukam akcie na mandarinka.sk a tak by som si hned kupila new parfem...ale krot sa zena,o dva tyzdne dovolenka 😀 treba setrit