Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

sisa1213
5. mar 2013

@monculka89 Ahoj..Ja som brala Zoladexove injekcie a akurat ma bolelu po v pichu bruchotak dva dni ale inak som ho znášala dobre akurat som rapídne priberala a bola som v umelom prechode..V pichy na bruchu som mala dlho viditeľné som si ich počítala niekedy..Brala som ich prvý krat 6 mesiacov a druhý krát 9 mesiacov..Je to zaberák na telo ale neboj,zvládneš to..Držím prsty...

erulka77
5. mar 2013

@sisa1213 uživaj aj lactobacili forte aj to do značnaj miery pomaha proti kvasinkám

sisa1213
5. mar 2013

@erulka77 Ďakujem za radu ale je som už vyskúšala všetko možné,laktobacili,probiotika,jem jogurty zo živou mikroflórou aj wobenzym som skúšala a zatial stále recidívy ale vyskúšam veru z nova nasadiť niečo...

rks
5. mar 2013

Aha, tento tyzden patri nam 😎

monculka89
6. mar 2013

sisa1213 Ahoj, neboj nie si sama, mame to tu vsetky, takze drzime spolu 🙂)) Je to tazke, ale da sa to zvladnut, hlavne treba mat okolo seba spravnych ludi. Ja som strasne vdacna sama sebe, ze som navstivila tento portal. Velmi mi pomaha, vela sa tu dozviem a nemam potom az taky strach, ked nieco sarapati 🙂))))

sisa1213
6. mar 2013

@monculka89 Ďakujem veľmi pekne. Máš pravdu v tom akých ľudí človek má okolo seba a komu čo povie..V tom som sa už poučila a som rada že som našla tento portál a môžem komunikovať z ľuďmi, ktorý vedia o čo ide..

erulka77
6. mar 2013

Žienky ,ktorá ste mali po liečbe v pohode menzes aby som vedela na čo sa mám pripraviť píšte pls 🙂 privítam aj viac skúseností

yukki
6. mar 2013

@erulka77 ja prvý v pohode...druhý tretí obstojne, po štvrtom ukrutné bolesti, cysta bola späť. Po druhej liečbe zhruba do 6.menzesu pomerne slabé bolesti-krvácanie silné-a cysta opäť späť. 😝

erulka77
6. mar 2013

@yukki ja som cysti nemala ale bolesti ano aj bez menzesu tak zvedava a menim aj gynekologa

meca
7. mar 2013

Tak aj ja uz mesiac patrim medzi Vas. Som 31 rocna, bezdetna a momentalne aj bez priatela :((

Hladam vsetko mozne o endo a nasla som jeden clanok, ktory som Vam skopirovala.

