Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zajacik...
31. okt 2009

Janemari, Ika, dakujem 😵
Janemari ja vas sice teraz velmi nesledujem, takze neviem ci ste sa snazilkovali prirodzene, ale to je vlastne jedno, zelam ti aby sa teplotka drzala pekne hore a aby si si aj ty nasla vytuzene // 😵

miminap
31. okt 2009

zajacik, jane, drzim prsty. vyzera to s vami nadejne. 😉

zajacik...
31. okt 2009

miminap diky 😉

nastasia
31. okt 2009

dakujem Dahra 🙂 ano teraz som v poslednom rocniku 🙂 dufam, ze kym ho ukoncim tak babo bude uz v brusku 🙂
no vlastne priatel si to rozmyslel po rozhovore s lekarom, ale potom potreboval cas na predychanie asi mesiac, takze vlastne od septembra snazilkujeme, teda uz v auguste sme si az tak nedavali pozor, ale od septembra je to oficialne. je sranda, ze aj v auguste aj v septembri som par dni po ovulke zvracala, tak ma priatel volal tehulka 😀no, ale potom vzdy dosla mrcha 😠myslim, ze bol z toho sklamany asi tak ako ja. asi si myslel, ze to bude na prvy sup. ach ti chlapi.
rozmyslam, ze si zacnem merat BT, ale problem je v tom, ze ja nie som schopna vstat kazdy den v tu istu hodinu a to asi treba vsak?

katie233
31. okt 2009

Tak baby dali ste mi riadne zabrať, kým som to všetko prečítala a strávila 🙂. Toľko krásnych a pozitívnych správ, čo ste za uplynulé dva či tri dni napísali, to tu ešte nebolo 😵. Zajačik aj ja sa potichučky pripájam ku gratuláciám a želám nech je to v pondelok oficiálne 😵.

Dahra, vanesska aj vám držím palce, nech to vyjde 😵.

Janemari, tak to je super. Žeby ďalšia tehuľka? To by bolo krásne. Bolo by fakt super, keď sa nám už zvianočnieva 🙂, aby sme písali len a len dobré správy.

Ja som bola vo štvrtok na preventívke, asi si viete predstaviť, ako veľmi som sa bála. Ale doktor ma upokojil, že sa nemám čoho báť, vyzerá to všetko v poriadku. Máme sa pekne snažiť, a keby sa do pol roka nezadarilo, tak prejdeme na iné alternatívy. Ale dúfam, že to už bude čoskoro 🙂.

My sme teraz s Ikou na jednej lodi 🙂.

Držte sa! A prajem pekný víkend.

A Luko??? Filmuska??? A pozdravujem aj ostatné, ak som na niekoho zabudla.

liviaf14
31. okt 2009

ahojte krásny dník želám všetkým 🙂
u nás svieti slniečko, to je úplne super, aj keď je teda chladno, ale nevadí

dahra - si ma pobavila s tými tvojimi sedacími polohami, ja som taká istá, večne pomotané nohy pod sebou mám, ale teraz si dávam pozor a vykladám si ich veľa, lebo mi trošku začali opúchať, aj keď našťastie nie každý deň. máš pravdu, mne sa termín približuje, akosi rýchlo mi to ubieha, zo začiatku mi to až tak rýchlo veru nešlo.

teda to tu inak frčí s tehuľkami a snažilkami, už to tu bola chvíľu aj zabudnutá téma, super, že sa to takto rozbehlo zasa.....
tak pre snažilky prášim vírusíky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak chytajte, nech sa vám všetkým zadarí...

nastasia
31. okt 2009

katie, tak aj od teba mame pozitivnu spravicku, ze je vsetko v poriadku 🙂 tak pekne snazilkujte nech sa coskoro zadari. konecne sa nasa tema po tom "hluchom obdobi" stava plodnou 🙂

mirip
31. okt 2009

ahojte tak ja možem už len takéto vírusy dávať MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM 😀

nastasia
31. okt 2009

jeej mirip, bianka je uz na svete- ani som nevedela 😅 tak dodatocne gratulujem a vela zdravicka prajem

mirip
31. okt 2009

dakujeme obidve 😉

janemari
autor
31. okt 2009

Tak pekne po poriadku 😀
ika tak drzim palceky aby ovulka bola a vy ste si to krasne uzili s 9 mesacnymi nasledkami 😉

