Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
23. sep 2009

katie supeeer ze si sa dockala a neboj posnazte sa a dalsia uz neodojde az po 9 mes budes mat namiesto bolestivej mrsky uzlicek 😵 😵

film no dnes lekar nedvihal tak snad zajtra sa konecne objednam uvidim ci ma vezme buduci tyzden ci az za 2 ako kazal.chcem dako sestricku uprosit aby to bolo buduci tyzden lebo mam chcem konecne vidiet tu moju bublinku 😵 😵 liviaf dakujem isto poznas tu neistotu a obavy sama si si tym presla ako zena co je prvy krat tehotna 😵 😵

mne sa dnes cely den akosi toci hlava a trosku sa citim ako na kolotoci ale to mam tlakom mam nizsi.. v mladosti som mavala vzdy nizsi aj som do seba pchala tabletky co kedysi boli ale potom sa mi upravil a mam dojem ze teraz v tehotenstve sa mi vratil nizky 😒 .zacinam vnimat tak inak vone.napr dnes ma skoro porazilo ked sefka cistila papriku u seba a ja som tam dosla, a ked som sla okolo krcny tak som citila moč.bleeeee a zacala som kaslat o dusu a bezala prec.a sladke mi stale nepride na chut a ked zjem mam taky nijaky pocit s toho no cokoladu absolutne nemusim skor dlavim o dusu tresku a v minulosti by to do mna nedostali ani parom koni 😀 😀 mm sa smeje ze aj schudnem lebo moja denna strava boli cokoladky a same sladkosti ci somarinky 🙂
a persli sme na cierny chlieb mm potrebuje dietu 😀 😀 😀

lucy778
23. sep 2009

ahojte,
Katie - super, takže už sa to konečne pohlo, ja zatiaľ stále čakám a tiež mám 96.deň od poslednej injekcie a nič.Veď ja si na ňu počkám 😎
Inak objednala som si macu aj femi kvapky, idem to vyskúšať, keď to nejako pomôže budem len rada a ak nie, tak budem skúšať iné 😉

katie233
23. sep 2009

lucy a koľko mesačnú liečbu si mala? Možno to závisí aj od toho, ako je telo nadopované hormónmi. Ja som mala 4 injekcie, Janemari až 6. A rozdiel je vyše mesiaca od dostatia prvej mrchy. Dobre si pamätám jane?

lucy778
23. sep 2009

katie mala som 5 injekcií a akosi ani necítim, že by sa moje telo nejak prebúdzalo, ale nechcem to siliť.

tittika
23. sep 2009

Ahojte

evina 😵 😵 😵 drzim palceky 😵

ja nemam nic nove , 20DC , 6teho idem za drahym do belgicka a potom zacneme snazit o 106 😀 ale vylo to 2x tak dufam ze do tretice bude vsetko ok 😔

napiste mi prosim stranku skadial mate tu macu a femi kvapky prosim 😝

liviaf14
23. sep 2009

ahoj tittika, do tretice všetko dobré, držím ti palce a posielam tehu vírusy:
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lucy778
23. sep 2009

tittika pozri ip

tittika
23. sep 2009

dakujeem 😝

tittika
23. sep 2009

uz som si vygooglila, je toho kvantum v ponuke maca fresh a vsetko 500mg ale poobede ked som googlila tak som nasla maca kapsule aj 600mg ale neviem najst tu stranku :P

janemari
autor
23. sep 2009

Ahojte kocky 🙂

evina neboj male sa udrzi a coskoro uvidis ako mu bije srdiecko

dahra ked ti je dopriate ist na ivf tak urcite aj mantelik bude v poriadku

katie gratulujem k mrske a vela stastia k snazeniu

A co sa tyka mna s mojou pracou tou naozaj nevyzera dobre,ale ako sa hovori nadej umiera posledna.Buduci tyzden budem mat velmi tazky.V utorok by malo padnut rozhodnutie ohladom prace ci pokracujeme,alebo od 1.10.skoncime na urade prace a hned na druhy den idem tomu dokimu co ma operoval aby posudil ci liecba zabrala a na kolko a ci mozem mat dieta.A to nehovorim ze mam buduci tyzden nocne.Takze este par problemov a mozem si to ist hodit.Ale zatial verim.Moja ovulka sa akosy zabrzdila.Stacila by mi jedna jedina dobra sprava a to vyrok od lekara ste tehotna.

