Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

daisydee
19. apr 2013
daisydee
21. apr 2013

@monculka89 ahoj.mne diagnostikovali peritonealnu endometriozu,co znamena ze mam loziska na pobrusnici-cize creve a mechuri.Nic moc teda.Vraj si mam dat este urobit kolonoskopiu,lebo mam zhrubnutu crevnu stenu a moze to viest az k perforacii creva.

bobsent
22. apr 2013

zase mrcha 😠 😠 😠 nenávidím to..
prepáčte, je to trocha od veci príspevok, ale za tých 10 rokov endometriózy mám menzesu akurát dosť!!!
už nech je aspom streda večer-prvé 2 dni budem mať za sebou 😔

prahaxx
22. apr 2013

@bobsent no pozname, 2 mesiace uz "nemam" ale rada by som tak 3 roky este nemat - kludne sa vyventiluj, skus vsetko, co by pomohlo! drzime palce 🙂

jplenka
23. apr 2013

@bobsent verím Ti, vždy keď tá potvora dojde, tak zažívam rovnaké pocity ako Ty, sa len modlím, nech sú 2 dni za mnou a dúfam, že tie bolesti skončia. Veľa síl a držkaj sa!!! Mňa to čaká tiež za pár dní :(

matulicka
23. apr 2013

Ahojte baby...ja mam skoro mesiac po laparo. Potrapila ma uz 2x endometrioza, aj ked neverim ze bude posledna..:( Lekár mi predpisal lieky na pol roka, injekcie som brala pred 5 rokmi, to bol des, vsetko som mala ako v prechode..teraz tie lieky su fajn. Vynechane zenske dni, su celkom fajn, aj ked radsej by som prijala cakanie na ,,zazrak,, 😉

rastikovaadka
23. apr 2013

Ahojte baby, ja som tu nova, chcela by som sa len popytat ci je tu niekto ako ja, mam dg extragenitalis endometriosis, caka ma laparoskopia, mam take problemy, ze stale spinim, a ked mam normalny menzes co je aj raz za 6-7tyzdnov, krvacam priamo z pupku, kde mi min rok operovali fistulu, zevraj sa mi tam dostalo to tkanivo endometriozy, tak som z toho mimo lebo to trva uz vyse roka, zatial mam noretisteron na upravu ale krvacam zatial aj po nom :(, s priatelom babatko velmi chceme, bojim sa ze nebudem moct mat...dakujem poradte alebo piste skusenosti ocenim to 🙂

rastikovaadka
23. apr 2013

@rks a co beries alebo ako to riesia u teba

babett17
23. apr 2013

Ahojte dievčata mne doktor zistil na sone tiez endo cystu povedal ze tavr to ma taky ale potvrdi to az laparoskopia ktoru som odmietla ale pila som rozne bylinky a cysta sa mi po 3 mesiacoch zmensila teraz v piatok idem znovu na kontrolu lebo sa mi to akosi nepozdava tak uvidime ci nahodou zasa nenarastla ale chcela som sa vas spytat ci ste neskusali niektora detoxikacne bylinkove teliesko tu na tejto stranke o tom pisu dolu na konci stranky je pisane ze aj pri endometrioze http://mykozy-zapaly.webnode.sk/produkty/ je to ale dost drahe tak pre to sa pytam ci uz s tym niektora mala skusenost a ci to pomohlo skusam vsetko co sa len da nieco predsa len musi zabrat 😒

