Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
12. nov 2009

dahra silno ale silno drzim palceky nech su to minimalne dve krasne fazulky a nech sa ti uchytia obe aby si mala sice dvojnasobnu starost ale aj radost.Takze stiskam palceky 😉

nastasia
12. nov 2009

Ahojte,
Dahra, super, ze uz mas po...zajtra nas informuj ako sa dari fazulkam

jani2
12. nov 2009

Danka - no super, ja som tušila, že aj ten jeden folík vydrží...a je fajn, že sú vajíčka kvalitné, tak verím že aj embryjka budú jednotkové...no ale tá narkóza ti teda dala zabrať, to dokážeš poriadne tvrdo spať! 😅 ..a zajtra sa teším na správy o bambulkách, či bambulkoch? 🙂 Určite ale napíš skôr, však ja som tu dnes furt chodila na net a bola zvedavá ako si dopadla 😉
Jane - tak takú mrchu podivnú som mávala aj ja, nie vždy...ale občas to bolo také divné...možno to robí ta endoška, čert vie?!

lucy778
12. nov 2009

Ahojte,
Dahra veľmi ti držím prsty, aby si sa zajtra dozvedela pozitívnu správu, nech tá vyššia moc teraz zapracuje na silné obrátky!!!

Mne mrcha nedošla zatiaľ, ale už som to nevydržala to čakanie ( veď sú len dve možnosti ) a kúpila som si dva testy a bola som taká nedočkavá, že som si poobede jeden urobila. Krásna jedna ružová čiarka sa na mňa škerila 😖 . Dobre mi tak, nemala som byť taká nevystatá. Vedela som, že to tak dopadne, ale tá malilinká nádej v kútiku tam bola, veď čo keby náhodou....No, takže už len dočkať tú mrchu. Ale brucho ma pobolieva kvalitne a navyše sme sa dnes s mužom vybrali na zabíjačkové hody, no neviete si predstaviť ako mi je zle 😢
Tak sa na to všetko idem radšej vyspať!
Jane tak si zajtra urob radosť niečím pekným, nech ti to urobí krajší deň. 😉
Prajem všetkým dobrú noc!

miminap
12. nov 2009

ahojte.
v rvom rade, dahra, strasne na teba myslim a drzim palce. tri je fantasticky vysledok na jeden vajecnik. ja mam tiez len jeden, aj na tom uz par krat vyberali cystu a robili naposledy plastiku, tak sa aj obavam, ci to vydrzi, chudatko..
my sme dnes pichli 7. diphereline a do konca vikendu bytu mala najneskor byz MS, aby sme v pondelok mohli ist do CAR na krv a SPG. tak som zvedava, ako to pojde.
no, mne dnes zacalo cudne spinenie. predtym som mavala MS tak, ze spinenie bolo take hnede tmave, dlho pred MS aj s takou predbolestou v bruchu a hnackami. dnes som nasla taku kriklavocervenu krv, ale nie riadne krvacanie, obavam sa, co to budu za bolesti..
ale dnes som bola pomojkat synovcov, mam dvoch: 5r. a 5mesacny. joj. skoro som ich zjedla..
jane, je fajn, ze chces robit nieco pre seba. sebalasky nemame dost.. 😒

jani2
12. nov 2009

Lucy - jojoj, to poznám, takú hnusnú jednu čiarku....ale možno si testla len skoro, skús ešte z ranného moču, tam by už duch mal byť...inak tie maličké nádeje ja poznám a potom som bola nahnevaná sama na seba, že som zas uverila...ale aké je to krásne, keď sa zjavia //, však sama skôr či neskôr uvidíš 🙂
Miminap - no, ja som skoro zabudla, že si medzi stimulantkami 😉 a to krvácanie je čudné, nebude to už mrcha?, nevedno či pri tých injekciach je to možné...asi by som si zavolala do CAR 😉

ika33
13. nov 2009

Ahojte. Všetkým držím palce a želám, aby všetko dobre dopadlo.