lucy778
23. sep 2009

ja som objednala to balenie kde je 60 kapsúl

janemari
autor
23. sep 2009

Juj baby uz aby ste boli tehulky a vsetky.Je to strasne povzbudzujuce ked niektora z vas oznami ze je tehu.Lebo mam nadej ze je to mozne aj s nasou diagnozou.

lucy778
23. sep 2009

janemari, je mi ľuto, že s tvojou prácou to nevyzerá dobre, ale neboj všetko zlé je aj na niečo dobré a aj ty budeš čoskoro tehu a prácu vôbec nebudeš riešiť 😉

janemari
autor
23. sep 2009

lucy dakujem za podporu 🙂 aj ja v to verim ze to tak bude,ze budem tehu a pracu budem riesit az o 3 roky pri najlepsom o 56 rokov 😉

evina0
23. sep 2009

lucy si si objednala tu macu? 😉
jane presne tak ja ked som este len zacala liecbu bola som s toho dost deprimovana ci raz vobec otehotniem a kedy vobec.liecba zbehla jak voda amezicasom sa naslo kopec tehuliek s endoskou a ke dsom nasla to lozisko strasne som nadavala na liecbu naco som trpela nespavala navaly a tak.. a teraz ked viem ze v brusku je maly drobcek nic ma nerozhadze ani zle spravy s okolia mam vsetko na haku aj pracu aj sefku 😀
dnes som nasla temu kedy sa objednat k lekarovi ked ma zena pozitivny tehu testik a tak okrem ineho stalo ze pozitivny tehu testik este nic neznamena a vela lekarov nim neveri .vraj mozu klamat al eja verim a aj citim ze u mna to neplati a je tam drobcek a k lekarovi som objednam za 2 tyzdne od meskania mrchy vraj je to tak akurat 🙂 inak dnes som nemala absolutne pobolievanie bruska neviem ci sa radovat ci tesit s toho ale som kludna ved sa denne nemusi tam cosi diat hadam..teraz zacibnaju tie spravne strosti ci je OK ci mu cosi nechyba presla som do dalsieho stadia dumania prve bolo kedy ostanem tehu ..ale to je zivot a tak to ma asi byt ze v nom ma vsetko svoje miesto 😉

Verte na zazraky.. deju sa a sami nevieme kedy sa ten zazrak stane 😵 😵 😵

janemari
autor
23. sep 2009

Evina kto ma pozna tak hovori ze ja niesom zrodena pod stastnou hviezdou.A pravdu povediac neviem co budem robit ak mi doky povie ze nemam sancu mat dietatko a k tomu dostanem vypoved.Som uz taka vycerpana ze nemam chut nieco riesit.Momentalne nemam ziadne pocity ani po nicom nejako netuzim.

lucy778
23. sep 2009

evina - objednala som si ju, len nie z tej stránky čo si mi poslala ale z inej a vybrala som si tú macu čo si mi odporúčala. každý deň sledujem poštu 😀 a aj kvapky už mám 😉

tittika
23. sep 2009

evi ja ked budem tehu tak pojdem k lekarovi po 2 tyzdnoch meskania menzesu ale ak by som vydrzala tak az koncom 8tt ... ty ked si zacala spominat 2hu laparku tak ma hned napadlo kam sa to dievcatko ponahlas dopraj si cas po tej liecbe 😅 a hned budes tehu 🙂

nebojte sa babulky, tie liecby ci injekcne alebo anitikoncepciou su ucinne a budeme tehulky ani sa nenazdate tak ci tak!!! 😉