rks
23. apr 2013

@rastikovaadka Mne dali Visanne, zatial sa citim celkom fajn 🙂

ludkatt
23. apr 2013

Doc. Tibora Bielika jednoznacne odporucam kazdej, ktora riesi akutny stav endometriozy nehovoriac o allan masters syndrome... ja som sa trapila 2,5r. kym mi ho diagnostikovali... Nehovoriac, o velmi negativnych prognozach ... To, co nasiel v mojej brusnej dutine bol hotovy des... Kompletne ma " zreparoval" od criev, mocoveho mechura, vajecnikov, maternice....atd. ....po operacii sa tak vytesoval, kolko toho nezvycajneho objavil, udajne si to aj zdokumentoval... Co sa tyka lekara, tak je to kapacita a neuveritelne vzdelany lekar s dlhorocnou praxou, mimoriadne uznavany a respektovany a ako clovek - uplne uzasny...podpori, vysvetli, pohladka, povzbudi ked to potrebujete - jednoducho ludsky a to plati aj o vysetreniach...nikdy sa mi nestalo, aby sa mi lekar,ktory ma vysetruje a vidi ake mam bolesti, ospravedlnoval pocas vysetrenia, ze mi musi sposobit dalsiu bolest...ja som dokonca po operacii a naslednej 6m. Liecbe otehotnela a donosila dievcatko!!! Co v PP jednoducho zavrhli.., vraj to nie je mozne, vzhladom na poskodenia.... Takze zienky, ak chcete zit bez bolesti, v spokojnosti jednoznacne sa nakontaktujte na Doc.Bielika...Kiezby vsetci lekari boli ako ON!

rastikovaadka
24. apr 2013

@rks mna caka prave operacia tak aby som nespinila nonstop mam norethisteron, zatial krvacam aj pri nom :( povedal dr. ze ked ho vysadim pride mi normalny menzes, a hned po nom ma bude operovat aby videl, kde vsade su loziska...tak neviem bojim sa...ty mas po operacii ci cakas...???

nelly3
24. apr 2013

@ludkatt
a kde doc. Bielik ordinuje?

matulicka
24. apr 2013

Mne naordinoval tiez Visanne po laparo na min rok musim užívať... 😖 hlavne aby sa to nevratilo

jplenka
24. apr 2013

@ludkatt Súhlasím, mám návštevu u Pána doktora Bielika (s veľkým P) za sebou, je to jeden úžasný, vzdelaný, ľudský človek, ktorý s Vami dopodrobna preberie problém a snaží sa nájsť cestu. Verím, že i mne pomôže v blízkej budúcnosti, nakoľko nás ešte žiaľ čaká dlhá cesta, i keď problémy riešim od roka 2010 až teraz vďaka tejto stránke som objavila super lekára a verím, že mi pomôže.

@nelly3 v Banskej Bystrici, my to mame 2 hodiny cesty, ale oplatí sa. za super lekárom, ak má niekto veľký problém treba ísť...

rks
24. apr 2013

@rastikovaadka
@matulicka Ja som bola operovana v oktobri, ale hormony som hrdinsky odmietla a po 5 mesiacoch som na tom bola niekolkonasobne horsie ako pred operaciou v oktobri. Zaciatkom aprila mi lekar povedal, ze to by bolo uz velmi komplikovane operovat, nemala som na vyber, prvu tabletku som si musela dat este u neho v ordinacii (lebo som zasadne proti liekom a on to velmi dobre vedel). Ale teraz som aj rada 🙂 A plati sa vlastne na Slovensku za tieto lieky? Ja to mam totiz dost komplikovane, zijem v UK, ale k lekarovi chodim vzdy cez dovolenku na SK (lebo tu na mna zvysoka kaslu) a aj lieky mam samozrejme odtial a preplacam si ich v plnej vyske.

rastikovaadka
24. apr 2013

@rks boze, teda :( co si my zeny musime vytrpiet...o tych liekoch ti neporadim lebo ja mam zatial len ten norehtisteron za ktory sa nedoplaca nic, ale je to nechutny hormon a mam z neho uz brucho jak balon :(

monika440
24. apr 2013

@bobsent ahoj, chcem sa opýtať či máš za tých 10 rokov tie isté problémy alebo to prechádza čo etapa to iné potiaže?

