Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

milagros14
24. jan 2013

ahojte baby ja som po po troch laparkach a troch polrocnych liecbach injekciamia a zasa mam to hnusne endo a uz mi chcu vsetko vybrat mam40 takze som z toho na nervy baby v praci mi radia aby som sa skusila objednat niekde inde neviete mi poradit niektora

rks
24. jan 2013

@gombicka Zle som sa vyjadrila, med nezakazuju, len ho neodporucaju, napr. tu http://www.endo-resolved.com/diet.html . A v knihe Recipes for the Endometriosis Diet tiez pisu, ze med radsej nie, ale potom ho v v receptoch vyuzivaju.... Osobne si tiez myslim, ze med pokial je cisty, neuskodi. Aku kuru si si naplanovala? Budes sa riadit podla linku, ktory si minule vlozila alebo zostanes len pri propolisovych kapsuliach? Ja som sa rozhodla zacat bylinkami, aspon vam mozem zreferovat, ci mali nejake pozitivne ucinky. A vy my dufam napisete, ze ten propolis naozaj pomaha 🙂

gombicka
24. jan 2013

@rks ja som skusala vitex jahnaci, obklady na brucho, aleo vera, a neviem co este.....posledne som to riesila laparoskopickym odstranenim, no bohuzial sa to vsetko nedalo odstranit...teraz robim akupunkturu ako scuas pripravy na IVF...med, hlavne tu matersku kasicku som chcela kvoli zlepseniu kvality vajicok, kedze vyzera, ze ich kvalita je mizerna...

gombicka
24. jan 2013

@rks a drzis sa tej edno solved diet? ja mam celu knizku, kedzysi som sa drzala tej diety, hoc nie presne podla tej knihy, no vydrzalo mi to iba pol roka...potom som to vzdala

calla25
24. jan 2013

Ahojte, prosím neviete mi poradiť, som po pol ročnej liečbe decapeptyl depot. Dňa 19.10. mi pichli poslednú injekciu, doktor mi povedal, že ak mi do vianoc nepríde menzes, tak mám prísť, tak som bola ešte pred vianocami, pichli mi vyvolavačku, ale ta mrcha mi ešte stále neprišla a už som bola na tretej. ďakujem za radu

martinkatinka
25. jan 2013

@calla25 ja som mala iný typ injekcie, ale kým mi došiel prvý menzes, trvalo to tri mesiace...nič iné ti neostáva, iba stále sa informovať u lekára alebo čakať... ono je to individuálne, ale keby sa ti niečo nezdali, ako bolesti, nevoľnosti a podobne, určite by som s tým "otravovala" lekára

micak
25. jan 2013

Ahojte, prosím vás, môže endometrioza uškodiť bábätku? teraz som ešte len 4tt. dakujem!!!

ivec16
25. jan 2013

@micak endometrioza neublizi tehotenstvu, naopak tebe tehotenstvo na endometriozu pomoze...

micak
25. jan 2013

@ivec16 DAKUJEM PEKNE, vedela som, ze tehu pomoze na endometriozu, ale zaaroven som sa bala, ci nejako neuskodi babatku..tak vdaka 🙂

ivec16
25. jan 2013

@micak drzim ti palce, aby vsetko bolo v poriadku, ak je embrio zdrave, tak to urdite dobre dopadne... vela stastia

calla25
25. jan 2013

@martinkatinka dakujem, velmi pekne, Ja som už z toho tak vyčerpaná a unavená, že ani nevravím. Môžem sa opytat , je bežne ,že po liečbe ked mi nabehne menzes tak mám ist na kontrolnu laparoskopiu ?

martinkatinka
25. jan 2013

@micak nie, nemala by... práveže naopak.... ved edno sa nedá vyliečiť, len zmierniť a tomu tehotenstvo prirodzene pomože
@calla25 ako u koho, ja som nebola ani po jednej liečbe na kontrolnej laparke, ale až keď videli na ultrazvuku, že sa nič nevyriešilo, až vtedy som šla zase pod nože

calla25
25. jan 2013

@martinkatinka u mňa povedal hneď , že na kontrolnú laparoskopiu, chceme babo, tak dúfam, že sa to podarí...........
@micak držim palce 🙂

erulka77
25. jan 2013

@calla25 cau na kontr. Laparku nemusis ak sa citis dobre mna sa dokonca pytalu ci ju chcem absolvovat

martinkatinka
25. jan 2013

@calla25 ak chceš bábo, tak kontrolná laparoskopia je podla mna zbytočná.... lebo to len oddiali snaženie.... takže ja by som sa rovno snažila.. držím palce!

wewulik
25. jan 2013

Ahojte baby dllllho som tu nebola....tak mne sa ta hnusoba vratila zajtra je rok od operacie...takze nas okamzite poslali na umele ale su tu nejake naznaly ze sa nam podarilo takze v pondelok nas caka krvicka....