dahra
23. sep 2009

Ahojte,
Katie,
uf - 96. deň...to si mala o mesiac kratsiu liecbu ako ja. Takze znova ta to boli....hm. Mas aj silne krvacanie?
Ja som zatial stale bez mrchy, ale okolo 12.9. som uz mala asi ovulku, lebo hlien sa objavilpo dlhom case. Tak neviem ci dojde aj mrcha o chvilu.
Janemari,
ja som minuly tyzden bola podobne prazdna. Mala som pocit, ze ani neviem ci vobec dieta chcem. Liezla na mna depka zo vsetkeho. Tebe sa tiez veci tocia dookola. Na konci liecby si mala neistu pracu, potom cakanie na mrchu, teraz zasa problem s pracou. Musime sa bezpodmienecne dostat von z toho kruhu a bodka.
Lucy,
ty tiez cakas na mrchu a tiez si mala 5 injekcii? Kedy si dostala poslednu? Nemas ani vytok este? Mam dojem, ze mne sa ten moj vajecnik preberie skor ako som myslela.
Jani,
takze ides zaciatkom roka. V com bol vlastne problem? Ak ma manzel spg ok, tak sa mozete snazilkovat. Myslim, ze to je dost dolezita podmienka uspechu.

lucy778
23. sep 2009

Dahra - mala som 5 injekcií, posledná 19.júna. Sem tam sa objaví niečo ako hlien, ale nič výrazné, teraz ma pichá pri pravom vaječníku, možno by to mohla byť ovu, ale ja som stráááášne lenivá na meranie BT.

nastasia
23. sep 2009

ahojte baby,
riadne som to tu zanedbala, dlhsie som sa neozvala...no nic nestiham ani sem chodit, zacala mi skola a v pondelok som bola v brne, kde mi idu vyrobit tu autovakcinu.
nestiham vas citat, len teraz som zbezne pozrela tuto poslednu stranu a dobre som pochopila, evina je tehotna? boze, to je uplne skveleeeeeeeeeeeeeee!!!evi, gratulujem! konecne pozitivne spravy.
tento tyzden som bola uz dvakrat u gyn. a v piatok idem znovu. folikul dozrieva takze by sme mali byt spolu no priatel je na sluzobke, dpjde vo stvrtok v noci, takze z toho nic nebude. a v piatok idem zasa ja na stretavku zo strednej a vraciam sa v sobotu,ale mozno je to takto lepsie lebo po poslednom styku som zase raz dostala zapal a je mi uplne nanic. dufam, ze ta autovakcina mi pomoze.

dahra
23. sep 2009

Lucy,
ze 19. - to aj Katie mala presne v ten den a ja som vtedy mala 4. a piatu este o mesiac. Takze sme boli 4 + moja sestra, co sme v rovnake dni chodili na injekcie 🙂

janemari
autor
23. sep 2009

nastasia tak to je mi luto ze ti to takto dopadlo.

dahra aj mne to uz lezie na nervy.Tento rok je strasny zacala som ho marodkou,4 dni po nastupe do prace vypoved,potom stiahnutie,zase danie vypovede,stiahnutie,koniec liecby,cakanie na mrchu a ked konecne zacalo obdobie ze sa mozme snazilkovat pride sprava ze firma krachne.Kedy budu uz pozitivne spravy. ☹

lucy778
23. sep 2009

Dahra,
nepamätám si čo si brala ty, ale ja decapeptyl a ten sa vraj dlhšie odbúrava, niekde som našla, že mrcha príde do 120 dní od vysadenia, preto to nechávam tak. A hlavne už žiadne injekcie 😝

janemari
autor
23. sep 2009

lucy ved ja som mala decapeptyl a mne dosla po vyse 130 dnoch 😎

lucy778
23. sep 2009

no tak to mám ešte kopec času 😀

janemari
autor
23. sep 2009

aty si 96 den?Ale ja som mala 6 injekcii takze ty mozno menej budes cakat.