monika440
24. apr 2013

@rastikovaadka ja som ho užívala vyše pol roka v kuse a ked to telo už nezvládalo a krvácala som aj napriek tomu tak mi ho vysadili

monika440
24. apr 2013

@rastikovaadka chcela by som vedieť ako sa ti prejavuje to vonkajšie krvácanie. ja mám niečo podobné len o tom viem málo lebo info skôr dostanem od iných ako od lekára. jemu ked poviem čo som sa dozvedela tak mi len povie, že môže to byť a toje zas všetko z jeho strany

matulicka
25. apr 2013

@rks
ja som za lieky platila samozrejme,ale len doplacala minimum, tak sa to da zvladnut...jedna krabicka je skoro na 2 mesiace...niekedy mam take stavy, busenie srdca, ale to vsetko hormony...Lekar mi tvrdil ze su ovela ,,jemnejsie,, k telu ako injekcie ktore som brala pred 5 rokmi...Noo ono je niekedy tazko, vylucit lieky, hlavne ak by ti to tam malo uskodit, tak radsej tu tabletku do seba daj...vydrz to :D drzim ti palce..

rastikovaadka
25. apr 2013

@monika440 vonkajsie krvacanie sa prejavuje, tak ze vzdy v case ked je menzes najsilnejsie teda u mna v prvych 1-3 den, tak krvacam priamo Z PUPKU, z vnutra ako mam zatoceny pupok, tam, ako som spominala vyssie som bola min rok operovana na podozrenie z fistuly (chirurg mi povedal, ze kazdy clovek ma velke cievne riečište a je len otazne, kde a ako sa to komu prejavi, mne, zevraj zle zatocili pupocnu snuru a zle mi to zrastlo, to co malo byt vonku mi nechali z pup. este vo vnutri, zacalo mi to krvacat, po fyzickej praci) no a potom sa mi tam behom "chvilky"dostalo endometrium a vzdy pri menzese krvácam aj z brucha, z toho tkaniva teda.....a aby toho nebolo malo este mam aj polycysticke...:( to je nadělení Pane jo...:(

bobsent
25. apr 2013

@prahaxx ty si tehu :-blahoželám! od mrchy máš dobré 2 roky pokoj. nech ťa toto tehu definitívne uzdravý!ja na to už nemám odvahu(vek, zdravie, komplikácie po poôrode, nespavec doma) 😔
@jplenka , už som 4. deň. konečne!!! nech ti to rýchlo uteká-a viac už menzes nepríde 😉

@monika440 no, aby som to zostručnila-
začiatok hrôza, neznesiteľná bolesť. po laparke(nič mi nečistili 😖 ) a pol roku klimaktéria cysty preč, po 2 mesiacoch späť.bolesti detto. potom jedno neúspešné prirodzené tehu. no a takých 8 rokov stav v podstate rovnaký. cysty asi 4 cm , tvrdé brucho(zápal pobrušnice)každý mesiac. normálne som chodila do práce ale hrozne mi to znepríjemňovalo život. 3 dni v mesiaci k.o. bolesti v bruchu aj hocikedy.
po 8 rokoch tehu-prekvapko 😉 už som dieťa nečakala. všetci mi sľubovali ako po tehu vyzdraviem, a s prepáčením prd.
na sone pred rokom ešte nič ale po 2 cykloch mrchy bolesti zase. ale už nie pobrušnica.ja to mám asi na čreve, lebo strašne ma bolia črevá a nemôžem jesť. je to asi 50% lepšie ako pred tehu ale aj tak o ničom. z ibalginov som po rokoch nakrvácala do žalúdka a nemôžem ich už brať čo je problém.
lekár mi dal visane ale bojím sa ho.a na radikálnu oper. mi radí počkať ešte do 40ky. tak neviem čo robiť.
ale varj najviac bolí "čerstvá endo",neskôr keď preraste tkanivá vraj už menej. v podstate to môžem potvrdiť.
máš veľké bolesti?

maata185
26. apr 2013

Ahojte dievčatá, chcela by som sa poradiť. 3.12.12 som bola na preventívnom vyšetrení všetko bolo v poriadku cytológia, usg. Následne 4.2.13 som išla k lekárke s tým, že podľa ovulačného testu u mňa nedochádza k ovulácii.Urobila mi usg kde ma upozornila na zväčšený vaječník, o mesiac som mala prísť na usg a po výsledky. 4.3.13 som sa teda znova vybrala k nej. CA 125: 53, usg nezmenené. Nakoľko som mi bola v roku 2008 diagnostikovaná endometrioza, urobila z toho záver, že sa mi vrátila. Môžem povedať, že po liečbe mám s bolesťou pokoj. Pri ms sa ukáže len keď som chorá. Pri predošlom diagnostikovaní som mala neskutočné bolesti, a nemala som zvýšené CA125. Tak neviem čoho sa mám obávať? ☹ Mal niekto endometriozu takmer bez bolesti?