OVARIÁLNA (vaječníková)
ENDOMETRIÓZA

1. Biopole upozorňuje najmä na:
Časté prechladnutia, ktoré spôsobili silné zápaly v ženských orgánoch, hormonálne poruchy, oslabenú psychiku, oslabený imunitný systém, vyčerpanosť, narušenú látkovú výmenu.
2. Odporúčaná fytoterapia:
20g listov žihľavy dvojdomej,
20g vňate alchemilky žltozelenej,
20g vňate hluchavky bielej,
20g kvetov nechtíka lekárskeho,
20g plodov ruže šípovej (šípky),
20g listov ostružiny černicovej,
20g listov slezu lesného,
20g kvetov pagaštanu konského,
15g listov medovky lekárskej,
15g listov orecha vlašského,
10g koreňa valeriány lekárskej,
10g vňate železníka lekárskeho a
10g plodov kôpru voňavého.
PRÍPRAVA A UŽÍVANIE: Dve čajové lyžičky zmesi zalej litrom vriacej vody, lúhuj 15 minút a preceď. Pi po dúškoch do 19. hodiny. Po troch týždňoch si urob týždňovú prestávku a kúru takto zopakuj ešte štyrikrát. Potom pi preventívne trikrát denne po šálke čaju týždeň pred predpokladaným začiatkom menštruácie a týždeň po nej.
* Cez deň si na hodinu prilož na celé podbrušie obklad zo Švédskych bylín (dostať v lekárni).
POSTUP: Pokožku si dôkladne natri nechtíkovou masťou, vatu alebo gázu navlhči tinktúrou zo Švédskych bylín, prilož na podbrušie, prekry mikroténom, froté uterákmi a dôkladne upevni.
Obklad nesmie chladiť ! Počas jeho pôsobenia nemusíš ležať. Po zložení obkladu si pokožku opláchni vodou, natri pleťovým mliekom alebo hydratačným krémom a zasyp detským púdrom. V prípade, že sa ti začnú tvoriť vyrážky, urob si medzi obkladmi prestávku. To znamená, že znova si ich priložíš až o týždeň po zmiznutí vyrážok. Dovtedy si dvakrát denne podbrušie ošetruj tak ako po zložení obkladu. Dovedna si prilož 30 obkladov.
* U liečebného maséra si daj napraviť krížovú a bedrovú časť chrbtice.
3. Stravovanie:
Podľa Zásad správneho stravovania - kap. (142).
4. Šťavy:
* Karotka 300g, cvikla 100g, uhorky 100g.
* Karotka 300g, špenát 200g.
* Karotka 320g, zeler 20g, petržlen 60g, špenát 100g.
* Karotka 300g, zeler 150g, petržlen 50g.
* Karotka 350g, cvikla 100g, kokosové mlieko 50g.
Denne pi niektorú.
5. Prírodné preparáty:
Vyčisti si organizmus prírodnými preparátmi Zeleným jačmeňom alebo užívaj CHLORELU.
Podľa veku užívaj Golden Yaccu. Pri tomto prípravku zvýš príjem tekutín na 2až 3 litre denne (nie minerálky !). Okrem toho pol roka ber po dve tablety Beta karoténu, Vitamínu E 400, Vitamínu C 1000 zo šípok. Do pošvy si aplikuj vaginálny gél Femigel (postupuj podľa priloženého návodu). Dovedna použi šesť balení, v každom sú tri tuby. Prvé dve balenia si aplikuj každý večer, ďalšie dve každý druhý večer a posledné dve balenia každý tretí večer. Potom preventívne každý mesiac po skončení menštruácie pol roka jedno balenie.
6. Iné rady:
Spodnú bielizeň nos iba bavlnenú, dávaj si veľký pozor na prechladnutie, spávaj čo najďalej od okna a v bavlnených ponožkách. Nesadaj si na studené predmety !

7. Potrebná duchovná zmena:
POVAŽUJ POHLAVNÉ ORGÁNY ZA PRIRODZENÚ SÚČASŤ SVOJHO TELA, NIE ZA „ČOSI" NEPEKNÉ A NEČISTÉ. NECTÍ SA STIESNENE ANI PREVINILO, KEĎ SI V INTÍMNOM KONTAKTE SO SVOJÍM PARTNEROM. NEVYKONÁVAJ POSLUŠNE IBA TO, ČO TI INÍ PRIKÁŽU, ALE CIEĽAVEDOME ROZVÍJAJ SVOJE TVORIVÉ SCHOPNOSTI. NEREAGUJ PODRÁŽDENE, NERVÓZNE, SO ZLOSŤOU !

jajii
7. mar 2013

Ahojte rada by som sa vam pochvalila a tak trosku aj dodala pozitívnu energiu a nadej.Diagnostikovali mi endometriozu pred 4mi rokmi.3ja lekari mi povedali ak sa nebudem liecit hormon. tak babo mat nebudem.Mam 22 rokov no s horm.liecbou som nebola stotoznena nakolko som o tom dost citala.V decembri som urobila plno zmien vratane uzasneho partnera,hned som mu o mojej diagnoze povedala povedla ze nije problem umele opl.ked budem chciet...netrebalo 14.2. som zistila ze cakam babo aj ked sm len v 5tom tyzdni ide o to ze sa to vyslo...dufam vsak ze bude vsetko o.k. Drzim palce vsetkym 🙂

meca
8. mar 2013

jajii gratululem 🙂)

meca
8. mar 2013

@jajii gratulujem k babatku 🙂

erulka77
8. mar 2013

@meca dodrziavas nieco z toho ?