jani2
23. sep 2009

Dahra - odklad mi odporúčila moja gyndoška, mala som dosť blbý cisárak (podarilo sa im prerezať mi močový mechúr, tak som ešte 2 týždne po pôrode chodila s moč. katétrom v pipine 😝 ). Vraj nech dám jazvám čas, aby sa poriadne zocelili, vraj tie 2 roky bude tak akurát. Ja som sa jej tam v ambulancii normálne rozrevala, čo som už bola tak naladená na ďalšie snažilkovanie 😒 Ale už som sa s tým vyrovnala, nakoniec si v kľude vybavím aj hematológiu, po tom nešťastnom predčasnom pôrode som bola na genetike a vraj som nositeľom génu na trombofíliu, je tých génov viac, ja mám len taký menej závažný gén, vraj ho má väčšina populácie, ale už sa to musí pri ďalšom tehu brať v úvahu a hematologička musí posúdiť, či budem na to brať aj nejaké lieky. Manža ma slabší SPG, ale pri IVF, keď som mala veľa vajíčiek, tak polku vajíčiek nerobili s ICSI ale prirodzene a jeho spermijky ich dokázali oplodniť. Nuž a prirodzene otehotnieť? U mňa by to bol asi zázrak, jeden vaječník mám úplne nepriechodný a druhý pokrútený ako paragraf 😅 , takže neviem či má význam skúsať to. A tiež sa bojím, že bez antikoncepcie sa mi budú tvoriť cysty a bude zas potrebná operácia a zas odklad KET,....no však každá babenka, ktorá máte endošku, to iste dobre poznáte. Tak dúmam a dúmam, čo spraviť, či skúšať tehulkovanie, či brať HAK?
...a spomínaš svoju segru, u nej nič nového ohľadom snažilkovania? 🙂
Janemarie - tak sa mi zdá, že s tou smolou si už na dne, takže teraz musí zákonite prísť nejaký ten odraz a cesta nahor za šťastím! 🙂 Jednoducho sa nič nesmie vzdať, i mne lekár vravel, ak žena má maternicu, aj vaječníky, dieťa bude mať, či už prirodzene, či cez IVF, len to nesmie vzdať! Ale myslím, že ty ešte máš sily dosť 🙂
Katie - to je mi ľúto, že už pri mrche došli aj bolesti ☹ Ešteže existujú tie ružové cukríky! 😅 Snáď bude ďalšia mrcha milosrdnejšia 😒
Evina - tak pomaly začínajú tehulkovské rozmary? Len si ich užívaj, pokiaľ to nie sú blé 😝 stavy, tak je to ešte dobré. A tehu testom verím, a ak si nedostala MS, tak je to 100%-tné 🙂

jani2
23. sep 2009

KAtie - ale čo to píšem, ďalšia mrcha už nebude a basta! Máš to rozkazom! 😉

katie233
23. sep 2009

dahra, lucy presne tak. aj ja som mala 19.6. ale ja som brala diphereline. aj ja som na tej českej stránke endometrioza.cz našla, že by mrcha mala prísť do 120 dní. ale nenapísali, že po dobratí koľkých injekcií. ja si myslím, že to závisí aj od toho.

lucy, ja som posledné tri týždne cítila, že sa niečo deje. začalo to pichaním vo vaječníkoch, najprv miernymi potom intenzívnejšimi bolesťami v podbrušku, a pre mňa typické bolesti v krížoch. A od minulého štvrtku ma strašne boleli prsia, hlavne bradavky. a dnes je to tu.

dahra, krvácam dosť silno na to, že je to prvý deň. na toto som nebola zvyknutá. mne sa krámy rozbiehali hnedým výtokom a minimálnym krvácaním v prvý deň. ale čo je pozitívne, tak brucho nebolí po prvom ibáči. dúfam, že noc bude fajn, a už ma ani nezačne brucho bolieť. ešte som zvedavá, koľko budú trvať 😒.

bože, keby to všetko išlo, ako som si to naplánovala, tak by sme mali krásny darček k 1. výročiu svadby. keď som to teraz rátala ďalšia mrcha by mala prísť 20.10., ak sa v cykle nič nezmení, a 18-teho to bude rok, čo sme spolu 😉. takže dúfam, že druhá už nepríde.

všetkým nám želám, aby sa už skončil tento začarovaný kruh a my sme vstúpili do ďalšieho levelu 😵 😵