Dahra, držím palčeky na krásne oplodnenie 😉 dnes sem ešte určite prídem, aby som vedela ako si dopadla, teda malé fazulky 🙂

Kočky držte sa.

dahra
13. nov 2009

Ahojte,
volala som do Heliosu, takze zostalo nam uz len jedno. Vraj ked tie vajicka ocistili, tak len jedno bolo kvalitne. Este nevedia ci sa bude delit, zajtra sa dozviem dalsie spravy. Zatial este nie je nic stratene, hoci ma to aj tak dost rozosmutnilo.

ika33
13. nov 2009

Neboj Dahra bude všetko OK. Držím palčeky.

evina0
13. nov 2009

dahra super ze si zvladla narkozu aj ked si im dala zabrat.ale mas to za sebou a drzim palceky nech je vsetko OK a zajtra sa tesim na dobre spravy 😉 verim ze uz coskoro budes dalsia tehulka.drz sa 🙂

jani2
13. nov 2009

ach jaj, tak to som vôbec nečakala...asi to bolo vajíčko z toho veľkého folíku, ešte dobre že nepraskol...ale to nevadí, na to aby boli // stačí predsa len jedno embryjko...v témičke Helios je nejedná žienka ktorá mala len jedno a to sa ujalo..takže stále je tu veľká nádej, aj keď verím, že ťa to poriadne rozsmutnelo. A ako bol na tom tvoj manžel a jeho spermoškovia?...keď zostalo len jedno embryjko ideš do PK, alebo si ho dáš vložiť už na druhý deň?

dahra
13. nov 2009

Jani,
idem bez PK. Myslim, ze vklad by mal byt v nedelu. Nepovedali mi, ake ma vysledky, neviem ci to kontroluju, ale urcite mal take ako vzdy. Budeme mudrejsi zajtra rano.

jani2
13. nov 2009

..asi by som aj išla bez PK, mnohokrát embryjko v "miske" nevydrží ale v brušku sa udrží až do konca, kým z neho nebude krásne bábätko 🙂 ...tiež netuším aká je percentuálna úspešnosť bez PK, ale čo tam po percentách, hlavné je aby sa ujalo! 🙂 ..teraz budem hlavne držať palce!

filmushka
13. nov 2009

Dahra, co to tu citam 😵
silno drzim palce 😉 😵

zajacik...
13. nov 2009

Dahra myslim na teba 🙂 A silno drzim palce!!! A vklad ti mohli urobit uz aj zajtra, nie? Naco cakat... Ale v kazdom pripade verim ze embryjko zabojuje 😉

dahra
13. nov 2009

Dakujem zienky 🙂
Zajtra sa ozvem, co a ako. Inak mna vobec neboli vajecnik, ale priserne ma boli sanka aj na jednej aj na druhej strane. Mi nejako silou otvarali usta, aby som dychala, ked ma preberali, Krajko vravel. Mozno aj ma vyfackali, ktohovie 🙂

Vanesska a Miminap,
ako pokracujete?

Zajko,
v heliose vkladaju na 3.den alebo 5. ci 6. pri PK. Reagovalo tvoje telo rovnako pri 1.IVF ako pri 2.IVF? Mam dojem, ze moj vajecnik vyprodukoval to, co by aj bez stimulacie. Netusim preco. 😒

zajacik...
13. nov 2009

Dahra ja som pri 1.IVF mala 3 vajka, preto mi doki pri 2.IVF zvysil davku a teraz som mala 5 vajok. Ale inak pocas stimulky som sa citila rovnako pri oboch IVf, v podstate som to znasala velmi dobre, ziadne problemy 😉

jani2
13. nov 2009

Dahra - prvé dni sú embryjka v roztoku, ktorý sa mení až na 3.deň a vtedy začína aj PK, tento roztok je už výživnejší...a ohľadom stimulky, ja som už tiež písala že pri 1.IVF som nemala žiaden folík na UTZ a pri OPU nakoniec jedno vajíčko vydolovali (a to som mala vyše 400jednotiek denne) a pri 3.IVF už 22 folikov a len ca.150jednotiek denne....ja to tiež nechápem, možno záleží od momentálnej nálady vaječníkov 😒 😉 ...verme, že už ďalšou stimulkou sa nebudeš musieť zaoberať 🙂 🙂 🙂

janemari
autor
13. nov 2009

ahojte idem vas docitat 🙂

janemari
autor
13. nov 2009

Ale ste toho popisali babule.Tak ja som si urobila dnes radost kupila som si vysoke cizmy. 🙂

janemari
autor
13. nov 2009

Inak mrcha je uz akoze skoncena a podbrusko ma boli,som z toho jelen 😠

miminap
13. nov 2009

ahojte. dahra, myslim na tvoje embryjko, verim, ze vydrzi. ked je ich malo, su omnoho silnejsie. 😉
jane, tak cizmy ti potichucky zavidim. ja nemam, ale netrufa, si nakupovat, ked este nemam vyplateny zakrok a vsetko..tak setrim 😒 ale je fajn si takto robit radost, verim, ze si sa potesila.
no, ja som zvedava, ako sa mi rozbehne mrcha. dnes ma spinenie a zopar takych pichnuti, ale inak nic, tak cakaaaaaaaam. zas len cakaaaaaaamm.. 😔