meca
8. mar 2013

@erulka77 objavila som to iba vcera takze zatial nie, ale caje budem pit urcite a chcem si kupit gynex 🙂

erulka77
8. mar 2013

@meca aha a nie femigel ako je tam spominane? Ja si kupujem zensky caj gynastan a ten pijem a co je ten gynex?

rks
8. mar 2013

@meca Co je Gynex?

meca
8. mar 2013

http://energy2.rtrk.sk/?scid=16658&kw=7551029&p...

a dnes maju akciu, ze 1 si kupite a druhy mate za polovicu.. Tak asi to idem kupit, alebo mozme si to 2 rozdelit, ze tu cenu vydelime dvomi a budeme to mat lacnejsie.

meca
8. mar 2013

Gynex

Gynex je bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok, vyrobený podľa moderných poznatkov fytoterapie, psychotroniky, kryštáloterapie a biorezonancie. Ide o vysoko koncentrovaný produkt, ktorý obsahuje bylinné výťažky, éterické oleje a bioinformačné zložky vo vzájomne vyváženom, synergicky pôsobiacom komplexe.



Bioinformačné prípravky firmy Energy pôsobia na ľudský organizmus na niekoľkých úrovniach súčasne. Zatiaľ čo účinné prírodné látky priamo ovplyvňujú orgány a pochody v tele, informačné zložky pôsobia prostredníctvom biorezonancie na samotnú príčinu ochorenia.

Gynex má vďaka komplexu výťažkov z rastlín a informácií silné detoxikačné, antioxidačné a regeneračné účinky. Celkovo vyrovnáva výkyvy organizmu na psychickej alebo hormonálnej úrovni, u mužov aj u žien. Ochraňuje vlákna nervových buniek a harmonizuje činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním prostredníctvom pôsobenia na hypofýzu – žľazu, ktorá riadi činnosť všetkých ostatných. Vysoký obsah prírodných fytohormónov (rastlinné látky hormonálnej povahy) v Gynexe má výraznú schopnosť detoxikovať telo predovšetkým od toxických chemických látok, ktoré sa ukladajú v tukovom tkanive, a tým pôsobiť na organizmus dlhodobo. Fytohormóny ďalej pomáhajú predchádzať infekciám, srdcovým ochoreniam a osteoporóze. Gynex zlepšuje funkciu a zaisťuje ochranu kože a všetkých slizníc, ktoré vystielajú povrchy vnútorných orgánov (pľúca, žalúdok, črevá), čím posilňuje ochrannú bariéru tela pri kontakte s vonkajším prostredím a celkovo zvyšuje imunitu. Gynex má veľmi dobrý vplyv na podporu plodnosti u oboch pohlaví.



Energetické pôsobenie Gynexu podľa princípov TČM:

Gynex harmonizuje predovšetkým energetické dráhy počatia, troch žiaričov, sleziny a žalúdka.

Použitie Gynexu:

• podporuje detoxikovanie tela, má antioxidačné a regeneračné účinky
• harmonizuje hormonálny systém (hypofýzu, štítnu žľazu, pankreas, nadobličky a vaječníky), a tým pôsobí na posilňovanie imunity
• je vhodný pri ženskej neplodnosti hormonálneho a psychického pôvodu
• upravuje menštruačný cyklus, predchádza bolestivej, nepravidelnej alebo silnej menštruácii a predmenštruačnému syndrómu; pomáha pri gynekologických zápaloch, kvasinkových infekciách, cystách na vaječníkoch a ochoreniach prsníkov, preventívne pôsobí proti rakovine prsníka a maternice
• v období menopauzy stabilizuje psychiku, pôsobí proti nervozite, znižuje návaly horúčavy a potenia
• je prevenciou pri rozvoji osteoporózy a zubného kazu
• normalizuje činnosť štítnej žľazy a pôsobí proti vypadávaniu vlasov
• je perspektívny ako doplnok pri liečbe roztrúsenej sklerózy
• zlepšuje zdravotný stav diabetických pacientov
• stabilizuje psychiku, eliminuje negatívne účinky stresu a zlepšuje energetický stav organizmu; posilňuje organizmus pri fyzickom a duševnom vyčerpaní, pri žalúdočných neurózach, depresii a problémoch s adaptovaním sa na nové podmienky
• zlepšuje stav kože, slizníc a pľúc, a má ochranný vplyv na cievny systém
• u detí s LMD pomáha pri poruchách reči (dysfázia, oneskorený vývoj reči)