zajacik a miminap dakujem pekne 🙂

Ja som si prisla k vam urobit malu pauzicku kym sa nepustim do varenia,alebo nedojde navsteva 🙂

dahra
1. nov 2009

Ahojte,
prajem vasm vsetkym peknu nedelu.
Takze, Nastasia,
ste uz v plnom prude snazilkovania - prajem vam, aby sa cim skor zadarilo. Ste mladucki, tak snad to telo bude aj lepsie reagovat. Byvate spolu?
Jane,
ao sa ti dari? Co praca?
Ika,
pekny ovulacny vikend sa nam prevalil do druhej polovice. Ale neboj nic, este dlhych par hodin pred nami a treba vyuzit.
Katie,
takze dobre spravy sa dobre pocuvaju, nech sa vam naozaj zadari este tento rok, ked vsetko tomu nasvedcuje!
Evina,
tehulka - kde si? Co nove? Zaludok stale neposlucha?
Livia,
takze krcime sa asi rovnako - vynikajuce pre chrbticu 😎 Predpokladam, ze v tvojom stave uz tych poloh nie je tak vela 😉

Ja zatial pokracujem v pichani, som dost dobre obodkovana, niekedy to neboli skoro vobec, niekedy zaboli vpich, ked si trafim cievku, ale da sa to zvladnut. Zatial sa nestazujem....Zajtra idem na utz, som zvedava, co sa mi deje v bruchu, sem-tam citim vajecnik, ale nic zvlastne. Manzel ide na spg - dufam, ze to dopadne dobre a horsie ako to mal predchadzajuce 3 razy snad nebude. Fici na profaci a tribaci 🙂 ako to nazyva a zinku a kys. listovej a ecku - snad to daco pomohlo.

miminap
1. nov 2009

ahojte. dahra, aj ja som mojmu naordinovala zinok a listovku. a aj zelezo 😀 ja beriem listovku a zelezo. no a nasu klasicku pupalku, kvoli endoske. ja stale poctivo tlacim proveru hoci mozno zbytocne. 😖 dnes ma caka sitie cely den, tak este som prisla kuknut konika, kym sa neodpravim k stroju. 😀 potom musim vecer pobalit manzela, zasa ide na cely tyzden na sluzobku. ak mi doktor dovoli si vo stvrtok rano pichnut diphereline, tak neveim, co urobim, ked mm nebude doma 😲 ja si to sama asi nepichnem. joj.
tak peknu nedelu vsetkym

liviaf14
1. nov 2009

čaute 🙂

dahra- máš pravdu, teraz už veľa vystieram nohy a hlavne vykladám, takže chystaj sa na to aj ty 😅 v tehu žiadne spletené nohy 😉

zajačik - držím palce na krvičku, nech je všetko OK a pekne tehuľkuješ.

mimi- neboj, zvládneš to a pichneš aj sama a držím palce, nech ideš už rovno na ivf, snáď to vyriešia s tou licenciou.

tak sa majte pekne, krásnu nedeľu všetkým želám 🙂

dahra
1. nov 2009

Ahojte,
Miminap,
fakt to nie je hrozne, pichat si sama, viac by som sa bala, keby mi niekto iny mal - hlavne, ak nie je odbornik.
Mne ani na chvilu nenapadlo, ze by mi to mal manzel. Sama citis, ako to ide a vies si regulovat. Drzim palce, nech sa do toho IVF mozete aj vy zahryznut. Co ides sit?
Momentalne listovku beriem len sporadicky, lebo som nou bola predavkovana, zistili mi to na hematologii, tak mi kazali nebrat ju tak casto. este beriem Ecko na imunitu. Pupalku som neskusala.
Livia,
a ty odkial vies, ze to zvladne 😝. Ved ty si sama neskusala ci ano? Viem, ze si otehotnela pred IVF. Nemyslim to v zlom, len trosku podpichujem.

