Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zajacik...
19. aug 2009

Paradise ja take bolesti nemavam, jedine v prvy den menstruacie, aj to sa daju zvladnut... takze ti neporadim... Ja by som asi na laparku zatial nesla, teda pokial nevies ci chces babo so svojim terajsim priatelom, ale skusila by som antikoncepciu, mozno to pomoze... a ked sa rozhodnete pre babatko, tak tabletky vysad a ked sa nebude darit otehotniet pripadne by si stale mala bolesti, tak potom skus tu laparku... ale to je len moj nazor, rozhodnutie je na tebe 🙂

miska26
19. aug 2009

Paradise, Ako som zacala citat o Tvojich problemoch, vacsina bola rovnaka ako to co som prezivala ja.
Tiez som mavala bolesti pri menstruacii, ale nebolo to nic strasne, ale potom ma zacalo boliet v podbrusku aj mimo nej a stupnovalo sa to. Jeden mesiac som pila kazdy den caj z mysieho chvostika a trochu sa mi ulavilo, ale potom to zase zacalo.A aj pri styku ma obcas zabolelo a nebolo to nic strasne.A nakoniec mi zistili laparskopiou endometriozu.Aj ked som mala vselijake mozne gynekologicke vysledky v poriadku.Tym ta ale vobec nechcem strasit, nemusis mat endo...ale ja som sa rozhodla ze idem na laparoskopiu, aby som si bola ista ze je vsetko ok. Lebo strasne chcem mat deticky a vidis nebolo...Neviem co Ti poradit, asi si to musis uvazit sama.

tulipanike
19. aug 2009

kocky, velmi vam drzim palce, nech vas menstruacia tak netrapi, a co najrychlejsie sli za mnou a ostatnymi tehulkami s endo

zajacik...
19. aug 2009

Tulipanike veru velmi radi by sme ta nasledovali 🙂

katie233
19. aug 2009

Ahojte, konečne som doma z práce 😎. Baby, vidím, že príšerné menštruačné bolesti netrápili len mňa. Tak si asi viete predstaviť, akú radosť som zažívala počas pol ročnej absencie MS. Ale už je po liečbe, operácii a momentálne (ne)očakávam mrchu.

nastasia
19. aug 2009

ahoj katie 🙂
paradise, ja by som na lsk isla, ale samozrejme je to tvoje rozhodnutie a je pravda, ze mozno bude lsk zbytocna aj ja som sa toho bala, ale nakoniec som rada, ze som bola. mozno to nevyriesilo moje bolesti, ale hlavne je ze sa prisllo na to co mi je. mozno keby som cakala dalsich pat rokov mala by som to v ovela horsom stave.

paradise34
19. aug 2009

Dakujem vam za odpovede. Oni gynekologovia ani vseobecna lekarka mi nevedeli povedat co ine by to mohlo byt. A vidim ze priznaky mam podobne ako niektore z vas.

katie233
19. aug 2009

hop, posúvam nás vyššie. Kde ste všetky?

dahra
19. aug 2009

Ahojte,
ja som tu, hlasim sa z postele, kde travim cely den v horucke. Zatial sa to stale drzi nad 38, zajtra vsak chcem ist do prace. paralen musi zabrat.
Dost ma bolia vsetky klby a svaly, tlak mam tiez vselijaky. Toto leto som si vsimla, ze mam nizsi tlak a vysoky tep. Tlakomer hlasi 107/69 a tep 116. Vraj norma je okolo 70. Asi budem musiet ist na kardio, myslim, ze to mi tie injekcie sposobil.

katie233
19. aug 2009

Ahoj dahra, to nie je bohviečo, v takomto teple sa ešte trápiť s horúčkou 😒. A to z ničoho nič? Možno to je len niečo prechodné. A horúčka ako prišla tak aj odíde.

katie233
19. aug 2009

A nemáš to nejaké dozvuky po injekciách? Ja som mala pravidelne každý mesiac reakciu na injekciu. V noci to začalo zimnicou, do rána horrúčka 39 a o dva dni mi už nič nebolo.

janemari
autor
19. aug 2009

Ahojte kocky 🙂 Ako sa mavate?Vitam nove babenky.A pokial ide o bolesti pri menstruacii mala som ich tiez take ze som isla do kolien a posledneho asi tristvrte roka som nebola schopna ani do roboty chodit a pred spustenim mrchy som mal hnedy vytok aj krv bola castokrat az tmavohneda.