janemari
autor
13. nov 2009

No ako pozeram tak sa pomaly naladim aj na spolocny cas na mrchu 😉 Uz sa tesim ked pojdem k dokine a dam HAK aby som nemusela trpiet kazdy mesiac.To bude paradicka. 🙂

dahra
14. nov 2009

Ahojte,
najnovsie spravicky z rana su, ze embryjko zije, ma 4 bunky, teda je take, ake ma byt dnes. Zajtra mam zavolat ci rastie dalej a pravdepodobne pojdeme na vklad.
Miminap,
drzim palce, aby stimulka prebehla v pohode, aby mrcha prisla, lebo od nej zacinas pichat injekcie na stimulaciu.
Ktovie ako sa dari Vanesske.
Jane,
ty si naozaj robis razantne zmeny, ale niekedy aj to treba. Manzel ako reaguje 😕 😕 ? Moze to byt dobre, plne vypnut a zmenit styl myslenia a zivota. Budes viac nad vecou a po case, ked sa obzries spat, budes vidiet a vediet, co to prinieslo. Skvokrovci ani netusia, aku maju silnu a skvelu nevestu.

vanesska
14. nov 2009

ahojte dievcence...

tak Dahra ty zajtra teda asi ides na ET??
no velmi na teba myslim a drzim palce vasej babulke aby vydrzala do zajtra a krasne sa este zvacsila a uz len nech sa zahryzne do bruska a vydrzi dalsich 9 mesiacov!!! 😵 😵

mimina aj tebe to celkom ubieha uz ocakavas mrsku... super! mne dosla az na 30DC obvykle mavam na 26 ale to vraj bolo tymi injekciami. tak hor sa do pichania stimulkovych inj. co vlastne budes pichat??

No ja som dnes rano bola v CAR na kontrole takze stav je asi taky ze endoska na jednom vaj. stale 7cm a na druhom nejake 2 cysty videla 3 cm a 2 cm... jedna z toho je urcite endocysta ale tak nevadi vsak o tom sme vedeli...
no a co sa folikov tyka tak ich mame celkom dost na to ake mam "zaendoskovane" vajecniky 😒 tusim ich naratala nejakych 8 ks... az som bola prekvapena mame tam 1 alebo 2 14mm potom dva 12mm a potom nejakych 11 a 10 a 8mm takze zo vsetkeho nieco a sliznica ma krasnych 9mm v pondelok idem zasa na kontrolu takze uz aj nam sa to celkom krati viem ze vsetky foliky nedozreju ale tak aspon snad tie 2-3 budu dobre...
od pondelka som sa hodila na PN dala som si zatial 2 tyzdne a uvidim ako sa to bude vyvijat...
interne mi plati uz len do stredy tak snad ak to bude aj par dni starsie snad nevadi... 😕

no inak dahra vcera som si zasa spomenula na to ako ti manzel pichal menopur a rozpucil ampulku... 😅
tak mne sa to podarilo tiez jednu som uplne rozpucila ze som ju vyhodila no a druhu som sice otvorila ale som sa na nej porezala... 😠 to bol des vecer s tym pichanim... ten menopur tak nechutne stipal sme ho pichali na 3x no a vcera zasa to bol boj sme to nevedeli pichnut otrasne... okrem toho sa mi na tom menopure stale robia take male bublinky sa ich neviem zbavit... tebe sa to podarilo namiesat aj bez bublin??? ako prosim ta daj nejaky navod... 😕 ten hnusny menopur musim pichat aj nadalej a este ma k tomu dokina dnes rano sfukla ze som si to rozdelila ze rano picham dipher. a vecer puregon a menopur... ze to musim vsetko naraz lebo ze to ucinkuje spolu no tak super mne to nikto nepovedal... 😠
no tak idem si pichnut dnesnu davku... vsetky 3 inj. naraz 😝
ale poviem vam uz sa fakt tesim ze ideme do finale pomaly ale iste... a ze sa zbavim tych injekcii... mam toho celkom dost ten dlhy protokol je v tomto fakt zahul... 😒
tak pekny dnik vam zatial prajem... este nakuknem...

nastasia
14. nov 2009

ahojte,
dahra, takze zajtra idete...drzim ti velmi palceky.