liviaf14
1. nov 2009

dahra, keď musíš, tak musíš 🙂 my baby sme silné, vydržíme všetko pre bábätko, no nie? ja by som ihlu určite nedala mužovi do ruky, to fakt radšej sama 😅

janemari
autor
1. nov 2009

Ahojte 🙂
Dahra tak ako ja?Dnes som sa presvedcila,ze je naozaj nevyhnutne merat teplotu v rovnaky cas.Rano ked som vstala som namerala 36.9 a tak som bola presvedcena ze sa nam to nepodarilo dokonca ma doobeda trochu pobolelo brucho mrchovsky.Pobede som si lahla po obediku pospat a som si povedala skusim odmerat ak bude pod 37.0 koncim so snazilkovanim.A napodiv som namerala 37.2 takze kaslem na to aj tak.Nemam sa podla coho pozorovat ci ano alebo nie.Pockam do vikendu a ked mrcha nedode robim testik.Jedine co mi vadi ze mi narastlo brusko a je take tuhe ze ho ani nestiahnem.A ze mi prsia narastli tak to tiez neva manzel je velmi stastny/ach ti chlapi/ a este jedna pozitivna vec tak mi spevneli nechty ze mozem nimi doslova rezat a este pred casom sa mi strapkali,stiepili.Dnes som 23DC tak do mrchy to uz nejao vydrzim.A co sa tyka mojej prace?Momentalne robime je strasny naval prace dokonca priberaju ako na beziacom pase aby sa stihli vsetky objednavky.No casto sa stava,ze nie je material,lebo niesu peniaze.Jedny hovoria,ze fungujeme do konca roka a koniec,iny ze to pojde dalej.Oco veri ze ma zavolaju zase na pohovor tam kde som bola vlete a ze ma zoberu,lebo sa ide uvolnit nejake miesta a moj muz zase vybavil inu robotu.Ale uz nemam chut riesit nic tento rok.Riesit 12 mesiacov pracu a 6 mesiacov z toho este aj dieta je uz dost.Zabudla som na seba a preto sa chcem konecne venovat sama sebe.A hlavne uz nic neriesim a verim,ze vsetko sa vyriesi same do konca tohto roka. 😉

katie233
1. nov 2009

Janemari držím palce ;)

Tak ja vás opúšťam, nebudem mať prístup na net, ešte stále je pokazený noťas. Takže až zajtra poobede v robote. Prajem pekný zvyšok víkendu a super začiatok nového týždňa 🙂

janemari
autor
1. nov 2009

Katie dakujem 🙂

Dobre babenky aj ja sa poberiem,caka ma kopa zehlenia a potom sup do vane relaxovat.Zelam uspesny start do noveho tyzdna.A tym co sa snazilkovali nech to vyjde.Tak pa pa zajtra 🙂

lucy778
1. nov 2009

ahojte,
fuu ale mi to trvalo kým som to dočítala! pozerám, že veľa pozitívneho pribudlo.
Zajačik - super, držím prsty zajtra, nech sa ti to potvrdí.
u mňa nič nové, konečne sme sa s mužom skoordinovali, takže už pravidelne snažilkujeme, aj keď si nie som istá, či ovulka bola alebo nie 😒 . ten mikroskop mi stále nič neukazuje, na pocit to akosi neviem odhadnúť - ani hlien mi nepríde byť taký aký by mal byť. tak som sa už dokopala k meraniu BT, včera som mala 37 a dnes 36,8 - takže ani z toho neviem výjsť, keď sú to len dve merania a mám 20DC. som z toho trochu znechutená a v podstate ani to snažilkovanie ma v takýchto podmienkach nebaví.
tak vám prajem ešte pekný zbytok víkendu a želám, aby vám to všetko išlo lepšie ako mne a ja sa do toho nejako dostanem 😉

nastasia
1. nov 2009

Dahra, vdaka.sme mladi to je pravda no ja sa bojim v akom stave su moje vajcovody. gynekolog chce aby som isla na vysetrenie ci su priechodne-mam z neho taky pocit, ze sam velmi neveri, ze otehotniem prirodzene. no ja na to nemam ani prinajmensom chut teraz. ked sa to do buduceho septembra nepodari tak potom to budem znovu riesit.. beriem teraz homeopatika, kt. su na tie vajcovody tak dufam, ze budu mat pozitivny ucinok.
zatial spolu nebyvame, no v najblizsom case sa chystam prestahovat. ale nemam skrinu 😅 tak to budem musiet nejako poriesit.
brucho ma uz riadne boli, cela som nafuknuta, nervozna ☹ mrcha ma este dva dni tak som zvedava ci pride.
inak Dahra, mate krasnu zahradku-videla som na FB, tam sa musi super relaxovat 🙂