evina0
19. aug 2009

ahojte ale ste toho vela popisali ale uz vam mam docitane 😉
vidim ze tu bola debata o bolestiach tak sa pripajam aj ja som mavala najskor bolesti len pri mrche a pocas brania Hak boli podla mna silne ( to som si vtedy myslela) ale ked som zistila ze so mnou neni vsetko v poriadku bolesti boli ukrutne silne a zacali biolesti aj pri styku,obcas po nom a tak..pri poslednych 2 cykloch ked som uz cakala na laparku som od bolesti plakala prikladala som si prve 2 dni ked som zacala krvacat sacok ladu na brucho a dupovala som sa ibalginami..desna bolest ked si mam predstavit ze sa to vrati je mi az zle... ☹
ale teraz o inom bolesti vo vajecniku su stale a podla vsetkeho ovulka este nebola..ovul test je stale negativna ..som zvedava co bude zajtra u lekara a co uvidi na sone 😉
inak katie myslis si ze u teba ovulka bola??zaujimalo by ma ci ano ci nie aj naprr u jane.. 😕 😕 inak vitam nove zeny co zacali proti endom.bojovat..vsetko sa da len treba silu 😉

janemari
autor
19. aug 2009

evina nemam tusenia ci bola ci nebola.ked tam bol asi gestacny vacok.Ale dokina povedala ze hned ovulka nebude a bude trvat kym sa vajecniky a vsetko rozbehne.Inak mrcha stale nikde.

nastasia
19. aug 2009

ahojte,
dahra, to ma mrzi, ze mas horucku skoro sa uzdrav.
ja som si poobede dala aulin a bolest zmizla. milujem ten liek 🙂

jani2
19. aug 2009

Janemarie - tak ja som z toho blázon že ešte nemáš tu mrchu, tá si teda dáva načas
Dahra - a nebude to tá nová chrípka, teraz v lete a horúčky, to veru nie je bohviečo
Babenky a keď ste písali o bolestiach, nemávate aj také čudné pocity, pamätám si, že mne zvyklo byť tak zle, v podbrušku akokeby ma šteklilo a bolo mi hnusne od žalúdka. Ako som teraz vysadila Cerazzete, tak tie pocity zas začinajú, nie je to bohviečo, je to také blééé

paradise34
19. aug 2009

Teraz som si spomenula, ze ked mi bolesti zacali, tak som tusim este brala antikoncepciu. Boli to len bolesti pri urcitej polohe pri sexe. To som este o dakej endometrioze netusila a este styri roky som ziadne bolesti okrem toho nemala. A bolesti pri menstruacii som mala aj pocas tabletiek, len sa dali vydrzat aj bez dakej tabletky. Antikoncepciu som vysadaila asi 2-3 krat, ale ta prva menstruacia stala za to. Nic nezaberalo. Niekolko hodin v bolestiach.
Mate bolesti pocas menstr. aj pri antikoncepcii?

luko
19. aug 2009

zdravim, som spat v ba 🙂

paradise: ja som nikdy bolesti pri nicom nemala....inak tiez som brala HAK niekolko rokov (triregol), ale neberiem uz 4 roky

dahra: prajem skore uzdravenie 😉

filmushka
20. aug 2009

ahojte baby,
nejako sem nestiham chodit. ako sa mate? ja som po druhej injekcii, nejako to ide neuveritelne rychlo 😵
co je aj dobre 😉

evina0
20. aug 2009

paradise je som brala Hak a mavala som aj bolesti vtedy postacil prvy den nasadit ibalgin a v pohode sa to dalo vydrzat ale ked som hak nemala bolo to ovela horsie.aj bolesti pocas sexu som sem tam mavala no ked jeden den bola bolest a na dalsi den nie neprikladala som tomu vaznost..teraz uz viem ze to bol jeden s priznakov enodmetriozi 😠
okolo obeda idem k lekarovi som zvedava co mi povie.dam potom vediet 😉

dahra
20. aug 2009

Ahojte,
hlasim, ze horucka uz pominula, vcera ma trapil zaludok, dnes uz aj creva. Urcite to je viroza.

Evina,
ides na konzultaciu do Martina?

tulipanike
20. aug 2009

caves, dahra, dufam, ze uz je ti dobre

filmus, a ja ze si sa niekde stratila a ze vyhlasime po tebe patranie 😀

katie233
20. aug 2009

Ahojte 🙂. Aj u vás je také príšerné teplo? Nestíham piť vodu, už ma začína hlava bolieť ☹.

Dahra to je fajn, že to už pominulo.

Evi, ako si obstála v skúške rodičovstva? Poslúchali? Neviem, či som už ovulku mala, mikroskop ani moje telo mi to nedalo vedieť. Ale myslím si, že skôr nie. Dole sú ešte stále suchoty 😠, podbruško ma pobolieva, ale to je skôr taká bolesť ako pri MS.

katie233
20. aug 2009

Vidíš filmuš, ako rýchlo to letí 😉. Za chvíľu budeš mať po 🙂.

dahra
20. aug 2009

Jani,
zabudla som ti odpisat, my ideme rano za koordinatorkou.
Ozaj, brala si ty liecbu pred IVF? Ak ano, ako dlho?