Použitie Gynexu z hľadiska psychiky:

• ťažké adaptovanie sa na zmeny, lenivosť a nezáujem, sebaľútosť, emocionálna labilita, pomalé myslenie, priveľká starostlivosť, uviaznutie v kruhu nekonečných obáv a pochybností, poruchy pamäti a sústredenia

Na dosiahnutie lepšieho liečebného účinku odporúčame kombinovať Gynex s krémom Cytovital z Pentagramu® krémov (aplikácia na postihnuté miesta, reflexné zóny, masáž akupunktúrnych dráh). Gynex vedie človeka k prijatiu samého seba, jeho dobrých aj zlých stránok, učí vyrovnanému prijímaniu životných okolností s vedomím, že k životu patrí dobré aj zlé. Kvôli podrobnejším informáciám odporúčame brožúru Regenerácia v Pentagrame®, kde sú detailne opísané základné energetické dráhy a vzťahy medzi jednotlivými orgánmi.

Bylinné zloženie Gynexu:

Agát biely: Užíva sa ako spazmolytikum, pri kŕčoch žalúdka a hladkého svalstva čriev, má výrazné močopudné vlastnosti. Zvyšuje tvorbu prírodných enzýmov, užíva sa na lepšie trávenie bez zvyšovania chute do jedla.
Nátržník husí: Uvoľňuje kŕče pri kolikách, pri bolestivej menštruácii, má žlčopudný, protizápalový a zvieravý účinok, užíva sa pri krvavých hnačkách. Obsahuje značné množstvo lítia.
Všeliek hojivý:Povzbudzuje celý zažívací trakt, užíva sa pri menštruačných ťažkostiach, pri nádoroch maternice, chorobách pečene a obličiek, sleziny, močových ciest, nervovej sústavy. Zlepšuje krvný obeh a zvyšuje odolnosť proti stresu.
Pakost smradľavý: Užíva sa pri mužskej a ženskej neplodnosti, pri urologických problémoch, zápaloch nervov, ekzémoch a vnútornom krvácaní. Obsahuje rádium.

Jastrabina lekárska: Znižuje hladinu krvného cukru. Je veľmi vhodná pri zápaloch močových ciest a horúčkových ochoreniach spojených s vyrážkami, zvyšuje tvorbu mlieka.
Fenikel obyčajný: Je výborné sekrétolytikum, uľahčuje vykašliavanie, tlmí kŕče, nadúvanie, zlepšuje trávenie a tvorbu mlieka. Obsahuje látky podobné ženským hormónom.
Lipkavec krížatý: Užíva sa pri mužskej a ženskej neplodnosti, pri urologických problémoch, zápaloch nervov, ekzémoch a pri vnútornom krvácaní. Obsahuje rádium.
Chaluha bublinatá: Obsahuje prírodný jód a veľké množstvo minerálov, znižuje riziko výskytu nádoru prsníka a maternice. Užíva sa pri zníženej činnosti štítnej žľazy a obezite. Pôsobí antireumaticky.