Jane, ja mam tiez od skoncenia mrchy bolesti. ja mam pocit, ze to brucho ma boli uz cely mesiac v kuse 😒

v utorok idem k lekarovi, kt. ma operoval a chystam sa riadne postazovat. som zvedava co mi povie. vcera sme snayilkovali, ale ani sme to nedokoncili tak ma to stipalo a bolelo. no som zvedava ake to bude dnes, ale mam obavy, ze to iste lebo este teraz ma boli cely "podvozok". keby nam to aspon vyslo nech nemusim uz trpiet.

dahra
14. nov 2009

Ahojte,
Vanesska,
ja som pichala diphereline okolo 9.00 - plus minus 30 min. Ja som sa hned pytala, kedy pichat menopur, chcela som tiez vecer kvoli praci, ale hned mi povedali, ze bud hned s diphereline alebo s par hodinovym posunom, ale najlepsie doobedu. Tu tiez nemoze byt rozdiel velky - hodka hore dole.
Mozno postupne by som to posuvala menopur na doobedie, ak si si to pichala o 18.00, tak dalsiu si daj 15.00 a potom 12.00, ja by som to tak urobila. Nech nemas toho naraz vela, nech sa nahodou nieco nestane - vlastne pol dna budes mat v tele dvojnasobnu davku - telo si pamata. Preco pichas tri? Diphereline jedna a menopur jedna a este nieco? Lebo ak mas dva menopury, tak s jednou vodou miesas dva prasky.
Menopur aj mne penil, takze na striekacku treba poklepat prstom, bublinky vystupaju hore a potom sa spoja do jednej velkej, tu vytlacis. Som to nasla na nete - tiez som mala stres, ked som videla, ako to peni 🙂
Drzim palce, nech endoska nerastie, ale nech pekne podrastu foliky. Urcite je lepsie mat viac v zalohe, to, ze mas 8 je dobre, tie ostatne este dorastu. Mne hned narastli 3 a viac sa nenaslo. Jeden sa potom z nich trosku viac rozbehol a potom tam bol taky maly folik, ten iba odsali - nedozrety. Takze tych 8 je pekne cisielko, ak su uz teraz tu, uz zostanu.
Kedy ti priblizne vychadza OPU? Uz buduci tyzden ci az o dva? Pri dlhom protokole nemam prehlad. Neboli ta brucho?

Mne pichanie prislo uplne v poho, na to, ze si pripadam strasna grambloska, tak som to zvladla bez nehod a bez vyliatia a pod. Mna ani jedna injekcie nestipala - mozno ked si pichas sama, regulujes pocitovo. Ja som si to vtlacila ako slimak, takze mozno manzel tlaci razantnejsie a viac to stipe. jedine pregnyl na pohotovosti stipal statocne. Nastastie kratko. To bolo finale 🙂

Ak budem zajtra po vklade, tak si vypytam PN - urcite aspon tyzden zostanem doma. Po OPU som bola na druhy den v praci, mna celu stimulku nic nebolelo. To je dpbre, ze si na PN, viac si oddychnes.

Nastasia,
to je ☹, ze ta to tak boli. Mna nic nebolelo pri endo, jedine bolesti som mavala pri sexiku, ale to som nevedela, ze to tak nema byt, myslela som, ze je to prirodzene, ze to boli. No nedochadzalo mi, ze asi tak hrozne to cely cas boliet nemoze. Presne to, co pises - stipanie, dokonca som citila, ako ma strasne bolia creva, som normalne manzela casto stopla, lebo to by bolo hotove sado-maso. ☹ Daj si dnes pauzu, potrebujes aj par dni - to sa hned neda. Najdite si polohu, co ti najviac vyhovuje. Ci ta to boli stale rovnako?

janemari
autor
14. nov 2009

Ahojte dosla som vas pozdravit.

dahra dakujem,nieje to dobrovolne rozhodnutie ale pokial sa manzel neuvedomi a my nezacneme fungovat ako par a nie ako samaostatne jednotky tak nie sme rodinou v plnom zmysle slova a v takom pripade nieje rozumne aby prislo do tohto vztahu dieta.

Inak mrcha sa uz nevratila ale spodok brucha stale citim a musim sa vam pochvalit schudla som 2kg huraaaaaa

katie233
14. nov 2009

Dievčatá ja vás stíham len pozdraviť. Dahra strašne moc držím pršteky 😵. Aj vám ostatným nech sa pekne darí.

Janemari, ešte nemám noťas. Ešte to je len týždeň, čo sme ho dali na reklamáciu ☹. Takže v stredu sa budem tešiť, aké pekné správičky prečítam 😅. Držte sa!

janemari
autor
14. nov 2009

katie tak nech vam rychlo rychlo opravia,lebo to tu bude napinave ked budeme cakat a drzat palceky aby dahra bola uspesna tehulka. 😉 Ja sa poberiem do kuchyne a mozno vas este dojdem precitat.Pa pa