filmushka
20. aug 2009

baby, ja sa asi uvarim prave ma oblieva horucava, no neviem z coho 😀 a este ked k tomu varim, tak supis sauna to je teda dokonala 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
evi, aj ja som zvedava, ako si dopadla u dokiho
tuli, nejako som sa zatarala 😵

evina0
20. aug 2009

ahojte tak som tuna
katie v skuske som obstala a deti by radi ten den zopakovali a aj som si pri nich oddychla tak inak ved sa hrali v bazene alebo s vodnymi pistolami nahanali motylov a tak..
darha nie bola som na kontrole u svojho gynekologa
kotrola dopadla takto: moj lekar tam stale vidi lozisko ako pre liecbou ☹ vraj sice nemoze protirecit tomu v martine ale zda sa mu ze lozisko tam je ako fazulka.Vravela som mu ze lekar ktory ma operoval povedal ze to je zrast a jazvicka po siti .bol zaskoceny ze na kontrolu uz nejdem.v martine mi kazal lekar prist len ked bude treba alôebo budem cosi potreboval.
nakoniec sme sa s mojim obvodnym lekarom dohodli takto: pichol mi vyvolavacku anolgutin 120 ci ako sa to pise a mam cakat na menzes do 7 az 10 dni.potom pockame este na dalsiu spontannu mrchu a podla nej ako budu bolesti a vsetko ostatne si vybavim opet laparku v martine u lekara ktory ma operaval. tento v Pu povedal ze najlespsie bude toto riesenie az sme si isti ja sa netrapim ze lozisko zase mam a on si bude isty ze loziska su prec.Strasne dlho sme kecali aj som mu povedala ze uz nemam na toto silu az mi bolo do placu.ak tam zase v tom istom mieste lozisko je a ja som bola v liecbe tak tomu uz nerozumiem. 😔 povedala som ze vasde kazu len snazit..snazit..ale co bed sa zase nebude darit?? uz si pripadam jak stroj na vyrobu deti 😔 😔
po chvilke mi povedal ze mam byt kludna som mlada zena a keby som mala 35 tak ma zenie na umele ale som mlada a mam velky predpoklad nato aby som otehotnela prirodzene.len musim mat silu a ked tak sa spravi ta kontrolna laparka.vraj vsade ju odporucaju presne ako bola Katie a vtedy su lekari kludny aj pacientky ked vedia ze liecba zabrala.
nie ze sa budem zase snazit a nezadari sa ,loziska zase narastu a zacne ten isty kolobeh problemov.pytal sa aj na muza a ked som mu povedala ze ma aj nizsie mnozstvo,znizenu pohyblivost a patologiu 50% tak povedal ze nic moc ( a lekar v martine muza upokojil ze priemer ale zlepsime to) vraj az dojdem po tej spontannej mrche mam doniest aj manzelov Spg mal by ist nejak koncom septembra na treti po 3 meascnej liecbe.
na otazku ze ci sa takto dava po liecbe vyvolavacka mi odpovedal ze naco stracat cas cakanim 3 az 4 mesiace na menzes a uplne zbytocne. sliznicu som mala dnes 8mm a pri pravom vajecniku videla aj par malinkych folikov ale vraj nic moc.teraz ma boli polka zadku od vyvolavacky.som dnes uplne dobojovana spravami,plna otaznikov 😖
uz som si povedala ze uvidim co a ako..kaslem uz nato trapim sa nielen tymto ale mam toho nad hlavu aj s domom a vecami okolo.dnes mi segra povedala ze preco sa niekto musi narodit aby mal len same trapania a vraj bude stastna ked budeme mat deticky aj domcek a mna konecne uvidi s usmevom na tvari..len kedy to bude netusim.
no ja sa nevzdam sice som zmetena spravami ale som rada ako to dnes dopadlo aspon viem co ma este caka a nacom som 😉

evina0
20. aug 2009

inak prepacte za taku dlhu spravu ale musela som vam to napisat.. 😒 idem sa ja prejst a kuknut ci nam vodar aspon vodu spravil veer sem dojdem citnut vas

evina0
20. aug 2009

katie inak som zabudla ze ja som mala asi tyzden krasny hlien aj paprad malu na mikroskope ale po dnesku ked videl len malinkate foliuky kaslem na cele sledovanie sa aj na hlien.aj testy boli negativne .len nerozumiem ze bazalna telopta sa spravala ako pri ovulke 😠 😠 mam v sebe vyvolavacku a budem cakat co so mnou bude dalej a ked bude treba rada pojdem na kontrolnu laparku 😉

katie233
20. aug 2009

Evi ☹. Práve pre toto môj lekár trval na kontrolnej LSK. A ja som rada, že som nakoniec išla. Ozaj je človek taký kľudnejší. Síce mi to nezaručí, že otehotniem, ale predsa ... Takže ti povedal, že je lepšie pichnúť vyvolávačku? Asi aj ja zajtra zavolám tomu svojmu, či by som mohla prísť. Veď ja som mala o jednu injekciu menej ako ty, ešte aj som bola na zákroku a mrcha stále necháva na seba čakať 😒.