Ďakujem

rks
26. apr 2013

@matulicka To je zaujimave, ja mam krabicky s 28 tabletkami, za krabicku som platila nieco okolo 50e. Chcem sa opytat lekara tu v UK, ci mi teda aspon tie lieky nemozu predpisat tu, nech aspon za ne neplatim, ked v inom sa na tunajsich lekarov nemozem spolahnut.
To busenie srdca sa objavilo aj u mna, ale len prvy tyzden. Teraz uz tri tyzdne spinim :( Ale aj tak som rada, ze nemam horsie problemy, a hlavne ze tie bolesti su prec 🙂 Hlavne aby nam ta liecba pomohla o rok uz dufam budeme tehu (ak po tom tuzis aj ty). Mas teda lieky tiez minimalne na rok? A ako dlho ich teraz uzivas? Ja o par dni koncim prvu krabicku.

@maata185 Ja niesom ziadna odbornicka, ale podla toho, co som citala, sa odhaduje ze 1 z 10 zien ma endometriozu. Niekde dokonca uvadzaju, ze to moze byt aj 1 z 5 zien, ale vacsina o nej vobec nevie, lebo nema ziadne bolesti alebo ine problemy. Ale neviem, ci to moze byt pravda, u mna nebola bezbolestna. Drzim palce, nech to u teba dopadne dobre.

maata185
26. apr 2013

@rks ďakujem, v pondelok idem k lekárovi tak uvidím, čo mi povie a aký postup navrhne.....

monika440
26. apr 2013

@bobsent veľké bolesti už nemám tie som mala pred tými 15 rokmi ked mi to zistili aj to v tedy zastupoval iný lekár takže to bola náhoda, že sa prišlo na chorobu. pri prvej laparke mi dokopy nič moc nerobili lebo veľké plochy nedá sa to vypáliť tak sa podstate len potvrdila diagnoza a nasadili mi noretisteron vyše pol roka, z vnútra maternice sa to stratilo a tak som po 2.5 roku otehotnela a po 18 mesiacoch druhé tehotenstvo a potom už som až také bolesti nemala ale až po čase znova bolesti pomaly sa to zberalo až po 10 rokoch mi mali zobrať maternicu tak som sa s tým zmierila ale primár si postavil hlavu lebo málo rokov .................a tak mi zas niečo vypálili, poddelovali už zrastené orgány , zobrali malé miomy a po roku od operácie znova miomy, zrasty, a navyše ma v noci strašne bolia kríže, že je to s toho ked je maternica nahnutá viac do zadu a ešte sa mi na rodidlách bud z vnútra alebo z vonka začali robyť také utvary alebo vredy je to dosť bolestivé zväčšuje sa to až to pukne bud dobrovolne alebo po masti a potom to kváca nie moc ale ...

monika440
26. apr 2013

@rastikovaadka lebo mne sa na rodidlách bud z vnútra alebo z vonka začali robyť také utvary alebo vredy je to dosť bolestivé zväčšuje sa to až to pukne bud dobrovolne alebo po masti a potom to kváca nie moc ale ... lekár mi povedal, že na 95% je to endo od sestričky viem, že to môže byť veľké až ako vajce tak našťastie až také veľké to nemám ale robí to problém pri chôdzi, sedení....

monika440
26. apr 2013

@daisydee to poznám mala som to aj zo spodu maternice a tie bolesti ked sa črevá hýbali tak to neprajem nikomu ked som mala isť na vecko tak som myslela, že ma niekto vnútri zakole. nakoniec sa mi to zrástlo dokopy

rastikovaadka
28. apr 2013

@monika440 teeda:( to som v zivote nepocula a co dalej???