Sladovka hladkoplodá: Obsahuje látky podobné nadobličkovým hormónom kortikoidného typu. Užíva sa pri kašli, zápaloch, reumatizme, pri močových kamienkoch, žalúdočných vredoch a ako spazmolytikum.
Nechtík lekársky: Je veľmi účinný pri gynekologických ochoreniach, pri zápaloch, chorobách slinivky, pečene, pri búšení srdca, astme. Zastavuje rast baktérií.
Ďatelina lúčna: Užíva sa pri ekzémoch, chorobách pľúc, obličiek, pri reumatizme, astme, chudokrvnosti, pri zlej funkcii lymfatického systému, bolestivej menštruácii, pri zápaloch vaječníkov. Obsahuje látky podobné ženským hormónom (fytoestrogény), ktoré pôsobia preventívne proti rakovine ženských orgánov, a flavonoidy, ktoré pôsobia proti voľným radikálom.
Hluchavka biela: Má upokojujúce účinky. Užíva sa pri nepravidelnej menštruácii, pri výtokoch, vredoch, kŕčových žilách, pri opuchoch, zápaloch. Uľahčuje odkašliavanie, podporuje látkovú výmenu.

Alchemilka žltozelená: Užíva sa pri všetkých ženských chorobách, črevných kataroch, pri cukrovke, vodnatieľke, chorobách pečene a obličiek, pri žalúdočných vredoch.
Brusnica obyčajná: Je vhodná najmä pri cukrovke, zápaloch, črevných kolikách. Má antibakteriálne a dezinfekčné účinky.
Krvavec lekársky: Pôsobí antisepticky, protihnačkovo, adstringentne. Zastavuje krvácanie rôzneho pôvodu, má veľmi dobré protizápalové a antibakteriálne účinky. Pôsobí proti prvokom a celkovo posilňuje organizmus.

Gynex ďalej obsahuje éterické oleje (napr. mätový, anízový a olej z myšochvosta) a informácie z rastlín, olejov a nerastov (napr. malachitu, fluoritu a granátu).

Regeneračný postup a dávkovanie:

Pred použitím dôkladne pretrepte (asi 21x). Informačné zložky sa zdynamizujú a účinnosť prípravku sa zvýši.
Dávkovanie: Pre dospelých 2–7 kvapiek 1–3x denne, pre deti od 12 rokov 7 kvapiek za deň, deti od 3 rokov 2 kvapky za deň.
Užívajte pol hodiny pred jedlom alebo po ňom, najlepšie riedené vodou, prípadne nakvapkajte na lyžičku a užívajte priamo. Na podporu detoxikácie tela je počas regeneračnej kúry vhodné zvýšiť príjem tekutín. Presné dávkovanie konzultujte so svojim lekárom alebo terapeutom.

Pri chronických ochoreniach odporúčame užívať minimálne dávky, v akútnych štádiách odporúčame dávky zvýšiť. V prípade prechodného zhoršenia stavu treba dávkovanie znížiť, pokiaľ zhoršenie nepominie, a až potom sa vrátiť k pôvodnému dávkovaniu. Nie je vhodné prestávať v užívaní prípravku, pretože ide o spätný regeneračný proces (reverzná reakcia), pri ktorom sa môžu objaviť príznaky predchádzajúcich ochorení. Tento jav je príznakom pozitívnej regeneračnej reakcie, ktorá informuje o tom, že prichádza uzdravovanie!
Pri ťažších a chronických stavoch odporúčame spočiatku nižšie dávkovanie a predchádzajúcu konzultáciu s lekárom. V tehotenstve neužívajte žiadne regeneračné prípravky, iba po dohode s lekárom. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Po 3 týždňoch užívania urobte vždy 1 týždeň prestávku. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Vhodné pre diabetikov.

chanella
9. mar 2013

@monculka89
@yukki ahojte, ohladom mojho prispevku pred par dnami... Tak nakoniec to nie je endometrioza ale cysta na vajecniku :( uvidime ci lieky zaberu a potom sa uvidi co dalej. Drzte sa.

nelly3
10. mar 2013

@meca
ja som gynex uzivala uz dost davno, ale mne nejako nepomohol, ale co mne nepomoze mozno vam ano.