erulka77
25. jan 2013

@wewulik drzim palce nech to vvyjde 🙂

wewulik
25. jan 2013

Dakujem som strasne nervoooozna mam pocit ze mam aj nejake priznaky len ci si to nenahovaram preto ze po tom tak tuzim
😢

nelly3
25. jan 2013

@wewulik
a robila si si tehotensky testik?

nelly3
25. jan 2013

@calla25
ja som po poslednej injekcii (to uz bolo davno) dostala menzes po 3 mesiacoch, takze to je v poriadku, neviem naco ti dava vyvolavacku.

yukki
25. jan 2013

@calla25 ja som dostala 99 dní po poslednej injekcii,a le bez vyvolávačiek

wewulik
25. jan 2013

@nelly3 nie asi je este skoro 9 den po sexiku

nelly3
25. jan 2013

@wewulik
tak to ano, to je moc skoro.

avlv
25. jan 2013

@calla25 ja som po poslednej decapeptyl depot 8 týždeň a stále nič. Už tak vyčkávam aby som nabehla na cyklus a mohli sme sa začať snažiť... Ja som brala len 4 injekcie tak si myslím či mi nepríde skôr. V príbalovom letáku píše 7-12 týždňov. Začala som brať aj Femigard a cítim, že ma pobolievajú vaječníky len tak trošku. Asi sa zase zväčšujú lebo pri poslednom ultrazvuku mi povedal lekár, že sa liečbou zmenšili.
Strašné je to čakanie hlavne keď viem, že o 1-2 mesiace manžel odchádza do zahraničia tak bude veľmi málo doma.

calla25
25. jan 2013

@avlv prečo si nevybrala celých 6 mesiacov ? stačilo iba 4? decapeptyl som znášala super, nevravím, že som nemala návaly ale maximálne 2krát do dňa a od kedy mi dávajú vyvolavačku intenzita je každú hodinu už som z toho nervózna. Známy vravia, veď to nemôže byť až také zle, miestami si myslím, že už mi šibe fakt 🙂 , dnes ráno som sa zobudila s plačom ach tie hormóny, strašne by som si priala aby som už mala menzes 😒 držím palce aby ti to prišlo čo najskôr 🙂

@martinkatinka ale on vie, že chceme babo, tak preto aby som mala ľahký priebeh otehotnenia ..................
@yukki ja to nechápem prečo mi potom stále pichajú tie vyvolavačky, Ja som myslela, že je to bežný postup............

avlv
25. jan 2013

@calla25 stačili 4 lebo mám len 1 stupeň čiže cysty boli folikulárne endo mám okolo maternice. Ani som viac nechcela lebo ja som mala návaly každú hodinu a v noci to bolo ešte horšie. Úplne mokré pižamo a stále som sa budila že mi steká pot po tvári a krku. Aj teraz ich ešte mám ale nie až tak často. A začala som priberať na stehnách. Teraz už na váhe stojím ale bolo to naraz 4 kilá za 2 týždne. Jediné čo je ztej liečby pozitívne je že mám zrazu pevné prsia a aj sa zväčšili, asi tým tukom čo sa namňa nalepil. 🙂

calla25
25. jan 2013

@avlv ja som mala 3 stupeň 😒 Ja by som ani nevedela že mám endometriózu, išla som na preventívnu prehliadku a tam mi zistili čokoládovú cystu, mala som bolesti ale baby okolo mňa vracali, hnačkovali a do práce nešli a mňa to len trocha pobolievalo, keby som len tušila 😒 ............................. , Ja som pibrala 3 kila a aj prsia mám väčšie a pevnejšie ako ty 🙂 to je pravda, ........................ ale nemôže sa stáť, že mi menzes nepríde že? po operácií som dostala hneď a teraz už je to 99dní od injekcie

avlv
25. jan 2013

@calla25 no to je už dosť dlho. Neskúšaš nejaké bylinky? Niekde som čítala že odvar z petržlenovej vňate vyvoláva menštruáciu, len pozor aby si nebola tehotná. Máš aj nejaké príznaky že už by ti mala prísť? Mne lekár kázal prísť až po menzese tak neviem či budem čakať alebo sa ho spýtam na tú vyvolávačku. Na preventívku mám ísť až koncom februára a dovtedy dúfam že už nabehnem. Každej tá liečba zaberá inak.

calla25
25. jan 2013

@avlv každý deň pijem bylinkové čaje, už aj vino som si dala červené , horúce kúpele a tehotná? Veď som nemala ešte menzes to nemôžem byť či?..................... ak by ma to popravde aj potešilo 🙂 už ani sama neviem, niekedy mám brucho také nafúknuté, potom ma bolí pravý vaječník, dnes som mala výtok už som bežala na toaletu, že už asi prišla a stále nič ........ veď, dúfam, že príde

zuzinka44
26. jan 2013

Ahojte , mám endo a na začiatku júna som mala laparoskopiu. Odvtedy nemám menštruáciu a ani po polročnej liečbe (dobrala som tabletky určené lekárom) mi menštruácia nechodí. Stalo sa to niektorej z vás?