miminap
1. nov 2009

dahra, sila som kroje 😅 taka uchylka, no 😀
teraz pozeram superstar, to su borci, fakt niektori WOOOWWW

janemarie, to vyzera coraz lepsie. drzim prstiky. baby, ja ked pocuvam, ako si sem tam zdriemnete a zrelaxujete vo vani a tak, tak mam vycitky svedomia. ja sa musim musim musim naucit oddychovat takto tiez. strasna som.

evina0
2. nov 2009

dahra tu som 🙂 som nebola cely vikend na nete.musim pri nom menej sediet ,lebo ma zacina s neho hlava boliet tak ho obmedzujem 😉
zaludok ako tak..raz poslucha araz nie.ale mam dojem ze je cosi lepsie.len ked ma pochyti zapcha tak koniec..chytim krce do bruska a hruza.ale zatial som to mala len par krat.a jem vitaminy a kopec vlakniny az sa aj koli tomu netrapim tak uvidim.vysledky s krvy este nemam takze nic noveho.zajtra idem zase na krv a na poradnu az 11.11. Keby som mala cosi nob´veho tak prijdem.to je jasne.
a do Martina sa chytam buduci tyzden piatok ak sa bude dat.( musim mm stiahnut s prace a aby lekar bol v praci)

jane ..drzim palce nech je s toho pozitivny vysledok.ja som mala slabulilinku ciarku na 10 DNPO. a ze mas mrchopvsky pocit? to je len a len dobre..ja som od ovulky takmer denne cosi kdesi citila a vecisnou to bol mrchovksy pocit ale mrcha uz nedosla 😉 😉 vraj vtedy sa maternica roztahuje.

inak zdravim vsetky a nech s acim skor zadari 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉 😵 😵

nastasia
2. nov 2009

ahojte
evina takze si mala mrchovske pocity? to je dobra sprava pre mna. ja by som mala mat mrchu zajtra a uz asi sest dni ma riadne bolelo brucho-take klasicke menzesove krce a dneska zrazu nic. no uvidime zajtra ci mrchca pride. ked nie v stredu testujem 😀

zajacik...
2. nov 2009

Babulky tak mame to potvrdene aj z krvicky 😵 😵 😵 Vsetkym vam strasne drzim palce aby ste sa coskoro dockali aj vy 🙂

nastasia
2. nov 2009

zajacik, uzasneeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 gratulujem. dufam, ze sa vsetky coskoro pridame 🙂

zajacik...
2. nov 2009

Dakujem 😵

prahaxx
2. nov 2009

jee zajko, krásne 🙂 blahoželám, a držím palce

janemari
autor
2. nov 2009

Takze zajko oficialne gratulujeeeem a nech malinke rastie a rastie a ani sa nenazdame a budes posielat fotocky maleho ako mirip.

evina neviem ci to bude pozitivne.Pre istotu meriam este teplotu a je len 37.0.Dnes nemam mrchovsky pocit,skor mi kruti zaludok a palia ma prsia,hnusny pocit.Aj muz sa ma pytal,co myslis si tehotna?Ja ze naozaj neviem.A mam pocit ze nemam testovat ze je to zbytocne.Mrcha by mala dojst v piatok takze este 4 dni.Ale normalne ma navnadila nastasia na stredu skusit testnut.Ale dufam,ze oddolam. 😉

vanesska
2. nov 2009

zajacik... uzasne... gratulujem velmi moc... a prajem krasne a spokojne tehulkovanie tebe aj malinkemu 😉

jane... ja neviem ale podla mna to vyzera dost nadejne u teba... to palenie a zvacsene prsia... problemy so zaludkom... a aj pekna teplotka... hm... ak by si uz bola aspon ten 10DC v stredu tak by som skusila testik...
mozete testnut spolu s nastasiou... 😉
a aj keby bol biely jak sniezik este nic nie je stratene skusila by som znova ak by mi mrska meskala co i len 1 den... 😅 drzim palce... je to nervak toto vecne cakanie... 😝