bobsent
10. mar 2013

@meca toto je z knihy psychotronická poradňa pre chorých. dobrých 8 rokov som sa tým riadila.
čaj.ok, ten mi celkom pomohol. obklady o ničom, vyvolávajú skôr teplo v brušnej dutine, a hlavne keď je menzes bolí to ešte viac lebo teplo zintenzívňuje krvácanie. ostatné veci som dodržiavala ale posúdiť neviem...potom som to už nechala tak po rokoch.
gynex vyskúšam 😉
momentálne mi zabrala akupunktúra(aspoň trošku)

meca
10. mar 2013

@nelly3 presne tak kazda sme ina ja tiez vyskusam a uvidim ...

monculka89
11. mar 2013

@sisa1213 Ahoj, veru nikto to nepochopi lepšie ako ten, kto to zažil na vlastnej koži. Dni idú a človek stále premýšľa či raz bude matkou, je to strašný pocit. Je to paradox, ale najhoršie sa mi počúvajú vety: neboj, to bude v poho! To je ako klinec do truhly, uplne neformalne. Mne osobne tento portal psychicky velmi, ale naozaj velmi pomohol. Už sa necítim, že som na to sama 🙂))

nikus23
12. mar 2013

ahojte kocky, mne tiez minuly rok zistili endosku, bola som na operacii v martine vo februari, mala velkost 10cm takze som musela ist operacne, potom pol roka hormonalne injekcie, tiez som mavala navaly, pribrala som asi 12 ´kil,pritom som chodila kazdy den bicyklovala, ale nevadi, potom som nemala 4 mesiace po poslednej injekcii menstruaciu, ked som chcela vyvolavacku doktorka mi ju neodporucila, tak som cakala, kedy pride sama, no a v decembri po prvej menstruacii sa nam podarilo hned mimco...takze teraz som 14 tyzdni....takze vela stasia aj vam..

monculka89
12. mar 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s domacim testom plodnosti, nasla som ho na internete a mienim ho po ukonceni Zoladexu vyskusat, je podla Vas spolahlivy?
http://diagnosticke-testy.heureka.sk/test-zensk...

henika40
13. mar 2013

mne to pride zbytocne, potom radsej uz ovulacne testy... ale aj to, ked si budes merat BT, zistis, ci dochadza k ovulacii, ak by nedochadzalo, poziadaj gynekologa o horm. profil...

monika440
13. mar 2013

ahojte, liečim sa už nejakých 13 rokov a prešla som si už všeličím, no a teraz si neviem dať rady lebo sa asi ani sám pán doktor mi nevie dať jednoznačnú odpoved preto sa chcem spýtať kto máte skúsenosť z vonkajšími prejavmi. ako sa vám objavuje na koži a ako s tým bojujete dakujem

monika440
13. mar 2013

@monculka89 ahoj, píšeš o bolestiach a ako ti doktorka na ne neverí. ja mávam niekedy väčšie bolesti mimo menzes ako cez a ked sa pýtam na niečo môjho lekára tak sa radšej vyhne odpovedi

dahra
13. mar 2013

@monika440 - cau, moja segra tak isto. Počas menštruácie klasika bolesti, silné krvácanie, ale niekedy mimo cyklu na ňu prišiel záchvat bolesti (často večer alebo v noci), to sa štvornožky plazila na wecko - bo ju od bolesti napínalo na zvracanie a hmlilo pred očami. Taká intenzívna bolesť trvala cca 30-60 min., potom to prešlo. V tom čase jej aj teplota stúpla a potom zázračne klesla. Takto sa trápila 2-3 roky - chodila po gastre, po črevnom. Doma sme na nu ziapali, že to má za to, že je chudá a neje, tak sa jej črevá búria. No a ke´d mne diagnostikovali endo a načítala som si info, tak som bola jasná, čo jej je. Tri mesiace po mojej operácii ležala na stole s obrovskými cystami na oboch vaječníkoch. Gynoška si nič nevšimla, len jej na posledných vyšetreniach tvrdila, že má nenormálne malú maternicu a žiadne dieťa nevynosí! A to ju mala stlačenú cystami. Maternicu má dľa utz normálnej veľkosti.